Книги

• 30 отговора
    • nadetoo82
      nadetoo82
      Бронз
      Те хората си превеждат, но не ги разпространяват навсякъде. Може би трябва да си назначим един преводач ;)
    • Ico0o
      Ico0o
      Бронз
      Статиите са много по-добрия вариант на този вид четиво.
    • sttoil
      sttoil
      Бронз
      Първоначално публикувано от nadetoo82
      Те хората си превеждат, но не ги разпространяват навсякъде. Може би трябва да си назначим един преводач ;)
      Предлагам някои да постне някоя достъпна книга и всеки ще преведе част от нея и да е достъпна за всички тука.
      Но вие ако си мислите, че сте научили статийте :)

П.П. Аз ще се включа с първата част от превода да подкарам хорото !
      Само постнете някоя достъпна книга да не нарушим някое правило.
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Първоначално публикувано от twinster
      Има ли причина или просто няма кой да преведе някоя друга книга ? не че от нещо се оплаквам,но няма да е зле :D
      Не се научихте, че в статиите имате абсолютно всичко, което ви трябва, структурирано, а в книгите са само повърхностни неща. Започнах да чета 3 книги и не довърших нито една... смятай сам...
      Това е съвета ми като играч, не като модератор. Чакай си официално мнение от админ. ;)

Поздрави,
      Ицо
    • twinster
      twinster
      Бронз
      Първоначално публикувано от moodkiller
      Има ли причина или просто няма кой да преведе някоя друга книга ? не че от нещо се оплаквам,но няма да е зле :D
      Не се научихте, че в статиите имате абсолютно всичко, което ви трябва, структурирано, а в книгите са само повърхностни неща. Започнах да чета 3 книги и не довърших нито една... смятай сам...
      Това е съвета ми като играч, не като модератор. Чакай си официално мнение от админ. ;)

Поздрави,
      Ицо
      Аз още в първият си пост казах,че не се оплаквам от нищо тук,много добре е написано и разбираемо.
      От имане глава не боли :D
    • gunnerboy22
      gunnerboy22
      Бронз
      Аз пък не мога да разбера защо във всяка тема за книги и покер литература се говори за статиите на покерстратеджи. Човекът, който отваря темата е наясно за съществуването на статиите тук, но въпроса му е свързан с друга покер литература, а не със СТАТИИТЕ !!!
    • Gmelestiq
      Gmelestiq
      Бронз
      М дам ...
    • shifttronic
      shifttronic
      Бронз
      Let's play poker на Лий Нелсън (покерстарс) е много добра книга за турнирна игра и е преведена на български.
    • Gmelestiq
      Gmelestiq
      Бронз
      Къде може да се намери????
    • pitbulbg
      pitbulbg
      Бронз
      .
    • gamen4o
      gamen4o
      Бронз
      Първоначално публикувано от Gmelestiq
      Къде може да се намери????
      ....

Редактирано от moodkiller, съгласно форумните правила.
    • HristoslavS
      HristoslavS
      Бронз
      @gunnerboy22
      Добре казано, дай сега като ги има СТАТИИТЕ и книгите да хващат прах :)
      Колкото до преведени книги аз живея във Варна и преди в МОЛ-а имаше няколко книги преведени на доста "прилични" цени (сигурно на повечето играчи тук са им по силата, но все пак не са евтини), мой приятел има една от тях на Негреану е но не помня заглавието, но тя е все едно да си купиш букварче като си 8 клас..
      @twinster потърси повече, а превода на 1 книга го смятай по 5-8 кинта на страница, разходите по отпечатване, а за авторките права май по добре да не мислим :) и колко хора ще я купят за да направи някое издателство поне малко profit :) Все пак си бизнесмен хората в бизнеса се стремят да правят пари или... ;)
    • batkotisho
      batkotisho
      Бронз
      ако може :s_biggrin:

Редактирано от moodkiller, съгласно форумните правила.
    • smoohicho
      smoohicho
      Бронз
      Тази на покерстарс не струва нищо,не я препоръчвам и на начинаещи играчи.
      Moodkiller не съм съгласен,че в статиите има всичко , и че в книгите нещата са повърхности.Но все пак всеки си решава за себе си :)
      Има доста добре и приятно написани книги.
      Тhe poker mindset - Ian Tylor
      Hold em poker for advanced players na Sklansky i Malmuth

Друг е вьпроса дали един играч има смисьл да чете покер литература,
    • shifttronic
      shifttronic
      Бронз
      Чел съм 2те книги, които препоръчваш - the poker mindset е интересна, но определено не е нещо, което ще изчетеш с интерес за 2-3 дни.
      Втората книга е много хубава и за мен лично - много по-зарибяваща от горепосочената.
      А книгата на покерстарс, която не струва нищо, е написана съвсем изчистено без да те занимава с (почти) нищо друго, освен стратегията и как на практика това се прилага. Започва от микро до най-високите лимити СнГ. Лий Нелсън представя неговия начин на игра и определено тази книга се чете най-лесно - Свали книгата от Pokerstars.com

Ето и едно мнение по въпроса за статии vs книги -> Всяка една статия синтезира основните елементи, докато всяка една книга предполага далеч по-широка обстоятелственост и детайлност. Всеки си има право на избор и докато на един му харесва да прочете набързо една и съща статия няколко пъти, на друг му харесва да прочете една книга с всички бележки и обяснения в нея. А на някои и двете :f_p:
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Първоначално публикувано от gunnerboy22
      Аз пък не мога да разбера защо във всяка тема за книги и покер литература се говори за статиите на покерстратеджи. Човекът, който отваря темата е наясно за съществуването на статиите тук, но въпроса му е свързан с друга покер литература, а не със СТАТИИТЕ !!!
      Първо. Аз съм изразил лично мнение (дори съм споменал че е такова), осланяйки се на собствен опит, колкото и скромен да е той. Повечето хубави книги са платени, имат авторски права и разменянето на линкове и .pdf файлове не се толерира, камо ли превеждането им и безплатното публикуване за широката аудитория. В повечето книги същинската и важна част е 1/3 от книгата, а има и такива, в които няма нищо съществено или важната информация можеш да я намериш безплатно от друг източник в интернет. (за справка има сайтове, в които разглеждат такива покер книги и дали си заслужават парите дадени за тях, информацията стойностна ли е, има ли я безплатно в интернет и т.н.) Статиите са безплатно, обобщено и конкретизирано четиво. Затова е нормално да виждаш как хората препоръчват един продукт пред друг.

Второ. И аз не мога да разбера нещо. Защо всяка подобна тема за книги, която се отваря (във форума има много такива), се превръща в едно разхвърляне на линкове, и-мейли и .pdf файлове? Всеки път се правят забележки за това, но хората продължават да нарушават правилата - ако мине номера. Поне не го правете публично достояние!

Благодаря за разбирането!

Поздрави,
      Ицо
    • smoohicho
      smoohicho
      Бронз
      За книгит и статиите е така , съгласен съм.Всеки учи по различен начин.

А , за книгата на старс не може да ме убедиш ,че я бива.
      Не знам дали си я чел, но според мен не е нормално в книга да ти се казва в такава ситуация правиш това , в онази онова.Все едно да назубриш нещо, което не разбираш.
    • goshobi
      goshobi
      Бронз
      Първоначално публикувано от moodkiller

Поздрави,
      Ицо
      Това мисля че е доста крайно изказване. А това че има доста подобни теми е така, но във всяка се натяква за тези статии. Те са си супер, ама не е по темата ! Иначе аз от подобни теми бих искал да разбера за някоя полезна книжка от която някой е научил нещо, за да не си купувам дадена книга само заради корицата например. Засега обаче във всяка тема намирам по 1 или най - много 2 заглавия, вместо да има единствено мнения за съдържанията на вече изчетени книги !
    • Ico0o
      Ico0o
      Бронз
      Ама и вие сте едни.

Опитваме се да ви спестим време и пари, вие вместо да сте благодарни се бунтувате...

Еми като неискате да ви се помага, се оправяйте сами, вместо да разпитвате.

Гугъл знае всичко. Питайте него, вместо да протестирате, срещу хората, опитващи се да ви помогнат.
    • 1
    • 2