Въпрос относно депозирането към Moneybookers и използваната валута

• NerioWinch
      NerioWinch
      Начален
      Здравейте,

Разгледах обстойно форума и информацията поместена вътре относно Moneybookers, на няколко места прочетох, че задължително валутата при депозиране на пари от банкова сметка към Moneybookers трябва да е в български лева. Това го разбрах обяснявам си го че явно Moneybookers нямат открита сметка в долари в Райфайзен банк. Интересува ме следното как да разбера на какъв курс се обменят паричките ми които ще им изпратя от разплащателната сметка и как да знам колко долари ще получа в Moneybookers? Другото, което ме интересува е можете ли да ми препоръчате къде е най-изгодно да си открия разплащателна сметка (в коя банка) за изпращането на пари към Moneybookers. И още нещо моля Ви ако не съм разбрал от посочената информация във форума, че валутата, която трябва да се изпрати е само в левове, а може и в долари да бъда осведомен.
      Предварително Ви благодаря за отделеното време.

Пожелавам весело изкарване на празниците на всички!

Поздрави
  • 4 отговора
    • twinster
      twinster
      Бронз
      може сметката ти да е в лева (моята е ) след това те си ги превалутират по тогавашният курс ( за деня) може да ти вземат 2/3 лв. за превалутиране,може да провериш колко е курса като цъкнеш в най-горната лента на форума където пише "начало" след това смъкни погледа в най-ляво надолу там има за всичко,евро/долари/лева/паундове и прочие.
      Дано съм бил полезен.

поздрави,и весели празници
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Здравей NerioWinch,

Най-добрият вариант за използване на Moneybookers е навсякъде да си с еднаква валута. Примерно ако залата, в която играеш е в долари, картата и Moneybookers акаунта също да са ти в долари. Така няма да губиш при превалутиране.
      Карта и банка - спрямо предпочитанията, но дебитна Visa Electron би трябвало да ти свърши чудесна работа и нямаш годишни такси за нея.

Поздрави,
      Ицо
    • NerioWinch
      NerioWinch
      Начален
      Здравей Ицо,

Аз мислих да си направя разплащателна сметка в банка и след това да изпратя парите на Moneybookers, но според теб е по-добре да си изкарам дебитна карта Visa Electron в долари и да я регистрирам в Moneybookers и така ще може от картата директно да отидат в Moneybookers в долари, а не както с банковия превод в лева. Следователно е нужно да отида в някоя банка и да кажа, че искам да си издам дебитна карта виза електрон чиято стойност е в долари да вкарам съответната сума и това ми е достатъчно?

Поздрави
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Здравей,

Аз ти дадох възможен метод. Когато си вадиш такава карта, обикновено те питат в каква валута искаш да е. Към картата разполагаш и с банкова сметка все пак, в която можеш да вкарваш и да теглиш от нея. Т.е картата и сметката са едно и също, с предимството, че можеш да теглиш от банкомат и да се разплащаш в интернет с нея.
      Попитай в някоя банка относно дебитните карти Visa Electron и дали можеш да си я отвориш в различна валута от лев. Там ще ти дадат повече информация. :)
      Все пак крайното решение си е твое и ако си избрал разплащателна сметка подмини съвета ми за Visa Electron. ;)

Поздрави,
      Ицо