A.Grigorov Blog | Изграждане на банка :P

• aleksandar92
      aleksandar92
      Бронз
      [SIZE=14]

Здравейте,

Казвам се Александър Григоров на 18г. от Велико Търново.
      Играя покер от 14 годишен. По-това време бягах от даскало и ходех в един интернет клуб. Там един пич, 4г. по-голям от мен "също духнал от даскало" цъкаше някакви карти! Гледам . . . и не вдявам :P Почва си обедното блогче "от 1 до 5 =1лв" и влизам да ръчкам MuOnline "играна по-онова време". И играя си аз и един от квартала идва и вика ела виж един играе покер! Отивам гледам "а ама то тва ли е покера" я да видим как става. Влизам в сайтчето, регистрацийка, даунлоудче, логче и са мушвам в 1-вия фрийрол. Цъкам там, гледам 3-поредни "че аз съм ебати звяра бе" алл-ин , нещеш ли взимам. Викам си аз край, това е моята игра :D :D :D "много съм добър"! И така играя си аз там по турнирите и събирам някви центове.

Една сутрин играя пак турнир, правя сравнително добър стак в турнира. Нещеш ли трябва да се ходи на даскало! Изключвам компютъра и като се прибирам гледам. $2.11 НИКОГА НЯМА ДА ГИ ЗАБРАВЯ! 10 мин по-късно бяха $13 ! На другия ден станаха $25 и на по-другия играех отново фреероли. Не играех толкова за парите колкото за играта по-това време. Аз не я харесвах, не ме зарибяваше, просто я обикнах. :D

"Дори сега съм предупредил жената да не застава м/ъ мен и покера :D "

С времето научих колегите хулигани в квартала как са играе, прочетохме правилата, направихме чипове от нарязан картон и почнахме да жулим турнири без пари. С времето започнахме да играем с жълти стотинки. След това единия "NeXtaBG" купи чипове, почнахме турнири с по 1 лев. Още по-напред в бъдещето и с по-повече пари.

Така покера стана част от живота на хулиганчетата от Асенова Махала в град Велико Търново.

През това време не преставах да играя в интернет. Печелех много, губех много и така всеки път. Започнах да играя в една малка зала.

Там за първи път изпитах тръпката да играеш за повечеко пари ->

"$3000 Guaranted Tournament / Buy in $5.50 / Players: 800 / I win: 18 place = $48"

Въртях ги, въртях и накрая ги изпуках на един турнир за $10 000. :)

Почнах да чета из нета, прочетох доста статии. Сравнително се подобри играта ми и то много "усещах го и беше видимо в домашните покер срещи които си правехме".

Прочетох и книгата на Даниел Негреану "Аз лично много харесвам този играч, зъл фен съм му, от много отдавна, чел съм книгата му 3 пъти, сега за 4-ти и дори в квартала ми викат Негряни :D "

И да си дойдем на думата. Намерих ПокерСтратеджи, регнах се, направих набързо теста "точно на рождения ми ден в 14:30 часа" 7 часа по-късно парите си бяха в сметката ми в Старс. Играя си аз на NL50 "много го обичам тоя лимит, чувствам се в свои води"

И така за 3-дена с много малко изиграни ръце имах $200.

Пренебрегнах всички мои правила, качих се на NL100 и там беше гилотината.

Сега се лутам по фрийроли, щото неам кинти да вкарам.

Надявам се след нова година да ми се отпуши финансовото затруднение и да вкарам някой лев. Но тоя път да си имаме уважението към банкрола :)

В този блог ще поствам как се развивам. Какво съм научил, как се справям с неуспехите.
      Как върви в кварталните ни збирки. Къде съм издънил кочината, де съм ял на магарето подковата и така натата.

:) :tongue: :evil: :P :) :evil: :tongue: :) :tongue: :evil: :P :) :evil: :tongue:

Сега да започнем с изграждането на банка от смешни постоянни турнирчета за някви центажи :P :) ;)

Всеки тръгва от някъде :P

Тук може да следите общата ми банка.

28.12.2010 :
      Започнах преди час с един турнир
      "FREEROLL FL SNG EverestPoker 3-то място 2ц."
      29.12.2010:
      Играх още 4-такива турнира днес и две 1-ви места, едно 4-то и едно 5-то
      +$0.10 към банката
      :P :P :P ;) :P :P :P
      Айде +3 цента от "SnG Double-Up /$0.04+$0.01/ NL" <- 17:00
      :P :P :P ;) :P :P :P
      30.12.2010:
      Още едно 1-во място от "Shasta SNG L Hold`Em 10c" +5цента :P

Още 6 турнира на веднъж:
      1-вия турнир / 5-то място / $0 печалба -> СНИМКА!
      2-рия турнир / 1-во място / $0.05 печалба -> СНИМКА!
      3-тия турнир / 5-то място / $0 печалба -> СНИМКА!
      4-тия турнир / 1-во място / $0.05 печалба -> СНИМКА!
      5-тия турнир / 3-то място / $0.03 печалба -> СНИМКА!
      6-тия турнир / 1-во място / $0.05 печалба -> СНИМКА!
      [/SIZE]
      Ей сега играх 1 турнир, като за преди да легна :P
      Ето и резултатите:
      2-ро място / $0.03 печалба -> СНИМКА!

03.01.2011:
      Днес депозирах в ПокерСтарс $10 и поизгубих малко, след което играх едно Sit&Go-че с $5.50 хедс ъп и сега съм на $11.50
      Банкрол: $11.50 цента

• 55 отговора
    • ibordd
      ibordd
      Бронз
      Приятно оформен блог! Успех за напред, дано си си набил в главата колко е важно да спазваш БРМ !
    • LetchLord
      LetchLord
      Бронз
      Честит ти блог :P Успехи ти желая!

Поздравления също, че се отказа да търсиш спонсорство. Сигурен съм, че с достатъчно упорство и желание ще успееш сам да си изградиш банка.

Най-важното - спазвай стабилен банкрол мениджмънт, когато успееш да събереш някой долар. Надявам се вече сам си осъзнал колко е важен. Ако го беше спазвал, нямаше да се налага сега да се мъчиш да правиш банка цент по цент.
    • aleksandar92
      aleksandar92
      Бронз
      Благодарско :P

Хората които ме накараха да се откажа са:
      "maharabaduba"
      "LetchLord"
      "jokerasheva"

За което им благодаря, по-добре така :P
    • aleksandar92
      aleksandar92
      Бронз

Днес си ставам аз от съм към 12:00.
      Мия фаровете, апвам, кенефи, тва онова, прая кафе и към 13:20 зачесвам в Евереста на турнири
      "Shasta SNG L Hold`Em 10c" като пускам се на 4-турнира да играя.

След вчерашния ми 1-ви турнир и 3-то място с спечелени 2цента.
      Днес вече имам 12цента от още 4-турнира с 2-първи места, едно 4-то и едно 5-то.

Ето и снимчици от турнирите:

1-во място 1 път!
      1-во място 2-ри път!
      Win с QJ888!
      Win c KT666!
      Win c KKQTT!
      Win c KKJ98!
      Win c боя KJ874!
      Win c JJJ87!
      Win c боя AT752!
      Win c AKKTT!
      Win c AK888!
      Win c AJJ88!
      Win c AAQ77!
      Win c AAAQT!
      Win c поредни 6789T!

И вече съм с обща банка $0.12 :P
    • aleksandar92
      aleksandar92
      Бронз

Айде +3 цента от "SnG Double-Up /$0.04+$0.01/ NL"
      в Евереста. Жалко, че с последната рака пак си останах 3-ти по чипове.
      Поздрав с:

На нея спечелих :P :P

>> Ето и снимчицата от печалбата! <<

И вече съм с обща банка $0.15 :P
    • twinster
      twinster
      Бронз
      уоу,голямо постижение...
      защо се занимаваш с глупости !? тия турнири за някви мизерни центове,то там не е покер,а бинго.Просто се губи изкуството на играта и качеставата на играчите (в тия турнири за центовете,нямат почти никакво значение).

Ако нямаш пари (да депозираш) по-добре не се хващай,или пък се пробвай да вземеш началният капитал (не съм чел въведението на блога ти,може и да си го взел на да си го профукал) не си прави грешни изводи,че те обиждам или нещо подобно,просто ти казвам как ми изглежда на мен.
    • nikolabo
      nikolabo
      Бронз
      Добре се движи момчето, ентусиазиран е, надявам се да запази тези чувства и да продължава на горе по стълбата на лимитите. Но с този ДоН пренебрегваш банкрол мениджмънта - спазвай го! Предполагам, че за този тип турнири по-агресивна банка от 15 бай-ина би ти свършила чудесна работа. Но да инвестираш 1/2 от банката си за 1 турнир - не си струва.
    • PetChoveka
      PetChoveka
      Black
      Между другото и аз започнах от тези Shasta, много добра идея са. Един съвет от мен - играй само shasta докъто не събереш поне долар и тогава седни на другите маси. Няма смисъл всеки 5 цента който изкараш да ги вкарваш на другите маси.
    • aleksandar92
      aleksandar92
      Бронз
      Първоначално публикувано от twinster
      уоу,голямо постижение...
      защо се занимаваш с глупости !? тия турнири за някви мизерни центове,то там не е покер,а бинго.Просто се губи изкуството на играта и качеставата на играчите (в тия турнири за центовете,нямат почти никакво значение).

Ако нямаш пари (да депозираш) по-добре не се хващай,или пък се пробвай да вземеш началният капитал (не съм чел въведението на блога ти,може и да си го взел на да си го профукал) не си прави грешни изводи,че те обиждам или нещо подобно,просто ти казвам как ми изглежда на мен.
      Ами хубаво, че изказваш мнение!
      Но аз съм избрал да тръгна от там, да направя банка от нулата!
      И не се губи "изкуството на играта".
      Паднах на нулата от високо. Тогава ще почна от нулата!
      И виж от къде почвам, надявам се да стигна до където искам аз!
      Когато след това кача всички лимити един, по-един, ще кажа аз успях.
      Тогава когато се върна назад и прочета тия постове ще съм горд с себе си.
      И както ти каза "не се обиждай" но все едно каза, щом не можеш да депозираш, НЕДЕЙ ИГРА! Когато постигна това което искам пак ще си поговорим.

И ако един ден стигна това което съм си поставил за цел.
      С този блог, ще съм стимул за много други прохождащи покер играчи!
      Ще знам, че съм тръгнал от нулата, ще се гордея с това което съм постигнал. Малко хора са тръгнали от тук и са стигали до там където искам аз.

"nikolabo" и "PetChoveka" благодаря ви за окуражаването и коментарите :)
    • twinster
      twinster
      Бронз
      окей,тогава успех :spade: :spade: :spade:
    • sttoil
      sttoil
      Бронз
      LOL TWINSTER,
      За какво беше нужен този пост и аз незнам. Не всеки може да си позволи да депозира, било то и 15/20$ за тебе можи да са малко но за други хора са много.
      Ако пуснеш една такава тема съм сигурен, че едно 20% са тръгнали именно от подобен вид турнири(и то доста успешни вече играчи).
      И аз минах през тях ест :s_biggrin:
      Успех с начинанието и ще видиш, че до 2-3 седмици с повече постоянство ще имаш една нормална банка.
      А да и един съвет играй на повечко маси(пробвай на 6 ако се справяш и 8-9 нали все пак нищо не даваш).
    • kkki4uka2
      kkki4uka2
      Сребро
      Аз ще ти дам друг "акъл" . Щом нямаш средства, поиграй фррийроли в 24 часа покер и фултилт .Там сравнително лесно ще влезеш в парите и са добри офертите. Така с 15 цента бая зор ще видиш. Ай успех от мен!
    • twinster
      twinster
      Бронз
      Добре признавам си,виновен съм.Няма да се обаждам повече-съжелявам.
    • DIMIKER
      DIMIKER
      Бронз
      не се притеснявай и моята банка в старса започна от фрийролите и вече е над 100$ .Ти поне имаш време да играеш, а не като мен само в събота вечер и неделя ,така че ще си направиш банка стига да имаш желание .
    • aleksandar92
      aleksandar92
      Бронз
      Първоначално публикувано от kkki4uka2
      Аз ще ти дам друг "акъл" . Щом нямаш средства, поиграй фррийроли в 24 часа покер и фултилт .Там сравнително лесно ще влезеш в парите и са добри офертите. Така с 15 цента бая зор ще видиш. Ай успех от мен!
      Я дай малко повече инфо за 24? А колкото до FT-150 платени места / 7500 парцала . . . 9дена 8часа, тука мога и по 20 маси да играя, демек само силни ръце!
    • kkki4uka2
      kkki4uka2
      Сребро
      За 24 часа - хубава зала според мен - има 3 фрийрола за по 100евро всеки ден 2 за по 50 евро и един за 500 евро. За повече инфо
      http://bg.pokerstrategy.com/24h-poker/

П.С.
      За по сто евро играеш с по 1800 човека , а за 500 с около 5000.
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Честит блог и от мен! Много ми харесва начинанието ти и ти пожелавам успех! Ще следя развитието ти. :f_p:

Поздрави,
      Ицо
    • comemoar
      comemoar
      Бронз
      Здравей. Един съвет и от мен. Във FullTilt имаха едни фрийроли само за Българи, мисля че все още се провеждат, обикновено се сабират около 700 800 1000 човека, но са лесни за надиграване, а наградния фонд не е лощ въобще, не помня точно, но мисля, че първо място беше от сорта на 13 $. Можеш да ги пробваш. В лобито за фрийролите на турнира пише, че е Restricted, трябва да четеш в инфото точно кой е за България, защото има за около 20 30 страни. Късмет.
    • bigrookie
      bigrookie
      Бронз
      Все още го има този фрийрол и от 21:05 ч. всекя вечер .
      Аз два пъти влизам в парите , верно няколко долаччета са, но при ми малко късмет може да се развие нормална първоначална банка !
      Сега се колебая в кой тип игра да ги инвестирам че тези 7$ да растат нагоре :)
      Иначе има и фрйроли за по 150$ който е за 7500 човека и се пълни всеки път ! Но поне за сега не съм влизал в парите !
      И аз ти препоръчвам да пробваш особенно този за българия което е !
      А на мен някой ако ми даде съвет в къв тип игра ще е най-печелившо да си вложа 7$ ще съмму благодарен ! Като обичам да играя СНГ на една маса и с 90ман !
      Сори че ти спамя блога :(