Идеи за име на магазин за дрехи?

• theworldleader
      theworldleader
      Глобален
      След като пуснах тема относно идеята ми за пускане на магазин за дрехи, сега дойде момента и да мисля за име на този магазин.

Та, за доброжелателите - магазина ще е за мъжки, женски и спортни дрехи. Така, че ако някой има идеи в главата и има желание да ги каже, добре ще е дошъл.

За човека, който даде идея, която се използва - постоянна отстъпка от магазина, след като бъде пуснат около средата/края на януари месец.

Поздрави
  • 21 отговора
    • misko69
      misko69
      Бронз
      :D Цецоелитшоп ;)
    • theworldleader
      theworldleader
      Глобален
      :D :D :D

Звучи несериозно :)
    • PetChoveka
      PetChoveka
      Black
      Айляк дрехи
    • accetone
      accetone
      Бронз
      Кръщавай го "Съблекалнята" и да почват да се преобличат.
    • misko69
      misko69
      Бронз
      Според мен трябва името да е такова,че да излиза напред при търсене с чичко Гугъл,качествено,спортно,нещо такова,зависи към какъв пазар е насочен....
    • Tancuvai
      Tancuvai
      Бронз
      exclusive / sport exclusive :f_biggrin: :f_biggrin: :f_biggrin: :f_love: :f_love: :f_love:
    • misko69
      misko69
      Бронз
      СпортМаниак =)
    • elpatseto
      elpatseto
      Бронз
      Според мен най - доброто има на такъв магазин е "ИМПУЛС" . Без коментар :s_cool: !

Поздрави и успех !
      Пламен Георгиев
    • tenchev
      tenchev
      Бронз
      "Wear & Tear"
      "Sports Town"
      "Active & More"
      "JustWear"

'Съблекалнята' е идейно, ако се казва "Locker Room"... ;)

Успех.
    • accetone
      accetone
      Бронз
      Нещо не те кефи Българския език
    • tenchev
      tenchev
      Бронз
      Напротив, кефи ме, но не винаги е подходящ. Още повече, че става въпрос за онлайн магазин (с тенденция за развитие и офлайн) :) някак си не върви да се казва ''качественидрехинасуперцени.бг''.
    • numpaf
      numpaf
      Бронз
      Първоначално публикувано от misko69
      Според мен трябва името да е такова,че да излиза напред при търсене с чичко Гугъл,качествено,спортно,нещо такова,зависи към какъв пазар е насочен....
      Това е много точно казано. Още повече, че доколкото разбрах ще има и интернет магазин. Дори да си харесаш някое име, трябва домейнът със същото название да е свободен за продажба. На мен ми допадат семпли, лесни за запомняне названия, за предпочитане от една или максимум две думи. Понеже ще търгуваш на територията на страната, според мен е по-добре името да е на български. Така и изборът на уникален и интересно звучащ домейн ще е по-лесен.

В момента нямам конкретно предложение, но ще помисля :) .
    • DIMIKER
      DIMIKER
      Бронз
      предлагам ти ALL-IN FASHION .Лесно се запомня , и започва с А (за гугъл) :D
    • Lility
      Lility
      Бронз
      Здравей,
      Успех в новото начинание!
      Подкрепям поста за името/домейна.
      Аз лично харесвам лесно запомнящи се имена/лога.Предлагам ти "S бутик"- като можеш да добавиш и слоган от типа на Маркови дрехи на добри цени и т.н.
      Още веднъж : Успех :)

Весели Празници :)
    • LiGuru
      LiGuru
      Бронз
      Първоначално публикувано от misko69
      Общо взето името няма нищо общо с търсачките.

За да се видиш в тази категория в първите 5 страници или трябва да си доста запознат със СЕО или да си платиш на някой, който разбира или директно на Google (примерно).

Но идеята е перфектна. Един дропал като CMS малко пари за електронно разплащане и доста средства в битката за челна позиция. Ако успееш да го направиш няма значение какво ще продаваш. Стига да има аутлет секция и яко -70% :D

Ето ги и двата магазина с най-много фенове и супер боклуци (едно 30% от стоката е китайски реплики с ниско качество)
      La redoute
      Sportsdirect
    • MaryJaneBg
      MaryJaneBg
      Бронз
      Първоначално публикувано от PetChoveka
      Айляк дрехи
      +1 axaxaxaxa
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Супер, хипер, дупер, мупер, галактически яки дрехи :)

На анг сам си го измисли :)

Митко,
    • mirod79
      mirod79
      Бронз
      sportmall.bg
      sportspoint.bg
      sportfashion.bg

и трите са свободни ..... заложи на думата спорт и използвай домейн .bg защото ще намериш по добър свободен.

Гледам има много некомпетентни мнения на които съм сигурен, че няма да обърнеш внимание .... има една голяма разлика между CEO и SEO.

Както и дропал като CMS ще се видиш в приключение .... от готовите софтуери или osCommerce или Magento.

Като цяло търси свободен домейн с удобни за изписване думи ... не става бутик защото изписването е "boutique" което поне 20% от хората ще сбъркат. Най-добрия пример за българия е SportDepot.
    • mirod79
      mirod79
      Бронз
      Сега видях, че си пропуснал детско .... отсега искам да си поръчам хубави маратонки за пролетта, предпочитам Puma - Ferrari ама от тези по-гъзарските. Номер 24 или 25 .... незнам малкия дотогава кой ще е.
    • 1
    • 2