Този сайт използва бисквитки (cookies), за да подобри работата ти с браузъра. Продължавайки да използваш сайта ти приемаш подобни бисквитки. За повече информация и настройки, виж Политиката за бисквитките и Политиката за конфиденциалност. Затвори

Опростена формула за RIO ?

• evercoolbg
      evercoolbg
      Бронз
      Здравейте колеги,

Първия ми пост тук, надявам се да не се изложа ... много :)
      Въпроса ми е кратък и надявам се смислен. Съществува ли опростен начин за пресмятане на RIO подобен на 4 / 2 правилото за Pot Odds. Относително добър съм в пресмятането на ум, но пък ако има шорткът ще имам повече време за размисъл и анализ на действита на опонента.

Благодаря предварително!

Поздрави от морето
  • 7 отговора
    • bmwteam
      bmwteam
      Бронз

• zag777
      zag777
      Начален
      Kaкво е тва РИО? Да не е Рио де Жанейро?
      ПС: да не е РОИ случайно?
    • evercoolbg
      evercoolbg
      Бронз
      RIO (Reverse Implied Odds) или с други думи казано какъв е шанса ръката на опонента ти на която го поставяш да се подобри.
    • VaskataBuci
      VaskataBuci
      Бронз
      Човек, аз едва си смятам шанса моята ръка да се подобри.
    • zag777
      zag777
      Начален
      Първоначално публикувано от evercoolbg
      Здравейте колеги,

Съществува ли опростен начин за пресмятане на RIO подобен на 4 / 2 правилото за Pot Odds. Относително добър съм в пресмятането на ум, но пък ако има шорткът ще имам повече време за размисъл и анализ на действита на опонента.

Благодаря предварително!

Поздрави от морето
      Aз играя от 2010 покер за първи път чувам за такова смятане.
    • 4eisxx
      4eisxx
      Бронз
      Че то ако го сложиш на дадена ръка , дроу например не е ли същия начин по който си смяташ твоята ръка , какви са й шансовете да се подобри ?
    • ModaEtapanar
      ModaEtapanar
      Начален
      ROI, MRIO, поредната измислица. Вадиш си аутовете , като дроуваш.
      Примерно флъш дроуа го смяташ седем аута на търна. Ако очакваш често да е със сет. Ако ли пък не , мислиш някви други неща. Мислиш дали може да ти фолдне на ривъра, да не ти се изплати ръката. Мислиш дали ще може да блъфираш печелившо на ривъра, ако чекне. Дали имаш шоудаун стойност , ако чекне. Мислиш дали може да има по-висок флъш дроу. Тогава търсиш по-добри пот одс. "Директни" пот одс...

Залагаш много или малко за защита, като имаш предвид колко му е шанса той да се подобри с дроу на следващата улица. Залагаш много, ако няма да фолдваш. Залагаш по-малко, ако си склонен да фолдваш (той няма "скрити" шансове).

За какво ти е да смяташ колко често ще му се подобрява ръката, като ти никога не му знаеш ръката!? Ти играеш срещу рейндж от ръце, не срещу определена ръка. Не знам какво трябва да е това уникално инфо, че да го сложиш на точна ръка. И дори да го направиш, то това "RIO" пак е напълно безсмислено. След като просто може да си сметнеш екуитито и съответно скритите пот шансове , спрямо фолд екуитито, като ти излезе дроуа. Или имаш скрити шансове, или нямаш. Като знаеш точната му ръка (имаш сума ти инфо), ти ще знаеш или предполагаш някво фолд екуити срещу определен сайз. Очевидно 0% или 100%. Като очакваш 100% срещу нормален сайз, то намаляш сайза. Ако очакваш да фолдва много, като излезе дроуа, а той залага много на търна, очевидно е супер безсмислено да колваш. Шовиш , ако очакваш по-скоро да фолдва на търна. Нали му "виждаш" картите, знаеш му ръката, RIO-то нали я знае!? Или фолдваш...

Ако има толкова добър играч, че да ги слага точно на някакво комбо, то не знам защо му е въобще някаква формула за подобна глупост. Ако пък ги слага на рейндж, както му е реда, то тази формула ще е напълно безсмислена.