Присъедини се безплатно към PokerStrategy.com

Безплатни покер пари

Play poker for free

$45 безплатни пари за покер за всеки нов член, за да играе без да депозира

Присъедини се безплатно

Безплатно обучение

Learn to play poker

Научи се да печелиш с най-добрите треньори видео и учебни материали

Присъедини се безплатно

Покер инструменти

Get free poker tools

Отведи играта си до нови нива, с нашите безплатни покер инструменти

Присъедини се безплатно

Успехи в покера

Join the worlds largest poker community

Развий уменията си чрез най-голямото покер училище и общност в света

Присъедини се безплатно

PokerStrategy.com Forum » Общностни секции » На лафче и минути за забава » Bitcoin ,новата интернет валута
Последна публикация | Първа непрочетена публикация Принтирай страницата | Добави темата към Любими
Страници (4): « предишна 1 2 [3] 4 следваща »
Отиди на края на тази страница Bitcoin ,новата интернет валута
Автор
Публикация « Предишна тема | Следваща тема »
BulDawg
Бронз

Дата на регистрация: 30.04.2010
Публикации: 125

Отговори на тази публикация Отговори с цитат Редактирай / Изтрий публикации Докладвай тази публикация на модератор       Отиди в началото на тази страница.

зачетох се около 1 час по тая тема и първо да кажа че аз съм обикновен прост покер играч, не търгувам онлайн и нямам никаква идея как стават нещата, но мисля логично и за мене тва е на път да стане едно от най-големите оръжия на новия световен ред ако продължава тая масова заблуда че тва е валута и има каквато и да било РЕАЛНА стойност, щото на първо място ние сме хора а не роботи! Т.е. по пътя на логиката няма как нещо произведено в ПЦ да задоволи човешките ни нужди, т.е. тва си е тотална СТОКА а не валута!!! И не случайно стойността и е обварзана с долара! Биткойна струвал еди колко си долара бла бла не знам си кво, ок тогава ви питам що с тоя койн не можеш да си купиш един хляб например а първо ТРЯБВА да го смениш за РЕАЛНА валута?? Тука нещата са малко "парите растат по дърветата" . Тая схема е едно към едно с рейкбека под формата на златни карти в Кейк мрежата която както знаем се оказа една голяма измама в крайна сметка! Там също има търговия със златните карти които си получил в следствие на играта си, по-старите и по-големите са по-скъпи и т.н. и пак така с графики на трафика и на цената ала бала и накрая кво стана, спряха сички турнири със златни карти, мрежата се оказа измама, ако имаш късмет може и да си получиш парите след няколко месеца, и айде сега тия златни карти си ги гледайте и им се радвайте Абсолютно същото ше стане и с биткойните просто е въпрос на време и въпрос на колко милиона или милиарда долара таргет са си сложили тия които са измислили схемата smile точно както медиите се опитват да ни убедят че пръскачките на НАТОвските самолети са "кондензации", а не тежки метали, точно по същата схема ни убеждават че тва е валута, а не стока Nice Hand!
Нова публикация 22.11.2013 10:39 BulDawg е офлайн Търси публикации на BulDawg Добави BulDawg в списъка си с приятели
cabecmabec
Бронз

Дата на регистрация: 15.04.2011
Публикации: 183

Отговори на тази публикация Отговори с цитат Редактирай / Изтрий публикации Докладвай тази публикация на модератор       Отиди в началото на тази страница.

в грабо можеш да пазаруваш с биткойн. простете ми ако е реклама .
Нова публикация 22.11.2013 12:02 cabecmabec е офлайн Търси публикации на cabecmabec Добави cabecmabec в списъка си с приятели
yanchevadan
Злато

Дата на регистрация: 28.09.2012
Публикации: 144

Според мен, няма съмнение че предстоят фундаментални промени в световната финансова система, бъдещето е може би точно в система от този тип. В момента много хора се плашат от факта, че зад тези биткойни не стоят никакви реални активи, но векове наред, до съвсем близкото минало, парите са били единствено злато и сребро, и никой не си е помислял, че може да бъде по друг начин. Но си мисля, че ще минат много години, преди виртуалната валута да измести конвенционалната. Все пак нещо, което може да промени стойността си от $2 до $1000 и обратно, представлява интерес само за спекуланти и криминални сделки. Друг много голям проблем е че няма гаранцията за сигурността на системата, тя може да бъде компрометирана във всеки един момент. Май няма да доживеем времето, когато банкнотите и монетите ще изчезнат напълно.
Нова публикация 22.11.2013 13:08 yanchevadan е офлайн Търси публикации на yanchevadan Добави yanchevadan в списъка си с приятели
h3llscr3am
Бронз

Дата на регистрация: 04.02.2012
Публикации: 32

@BulDawg

Здравей,

Не съм икономист и не съм някакъв специалист по темата, но ще нахвърля 2-3 идеи, които да ти дадат насоки за размисъл. Не се заяждам, просто преди време един приятел ми "отвори очите" за неща, за които никога не се бях замислял и горе-долу разсъждавах като теб smile
Просто искам да предам искрата нататък..

Цитат:
Първоначално публикувано от BulDawg
... т.е. тва си е тотална СТОКА а не валута!!!

Определение за стока няма да ти давам (не сме в училище а и не го знам ), но по-важното е какво са парите. Не ми се търси линк за да те пратя директно към дадена статия, но ето грубо аз как ги разбирам нещата:

Парите са разменно средство.

В миналото хората са търгували като са разменяли стоки. Аз имам крава, ти имаш кокошки.. аз искам яйца, за да си направя омлетче - ти искаш мляко, за да си направиш сиренце.. няма проблем разменяме. Идва обаче Пешо.. ходил в Гърция и там видял маслини.. купил си(как ги е купил негова си работа).. аз обаче искам да си взема от неговите маслини щото децата не са виждали такова нещо и искам да ги зарадвам. Всичко е ок само дето на Пешо не му трябва мляко. Пешо си има крава и иска зърно. Сега аз трябва да намеря как да си разменя млякото за зърно за да мога да си купя маслини.
Ето ти го първия проблем.. трябва ти универсално разменно средство.
Да речем че имаме и овце.. Пешо иска овце обаче няма как да разменим 1 овца за 1 буркан с маслини.
Ето ти втори проблем.
Доколкото съм чувал по едно време(преди много време) хората са ползвали като пари(универсално разменно средство) сол. Солта е лесно раздробима на малки части(не е като да отрежеш 1 крак на овцата за да го смениш за маслините).. издръжлива е във времето(не се разваля като млякото) и остава да се приема от всички(това вече идва от доверието). Хората като виждат удобството да ползват солта като "пари"(тогава още не е имало пари в днешния им вид) и виждат, че това решава много от проблемите им при търгуване, започват все по-масово да я използват. Сега вече мога да си разменя млякото за сол и да си купя с нея маслини. В продължение на много време златото е било това разменно средство, след това хартийките и ала бала.
Всичко може да е "пари"(универсално разменно средство) стига да има свойствата, за да може да изпълнява тази функция. Ако е достатъчно добро, то се налага във времето.

За свойствата на парите.. google it.. това е основното, за да разбереш идеята на биткойна и защо тази идея е толкова добра.

Цитат:
И не случайно стойността и е обварзана с долара!

То и еврото е обвързано с долара .. то не е ли валута?
Искам да кажа че всички валути са обвързани с другите и си имат разменни курсове.. това е нормално и не го прави стока.

Цитат:
Биткойна струвал еди колко си долара бла бла не знам си кво, ок тогава ви питам що с тоя койн не можеш да си купиш един хляб например а първо ТРЯБВА да го смениш за РЕАЛНА валута??

Всъщност можеш да си купиш много неща.. можеш да си купиш пица например(мисля че в САЩ имаше такава пицария), можеш даже и бира да си вземеш(бар някъде в Азия беше).. можеш много неща да си купиш.. преди време(април - май т.г.) един от Канада си продаваше къщата и приемаше btc за плащането.
Списък с местата на които се приемат btc за плащане има в нета(даже мисля че и някъде в тази тема го имаше линка, но може и да бъркам). Потърси ако искаш, ще останеш изненадан.
Що се отнася до хляба.. ти и в Зимбабве да отидеш няма да можеш да си купиш хляб с левове.. ще трябва да обръщаш в долари(май долар им беше валутата w/e). Всичко опира пак до свойствата на парите и до колко са се наложили. This is just the beginning..

Цитат:
Тука нещата са малко "парите растат по дърветата"

Моля те отдели още 1-2 часа за четене и прочети статията по-долу + някои от линковете в нея.. а ако се зарибиш в youtube е пълно с видеа по темата.. Най-лесно намери някой икономист и говори с него(но гледай да разбира и да не е с промит мозък от университета smile )

http://demonocracy.info/infographics/usa/federal_reserve-qe3/money_printing-2012-2013.html

Тази публикация е била редактирана 1 път(и), последно от h3llscr3am: 22.11.2013 14:46.

Нова публикация 22.11.2013 14:40 h3llscr3am е офлайн Търси публикации на h3llscr3am Добави h3llscr3am в списъка си с приятели
davidcana
Бронз

Дата на регистрация: 26.12.2011
Публикации: 1,311

Създател на темата Темата е започнате от davidcana

двоен пост

Тази публикация е била редактирана 1 път(и), последно от davidcana: 22.11.2013 16:27.

Нова публикация 22.11.2013 16:24 davidcana е офлайн Търси публикации на davidcana Добави davidcana в списъка си с приятели
davidcana
Бронз

Цитат:
зачетох се около 1 час по тая тема

за 1 час не става

Цитат:
биткойна струвал еди колко си долара бла бла не знам си кво, ок тогава ви питам що с тоя койн не можеш да си купиш един хляб например

не хляб ами и в космоса може да летиш вече с биткойни Nice Hand!
http://www.coindesk.com/virgin-galactic-...ichard-branson/

купувайте че китайците ги изкупват за без пари в момента coolface

Тази публикация е била редактирана 2 път(и), последно от davidcana: 22.11.2013 16:28.

Нова публикация 22.11.2013 16:26 davidcana е офлайн Търси публикации на davidcana Добави davidcana в списъка си с приятели
BulDawg
Бронз

абе толкова ли не виждате че това е поредната точка от плана на новия световен ред, сичко е толкова розово и гъделичка най-податливата част на човешкото съзнание - алчността smile много ясно че сички тия милиардери крадци стоят зад всичко, не в космоса ше те пратят ами в рая направо хахахаха Facepalm Facepalm ние живеем в материален свят, скоро ако сте чули някъв сателит уш се "разпаднал", утре някой ше реши да "разпадне" и останалите и ше видите тогава едни биткойни и едни валути, тогава идва back 2 the homosapiens и отново идва овца за кокошка и това може да стане за един ден, както за един ден ни филтрираха задниците в интернет! така че тря си пълно куку за да купуваш (с реална валута) нещо което го произвежда някой програматор който може да прави каквото си иска с програмираното си! а тва пък за анонимността е най-голямата глупост няма как нещо виртуално да бъде анонимно, просто защото ПЦтата се основават на конфигурации и програмиране, то и вятъра не го виждаш ама ти казват от къде духа нали??

ПС: Виж за автоботите от Трансформърс вече съм съгласен че тва ше бъде перфектната валута! shark cool

Тази публикация е била редактирана 1 път(и), последно от BulDawg: 22.11.2013 16:54.

Нова публикация 22.11.2013 16:51 BulDawg е офлайн Търси публикации на BulDawg Добави BulDawg в списъка си с приятели
davidcana
Бронз

Цитат:

ти на 10г ли си ? защото ако си на повече и расъждаваш така много е зле положението
как може толкова много глупости да ги събереш в толкова малко изречения,талант се иска направо .3 пъти го прочетох и нищо не разбрах ахаха
Нова публикация 22.11.2013 17:11 davidcana е офлайн Търси публикации на davidcana Добави davidcana в списъка си с приятели
darkonebg
– Главен админ

Дата на регистрация: 17.01.2008
Публикации: 9,166

Здравейте,

Беше се получила хубава дискусия, ще помоля за сериозно отношение и спиране на офтопика. Това включва и всякакви теории на конспирациите, които не са свързани директно с темата.

Поздрави,
Камен

Нова публикация 22.11.2013 17:13 darkonebg е офлайн Търси публикации на darkonebg Добави darkonebg в списъка си с приятели
a111n
Начален

Дата на регистрация: 12.02.2011
Публикации: 100

@BulDawg не е достатъчно да разсъждаваш логично, ами ти трябват и доста икономически познания за да разбереш за какво става на въпрос. Какво искаш да кажеш с термина "реална валута" като парите нямат абсолютна никаква стойност. То и със злато ако отидеш няма да може да си купиш хляб, това значи ли според теб че няма стойност? И понеже каза, че мислиш логично и "е поредната точка от плана на новия световен ред," би ли изложил как точно си разбрал за този план и да ми обясниш целите на този план или поне да напишеш мисловния процес през който си минал?
Нова публикация 22.11.2013 18:39 a111n е офлайн Търси публикации на a111n Добави a111n в списъка си с приятели
BulDawg
Бронз

Цитат:
Първоначално публикувано от a111n
@BulDawg не е достатъчно да разсъждаваш логично, ами ти трябват и доста икономически познания за да разбереш за какво става на въпрос. Какво искаш да кажеш с термина "реална валута" като парите нямат абсолютна никаква стойност. То и със злато ако отидеш няма да може да си купиш хляб, това значи ли според теб че няма стойност? И понеже каза, че мислиш логично и "е поредната точка от плана на новия световен ред," би ли изложил как точно си разбрал за този план и да ми обясниш целите на този план или поне да напишеш мисловния процес през който си минал?

няма да излагам нищо повече щом постовете ми се трият като казвам истината, да не съм ид*от да си губя времето в писане. И секи мислещ човек знае кво е "реална валута" - валута зад която стои нещо материално, физически продукт, стока, предмет и т.н., а не ала бала. И другото което е най-важното стойността се определя от търсенето и предлагането така че в момента със злато можеш да си купиш не един хляб а стотици, но след еди колко си години, когато се унищожат плодородните земи и хората измират от ГМО-та, може би със стотици килограми злато ше можеш да си купиш 1 хляб! Ето това е реална валута!
Нова публикация 22.11.2013 19:44 BulDawg е офлайн Търси публикации на BulDawg Добави BulDawg в списъка си с приятели
davidcana
Бронз

Цитат:
а не ала бала

ала бала викаш Facepalm Facepalm Facepalm кажи го на тоя който е направил тоя трансфер за 149 милиона $ преди няколко часа
https://blockchain.info/bg/tx/1746d7d24f...4d0aaca7b208ca9

ако не разбираш кво означва горния линк е тук го пише и на англииски fish cool
http://www.businessinsider.com/someone-j...1#ixzz2lP6DCO1G

а забравих да кажа,превода е напълно анонимен,минал е за 60мин. и му е струвал 0.00$

Тази публикация е била редактирана 3 път(и), последно от davidcana: 22.11.2013 21:02.

Нова публикация 22.11.2013 20:37 davidcana е офлайн Търси публикации на davidcana Добави davidcana в списъка си с приятели
L0ve2playU
Бронз

Дата на регистрация: 29.10.2012
Публикации: 51

http://www.cnbc.com/id/101220710

Милиардерът сър Ричард Брансън обяви в петък по CNBC, че а неговите търговски космически полети ще приеме Bitcoin като заплащане.
Нова публикация 23.11.2013 04:43 L0ve2playU е офлайн Търси публикации на L0ve2playU Добави L0ve2playU в списъка си с приятели
NataliaBerk
Сребро

Дата на регистрация: 22.06.2011
Публикации: 657

Цитат:
И секи мислещ човек знае кво е "реална валута" - валута зад която стои нещо материално, физически продукт, стока, предмет и т.н., а не ала бала.

Точно така е зад всяка една "реална" валута "реално" стоят печатните машини на съответната централна банка
Нова публикация 23.11.2013 11:34 NataliaBerk е офлайн Търси публикации на NataliaBerk Добави NataliaBerk в списъка си с приятели
The3rdStr8InTheRiver
Бронз

Дата на регистрация: 07.02.2010
Публикации: 283

http://www.dnevnik.bg/tehnologii/2013/11...ernet_zaedno_s/

??? Това истина ли е ???

Нова публикация 26.11.2013 21:02 The3rdStr8InTheRiver е офлайн Търси публикации на The3rdStr8InTheRiver Добави The3rdStr8InTheRiver в списъка си с приятели
davidcana
Бронз

3 дена имаше борба за психо нивото 900 и преди малко се получи това : превърти на 1:23

в цифри:

Лайткона,или както му викат среброто на криптовалутите ,достигна 17$ и ми даде едни бързи 100% за 4-5 дена

Биткойна ,до 1000$ не виждам какво ще го спре,а мине ли тая граница ще излети в космоса.
3 от 4-те най-големи борси в момента са на all-time high нива f* yeah .Фундаментално а и технически ,всичко сочи нагоре. Все още цената е много евтина от тая която ще бъде след 1г. Така че има време да не стане така
Нова публикация 26.11.2013 21:09 davidcana е офлайн Търси публикации на davidcana Добави davidcana в списъка си с приятели
sneaker1212
Сребро

Дата на регистрация: 22.10.2009
Публикации: 489

Да не стане накрая..

Както с други подобни електронни валути.
Нова публикация 27.11.2013 11:35 sneaker1212 е офлайн Търси публикации на sneaker1212 Добави sneaker1212 в списъка си с приятели
Anto11
– Модератор

Дата на регистрация: 25.02.2011
Публикации: 11,520

Ех, забогате davidcana , честито Nice Hand! . Дай боже всекиго Nice Hand! .

Нова публикация 27.11.2013 11:51 Anto11 е офлайн Търси публикации на Anto11 Добави Anto11 в списъка си с приятели
davidcana
Бронз

Цитат:
Първоначално публикувано от sneaker1212
Да не стане накрая..

Както с други подобни електронни валути.

като например?

Цитат:
Първоначално публикувано от parodiq
Ех, забогате davidcana , честито Nice Hand! . Дай боже всекиго Nice Hand! .

всеки може стига да има топки coolface
а и аз съм long run инвеститор в криптовалутите ,така че е относително дали съм забогатял все още или не

Понеже много хора ме питат на лични как се купуват аджеба тея неща,купуват се от борси /искат верификация,после банкови преводи по 1седмица ,такси за търговия и т.н. / ,купуваш си койни и после си ги изпращаш на компютъра за 1 час.
Другия вариант е да купиш от човек кеш .https://localbitcoins.com/ може да проверите за София.И има и още един вариант пак от човек ,аз съм търгувал с него доста и е много коректен и го препоръчвам http://bitcoinbg.eu/forum/viewtopic.php?f=15&t=329 Пишете му на меила за подробности

Цитат:
Първоначално публикувано от The3rdStr8InTheRiver
http://www.dnevnik.bg/tehnologii/2013/11...ernet_zaedno_s/

??? Това истина ли е ???

ами нз дали е истина или е постановка на собственика но хакнати борси е имало и ще се увеличават с нарастването на цената.Вече чувам и за кви ли не вируси измислени само да ти търсят wallet.dat фаила на компа където са ти съхранени койните.Разбира се с криптиране и други трикове опасноста може дасе намали до почти 0% .А на по големите борси опасноста от хакване вече е доста малка.Но където има пари има и зли интереси.От нас зависи как ще се предпазим.

И правете разлика от хакване на някъв саит работещ с койни или на борса обменяща такива и хакването на биткоийн мрежата което е почти невъзможно.Поне досега най-големите хакери и такива работещи в отделите за сигурност на Гугъл и подобни гиганти се опитваха но неуспешно.Има доста инфо по темата в нета за заинтересуваните coolface

Тази публикация е била редактирана 3 път(и), последно от davidcana: 27.11.2013 13:00.

Нова публикация 27.11.2013 12:10 davidcana е офлайн Търси публикации на davidcana Добави davidcana в списъка си с приятели
meepwn
Бронз

Дата на регистрация: 11.07.2011
Публикации: 1,409

аз ще отговоря от негово име.

стойността на една валута се дефинира като обещанието на други хора да ти дават реални стоки и услуги в замяна на парични единици от тази валута. С едната част биткойна е перфектен, няма фалшификации засега, кражбите са минимални и т.н. Проблема е че никой не гарантира покупателната стойност на биткойните. ОК, има някои онлайн търговци които приемат биткойни, но и те не гарантират цената на биткойна. Ако цената падне до 2 цента, ще плащаш 2 милиона биткойна за стока която преди е струвала 40.

Валутите, които ползваме в ежедневието, са гарантирани или от фискален резерв или доста по-често от бондовете на държавата която ги печата. Анонимността и децентрализираността на биткойна е плюс в някои отношения (когато искам да си купя дрога онлайн), и минус в това.

Не може едновременно да брагваш как ти се е удвоила инвестицията за 4-5 дена и да обещаваш че това е сигурна инвестиция и който изпусне ще съжалява. Щом е възможен такъв скок, значи е възможен и огромен срив. Избери си едното, и тогава продължи спама.

Най-малкото и ти самия не знаеш как ще се движи биткойна. Просто те тресе хазартната треска и алчността.
Нова публикация 27.11.2013 16:14 meepwn е офлайн Търси публикации на meepwn Добави meepwn в списъка си с приятели
Страници (4): « предишна 1 2 [3] 4 следваща » « Предишна тема | Следваща тема » | Добави темата към Любими
Отиди на:
PokerStrategy.com Forum » Общностни секции » На лафче и минути за забава » Bitcoin ,новата интернет валута