Трябва ми книга на английски с превод на бг

• favour1te
      favour1te
      Бронз
      Здравейте незнаем дали това е правилния раздел, ако не е се извинявам, но ми трябва помощ!!

Значи трябва ми книга на английски около 50 страници, някакво леко четиво, без сложни термини, може приказка например.Трябва ми също така и бг превод на тази книга.Ще съм ви много благодарен, ако някой може да ми помогне....Мерси
  • 7 отговора
    • favour1te
      favour1te
      Бронз
      пфпф сериозно ли никой не може да ми помогне :X
    • PetChoveka
      PetChoveka
      Black
      Ако обясниш повече за какво става въпрос може да се намери нещо. Какъв жанр, за какво да става въпрос такива неща
    • favour1te
      favour1te
      Бронз
      Скоро имам изпит по английски във Военноморското и втората част на изпита се състой в това да превеждаш книга.По-принци госпожата ни дава да си изберем книга по наш собствен избор и да се подготвим върху 50 страници.Като от тези 50 страници тя ще ти ми посочи няколко да и ги преведа перфектно директно на български, така че няма значение каква е книгата, някой по-лека по възможност и задължително да има и БГ вариант, за да мога по-лесно да си я превеждам!
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Здравей favour1te,

Пробвай с google, докато чакаш отговор. Или можеш да провериш в книжарниците, което ми се струва по-добрата опция. В Хеликон имат и преоценени книги за по 1.50-2.00лв.

Поздрави,
      Ицо
    • PetChoveka
      PetChoveka
      Black
      Намери някоя покер книга с превод на БГ и си готов :) Преди имах някаква но бг превода беше много зле и вече в небитието
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Здравей favour1te,

Можеш да си избереш всякаква книга и да прочетеш само първите $50 страници, а най-добре е книга с кратки истории. Така ще усвоиш съдържанието доста добре.

Аз не знам коя книга ще е лесна за теб, но ти отиваш в книжарницата, както са ти казали вече, и избираш популярна книга на английски, която да има и на български. В никакъв случай Стивън Кинг, защото е най-лесно да намериш и двата варианта, но това е и един от най-трудните автори за превод и се изучава дори от лингвисти; колкото и странно да звучи, че не е примерно Хемингуей, но Кинг има ненормален речник. :)

Внимавай с детските книжки, например "Алиса в страната на чудесата" е едно доста трудно четиво, защото крие много сериозни мисли за един възрастен свят, който е пълен с описания. :)

Поздрави,
      Деси
    • favour1te
      favour1te
      Бронз
      Аз запознчнах да чета на Хемингуей "Стареца и морето" с първите 10 страници се справих без проблем, но после идват едни ужасни описания и става много трудно!:) )
      И за това реших да си търся друга книга, макар че нямам много време