Блога на каръка! xD

• Tsapellas
      Tsapellas
      Бронз
      Здравейте всички!
      Казвам се Демис и съм на 18 години.
      Живея в град Пловдив и се занимавам с покер от доста време.
      Реших да си направя блог, защото просто трябва да има място където да whine-вам за всичките си бед бийтове ;)

Смятам през новата година да играя активно покер във Фултилт
      не знам още какво по точно.
      Засега играя ръш както и МТТ 45/90
      Но мисля да се ориентирам към СНГ на 1 маса и да играя само такива.
      В момента банката ми е трагедия, та съм на най-ниските лимити и ще гледам бааавно, но славно да се изкачвам нагоре.
      Засега най-важното е да си градя банката и да събера точки за лиценз за Слона!!

Ето и ви една интересна ръка от преди малко :)

Предисторията на рейза с А6о от УТГ:

За 10 ръце в които имах АК от УТГ и правех рейз до 20ц никой не ми колна и реших да видя колко човека, ще ми платят ако рейзна с друга ръка :D

Е ето и резултата :

Hero is UTG [1.98$]
      A :heart: 6 :diamond:
      Hero raises to 0.20$
      UTG1 calls

Flop: A :diamond: K :heart: 4 :spade:

Hero raises to 0.30$
      UTG1 calls

Turn: 6 :heart:

Hero checks
      UTG1 raises to 1.04$
      Hero is all-in
      UTG1 calls

UTG1 shows A :club: 7 :spade:

River: 7 :club:

Весели празници! :)
  • 15 отговора
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Здравей и честит блог!

Но наистина ли само това е причината да стартираш? :f_eek:
      Първоначално публикувано от Tsapellas
      Реших да си направя блог, защото просто трябва да има място където да whine-вам за всичките си бед бийтове ;)
      От блога си можеш да извлечеш доста "стойност", като съвети и мнения от по опитните играчи. ;) Затова ти препоръчвам да не е изпълнен само с "whine"-ване, а да го използваш в опит да подобриш играта си. ;) И да бъдеш доста самокритичен.

Като за начало ще ти дам първия съвет - не се отклонявай от играта си, ако няма причина за това. А6о е твърде слаба ръка за игра от UTG и си влязъл в пота с доминирана ръка, съответно си изгубил. Блиндовете и добавените в пота пари, въпреки че ти се струват малка печалба, не са никак малко в дългосрочен план. ;)

Успех и весели празници!

Поздрави,
      Ицо
    • Tsapellas
      Tsapellas
      Бронз
      Хах, не разбира се!
      Това за уайнването беше шега, въпреки, че понякога помага просто да споделиш за съкаутите си ;)

Правя блога си точно с цел да получа съвети от по-опитни от мен хора както и да си водя нещо като "дневник" на покер кариерата ми и съответно да подобря играта си.
      Надявам се, че ще ви е интересно да го четете :)
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Така е! Трябва да има с кого да споделиш и да наблюдаваш развитието си. Ще го следим с интерес и не забравяй, че главния ключ към успеха е банкрол мениджмънта! ;)

Поздрави,
      Ицо
    • Tsapellas
      Tsapellas
      Бронз
      Слона не ми показва нито една от ръцете изиграни на кеш маса иначе исках да пусна няколко ръце от сесията ми която приключи преди малко.

Както и да е, ще пусна тема в правилния раздел пък дано някой помогне.

Излизаме на + днес което е радващо.
      Като си оправя Слона, ще пусна ръце графики мрафики енд стъф ;)
    • Tsapellas
      Tsapellas
      Бронз
      Здравейте! Ето малко ъпдейт ;)

Банка в началото на деня: 10$
      Банка в момента: 32$

Като цяло съм доволен от днескашния ден. Можеше и по-добре да бъде.
      Точно като реших да стана от масите ( Играя 4 маси НЛ2 )
      Полчавам на едната АА а на другата АJs

Асата ми бяха трибетнати и след 4 бет от моя страна последва пуш от опонента, който показа Валета и грейнах, но Куршумите се сбъскаха с товарния влак на търна където се появи и третия Вальо.

Другата ръка - стандартен рейз и нито един кол.
      И така Last Minute Winnings бяха пълен провал.

Сега понеже не ми се спи смятам да направя 1-2 МТТ 45 човека 1$ BI и се надявам поне на 1 финална маса ;)
      Пускаме релаксираща музика да може да привиква повече Аса в моя покет.

Лека ви вечер !

Гледам, че е модерно да се пуска песничка в блога и аз когато съм в Pokerstrategy, правя като Покерстратезите ;)

• twinster
      twinster
      Бронз
      играеш ли по някаква стратегия ? защото до колкото виждам банката ти не позволява каквато и да била.Хубаво е да почнеш поне с 40-50 (на nl2) защото винаги има период в който губим независимо колко добре играем,и когато дойде този периот банката ти няма да е стабилна и ще "рухне" ако не схващаш за какво ти говора,прочети статиите няма да ти навреди :tongue:
    • Tsapellas
      Tsapellas
      Бронз
      E толкова имам налични в момента, ако рухне ще сложа още 20 да речем, каква е разликата? (Че вторите 20 ще са ми в картата а не в сметката във фултилт...)
      А, ако не рухне ? ;)

Мисля, да се отказвам от НЛ2 и да играя Ръш на минималния лимит което май е НЛ5.
      Може би, ще ми трябва по голяма банка, но ще го измисля някак си.
    • twinster
      twinster
      Бронз
      ами ще е по-добре да вкараш 50$ и да си играем по СГС на NL2,вместо да се мъчиш с некви 10$ на и т.н. как нема да се наричаш "карък" като нито спазваш БМ и некакви стратегия изобщо...няма как да си печеливш играч.
    • Tsapellas
      Tsapellas
      Бронз
      Да ме съкаутват некви магарета с 27оф на НЛ2 не мерси, просто нямам нервите да го понеса това.
      Плана ми е ясен вече.

След нова година си зареждам нужната банка за 5$ МТТ 45 човека и цъкам.
      Пък и току що опитах шот на 2 турнира който завърши пагубно за банката ми :D

2x11$ MTT 45 man

На единия 8мо място, на другия 10то като пушнах с KQo от бутона, но ББ ме плати с АК и ме отнесе.
      Не знам има ли смисъл да скачам толкова на високо но определено не съм се чувствал слаб в сравнение с другите играчи, а наистина не ми се занимава с ниските лимити където винаги винаги винаги те вземат на късмет. Предпочитам да изиграя 2 турнира за по 5$ днес отколкото 10 за по 1$ да ми плащат на въшки и да ме съкаутват.
      Като играя по малко, ще бъда по концентриран и ще си играя оптималната игра.

2 Турнира на 11$ са нищо за сравнение, но щом мога там да се добера до 10+ място, защо да не мога да направя същото и със 5 доларовите.
      Пък и веднъж съм печелил такъв 5 доларов турнир, така че от 3 турнира 1 спечелен и 2 на балона ми звучи като добър резултат и си струва да опитам.

Ще си позволя да цитирам Endobesniq
      "Основният проблем на ниските лимити са лууз играчите. На по-високият лимит сте по печеливши ако играете правилно, там по-често има мислещи играчи които няма да платят пуш с всеки 2 карти.
      Успех по масите. "

Вие какво мислите по въпроса ?
    • twinster
      twinster
      Бронз
      че едвали ще стигнеш далеч.Това,че си стигнал до 10 място защо си мислиш,че не е на късмет ?
      на ниските лимити може да те взимат на късмет (рядко) но в дългосрочен план те ще са на загуба,а ти на плюс.
      Защото и аз мога да вкарам 10 бона и да играя минд стейкс,щото "мога" да ги разбия,мога да му взема стака на про-то няколко пъти,но в дългосрочен план ще съм на загубава,дано си ме разбрал правилно.
    • StyleAni
      StyleAni
      Бронз
      Хахаха :) Това как ми напомя на мен, когато бях е таква луда въшка като тебе! И аз много си вярвах, че тъпите донкове на микротата само ме бият и не си струва да играя, обаче ето ти един аргумент, който ще ти свърши работа:
      Да кажем че последните 4 турнира на 1$ са те съкаутнали "някви донкове" когато ти си имал АК, дами-аса, а те с някакъв по-нисък покет или дори са били 3:1 оддс за теб. И какво да се прави, това че на ниските лимити е пълно с лудаци не трябва да те спира- напротив, това трябва да те радва, защото в дългосрочен план, с тея колове дет правят ще си доста на печалба. Сега ако искаш да постигнеш нещо трябва да депозираш достатъчно бай-ина за лимита и формата на който искаш да играеш, в случая на 5$ или 11$ 45ман ти трябват 100БИ тоест 550 или 1100$. Според мен няма да ти е много лесно да скочиш там и лееееш, така че опитай се след 1000 турнира на 45ман 1$ да си на пчеалба, след това лимитите ще ги качиш много по-бързо. :s_biggrin:
      Поздрави
    • Tsapellas
      Tsapellas
      Бронз
      Благодаря ти Ani за съвета. Бях написал много дълъг пост с разни мои си разсъждения, но се усетих, че няма смисъл да го пускам, щото тук всеки си знае своето.

"Не играй на 5$ бай-ин щото няма да стигнеш далеч.."

Да бяхме играли поне 1 път заедно, можеше да се съглася с изказването ти twinster ама тва е говорене на изуст и е смешно.

Регистрира се Фил Айви във покерстратеджи и пуска тема как ще играе едикви си турнири примерно и веднага ще има 5 коментара всичките от българи от сорта на:

Прочети статиите пак.
      Сигурен ли си ?
      Ще си загубиш банката.
      Гледам че си нов, знаеш ли как се играе покер ?

Само дето като не знаете някой как играе, или го виждате за първи път приемете, че не е поредната риба, а трезвомислещ човек, който просто не иска да играе на микро лимитите, заради ужасно високата вариация..
      Айде със здраве..
    • twinster
      twinster
      Бронз
      не ме разбра но както и да е,просто сега ме мързи да ти обясня някой работи,друг път ще се занимавам.
    • Tsapellas
      Tsapellas
      Бронз
      Здравейте.
      Току, що отпаднах безславно от 1st depositors freeroll-a във тилта.
      Ето и 2те ръце които бяха пагубни за мен.

Seat 1: Tsapellas (3,485)
      Seat 2: Angry_scorp (1,505)
      Seat 3: AlexRutz81 (1,935)
      Seat 4: Thiago Arbigaus (1,925), is sitting out
      Seat 5: JIuJI10 (1,925), is sitting out
      Seat 7: 4SHI4 (3,815)
      Seat 9: moonmaiden66 (1,410)

*** HOLE CARDS ***
      Dealt to Tsapellas [6 :diamond: 6 :heart:]
      moonmaiden66 calls 30
      Tsapellas calls 30
      Angry_scorp raises to 120
      moonmaiden66 calls 90
      Tsapellas calls 90
      *** FLOP *** [4 :spade: 8 :club: 9 :diamond:]
      moonmaiden66 checks
      Tsapellas bets 180
      Angry_scorp raises to 360
      moonmaiden66 folds
      Tsapellas calls 180
      *** TURN *** [4 :spade: 8 :club: 9 :diamond:] [K :diamond:]
      Tsapellas checks
      Angry_scorp bets 1,025, and is all in
      Tsapellas calls 1,025
      Angry_scorp shows [A :diamond: Т :diamond:]
      Tsapellas shows [6 :diamond: 6 :heart:]
      *** RIVER *** [4 :spade: 8 :club: 9 :diamond:] [ K :diamond:] [10 :club:]
      Board: [4s 8c 9d Kd Tc]
      Seat 1: Tsapellas showed [6d 6h] and lost with a pair of Sixes
      Seat 2: Angry_scorp (button) showed [Ad Td] and won (3,175) with a pair of Tens

Пича, не беше много лош играч, но го рийднах няколко пъти как пуша с овър карти. Вярно тук имаше много аутове, не знам дали е правилен кола ми, но поне за рийда се радвам, защото го сложих на 2 овър карти с флъшдроу. ( Мисля, че математиката пак говори в моя полза, нищо, че има 15 аута )

Последната ръка за мен в турнира:

Seat 1: Tsapellas (1,980)
      Seat 2: Angry_scorp (3,085)
      Seat 3: AlexRutz81 (1,980)
      Seat 4: Thiago Arbigaus (1,880), is sitting out
      Seat 5: JIuJI10 (1,875), is sitting out
      Seat 6: MarcoIbz (1,760), is sitting out
      Seat 7: 4SHI4 (4,075)
      Seat 8: paukermon (1,765)
      Seat 9: moonmaiden66 (1,225)
      paukermon posts the small blind of 20
      moonmaiden66 posts the big blind of 40
      The button is in seat #7
      *** HOLE CARDS ***
      Dealt to Tsapellas [5h 5d]
      Tsapellas raises to 80
      AlexRutz81 calls 80
      4SHI4 calls 80
      paukermon raises to 440
      Tsapellas calls 360

*** FLOP *** [7d 8c 9d]
      paukermon bets 440
      Tsapellas raises to 1,540, and is all in
      paukermon calls 885, and is all in
      Tsapellas shows [5h 5d]
      paukermon shows [Ah Jh]
      Uncalled bet of 215 returned to Tsapellas
      *** TURN *** [7d 8c 9d] [8h]
      *** RIVER *** [7d 8c 9d 8h] [Td]
      Board: [7d 8c 9d 8h Td]

Seat 1: Tsapellas showed [5h 5d] and lost with two pair, Eights and Fives
      Seat 8: paukermon (small blind) showed [Ah Jh] and won (3,730) with a

Може би съм го изиграл грешно, ама тия чифтове не мога да ги хвърлям толкова лесно, плюс това на масата нямаше много агресивни префлоп играчи, така, че реших да си рейзна макар от УТГ. След ри-рейза и кол от моя страна флопа е просто идеален. Противника ми ме бие само с по висок покет чифт като съм 100% сигурен, че тотално е пропуснал флопа, а аз дори имам още аутове за дупчената кента.
      Дори нямаше 2 купи долу, не знам как може да има такива хора.

Като прочетена книга ми е, знам го какво има и срещу тази ръка на този флоп бих искал да играя всеки ден по 100 пъти, но защо да не му излезне стрейта или чифта като в по горния случай.

Както и да е. Честно казано не знам какво да правя..
      Евалата на Фул Тилт, че поне сета ми 5ци издържа срещу АА.
      Не мисля, че играя грешно, може би коловете с тези ниски покет пеъри не са от най-правилните, но защо след като видя флоп и търн и знам, че печеля и реша да се набутам, трябва ли да ме изрежат супер брутално на ривъра 2 пъти за 2 минути ?
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Не мисля, че играя грешно
      Грешиш! Дори сам си отговорил:

Може би съм го изиграл грешно, ама тия чифтове не мога да ги хвърлям толкова лесно
      Еми като не можеш да ги хвърляш си ги стискай... Или ще си доминиран от по висок чифт, или в най-добрия случай ще си на флип ~ 55% - 45%.

Поздрави,
      Ицо