Проблем с новите публикации

• klavistratche
      klavistratche
      Бронз
      От около седмица цъквайки на линка нови публикации във форума ми показва и доста стари. Преди това се случваше само ако си влезнал наскоро след прегледа на последните публикации. Сега обаче имам публикации за около 48 часа назад, а в петък си ми седяха всички публикации още от понеделник. Та проблема не би трябвало да е в моя телевизор поне прибвах и от Айфона и от 2та лаптопа и от ПЦто и си е се таз. Е ли възможно да проверите дали некой не е задал някакъф некоректен параметър в сорса при някой ремонт :)
  • 13 отговора
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Здравей,

Много странно. Моля те да потвърдиш, че проблемът все още е актуален. С моите колеги тествахме днес и когато натиснем "Нови публикации след последното ти посещение" на всички ни излизат само публикации от днес.

Поздрави,
      Станислав
    • achko
      achko
      Бронз
      @klavistratche Цъкаш ли "отбележи всички форуми като прочетени" ? Аз го правя преди да изляза от форума и си ми показва само новите публикации..
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Първоначално публикувано от achko
      @klavistratche Цъкаш ли "отбележи всички форуми като прочетени" ? Аз го правя преди да изляза от форума и си ми показва само новите публикации..
      Това не е задължително и например аз него използвам често. Мисълта ми е, че и без него би трябвало да виждаш само публикации от днес, когато натиснеш "Нови публикации след последното ти посещение"

Поздрави,
      Станислав
    • LiGuru
      LiGuru
      Бронз
      Да ама не. И аз страдам от тоя проблем ...

Даже изчистих кукита, кеш, све ... но уви :(
    • Lility
      Lility
      Бронз
      При мен е същото!
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Здравейте,

Това е много странно, защото аз нямам подобен проблем. Чудя се дали е възможно да е от браузъра или кои знае какво.

Ползвам хром и ИЕ (в работа) и с двата всичко си е ок.

Митко,
    • Lility
      Lility
      Бронз
      Аз не го приемам за проблем , само потвърдих че положението е същото.Не ми пречи, защото си намирам това, което искам да прочета :)
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Първоначално публикувано от Lility
      Аз не го приемам за проблем , само потвърдих че положението е същото.Не ми пречи, защото си намирам това, което искам да прочета :)
      Здравейте,

Ако функцията "Нови публикации след последното ти посещение" не работи при някои от вас, това определено е проблем.

За да го разрешим, ще имам нужда от вашата помощ. Моля натиснете линка "Нови публикации след последното ти посещение" и направете скрийшот и го изпратете на bulgaria (маймунско а) pokerstrategy.com. Моля напишете ми и коя версия на browser-a ползвате - например: Firefox 3.6.13. Информацията се вижда като от горното меню натиснете Help => About.

Благодаря за съдействеито,
      Станислав
    • klavistratche
      klavistratche
      Бронз
      Явно не си разбрал правилно ;) линка си работи просто не показва новите публикации от последното посещение, а си рефрешва в произволен момент и от време на време показва по 5-6 страници. Странното е, че от време на време решава да рефрешне и показва по-малко, но ми прави впечатление, че след това като прегледам форума като цяло има някои публикации които съм изтървал.
      Ако направя скрийншот и ви го пратя просто ще видите че има сред новите публикации има и такива които вече съм прегледал. Но ако наистина го смятате за важно ще направя няколко шота и ще ви спамна пощичката.

П.П. е сега докато пишех този пост е сметнало за нуцно да рефрешне и вече ми показва само от 14:32 насам темите а до преди малко ми ги показваше от вчера около 9 сутринта.
      П.П.П. интересното е, че от тогава това ми е 2рото логване и би трябвало доста от постовете след него вече да не присъстват в новите публикации, а и това че въпросната първа нова публикация е направена от мен и ми я показва като вече прочетена.
    • Lility
      Lility
      Бронз
      При мен се оправи като си сложих IE8.С IE7 се налагаше да маркирам всички прочетени, за да нямам нови публикации , които всъщност са по-стари от 48 часа при следващо посещение.Тоест бъг в моето тв :)
    • klavistratche
      klavistratche
      Бронз
      Туко що както си разглеждах новите публикации, които ми покзаваше от 3 дни насам, преглеждайки една от 1вите публикации от деня, внезапно и поради незнайни причини натискайки линка нови публикации ми показа, че няма нито една нова публикация а има 2 страници :) явно проблема е нещо с мозилата в предния си пост съм написал с коя версия съм нека ИТто ви тества и намери решение на проблема моля :)
    • kotsebotse
      kotsebotse
      Бронз
      Има някакъв проблем, но и аз не мога да схвана още какъв е, а и не съм се опитвал де.. но какво забелязвам аз напоследък:
      - Когато отворя форума отначало и натисна на нови публикации ми излиза лист, в който в последните няколко теми няма нищо ново т.е. са прочетени от мен и дори иконката им е сивичка (т.е. прочел съм всичко в темата).. това до скоро не беше така
      - Като започна да чета темите от листа с резултати, жълтите иконки стават сиви т.е. темите са прочетени, но все още си ги има в листа "Нови публикации", което е ок. Напоследък обаче се случва нещо странно. Да речем имам 3 страници с теми като отида на "Нови публикации". Някои от тях съм ги прочел и са сиви, други не съм и са жълти, да речем половината не съм. И в някакъв момент натискам "Нови публикации" и там само 5 жълти теми примерно. И това е случвало след като току що съм отворил и съм прочел нещо в някоя тема т.е. току що съм бил активен и 1 минута преди това в "Нови публикации" съм имал 3 страници с резултати.. може би има някакъв проблем със sliding expiration на кеширани обекти, ама те програмистите ви по- добре ще знаят защо се получава така..

Май и някакви други странни ефекти имаше, ама сега се сещам само за това.
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Здравейте,

Да, проблемът е в кеширането, което се извършва на нашите сървъри. Ескалирано е към IT отдела.

Поздрави,
      Станислав