Покерът - работа мечта или илюзия

• MrrSEVEN
      MrrSEVEN
      Сребро
      Здравейте !
      Ето , че дойде и моят час да започна своя блог . Разбира се малко предистория ....
      Казвам се Свилен , на 33 , живея и работя във Варна , готвач съм .Още от ранно детство поглеждах към зарчетата и тестето ( комар ) . Така един ден , малко след завършване на средното разбрах че сам се преварнал в закоравялхазартен тип . Така или иначе , след седем години мъки затворих тази врата завинаги в съзнанието си . Преди година обаче , открих света на покера и реших поне да се забавлявам , безплатно в сайтовете ...Играех фрироли и с вирт. чипове доста време ,
      докато един ден не се сбласках с PokerStrategy.com .Започнах да чета и да гледам материалите ... От прочетеното и видяното се нахъсах много , заштото не виждах нищо кои знае колко сложно а имаше резултати ... Но нали сам си непослушно момче набързо профуках първоначалния бонус . По късно запален от идеята че мога да стана примерен към края на миналата година инжестирах още някои лев резултата беше същия . Реших че това маи не е моето място и се бях заканил да не припарвам тук . Да ама не . Мислех само за това и че вазможността която мога да иамам чрез покера не е никак малка . Знаех че слабите ми резултати са на базата на неспазване на основни принципи
      и лошо управление на банката ако може изобщо да се говори за някакво управление Както и да е не искам да гледам назад . За коледа поучих бонус от работодателите си макар и символичен и се чудех какво да го правя .Виках си ..-Да депозирам пак ...НЕ ! . Нали видях какво стана !...Да но знаех грешките си ! Единственото нешто което трябваше да направя е да поработя със себе си .Дадох си дума
      че това е последния влак и че ако играя умно , късмета сам ще дойде ..И ето ме тук !

Правя този блог не за доказвам на Вас а да докажа на себе си !
      Целта ми не е просто да се опитам да спечеля някои лев , искам това да бъде начина ми на живот !

Да започнем от офиса ми :

.... ето така изглежда работното ми място : :P
      Ето и основните концепции от стратегията ми
      Texas Hold 'em NL
      Избрах SNG стратегията , най-много ми допадна и се чувствам комфортно
      Мисля да заложа на малко по консервативна банка и да играя не с 2% а със 1,5%
      Игра на по малко маси , като се има в предвид че нямам опит
      Къси сесии , максимум два часа
      Тъи като работя 2 на 2 , ще играя само в почивните дни
      Турнири: SNG (turbo) 9man , SNG(normal) 27man , SNG(normal)45man
      Ще започна с 4 маси - 2(9man) , 1(27man) , 1(45man)
      Мисля да вкарам и някои , МТТ но по-нататък

Цели към Вас :
      Два пъти да седмично да обновявам блога си , след двудневните сесии .
      Приложение на таблици и графики за развитието ми .
      Да поствам по интересни ръце .
      Обсаждане на възникналите казуси .
      Цели към мен :
      Дисциплинирана и концетрирана игра .
      Анализиране на ръце във форума .
      Постоянно преглеждане на материалите .
      Участие в трнировките на живо .

Както казах няма да бързам да се изкачвам , по важното за мен сега е да се науча на дисциплина
      Вече изминаха 4 дни от началото на кампанията ми и ето малко резултати :

Започвайки с $43.30[img]http://[/img]
      Казано иначе :
      06SNG (HU) BUY-IN $06.00 WON $06.00
      35SNG (9MAN) BUY-IN $40.80 WON $41.40
      06SNG (27MAN) BUY-IN $07.20 WON $34.00
      06SNG (54MAN) BUY-IN $07.20 WON $34.20
      ----------------------------------------------------------
      51SNG BUY-IN $61.20 WON $115.60
      TOTAL WON $54.40
      $43.30
      ----------
      $97.70
      Както казах ще играя с 1.5 % , така че , надявам се след още една такава серия и банка $150 се качвам на $2.20SNG

Ще се радвам да ми дадете някакво мнение и насоки ...

Късмет по масите.....
  • 25 отговора
    • MrrSEVEN
      MrrSEVEN
      Сребро
      Здравейте отново , или по-точно .... Добро утро !
      Понеже виждам че има много голям интерес и не мога да смогна да отговарям на въпросите Ви :D :D :D реших да направя и актуализацията за днешния ден . След постването на блога си поиграх още малко за да завърша лимита си към този момент . Направих общо 10 турнира :

04SNG turbo (9MAN) BUY-IN $04.80 WON $05.40
      06SNG multi (45MAN) BUY-IN $06.6O WON $18.45
      ------------------------------------------------------------------
      BUY-IN $11.40 WON $23.85

така и от тази мини сесия сам напред със $12.45
      ето и банката ми към момента :

още една крачка напред към следващия лимит , ...
      Прави ми вече впечатление , че резултатите ми на СНГ (45) имат най-голяма възвращаемост и се чудя дали да не наблегна повечко на този формат , макар и сравнително нов за мен .....

Сега мога вече да се хоризонтализирам :D и утре е ден

Късмет на всички ...
    • whiteJaul
      whiteJaul
      Бронз
      Браво,човек се учи от грешките докато е жив,ще следя блога :) аз само турнири играя,кеша не го обичам.Мн яко работно място имаш :) Успех от мен!
    • venci63
      venci63
      Бронз
      Здравей и успех с блога и с играта!

Тук всички повече или по-малко сме хазартни типове :tongue: . Това е качество, а не недостатък. Само че непросветените никога няма да го разберат :D !

Не само покерът, всяко начинание иска сериозен подход, дисциплина и самоконтрол. Щом се чувстваш добре в турнири, играй тях, форматът няма значение. Но не прави грешката в началото да смяташ резултатите за реални. Турнирната вариация е много голяма. Предполагам, че на 9 man трябват сигурно 1000 турнира, за да знаеш що-годе къде си. А за МТТ да не говорим. Всяка риба има шанс да спечели такъв дори при първото си участие.
    • Negreanu1976
      Negreanu1976
      Бронз
      Поздравления и от мен!

Желая ти успех в турнирите и най-вече силна воля и дисциплина!
      Имаш страхотни цели и ще следя колко стриктно ги спазваш. ;)

Поздрави:
      Даниел
    • MrrSEVEN
      MrrSEVEN
      Сребро
      Благодаря на White Jaul , Venci63 и Neqreanu1976 за пожеланията в начинанието ми .
      В отговор на първия , бих казал че , наистина тази моя житейска грешка
      ме научи на много неща в последствие или казано иначе вече лесно разграничавам оправдания от безумния риск ...
      Венци колкото до хазарта , наистина той е във всеки у нас къде по-малко къде повече , аз разбира се не го считам за качество ако е в напреднала фаза , защото от такива качества много те боли главата :D :D ...
      Neqreanu1976 колкото до целите ми наистина малко ме е страх да си ги призная и на себе си , но винаги сам си поставял високи цели , така мотивацията е постоянна по дългия трънлив път , но и по-реално гледам на нещата защото във всеки един момент , знам къде се намирам ...

А сега е време за работа ....

Денят е много подходящ за покер , а и дори да не е така по-добре да си мисля първото :D
      Късмет ....
    • MrrSEVEN
      MrrSEVEN
      Сребро
      Продължавам да Ви тормозя . Бях се настроил за силен ден , уви нещо нета ми потдаде . Все пак някак си успях да направя една мини сесия от 6 турнира със постоянен reconect

3SNG(9man) BUY-IN $3.60 WON $05.40
      3SNG(45man) BUY-IN $3.30 WON $11.25
      TOTAL + $09.75
      BANK $123.61
      ЕТО И НЯКОЛКО ПО-ИНТЕРЕСНИ РЪЦЕ
      --------------------------------------------------------------------------------------------

40/80 No-Limit Hold'em (8 Играчи)
      Ръката е записана с: PokerStrategy.com Elephant 0.87.1381.2210 by http://www.pokerstrategy.com
      Префлоп: Hero е MP1 с A ♥, A ♦
      UTG3 фолдва,
      Hero рейзва 178 до 258, 2 фолдват, CO колва, 3 фолдват

Флоп: (636) Q ♠, 9 ♥, 3 ♣ (2 Играчи)
      Hero залага 395, CO колва

Търн: (1426) 3 ♦ (2 Играчи)
      Hero залага 658, CO колва (Ол-ин), Hero получава обратно залога си без кол
      Ривър: (2330) Q ♦ (2 Играчи)
      Краен пот: 2330
      Резултати:
      Hero показва два чифта, аса и дами (A ♥, A ♦) → (A ♥, A ♦, Q ♠, Q ♦, 9 ♥)
      CO показва фул хаус с дами и тройки (Q ♣, 7 ♥) → (Q ♠, Q ♦, Q ♣, 3 ♣, 3 ♦)
      CO печели 2330 с фул хаус, дами и тройки (Q ♣, 7 ♥) → (Q ♠, Q ♦, Q ♣, 3 ♣, 3 ♦)
      ------------------------------------------------------------------------------------------------

400/800 No-Limit Hold'em (5 Играчи)
      Ръката е записана с: PokerStrategy.com Elephant 0.87.1381.2210 by http://www.pokerstrategy.com

Префлоп: Hero е MP3 с A ♣, 8 ♣
      Hero рейзва 800 до 1600, 2 фолдват, SB колва, BB фолдва

Флоп: (4000) A ♠, J ♣, 9 ♣ (2 Играчи)
      SB залага 1600,
      Hero рейзва 5136 до 6736 (Ол-ин), SB колва (Ол-ин), Hero получава обратно залога си без кол
      Търн: (9968) Q ♣ (2 Играчи)
      Ривър: (9968) T ♦ (2 Играчи)
      Краен пот: 9968
      Резултати:
      Hero показва флъш до асо (A ♣, 8 ♣) → (A ♣, Q ♣, J ♣, 9 ♣, 8 ♣)
      SB показва два чифта, аса и деветки (A ♦, 9 ♦) → (A ♠, A ♦, 9 ♣, 9 ♦, Q ♣)
      Hero печели 9968 с флъш до асо (A ♣, 8 ♣) → (A ♣, Q ♣, J ♣, 9 ♣, 8 ♣)
      ----------------------------------------------------------------------------------------------
      250/500 No-Limit Hold'em (6 Играчи)
      Префлоп: Hero е SB с 7 ♠, 6 ♣
      2 фолдват, CO колва, BU фолдва, Hero колва, BB чеква

Hero залага 2000, BB колва, CO колва
      Търн: (7500) 3 ♥ (3 Играчи)
      Hero залага 5830 (Ол-ин), BB фолдва, CO колва
      Ривър: (19160) A ♠ (2 Играчи)
      Краен пот: 19160
      Резултати:
      Hero показва стрейт до осмица (7 ♠, 6 ♣) → (8 ♣, 7 ♠, 6 ♣, 5 ♠, 4 ♠)
      CO показва три еднакви, аса (A ♥, A ♦) → (A ♠, A ♥, A ♦, 8 ♣, 5 ♠)

Hero печели 19160 със стрейт до осмица (7 ♠, 6 ♣) → (8 ♣, 7 ♠, 6 ♣, 5 ♠, 4 ♠)
      ---------------------------------------------------------------------------------------------
      сега малко почивка , дано нета да се оправи ....
      в късния следобяд продължавам .... а довечера може да се пробвам и на турнира между нациите...
      късмет на всички...
    • primeobj
      primeobj
      Бронз
      като младеж и аз бях доста време с карти в ръцете, тук е малко по-различно: раздава крупие или цъкаме с мишките, но няма лошо :)

Успех с блога и напред!

П.С.: не ме кефи как Elephanta поства ръцете, това за протокола да не ти се бъркам
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Здравей,

Честит блог! Само на мен ми ли се струва или нямаш никакъв банкрол мениджмънт? :f_confused:

Поздрави,
      Ицо
    • achko
      achko
      Бронз
      @moodkiller Напротив , играе 1.1$/1.2$ СнГ което си е ~1% от банката му..

Инак Свилене чета ти блога с интерес и се надявам бързо бързо да изкачваш лимитите :)
    • sttoil
      sttoil
      Бронз
      Първоначално публикувано от achko
      @moodkiller Напротив , играе 1.1$/1.2$ СнГ което си е ~1% от банката му..

Инак Свилене чета ти блога с интерес и се надявам бързо бързо да изкачваш лимитите :)
      мхмммммм?
    • achko
      achko
      Бронз
      Аве пичове четете малко де .. :) какво значи според вас "3SNG(9man) BUY-IN $3.6" Ако не 3 SNG за 9 човека буй ин общо 3.6$ или с други думи по 1.2$ за всеки SnG?
    • arsenalpz
      arsenalpz
      Злато
      направи си историята на ръцете на английски така май ще ги поства по-добре ръцете
    • MrrSEVEN
      MrrSEVEN
      Сребро
      Здравейте , честно казано не очаквах да има много посещения в блога ми тъй като поне за сега има къде , къде по интересни историйки , но благодаря че все пак се интересувате от нашето общество , неговото развитие и в частност мен .
      Благодаря на тези от вас които ми пожелават успехи дано им се връща х10 . Колкото до възникналите въпроси относно банкрол мениджмънта , както споменах и в началото сам избрал да играя малко по-консервативно
      или с 1.5% byi-in . поради тази причина все още на сам започнал с $2.20
      sng и изчаквам банката ми да стане минимум $150 за да се кача на следващия лимит .
      Може би недоразомението идва от начина по който описвам изиграните турнири ...
      ще поясня

в този пример на първия ред съм изиграл 3 турнира снг на една маса с девет човека с вход $1.20 или общо $3.60 имам две втори места или $2.70 Х2 = $5.40
      на втория ред : 3 турнира с 45 човека с вход $1.10 = $3.60 и едно второ място което дава $11.25
      това означават тези цифри ....

.... както и да е , няма да издребняваме чак толкова ...
      мисля че всичко ми е наред с банкрола , но все пак ако някои вижда нещо нередно , моля да ми обясни и аз съм човек все пак ...
      Това е за сега от мен ...
    • gunnerboy22
      gunnerboy22
      Бронз
      Само от теб зависи колко посещаван ще е блога ти :) Въпреки че не пиша го следя с интерес. Версията ти на Слона е стара и затова изкарва ръцете така ужасно . Аз съм с 0.96 , но може да има и по - нова. Намери начин да си го ъпдейтнеш ( аз не се сещам как точно ставаше ). Успех :f_p:
    • MrrSEVEN
      MrrSEVEN
      Сребро
      Задържане ....
      След първоначалното бързо изкачване или да удвоя банката си за около 50 турнира от известно време се клатушкам на едно ниво . Задържах се на около $125 банкрол подхвана ме вариацията май .... Както и да е гледам напред . Вече сам на номер 90 и сам що годе доволен от постигнатото , макар че играта късно вечер след работа е доста изтущителна и се чувствам леко разконцентриран . Естествено наближават два почивни дни и дай-боже да се кача на следващия лимит въпреки че тук вече се чувствам удобно . Все пак не бързам тази или другата или по другата почивка ... Последно време наблягам само на снг 45 човека $1.10 така и по малко си мисля за големите МТТ . Рано е за тях няма да надигам толкова главата си да не ме скалпират на бързо :D
      ето и досегашната история ...

колкото до слона ми наистина е стара версия . Скоро ще я ъпдейтна остават ми стотина точки до лиценза ... Не сам се ровил но се сещам че когато се възползвах в пробния перид на пълната версия нямаше статистика за снг , дано това вече да се е променило ...
      Айде чао за сега
    • Gmelestiq
      Gmelestiq
      Бронз
      Здравей,извинвай за спама,но дали можеш да ми пратиш картинката,която ти е на декстоп-а??? Намери ме в скайп - gmele1 Благодаря ти предварително и успех по масите
    • MrrSEVEN
      MrrSEVEN
      Сребро
      Първоначално публикувано от Gmelestiq
      Здравей,извинвай за спама,но дали можеш да ми пратиш картинката,която ти е на декстоп-а??? Намери ме в скайп - gmele1 Благодаря ти предварително и успех по масите
      Нямаш грижи , добавих те в скайп , като се засечем ще ти я метна
    • MrrSEVEN
      MrrSEVEN
      Сребро
      NEXT LEVEL
      Здравейте ! Ето че дойде ред и на следващото ниво . Вече осми ден се боря с поставената си цел а именно банка над $150 и качване в $2.20-те
      турнири снг . Днес свалих тази бариера .
      Като равносметка :
      125 изиграни турнира за 8 дни и банка към момента $157.26
      Всичко необходимо за да премина нататък по стълбицата

ето и графиката ми до тук

NEXT TARGET

Така започвам със турнири на $2.20 . Колебая се на кои формат , обаче
      си мисля като си гледам резултатите по обстойно да заложа на снг с много маси а във ФТП виждам най много с 27 човека и ми се виждат подходящи . Планирам като начало 25 турнира SNG(27man) . След тях ще обновя блога си Има и много интересни ръце които ми се искаше да постна , но все още не съм си оправил слончето а и да не разтягам много публикациите ...
      Пожелавам на всички много късмет , а на тези които посещават блога ми - дано не съм ги разочаровал ... , и да е имало смисъл че са се отбили отново...
    • MrrSEVEN
      MrrSEVEN
      Сребро
      Добро утро !

.........апетита идва с яденето , са казали хората и ние простосмъртните се радваме на малките победи в живота .....
      Така , започнах новия лимит $2.20 SNG и направих първата мини сесия от плануваните 25 турнира както споменах в предния пост . Изиграх 6 $2.20 SNG от които 2 (9man) и 4 (27man) . В първите два спечелих единия а в другия асата ми не издържаха :
      -----------------------------------------------------------------------------------------------
      100/200 No-Limit Hold'em (8 Играчи)
      Ръката е записана с: PokerStrategy.com Elephant 0.87.1381.2210 by http://www.pokerstrategy
      Префлоп: Herо е BB с A ♦, A ♣
      UTG3 рейзва 200 до 400, 6 фолдват,
      Hero рейзва 900 до 1300,
      UTG3 рейзва 520 до 1820 (Ол-ин), Hero колва (Ол-ин), UTG3 получава обратно залога си без кол
      Флоп: (3580) T ♠, 5 ♣, 3 ♣ (2 Играчи)
      Търн: (3580) K ♣ (2 Играчи)
      Ривър: (3580) 7 ♠ (2 Играчи)
      Краен пот: 3580
      Резултати:
      Hero показва чифт аса (A ♦, A ♣) → (A ♦, A ♣, T ♠, K ♣, 7 ♠)
      UTG3 показва три еднакви, петици (5 ♠, 5 ♦) → (5 ♣, 5 ♠, 5 ♦, T ♠, K ♣)
      UTG3 печели 3580 с три еднакви, петици (5 ♠, 5 ♦) → (5 ♣, 5 ♠, 5 ♦, T ♠, K ♣)
      ----------------------------------------------------------------------------------------------
      вариация , какво да се прави , пича си удари сета и така . Дано все така плаща :D . Ще го чакам отново ! :D

при 27(man) във три от четирите влязох в парите като заех едно първо едно второ и едно четвърто място . По интересното се случи във този който станах втори . Влачех се шорт стак през целия турнир с хипер тайт отигравания като на финалната маса бях последен , но всички пак от лакомия изпопадаха и останахме трима а аз със стак около 2000
      бях се примирил с третото място и реших да рискувам наложи се да пушна дори с Q3s , последваха още два последователни пуша и вече маи бях чип лидер хах , като има кой да плаща ....
      ...................................................................................................................
      300/600 No-Limit Hold'em (3 Играчи)
      Префлоп: Hero е BU с Q ♠, 3 ♠
      Hero рейзва 1410 до 2010 (Ол-ин), SB фолдва, BB колва
      Флоп: (4320) K ♥, Q ♥, 7 ♣ (2 Играчи)
      Търн: (4320) 8 ♣ (2 Играчи)
      Ривър: (4320) 6 ♦ (2 Играчи)
      Краен пот: 4320
      Резултати:
      Hero показва чифт дами (Q ♠, 3 ♠) → (Q ♥, Q ♠, K ♥, 7 ♣, 8 ♣)
      BB показва висока карта поп (T ♠, 5 ♣) → (K ♥, Q ♥, T ♠, 8 ♣, 7 ♣)
      Hero печели 4320 с чифт дами (Q ♠, 3 ♠) → (Q ♥, Q ♠, K ♥, 7 ♣, 8 ♣)

Префлоп: Hero е BB с A ♥, 6 ♣
      BU фолдва,
      SB рейзва 600 до 1200,
      Hero рейзва 3120 до 4320 (Ол-ин), SB колва
      Флоп: (8640) A ♣, 8 ♦, 3 ♥ (2 Играчи)
      Търн: (8640) 8 ♠ (2 Играчи)
      Ривър: (8640) K ♠ (2 Играчи)
      Краен пот: 8640
      Резултати:
      Hero показва два чифта, аса и осмици (A ♥, 6 ♣) → (A ♣, A ♥, 8 ♦, 8 ♠, K ♠)
      SB показва чифт осмици (Q ♦, T ♠) → (8 ♦, 8 ♠, A ♣, K ♠, Q ♦)
      Hero печели 8640 с два чифта, аса и осмици (A ♥, 6 ♣) → (A ♣, A ♥, 8 ♦, 8 ♠, K ♠)
      -----------------------------------------------------------------------------------------------
      Префлоп: Hero е SB с 8 ♥, 8 ♦
      BU фолдва,
      Hero рейзва 8040 до 8640 (Ол-ин), BB колва
      Флоп: (17280) 9 ♦, 8 ♠, 5 ♠ (2 Играчи)
      Търн: (17280) 4 ♣ (2 Играчи)
      Ривър: (17280) Q ♠ (2 Играчи)
      Краен пот: 17280
      Резултати:
      Hero показва три еднакви, осмици (8 ♥, 8 ♦) → (8 ♠, 8 ♥, 8 ♦, 9 ♦, Q ♠)
      BB показва висока карта поп (K ♦, T ♥) → (K ♦, Q ♠, T ♥, 9 ♦, 8 ♠)
      Hero печели 17280 с три еднакви, осмици (8 ♥, 8 ♦) → (8 ♠, 8 ♥, 8 ♦, 9 ♦, Q ♠)

------------------------------------------------------------------------------------------------
      и така в крайна равносметка :
      2 SNG(9man) buy-in $4.50 won $09.00
      4 SNG(27man) buy-in $9.00 won $40.50
      ---------------------
      total won $36.00
      Вече с банка : $ 193.26 съм малко по спокен .......за този лимит
      Благодаря на тези които се отбиха при SEVEN ... пожелавам ви късмет и спорен ден ....
    • 1
    • 2