относно картинките

• klavistratche
      klavistratche
      Бронз
      Не е лошо АйТи отдела ви да се потруди върху постването на картинки във форума. Много често потребителите качват картинки които са с нереални размери и направо еба...май..та на почти всички постове и се налага да скролваме настрани, което предполагам никуму не е особено приятно.
      Решенията са 2 или да тъмбват снимките при качване или да зададат ограничение на размера в пиксели което не нарушава стила на самия форум. Не е тежка работа почти всеки с основни познания по PHP може да го направи и още се чудя ащо не сте го направили вече ;)
  • 18 отговора
    • Ico0o
      Ico0o
      Бронз
      Тъмбването ми харесва повече.

Само давам мнение.

Предложението ми харесва.

+1
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      В други форуми, където пиша се оразмеряват автоматично. Смисъл аз примерно мога да я кача и 4000х200000 резолюция, но когато зареди картинката я оразмерява в нормален размер. Ако искам да я видя в пълен просто се цъка върху нея. При тъмб-а се дават много малки.
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Здравейте,

Благодаря за предложението! Съгласен съм, че ще е по-добре размера на картинките да е ограничен и да не се разкривява форума. В нашия случай, всички картинки се зареждат от външни сайтове, а не се прикачат към темата. Това ще направи контрола над размера малко по-труден, но съм сигурен, че колегите от IT отдела ще намерят решение.

Поздрави,
      Станислав
    • Lility
      Lility
      Бронз
      Здрасти и от мен :)
      Разрешението е много лесно.Могат да сложат BBcode за таг url / img .Така ще може да се заложи размер в самата матрица на форума.Предполагам,че знаят това, но не са го сложили , защото не е smf платформа.
      Но определено е проблем , въпреки че моят статус не позволява да поставям снимки :D
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Привет Лили,

Кандидатствай за начален капитал и ще можеш и да публикуваш снимки. :)

Когато имаме информация от IT, ще ви уведомим за предложението ви.

Поздрави,
      Деси
    • Lility
      Lility
      Бронз
      Първоначално публикувано от DessiP
      Привет Лили,

Кандидатствай за начален капитал и ще можеш и да публикуваш снимки. :)

Когато имаме информация от IT, ще ви уведомим за предложението ви.

Поздрави,
      Деси
      Здрасти Деси ,
      Имах други по-важни задачки и затова още не съм го минала ;) Иначе ми е ясно, че начален статус няма визуализация ;) Ще взема и теста, но точно сега очаквам едно друго чудо ;)
      Благодаря ти за инфото.

Поздрави,
      Лили
    • klavistratche
      klavistratche
      Бронз
      Много мързелив то ИТ отдел ей :)
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Здравей klavistratche,

Не сме забравили за предложението ти. Дори открих един друг форум софтуер IPBoard, който има изключително подобна функционалност - промяна на размера според резолюцията на екрана ти. Може да взаимстваме някои идеи :-)

Поздрави,
      Станислав
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Не знам дали е уместно да използвам за пример друг форум, но ето
      http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=53&t=14429&start=6990
      В началото снимките се зареждат в "оригиналната" си резолюция, след което се оразмеряват, според резолюцията на екрана :) Нещо такова имах предвид с предния пост ;) Така хем можеш да видиш снимката в пълен размер (като се кликне върху нея), хем не ти прави страницата като чаршаф :)
    • Ico0o
      Ico0o
      Бронз
      И аз все още очаквам с нетърпение евентуална промяна, тъй като все още немога да си качвам графики/снимки, а поствам само линка към тях.

Заради една снимка или графика е гадно да се разтегне цялата страница, по-неприятно е за четене и прочие. :)
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Icoo аз затова ползвам tinypic когато ъплоудвам снимки. Има едно поле "Resize" - даваш му 17'' Screen и готово. Така не се разтяга страницата. Лошото е, че ако искаш да видиш снимката по-детайлно няма такава възможност :)
    • Ico0o
      Ico0o
      Бронз
      Благодарско, ще ми е полезно. :)
    • klavistratche
      klavistratche
      Бронз
      Първоначално публикувано от petarvalchev
      Не знам дали е уместно да използвам за пример друг форум, но ето
      http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=53&t=14429&start=6990
      В началото снимките се зареждат в "оригиналната" си резолюция, след което се оразмеряват, според резолюцията на екрана :) Нещо такова имах предвид с предния пост ;) Така хем можеш да видиш снимката в пълен размер (като се кликне върху нея), хем не ти прави страницата като чаршаф :)
      Тук ще стане по трудно защото не качваме снимките а ги линкваме с картинка. но може да се зададе само форматирането да не надвишава 800px в ширина и всичко ще си дойде на мястото.
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Е където съм дал примера е същата работа ;) [img.]линк[/img]. Не са качвани на сървъра на форума, ако имаш това предвид :)
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Първоначално публикувано от StanislavI
      Здравей klavistratche,

Не сме забравили за предложението ти. Дори открих един друг форум софтуер IPBoard, който има изключително подобна функционалност - промяна на размера според резолюцията на екрана ти. Може да взаимстваме някои идеи :-)

Поздрави,
      Станислав
      Kaкво стана? Доста време мина, а резултат няма. Дадохме доста предложения, а нито едно не е взето под внимание? Наистина е дразнещо това с картинките. Аз гледам да си ги оразмерявам, но доста потребители не го правят и напълно ги разбирам.
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Първоначално публикувано от petarvalchev
      Първоначално публикувано от StanislavI
      Здравей klavistratche,

Поздрави,
      Станислав
      Kaкво стана? Доста време мина, а резултат няма. Дадохме доста предложения, а нито едно не е взето под внимание? Наистина е дразнещо това с картинките. Аз гледам да си ги оразмерявам, но доста потребители не го правят и напълно ги разбирам.
      Здравей petarvalchev,

Не сме забравили това предложение: в момента търсим начин това да бъде въведено, но тъй като имаме други проекти с по-голям приоритет, това ще отнеме повече време, отколкото предполагахме :)

Съжалявам много за забавянето.

Поздрави,
      Надя
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Това мисля, че е най-лесния вариант. Просто трябва да се промени кода при натискането на бутона "Въведи изображение".
      Eто още един начин - цък

Начини много :) -> google :) Желание се иска само :)

Ще чакаме с нетърпение "нововъдението". :)
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      @ petarvalchev,

Благодаря ти за коментара! :)

Нашият технически отдел има дълъг списък с малки подобрения както за форума, така и за сайта ни и вътрешните ни системи. Ако не се работи по приоритетен ред, пък било то и за най-малките неща, ще настане хаос.

Молим за още малко търпение и разбиране. Предварително благодарим!

Поздрави,
      Деси