prime СНГ и МТТ

• primeobj
      primeobj
      Бронз
      Здравейте и бъдете добре дошли в моя СНГ и МТТ блог

За мен и как започнах с покера

Казвам се Мартин, на 25 години от гр.Стара Загора. Уча, работя и живея в София от 2004г. В PokerStrategy се регистрирах пролетта на 2009 и през септември същата година започнах да играя и да чета редовно. Първите 4 месеца преминаха в избор на формат, като изпробвах СГС и СНГ и в началото на 2010 реших да се спра само на СНГ на една маса.

СНГ

Започнах 2010г. с $400 банка благодарение на рейкбека и няколко промоции във ФТилт, където играя до момента. Преминах през 1-2 и т.н маси и сега играя на 6 маси сетове. Пари от покер не тегля засега, издържам се като работя и оставям парите в залата с идеята да качвам лимити и да си подобрявам играта. В момента играя смесено на 2 лимита $20 и $30 нормални СНГ на една маса само в Тилта.

МТТ

От 2 месеца реших да се занимавам по-серизоно и с МТТ, харесва ми турнирната игра и започнах да си ги вкарвам в графика. До сега играех МТТ на лимити до $11 вход, но направих една сесия и до $26 турнири и мисля да продължа и с тях. Понеже изискват много време ги играя само някой от дните в месеца, а редовните ми сесии са само от СНГ на една маса.

На къде?

Бъдещите ми планове са да продължавам да си вкарвам определените часове и брой турнири на месец, статии, видеа, материали и т.н. Да си развивам уменията и да помисля за треньор, който да ми прегледа играта и да помогне както по принцип така и за по-високите лимити.

Ще направя още няколко поста със скрийнове, графики и инфо за изминалата година и после продължавам с тракването на играта ми за новата 2011, нека да си пожелая успех!

Поздрави,
      Марто
  • 158 отговора
    • bah22
      bah22
      Диамант
      Радвам се, че си започнал блог!

Ще го следя с интерес и успех по масите!
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      И аз ще го следя с интерес :) Успех :)
    • sttoil
      sttoil
      Бронз
      Честит блог,ще го следя с интерес. Успех по масите и извън тях !
      Ех, айде време ти беше и на тебе едно блогче да заформиш :f_cool:
    • palavIVO
      palavIVO
      Бронз
      Нова година-Нов блог-Нов късмет!!! :D

Ще го следя с интерес:)

Успех занапред в покера и живота!!!
    • primeobj
      primeobj
      Бронз
      @bah22 – знаеш че ми помагаш доста с анализите на ръце и като цяло, благодаря за което

@petarvalchev, sttoil, palavIVO – благодаря за пожеланията, надявам се да ви е интересно и да има интересни дискусии, ръце и т.н.
    • noob3r
      noob3r
      Платина
      За много гоидни и честит блог!
      Ще го следя с интерес, защото и аз съм турнирен играч wannabe.

Успех по масите.
    • primeobj
      primeobj
      Бронз
      @noob3r - за много години и на теб и на всички, живи и здрави и много успешна 2011 година. Ще те поканя в общност да поговорим за турнирите и по принцип :)
    • primeobj
      primeobj
      Бронз
      Поствам една графика от $10+1 нормални СНГ на една маса във ФТилт – имаше достатъчно играчи, които се стакват със слаби ръце и допускат различни видове грешки и резултатите са добри.

Следващата е от $20+2 до сега, като продължавам да играя и на тях и на $30+3.

По време на играта ми на този лимит мисля че успях да си подобря концентрацията и мотивацията по време на игра, както и играта в парите и в heads-up фазата. Определено има още неща за подобрение, като за някой грешки имам идеи и ще гледам да поработя скоро.

• petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Страхотни графики :) поздравления :) Само нормални СНГ ли играеш или и турбо?
    • primeobj
      primeobj
      Бронз
      Първоначално публикувано от petarvalchev
      Страхотни графики :) поздравления :) Само нормални СНГ ли играеш или и турбо?
      като изключим няколко сесии, турбо не съм играл редовно от месеци. Оставам на тях в близко бъдеще, по-натам може да играя и турбо
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Ясно :) Гледам, че набират треньори в анализаторския форум :) За видеа и т.н. мислел ли си? По кое време играеш, или всеки път различно - както падне/когато си свободен :)
    • primeobj
      primeobj
      Бронз
      Първоначално публикувано от petarvalchev
      Ясно :) Гледам, че набират треньори в анализаторския форум :) За видеа и т.н. мислел ли си? По кое време играеш, или всеки път различно - както падне/когато си свободен :)
      - след време, ако преценя и има възможност може, но към момента не
      - графика ми е разбъркан, понеже работя на дневни и нощни смени. Когато съм свободен вечерно време играя тогава, защото има повече трафик във ФТилт
    • klavistratche
      klavistratche
      Бронз
      Ха честити ти блог и да постваш все по красиви графики :)
      Чак почвам да ви завиждам за времето което имате за игра :( . на мен ако ми се събере време да изиграя 5-6 45ци в седмицата е някакво събитие, а да не говорим от кога не ми е оставало време да поразгледам някое видео или да се намъкна на някоя тренировчица.
    • LetchLord
      LetchLord
      Бронз
      Здрасти, Марто

Честита ти нова 2011-та година и нов блог :) Ще чета с интерес, успехи ти желая!
    • primeobj
      primeobj
      Бронз
      @klavistratche - и аз имам малко време, тези 1200 СНГ-та са за втората половина на 2010, което е твърде малко като обем, но толкова мога толкова играя

@LetchLord - честита и благодаря. Аз също следя твоя и другите блогове, макар да не пиша често в тях
    • primeobj
      primeobj
      Бронз
      Да Ви запозная и с МТТ класиранията ми до сега, дано да има още много и по-големи

Този freeroll на FTP Академията, го ударих малко след най-големия ми даунсуинг, когато си изгубих 1/3 от банката и ми се отрази добре

$5.5 МТТ от декември месец - 3 място за $235. На финалната маса загубих 2 пъти с по-силна ръка и един път разделих. Но пък за да стигна до там по-рано в турнира спечелих когато бях назад, така че стандартно :)

За малко да си направя голям коледен подарък на 19,5k Guarantee турнира, но към края направих грешка и загубих KQvsJJ – паднах до 10ББ. После се удвоих, но загубих следващите 2 ръце AJvsQQ и QQvsAA и си заминах на 12 място.

• primeobj
      primeobj
      Бронз
      Цели за месец Януари:

СНГ
      :diamond: повече време за анализ на сесиите и проблемните ръце, видео клипове, тренировки
      :diamond: учеличаване броя на масите от 6 на 7,8 до 9 – цел 300 нормални СНГ за месеца
      :diamond: Gold Iron Man статус и Year-End бонус

МТТ
      :diamond: анализ на абсолютно всичко, постване на ръце, видео клипове, тренировки
      :diamond: 50 МТТ-та за месеца
      :diamond: томовете на Харингтън
      :diamond: да си купя удобен стол
      :diamond: да правя упражнения с дъмбелите у нас
    • primeobj
      primeobj
      Бронз
      Днес половин ден се занимавам с парното у нас, че ми протече единия радиатор. Източвахме водата от станцията на 3 входа, сменихме си радиатора и пак пълнихме. Резултата поне е на лице.
      Що се отнася до покера - започнах да правя опити на повече от 6 маси на СНГ-тата и мисля ще свикна скоро на 8-9 маси.

Една интересна ръка от тези дни:

Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $25(BB) Replayer
      SB ($2,990)
      BB ($25)
      UTG ($2,925)
      Hero ($1,500)
      UTG+2 ($1,740)
      MP1 ($1,390)
      CO ($1,530)
      BTN ($1,400)

Dealt to Hero K:spade: A:spade:

fold, Hero raises to $120, UTG+2 calls $120, fold, CO calls $120, BTN calls $120, fold

FLOP ($525) J:diamond: 9:club: A:club:

Hero bets $340, UTG+2 raises to $1,620 (AI), CO folds, BTN folds, Hero folds

на 20/40 пре рейзвам 3,5ББ, но този път реших до 120 и веднага ме наказаха като получих 3ма клиенти. Този непосредствено след мен е редовен и се познаваме добре, диапазона му е нещо като AKo,AKs,88-QQ, зависи колко чифтове би играл за сет стойност...
      Другите двама не са редовни добри, а по-скоро пълнеж.
      На флопа е кофти ако чекна и минем чек/чек, защото има много гадни търн карти; бетвам за стойност и защита, но при така показаната сила редовния влиза ол-ин срещу мен и още двама, което показва диапазон на флопа JJ,99,АК срещу които съм смазан или сплитваме, няма нито една ръка в рейнджа му, срещу която съм напред при това положение. Заради добрите пот одс все пак решението ми се стори близко, но по-скоро фолд като си отбелязах да прегледам ръката после.
      Сметнато чисто с пот одс ми трябват 31,7%equity, а срещу диапазона му от JJ,99,AK имам 26% което означава фолд.

Още една ръка срещу друг редовен добър, с който се знаем и имам 700 ръце за него:

Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $40(BB) Replayer
      SB ($2,260)
      Hero ($1,455)
      UTG ($790)
      UTG+1 ($866)
      UTG+2 ($1,515)
      MP1 ($1,440)
      MP2 ($1,510)
      CO ($1,440)
      BTN ($2,224)

Dealt to Hero T:diamond: T:heart:

fold, fold, fold, fold, fold, CO raises to $120, fold, fold, Hero calls $80

FLOP ($260) A:heart: 2:club: 7:heart:

Hero checks, CO bets $120, Hero calls $120

TURN ($500) A:heart: 2:club: 7:heart: T:spade:

Hero checks, CO bets $300, Hero raises to $1,215 (AI), CO calls $900 (AI)

пре-флоп той има 19% openraise статистика и като отбележим, че аз съм на големия блинд очаквам да ме рейзва често като кражба, а не само за стойност. Решавам да играя не само за сет стойност и колвам. На флопа съм ок да играя чек/фолд, но след неговия малък бет реших да колна. Този малък бет може да означава и асо сигурно и решавам да продължа внимателно.
      Не е добре стандартно да играя така с 1010, когато съм извън позиция и играя за шоудаун до ривъра, защото неговата ръка дори и да е назад може да се подобри, но това е от малкото случаи, в които си го позволявам.
      На търна правя сет и тук важи поговорката: Внимавай какво си пожелаваш, защото влязохме ол-ин и той показа сет асаци и бях до там.
    • bigrookie
      bigrookie
      Бронз
      ЧНГ и честит блог и от мен !
      С интерес ще следя блога ти !
      Изглежда ще има какво да научи начинаещ като мен ! :)