Този сайт използва бисквитки (cookies), за да подобри работата ти с браузъра. Продължавайки да използваш сайта ти приемаш подобни бисквитки. За повече информация и настройки, виж Политиката за бисквитките и Политиката за конфиденциалност. Затвори

SnG fifty 50

• Ivex88
      Ivex88
      Начален
      Здравейте, казвам се Иван. По сериозно "покер" играя от около 6 месеца, насочил съм се основно към SNG Fifti турнирчетата, и понеже никъде не намерих тема свързана с този тип, отварям тази.
      Идеята ми е хора, който са ги играли да споделят опита си, и да дадът някой друг полезен съвет. За тези турнири бих казал, че приминеш ли 3-4 пъти тестовете на ICM Trainer, прочетеш и спазваш таблиците от книгата "Време е за покер" ще си успешен, на микро ниво, и по точно $1.50. На $3.50 е по различно, аз си мислех че разлика няма, но уви има, поне за мен. И все пак ще си на печалба. Моя основен проблем е дисциплината, често се зайгравам с ръце който не са за игра, и си плащам за съжаление, друг проблем ми е тилта... 1 загубен all in префлоп с ръка "КК или АА" и съм до там г/д 2-ри ме довършва, от там нерве нерви на 2-3 маси на който съм останал и спирам
  • 7 отговора
    • ModaEtapanar
      ModaEtapanar
      Начален
      На $1.50 ще те ощетяват с парите при изплащане. Ще закръглят. И съм сигурен, че ще е надолу. Рейкът ще е повече. Не, че не може да печелиш. Но ще е нещо малко. Играй нещо друго, учи, после пускай $3.50 турбо и $7 fifty. Аз преди си направих експеримент, влязох на максимално количество маси на $1.50 и сит аутнах. И пак бях на някаква малка печалба :D . Но просто не се занимавай. Направи рол на нещо друго и се качи нагоре. $3.50 турбо.
      На $15 долара има регове. Има и такива, дето навремето играеха $100. Толкова зле е положението. По-добре не се бутай там. $7 може да ти е тавана. И ще трябва да смесваш. 18 човека турбо е най-печелившият SnG формат. Като печалба на час. Имай го предвид, като търсиш турнири, за да добавяш към зареждането на маси. И имай предвид, че на $15 долара пак ще е криво. 18 човека турбо...През нощта може да играеш всичко. Дори и $15...Но ще трябва да играеш смесено. На по-малко маси. За да не объркаш някъде. На балона примерно...
      На нокаут също се печели. По-добре зареждай тези малките $1 нокаут. Отколкото това фифти.
    • d0m1n33r
      d0m1n33r
      Бронз
      Днеска изиграх няколко 3$ нокаут турбо и като цяло имаше по 2 рега на маса и другото мега фишове ,рейка е голям ама с толкоз идиоти се бие .Фифти турнирите умряха заедно с премахването на рейкбек системата, а като я имаше пак бяха д/г умрели ако не правиш голям обем за рейкбек понеже бяха пълни с регове .18 манс също са доходоносни 1.5$ имат много висок рейк ,но 3.5 и 7 стават ,като на 7 има доста прилични регове ,на по високите играят доста стабилни регове и се бият с учене предполагам.Покера онлайн е станал много зле като цяло особено сит енд го ,все пак има пари в ниските нива ,но не толкова колкото да забогатееш или да правиш хубав доход освен ако не играеш 5-30$ нивата с голям обем и опит/умения за тях.
    • ModaEtapanar
      ModaEtapanar
      Начален
      Малко ви е изкривена представата как всъщност се бият тези СНГ. По принцип винаги е добре, като биеш даден лимит и имаш рол, да се пробваш на горния. Но само по принцип. Тези неща останаха от едно време. Тези приказки. Но едно време имаше рейкбек, имаше годишни статуси. В СНГ (и не само там), за да се качиш на горния лимит, трябва пак да може да биеш рейка и да правиш повече от 50% от ROI-то на долния. В смисъл смяташ си РОИ-то заедно с рейка. Биеш 3.50 да речем с 5% ROI, но има 10% рейк. Значи реално го биеш с 15%. На горния лимит ще има повече регове, по-добри регове и самите фишове са различни. Дори и да е един и същ човек, то той на по-горен лимит не прави чак такива глупости. Само че на $7 таксата е по-малка. И е ОК...Но между $7 и $15 какво се получава? Загубена кауза, ей тва...Трябва да играеш през нощта, ще има по-малко регове, ще има брутални фишове, колкото и да са малко.

Fifty50 e наистина дървен формат. И няма как да не е. Това е "еволюирал" Двойно или нищо. ICM-а е много тежък. Но хората са ви намалили таксата, поради тази причина. За да може да го играете. И предимството на този формат е че може да играеш на много маси. Балонът ти е при 6 човека. Обръщаш по-сериозно внимание тогава и малко повече при 7 човека. Може да играеш на много маси, турнирите свършват бързо. Или просто казано, най-голям обем се прави на този формат. И по тази причина може да печелиш повече, отколкото на другите формати. Зависи вече от теб. Колко обем може да вкарваш, как всъщност се справяш при този обем (ROI).
    • ModaEtapanar
      ModaEtapanar
      Начален
      Общо взето е загубена кауза това SnG в Старса. Без рейкбек няма много смисъл да се развиваш в даден формат. Дори и да са 30% , то се усещат. Имат значение.
      Ако играеш в часовете с по-голям трафик, ще играеш с много регове. И както казах $7 идва таван. Което е абсурдно ниско. Като намалиха рейкбека, реговете от $100 и $60 слязоха на $30 , че и чак на $15. Играл съм и на фифти, и на 18 човека турбо с едни от най-печелившите играчи онлайн. Питал съм ги защо така. "Без добър рейкбек е безсмислено". А сега въобще няма рейкбек.
      Ако играеш в часовете с нисък трафик, то ще играеш с по-малко регове. Ще печелиш. Но пък няма трафик, ще трябва да смесваш формати. Печеливши с не толкова печеливши. Да играеш на по-малко маси (заради концентрацията в определен формат). И в един момент ще се запиташ "Аз въобще какво правя в тази зала?". "Смесвам $7 и $15, играя различни формати, играя на малко маси, играя без рейкбек". Е*ем ти и "Старс SNG-то"...
    • ModaEtapanar
      ModaEtapanar
      Начален
      Е, виж за какво ти говоря. Fifty50, $1,50..На турбото имаш 7%+ такса. Което е добре за най-ниския лимит. Защото хората лискат стакове, без да им пука. Но получаваш 4 цента за 100 чипа. Значи примерно оставате петима с по 3000 чипа. И ти вземаш $1.20 отгоре, вместо $1.39. Другите пари се натрупват и ги даряват за сираци. На рег спиид таксата е 10%. И вземаш в същия пример 1.20, вместо 1.35. Просто няма как да печелиш от тези турнирчета. 5-6 цента ще е добре. Смятай 40 турбо турнира на ден, някви 2 кинта. Къде няма да ги вземеш тия 2 кинта!?

Събирай пари и играй 3.50 турбо. Като се чувстваш по-уверен, отивай на 7 рег спиид. Може и да ги смесваш. На рег спиид не ти трябва голям рол. И това е... Недей да мърдаш от там. Като ти харесва fifty50. Иначе на тия $1.50 може да не мръднеш доста време.
    • d0m1n33r
      d0m1n33r
      Бронз
      Фифти е тотал монго формат за който се изисква рейкбек или много нисък рейк ,за да се правят профити иначе за брейкевън 1-2% рой е смешно.Снг-то да станеш богаташ вече е мираж,но може да се прави добър доход ако се научиш и вкарваш обем понеже на повечето игри на една маса рой е между 4-9% за турботата специално ,а за мтт снг е около 5-20% зависи от формата и от вариацията .На 1/3/5$Ко снг ако правиш по 9-7-5% рой респективно трябва да правиш по доста игри което ако смесваш 3 те лимита е възможно ,но не и без да имаш опит.Има и 3-5$ хипер Супер КО и на тях е пълно с фишове и за там ти трябват да знаеш реинджове ,но там РОЙ е 2-7% зависи от скилс и вариациа,тоест трябва голям обем .На другите стт не знам,не съм играл и не съм гледал профили на регове .Тея дни играх както казах и още играя по 4-5 турнира на ден просто като добавка в края на сесията от тея КО стт и на ниските нива и реговете са слаби половината ,не че аз съм добър ама им виждам грешките доста ясно като играя на 4 маси само.Нивата над 7$ са доста трудни за стт и малко по-достъпни за мтт снг ако въобще се пълнят ,но 30$пко мтт снг има фишари .Фишове виждам на СКО хипер 6макс на високите нива все още ,но играеш срещу 2-4 рега задължително и то не слаби.
    • ModaEtapanar
      ModaEtapanar
      Начален
      Може и да прави доста повече от 1-2% ROI, ако се научи и играе там, където му казах. На фифти на по-ниските лимити така или иначе не се е разчитало на рейкбек. Но при едновремешния трафик 400 турнира на ден бяха напълно възможни. Докато това на практика е невъзможно при друг формат. Или просто там правиш двоен обем. Ако ги биеш с 4% ROI , това означава, че за теб са доста добра опция, ако ги сравняваме с другите формати.
      На 6 макс се играе с два рега. Макс...Ако видиш 3 рега да се нареждат на масите, просто няма смисъл да влизаш. Не че при двама има много смисъл. Като ги видиш , че са седнали двамата, по-добре не влизай. Или като отвориш маса и ги видиш, че се нареждат, просто излизаш. Като нищо може да влезе още един рег или регоподобен и да прецака постата. Търсиш другаде да играеш или чакаш да се разкара някой. Или да зареди. Те тия 6 макс ги играят по 8-9 маси. На това хипер турбо без рейкбек е самоубийство. Няма значение от лимита. И няма значение какъв точно рейкбек. Може да е класация, рейк рейс, бонус, точки, твърд рейкбек.

Без рейкбек някои формати станаха доста по-меки. Само че на $15+ пак трябва да чакалиш във време, като няма регове. Може и да ги биеш, но въпросът е дали ще печелиш повече на час , в сравнение с долния лимит. Онова фифти е доста меко. Пробвай го и ще видиш. $3.50 турбо и $7 рег . Няма значение кога играеш. В другите зали нивото в СНГ е доста ниско. Някои хора правят доста хубави пари. Но играят по двама. Може би и по трима. И като се раздели, може и да не са толкова "хубави". $30-$60 все още има игри. Ако има класация , има доста регове. Но наистина са много зле по другите зали. Повечето...Направо се чудиш дали да го отбележиш рег. Само да се бъркаш после. Просто редовен агро фиш...

Но е верно , че не може да "забогатееш" от СНГ. Може би едиснствено, ако играеш Хедс ъп хипер на високи лимити. За което се иска банка или "сърце". Ако има добър рейкбек, то ще има и регове. Силни, слаби, просто не може да печелиш от тях. Малко...Заради ICM-а. Ако няма регове, то няма да има и хубав рейкбек. Трафикът ще е слаб, трябва да играеш, каквото има. Всичко...Манджа с грозде...То пък щото с кеш онлайн ще забогатееш. МТТ...Като имаш високи цели, това трябва да играеш в един момент.

За това фифти казваш "изисква се много нисък рейк". Аз не съм срещал този формат в друга зала. Ако има, кажи...Двойно или нищо са по другите зали. Което е още по-дървено. Нисък, висок, тва е...Ако искаш...

Авторът на темата сигурно е фалирал. То това става в 99% от случаите. Отварят няква тема, а, у, и дотам. Свърши с покера.

понеже на повечето игри на една маса рой е между 4-9% за турботата специално

3-4%. 9% ROI на една маса турбо е някакво смазване на лимита. Най-вероятно ти върви много. Дори и за 18 човека турбо е много. Бил съм ги с голям семпъл $7 18 човека с 14 ROI. Но после много бързо осъзнах какво се е случило всъщност. 6-7% е нормално. Ако чакалиш без регове, може и 10% да правиш. Но на $7...
      Очевидно да се сравнява СТТ с турнир на две маси е просто смешно. Ако си говорим за печалба. Но в малките зали има малко такива турнири. Вариацията е по-висока в тези турнири. От СТТ...Това е един от недостатъците. Освен трафика. Средно играеш и по-малко турнири на час. Дори и да има трафик. Но без рейкбек да се забиеш на една маса, значи нещо ти има. Нокаут е друг филм...Говоря за нормално СТТ. Също и фифтито е друг филм. Както казах...

Аве много мога да пиша още, но много дълго стана. А няма кой да го чете. Мога да сравня SNG форматите. На повечето имам по 20к семпъл. Може и дадеш $10 , да проучиш нещата с най-печелившите играчи в SharkScopе. Но 20к семпъл да имат поне. Не, че и там няма бъгове, виждал съм брутален колинг стейшън с огромна печалба на $7. Но може просто да ги сравниш. Но не си мисли, че ще правиш колкото тях, просто за сравнение. Най-малкото им е вървяло...Най-вероятно. Погледни и Омаха хай лоу. Ако не знаеш за какво става въпрос, ще научиш нещо ново.

На нокаута се печели повече, заради ICM-a. Заради баунтито не е толкова тежък. От там, ако си добър, имаш повече едж. На нормално СТТ си има някакъв лимит. ICM-a те спъва. Второ, "нокаут фишовете" фалират по-трудно. Няма значение дали говорим за СТТ или МТТ. Което ще рече, че ще има "свежа риба".
      На фифтито ICM-a е доста тежък, но толкова тежък ICM всъщност започва да работи за теб. Ако има фишаци...На 18 човека, едно, че играеш с по-малък процент регове (ако е рег фест), второ, че дори и реговете правят повече грешки на балона и след това. В сравнение със СТТ. Трето, понеже е на две маси, то таксата има по-малко влияние. За профита ти...