Животът в България - приказка или парадокс

• 85 отговора
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Като за начало, какво ме провокира? Цената на гражданската отговорност на моята счупена количка е 170лв, което ми се вижда прекалено много за кола на стойност около 1300лв (може би дори по-малко).

Едно време имаше бум с винетките на баничарките, които бяха по 276лв. :D
    • achko
      achko
      Бронз
      Снощи гледах по новините хора чакащи по 2 денонощия пред детските градини/ясли да си запишат децата .. WTF?!
    • 4o4ity
      4o4ity
      Бронз
      moodkiller с тая гражданска се разболя :D :D :D :D

Сядай да играеш покер и ги изкарай тея пари :D :D :D :D :D

А сега по темата:
      А като цяло аз си харесвам страната,но не и държавата,мисля си че които и да е на власт ние вече сме закърнели към този начин на живот.
      Дори и Супер Бойко нема ни оправи.
    • MaryJaneBg
      MaryJaneBg
      Бронз
      Да и аз съм запозната с гражданските, тъй като помогнах на баща ми да си направи по интернет, тъй като не е много на "ти". За стара кола и на него му взеха 170 лв. Те хората 200 лева ей така ги имат излишни (май се определя по обема на двигателя представете си по-големите колко са...)... Първо да си оправят пътищата после да искат от хората. А то само гражданските да са скъпи, ами застраховките същата работа, преди време направих ПТП ходи ги търси после. Пари им даваш, а стане ли нещо никакви ги няма :)
    • Lility
      Lility
      Бронз
      Очаква се да не псуваме, но как да се придържам към добрия тон с тази тема?! :s_confused:
      Страната ни е прекрасна,отиваща си и ужасно изморена.
      Все още съм в България, но се чудя до кога....

Гражданската ми е писнала, смятах като идиот най-добрия вариант и все пак успях да намеря алтернатива- на вноски.
      А с репортажите за опашките пред ясли - после защо раждаемостта падала....
      Толкова сме зле, че дори не се усещаме на колко по-зле отиваме.
      Жалко!
    • twinster
      twinster
      Бронз
      Понеже съм ходил в много страни по-света ще ви кажа.България е прекрасно място и като природата и като климатичен пояс.Почвите ни са прекрасни,не са пълни с камани или да е само жълта пръст,имаме си и балкан,море,зимни курорти...но защо по дяволите я унищожаваме ?
      Защо се изсичат горите,реките се замърсяват,морето също.Не знаем как да използваме това което имаме,или може би е друго !? може би дебелогъзите депутати си пълнят "гушите" и си щракат с пръсти,а простолюдието,простолюдието да си *б* майката.
      В която и др. държава да съм бил,вигани са приятелски настроени,винаги ще ти помогнат-тук,как да "съдерем" кожите на чужденците,като им искаме за една бира каменица 6 лв. (това съм го виждал с очите си)
      В другите държави всичко е хубаво,но винаги липсва нещо.Чара на България,просто го няма другаде това нещо.Ходил съм по 95% от българските курорти.Ходил съм както и на екзотични острови,и на много девствени плажове.Сега младите си мислят,че винаги по нащо черноморие е било така замърсено,ами аз ще ви кажа че не е.Когато бях по-малък....не беше така,беш много по-чисто и приятно.Сега да те е страх да пуснеш детето си във водата,знеш ли какво може да има вътре.
      Това за децките градини....no comment.Горивото пък ми е една от любимите теми,дори в друг форум един колега (по марка) беше правил изследвания,беше взел бензин от няколко бензиностанции и беше правил сравнение,навсякъде лъжат гадните лицемери.Дават го за това,за което не е.
      Как може такива глупости да измислят министри и т.н.
      Ще съм им плащал данък лукс и т.н.
      Когато бях в Америка,бензина там им е като вода,евтин.....Как нема карат красиви,мощни коли.Тук....абсурд,дори и да имаш трябва да я изкарваш 1 път на месец.Има и още мн. неща които има да се бистрят и обсъждат,едвали всички ще мога да ги обхвана в един пост.

Яд ме е не за друго ами,че детето ми живее в време което всичко е много скъпо и не може да си позволиш елементарни работи (не че не му ги давам) но просто едно време беше много по-различно,едно време всеки можеше да "топва пръст в кацата с мед" тогава нямаше "богатите" ще се забавляват,"бедните" ше бачкат като японски багерчета и накрая пак нищо
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Първоначално публикувано от 4o4ity
      moodkiller с тая гражданска се разболя :D :D :D :D
      Не е виновна гражданската. Аз от доста време си мисля да пусна такава тема, просто гражданската ме подсети за това. :)

Все още помня един репортаж по бТВ. Историята е за една млада дама (27-32г предполагам само), която беше решила да предпочете България пред останалите страни и да прави бизнес тук, вместо да си вдигне шапката и да търси щастието в чужбина. Въпросната си регистрирала строителна фирма, изтеглила заем, купила си багер и другите необходими машини. На следващата сутрин обаче техниката открадната! :f_o: :f_eek: Полицията не иска да й съдейства, а крадците искат откуп за машините. Как да плати откупа, като тя е теглила заем за тях? Подозира именно човека, който й ги е продал, но полицията твърдо отказва да се занимава със случая и се опитва да го причисли към "отминали", да го потули с лека ръка под предтекст, че нямало доказателства...
      Cool story, нали? След репортажа, се оказало, че полицията върнала случая за доразглеждане. Понеже аз не си падам особено по медиите, не знам развръзката и дали приказката е имала щастлив край.
    • comemoar
      comemoar
      Бронз
      Първоначално публикувано от MaryJaneBg
      Да и аз съм запозната с гражданските, тъй като помогнах на баща ми да си направи по интернет, тъй като не е много на "ти". За стара кола и на него му взеха 170 лв. Те хората 200 лева ей така ги имат излишни (май се определя по обема на двигателя представете си по-големите колко са...)... Първо да си оправят пътищата после да искат от хората. А то само гражданските да са скъпи, ами застраховките същата работа, преди време направих ПТП ходи ги търси после. Пари им даваш, а стане ли нещо никакви ги няма :)
      Каската са нормално да са толкова скъпи, даже могат да бъдат и по-скъпи. Като направиш ПТП ти изплащат всичко, освен, ако по типично български не се опиташ да им вземеш повече парички или да набуташ някоя стара щета, повярвай ми това е така, един от родителите ми е на висока позиция в един от най-големите застрахователи в България и ти казвам, че те нямат изгода да те мамят, обикновено всъщност се получава обратното. И повярвай ми, стане ли нещо винаги са насреща, това че хората си мислят, че като се блъснат застрахователя ще дойде на крака да им донесе парите още на момента е техен проблем :)
    • klavistratche
      klavistratche
      Бронз
      Интересна тема си захванал. Сега по-голямата част от четящите форума и живеещи в България ще се оплачат както си му е реда, ще псуват "тъпата ни държава и какво ли още не.
      Да ви попитам аз какво направихте за да живеете по добре тук? Колко от вас си плащат редовно данъците и се осигуряват на реалната си заплата? Колко си купуват контрабандни цигари? Колко гласуваха на последните избори? Колко не се возят гратис? Преди да плюете държавата се замислете какво сме направили ние за нея та да очакваме тя да направи нещо за нас.
      Гражданската отговорност им била висока за старите коли. Напротив даже е ниска.,на таратайка която е пълнолетна, че даже вече и е време за задомяване гражданската трябва да е няколко пъти по висока от на новата кола поради простата причина че рискът от карането и е по голям.
      Наясно съм, че 90% от населението ен може да си позволи нова кола, обаче да не може да си я позволи не е виновна държавата а самоте и граждани.
      И вобще замисляли ли сте що е то държава и що е то демокрация. Ако не знаете поинтересувайте се, намерете отговора и тогава плюйте държавата. Държавата сме ние - гражданите на тази територия и както е по конституция властта е в нас а не в правителството. И на мен не ми е приятно, че си троша колата по дупките, а защо има дупки някой запитвал ли се е?
      Айде да не става много дълъг поста ми спирам пък ако някой иска да дискутираме нямам нищо против :)
    • veselinski
      veselinski
      Бронз
      В държава където е модерно да си тъп, нямаш ЕV да си умен.
    • MaryJaneBg
      MaryJaneBg
      Бронз
      Първоначално публикувано от comemoar
      Първоначално публикувано от MaryJaneBg
      Каската са нормално да са толкова скъпи, даже могат да бъдат и по-скъпи. Като направиш ПТП ти изплащат всичко, освен, ако по типично български не се опиташ да им вземеш повече парички или да набуташ някоя стара щета, повярвай ми това е така, един от родителите ми е на висока позиция в един от най-големите застрахователи в България и ти казвам, че те нямат изгода да те мамят, обикновено всъщност се получава обратното. И повярвай ми, стане ли нещо винаги са насреща, това че хората си мислят, че като се блъснат застрахователя ще дойде на крака да им донесе парите още на момента е техен проблем :)
      Разбирам аз за какво ми говориш, освен че има такива, които правят типично по "български" има и такива, който не правят. Факт е, че тогава бях сама и ми се случваше за пръв път и дори не знаех как да реагирам. С малко ходенки напред-назад всичко се оправи, друг е въпроса, че измамници винаги има.
    • Lility
      Lility
      Бронз
      Първоначално публикувано от klavistratche
      Интересна тема си захванал. Сега по-голямата част от четящите форума и живеещи в България ще се оплачат както си му е реда, ще псуват "тъпата ни държава и какво ли още не.
      Да ви попитам аз какво направихте за да живеете по добре тук? Колко от вас си плащат редовно данъците и се осигуряват на реалната си заплата? Колко си купуват контрабандни цигари? Колко гласуваха на последните избори? Колко не се возят гратис? Преди да плюете държавата се замислете какво сме направили ние за нея та да очакваме тя да направи нещо за нас.
      Гражданската отговорност им била висока за старите коли. Напротив даже е ниска.,на таратайка която е пълнолетна, че даже вече и е време за задомяване гражданската трябва да е няколко пъти по висока от на новата кола поради простата причина че рискът от карането и е по голям.
      Наясно съм, че 90% от населението ен може да си позволи нова кола, обаче да не може да си я позволи не е виновна държавата а самоте и граждани.
      И вобще замисляли ли сте що е то държава и що е то демокрация. Ако не знаете поинтересувайте се, намерете отговора и тогава плюйте държавата. Държавата сме ние - гражданите на тази територия и както е по конституция властта е в нас а не в правителството. И на мен не ми е приятно, че си троша колата по дупките, а защо има дупки някой запитвал ли се е?
      Айде да не става много дълъг поста ми спирам пък ако някой иска да дискутираме нямам нищо против :)
      Офф, че се ядосвам така...
      Нищо лично, но на всички въпроси отговарям положително.Тоест:
      -да , плащам си всички данъци, такси и каквото Ви дойде на ум ;
      -да, осигурявам се на реална заплата;
      -не, използвам кола или билет/карта/талон;
      -да, гласувам редовно;
      -купувам си цигари на редовна цена , с бандерол;
      Дори си почиствам пред входа, не си изхвърлям боклуците , не крада ток.....
      So?
      Какво прави тогава държавата за мен?
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Solid Post.
      Единици са тези, които го правят.
    • 4o4ity
      4o4ity
      Бронз
      Първоначално публикувано от Lility
      Офф, че се ядосвам така...
      Нищо лично, но на всички въпроси отговарям положително.Тоест:
      -да , плащам си всички данъци, такси и каквото Ви дойде на ум ;
      -да, осигурявам се на реална заплата;
      -не, използвам кола или билет/карта/талон;
      -да, гласувам редовно;
      -купувам си цигари на редовна цена , с бандерол;
      Дори си почиствам пред входа, не си изхвърлям боклуците , не крада ток.....
      So?
      Евала тогава.
      Но "една птичка пролет не прави" и точно там се корени проблема
    • veselinski
      veselinski
      Бронз

So?
      Клати ни, без да подбира мъжко или женско :D
    • Ico0o
      Ico0o
      Бронз
      От нашата мила родина май само жените ми 'аресват. :f_p:
    • Lility
      Lility
      Бронз
      @4o4ity , не става дума някой да ми каже "браво" и айде проблемът е решен.И не са малко хора като мен, които се опитват да живеят , спазвайки законите . Но оправия няма.Нищо не зависи от такива като мен , дори и да сме 2 милиона.Ето това вече е парадокс.
      Трудно ми е да си представя да живея извън България, но явно ще ми се наложи....
      А ти си млад ;) Играй покер и им покажи как се прави :D
    • MaryJaneBg
      MaryJaneBg
      Бронз
      А като подхванахте темата и за осигуровките, не мисля че зависи от мен, масово осигуряват на по-ниска работна заплата и на по-малко работно време. Не че имам кой знае колко стаж, но твърдя че е така особено по курортите. Доста често се стига и до там да не ти изплатят всичко. А като кажеш нещо, сещаш се има други, които ще са съгласни за съответната позиция.
    • 4o4ity
      4o4ity
      Бронз
      @4o4ity , не става дума някой да ми каже "браво" и айде проблемът е решен.И не са малко хора като мен, които се опитват да живеят , спазвайки законите . Но оправия няма.Нищо не зависи от такива като мен , дори и да сме 2 милиона.Ето това вече е парадокс.
      Трудно ми е да си представя да живея извън България, но явно ще ми се наложи....
      А ти си млад ;) Играй покер и им покажи как се прави :D
      Знаеш ли колко пъти съм си мислил да замина на една бригада в САЩ и да не се върна повече,ама някакси немога си представя да не съм в България.
      Дано всичко си дойде на мястото в близките 10 години.