Rumen's blog.

• jalturko
      jalturko
      Бронз
      Здравейте и от мен!
      Казвам се Румен на 19г от град Сливен.В момента съм безработен и с повечко свободно време та реших и аз да направя едно блогче. :)

С покера се запознах съвсем случайно преди малко повече от година.Исках да се науча да играя, но съм нямал намерение да си изкарвам прехраната с това(не, че сега си я изкарвам, но дай боже някои ден ! :D ).И така докато не написах ПОКЕР в Гоогъл и не попаднах във вашия сайт. Покер училище, за такива като мен, че и на всичкото от горе ти дават 50$ какво по хубаво от това си казах аз.И се започна с ученето и практикуване на наученото.Така 1 месец след игра по фрееролчета, play money и т.н. реших да го реша тоя тест и да пробвам какво е с истински пари.Всичко мина като по вода реших си теста, преведоха ми парите във ФТ и се почна.Ами сега какво да играя?Опитах почти всички стратегий който бяха написани в ПС но определено най-много ми допадна СНГ 9 ман.Започнах аз с АБЦ покер на 2 маси после 4 постепенно докато не стигах 16.. И така за 2-3 седмици бях избил точките, който бяха необходими за да изтегля паричките а и междувременно бяха се натрупали ~110$ та товя бяха цяло състояние за мен, от учене на покер до вадене на пари?Изтеглих ги мигновено и започнах да зарибявам приятели как от нищо вземаш нещо.Не след дълго имах отново прилична банка за игра.. Ако се питате какво не е наред? Ето го момента в който всичко рухна. След като извиках поредния си приятел и му преведоха 50$ във 888 покер той незнаино как ги направи 350$ за 3 часа и половина..? И си ги изтегли и си гледа кефа .. А аз бях в шок? Как тоя без да знае за +ЕВ, за аутове, за БРМ и т.н. успя да изкара толкова колко аз не можах за всичкото това време... И какво последва.. щом може той , мога и аз и резултата беше - ФАЛИТ :f_confused:
      Това беше от мен с покера.........

Защо ви разказах това ли?Сега като го гледам от страни и като връщам лентата назад.. разбирам, че си е заслужавало четенето, гледането и всичкото защото колкото и да е аз съм бил успешен покер играч за лимита си а това, че на него му провървяло на 0.25/0.50$, 0,50/1,00$ един ден ..то ако играе 1 седмица му давам не повече! Не ми се вярва резултатите да са същите :)

Сега защо правя този блог?
      Главно за да се развивам, да обменям опит с по добри от мен, и да има къде да си водя временните резултати.

Какво ще играя?
      СНГ МТТ
      Започвам със 1$ 45 ман снг. Като при 50би ще качвам ниво.

Цели който си поставям:
      Минимум 10 турнира на ден( като играя по 2 маси за сега )

Постване на ръце за анализиране.

Постване на временните резултати.

Това е от мен за сега. И нека картата бъде с вас :spade:

Поздрави,
      Румен.
  • 57 отговора
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Здравей Румен,

Поздравления за покер блога! Пожелавам ти да скоро да изпълниш целите си и да си доволен от резултатите.

Препоръчвам ти да добавиш към целите си - да публикуваш поне 1 ръка на седмица във форумите за анализ. Това ще се отрази позитивно на играта ти.

Поздрави,
      Станислав
    • jalturko
      jalturko
      Бронз
      Здравейте, реших да направя лек ъпдейт на блога ми.
      И да се отърся малко от бад бийтовете ... След изиграни 20 турнира имам едно невероятно влизане в парите и то взех цели 2,25цента !!!
      Явно вариацията си прави гавра с мен.. след като за 2 дена имах 4 първи места 2 2ри и едно 3то за 15 изиграни турнира.. сега ми го връща тъпкано!

Хубавото е, че като прегледам ръцете на който съм отпадал винаги е нещо от сорта на АК vs чифт, АА вс стрейт, QQ vs KK, JJ vs AQ,AK,QQ,KK(нямам победа с JJ !)
      И така играта ми върви добре докогато не останем ~15 човека и съм със сравнително добър стак около средния и не дойде момента да каллвам шорт стаковете с гореспоменатите карти и аз да се превръщам в такъв..

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Преиграй ръка

$15/$30 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      MP2 (Hero):
      $1485.00
      MP3:
      $1455.00
      CO:
      $1440.00
      BU:
      $1425.00
      SB:
      $1470.00
      BB:
      $1560.00
      UTG1:
      $1500.00
      UTG2:
      $1665.00
      MP1:
      $1500.00

Preflop: Hero is MP2 with Q, Q.
      3 folds, Hero raises to $120.00, 2 folds, BU raises to $1,425.00(All-In), 2 folds, Hero calls $1,305.00.

Flop: ($2895) T, 9, 8 (2 players)

Turn: ($2895) Q (2 players)

River: ($2895) 4 (2 players)

Final Pot: $2895.

Като тази лошият имаше JJ и си ме би
      както и да е това беше една от многото ръце където влизам фаворит и излизам победен :D Иначе има много слаби играчи което хубаво, и кофти когато им провърви .... Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Преиграй ръка

$15/$30 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      MP2:
      $1860.00
      MP3:
      $1455.00
      CO:
      $1455.00
      BU:
      $1155.00
      SB:
      $1380.00
      BB:
      $1065.00
      UTG1:
      $1500.00
      UTG2:
      $1470.00
      MP1 (Hero):
      $2160.00

Preflop: Hero is MP1 with A, A.
      2 folds, Hero raises to $120.00, 3 folds, BU calls $120.00, 2 folds, BB folds.

Flop: ($285) 4, 8, 6 (2 players)
      Hero bets $145.00, BU raises to $290.00, Hero raises to $2,040.00, BU calls $745.00(All-In).

Turn: ($3360) 3 (2 players)

River: ($3360) 5 (2 players)

Final Pot: $3360.

К7 имаше ! :D

Мисля за сега да спра малко, да изгледам някое друго видео и да изляза малко да се разсея и чак утре да продължа.

Toва е от мен засега и успех по масите!

Поздрави,
      Румен

П.С.: Докато пишех поста и играх последната си маса този път картите не ми обърнаха гръб и от началото на финалната маса до края си останах чип лидер :f_p:
    • jalturko
      jalturko
      Бронз
      Здравейте !
      Реших да направя ъпдейт днес, но иначе за тези който ми следят блога да знаете, че ще го обновявам в неделя и така всяка неделя ще поставям резултатите си за изминалата седмица, но сега се случи нещо невероятно за мен и не мога да стърпя радостта си !

Това е най-голямата ми награда от МТТ ! Турнира беше 2$ без ребай и ад-он и беше със 158 играча.Много се радвам защото преди балона бях 17/20 а 18 човека взимаха пари. А след като влезнах в парите спечелих 2 ситуации 50-50 и нататък вече беше лесно :P Не са много парите, но всеки е започнал от някъде :)

А сега за играта ми на СнГ 45ман 1$.
      Малко си прецаках графиката като смених часа във ФТ и 3 дена не ми отчиташе резултатите, но след като разбрах какъв е проблема вече всичко си е като по старо му. Няма да бързам да качвам лимита тъй като не съм сигурен, че бия още този а и парите не са спечелени от тук :)

И така сега да си поставя цели за идващата седмица.

-
        Да изиграя минимум 100 1$ Снг45 ман (ако може с по добър рой от тази седмица :f_p :)

Всеки ден по минимум едно МТТ като това

Преди всяка сесия да решавам ICM теста с над 90% успеваемост (СНГ Уизърд).

И накрая, но и не на последно място да поствам ръце във форума за анализиране ( и да се молим да се намери друг анализатор, че горкия Bah22 не може да смогва :D )

Това е от мен за сега.Хайде успех по масите ! :P

Поздрави

П.С: Снимките ви ги давам с линк, защото не знам как по друг начин.. Пробвах от сайта качи снимка, но като дам да постна публикацията и не се виждат.. ще се радвам ако някой ме светне как става номера :)
    • kiril92
      kiril92
      Бронз
      Качваш снимката тук: http://prikachi.com/ ,после копираш линка "адрес на изобравението" и го поставяш в "добави изобравение" и трябва да ти се получи .
      Поздравления за 1 място на МТТ

Пожелавам ти за напред да имаш още много първи места
      печалбата не е малка . Това са ти 44 buy-in
    • jalturko
      jalturko
      Бронз
      От prikachi.com изобщо не ми показва къде са снимките, но пък за сметка на това намерих друг сайт, чрез който мога да си ги качвам без проблем снимките :f_grin: Благодаря ти все пак :P
    • bah22
      bah22
      Диамант
      Здравей.

Успех с блога!

Но не трябва ли да е МТТ, а не ММТ? :f_grin:

Или има друго значение? :tongue:
    • jalturko
      jalturko
      Бронз
      хахаха леле излагация :f_confused: :f_confused: :f_confused: !!!!
      Не знам защо съм го запомнил ММТ :D знам че е multi table tournament ама... :f_confused:
      Мерси за забележката иначе сигурно до края щях да си пиша ММТ хахах ужас :D
    • jalturko
      jalturko
      Бронз
      Здравейте отново !

Време е за ъпдейт. По-принцип трябваше неделя да го направя, но сега ще си преинсталирам windоlsa и всичко ще замине.. Някой ако може да ми каже след преинсталацията дали ще мога да използвам пак цялата версия на слончето или ще трябва да стана злато да си взема отново лиценз?

Така иначе за играта ми съм си изпълнил поставените цели.

За обем от изиграни турнири съм доволен и като имам на предвид, че 24 турнира не можах да влезна в парите като цяло резултатите не са зле. :)

Uploaded with ImageShack.us

А относно изиграните МТТ за тези дни имам само едно влизане в парите от 225 човека и то беше 11 място за скромните 4,11$ :( като отпаднах от по висок кикър АТ срещу АJ но какво да се прави :)

Хайде това е от мен за сега, пък дано след преинстала да мога отново да ползвам слончето :)

Чао и успех !

Поздрави,
      Румен.
    • jalturko
      jalturko
      Бронз
      :)
    • jalturko
      jalturko
      Бронз
      Здравейте.
      С този ъпдейт слагам едно ново начало.Реших да се върна пак към старата си игра на СНГ 9мен с по 16 маси започвам от 1$ на турбо форматите. И аз не мога да кажа защо го взимам това решение, но просто ми се играе повече 9 мен от колкото 45 човека.Ще видя за 1 седмица какви са резултатите и ще си направя сам извода кое е по добре да се играе.

Ето една табличка за последните два дни:

Uploaded with ImageShack.us

Първия ден бях с около 20ББ напред и днеска реших да пробвам на 2$ защото според мен на 1$ си е чисто пръскане на пари с този рейк.. Започнах с 4 маси като взех едно 2ро и едно 1во а на другата дамите не ми издържаха на балона и си казах, че няма да е проблем да направя една сесийка с 16 маси, но картите не мислеха така.Резултата беше -25$ а отпаданията два пъти с АА и четери с дами(2 от който срещу попове) както и да е.. сега съм отново на 1$ и докато не направя 150$ няма да качвам лимита.
      Ще поставям резултатите си на 1-2 дена и ще се радвам ако някой от по опитните играчи, които са минали през този етап преглежедат блога ми.И ако може да дадът някое съветче дали съм на правилния път. :P

Ами това е от мен за сега.Хайде успех по масите! :P
    • jalturko
      jalturko
      Бронз
      Здравейте, правя едно бързо ъпдейтче за изминалите 2 дни.
      Играя вече на 2$ 9 ман СНГ и намалих масите на 4.Резултат поне засега е добър. Доста повече се съсредоточавам върху опонентите и доста често се възползвам от техните грешки, докато преди това на 16 маси нямаше как да се случи.

Не съм доволен от обема турнири но това ще се промени в идните дни.

Сега ще си поставя цели и ще направя всичко възможно да ги изпълня.

1. Минимум 50 СНГ на ден
      2. Също така доста се зарибих по Ирон Мен и в последните дни вървя доста добре и ще си го поставя за цел до края на месеца да достигна статус сребро поне
      3. Да ъпдейтвам блога ако не всеки ден то поне на 2 дни

Tова е от мен за сега. Успех по масите!

Поздрави.
    • jalturko
      jalturko
      Бронз
      Здравейте, нямам думи да опиша това което ми се случва..

Не знам какво става тъкмо си помислих, че съм излязъл от кризата и какво да видя.. ~20БИ назад.. Сега отново на 1$ ще тъпча цял живот.. :f_frown: .... Няма да спамя с ръце как АА пада от 23 спатий или КК от Т9o при флоп 558 и какво ли още не.. Само се моля това да свърши скоро защото освен, че аз няма да мога да го понеса, но и банката не знам до кога ще издържи.. А за поставените цели по 50 турнира на ден ..не мисля, че е добра идея да играя по толкова в този момент..

Успех ! :)
    • jalturko
      jalturko
      Бронз
      Здравейте.
      Едно леко ъпдейтче за изминалите дни.

Тази графика е от последните два дни. Като обем въобще не съм доволен и за Ирон мен няма да мога да взема сребро да се надяваме поне за бронз да издрържа. Много съм разочарован от себе си.. мразя когато си поставя цели и да не мога да ги изпълня. И то защото всяка вечер все някакъв ангажимент ще ми излезе за цялата вечер.. а през деня нямам толкова време. Но сега отново ще си поставя същите цели и да се надявам този път да ги изпълня.

:diamond: 50 СНГ на ден и ако може да са на 2$ :diamond:

:spade: Постване на ръце във форума за анализиране :spade:

:club: Гонене на Ирон мен статус :club:

:heart: По често ъпдеитване на блога :heart:
    • jalturko
      jalturko
      Бронз
      Малък ъпдейт какво се случи днескашният ден.

От около 20тото СНГ до 45 някъде здраво ме садваха и ако ще влезна в парите задължително 3 място ! Но както виждате накрая идва и хепи енда. В последната ми сесия за деня от 7 турнира завърши с 5 в паритe :f_love: . Яд ме е малко като гледам червената линия, че при малко повече късмет можеше да съм някой друг $ отгоре ама здраве да е !
      И така като цяло ми хареса днеска.Вече се закрeпих стабилно на 2$ (чакай да не викам дявола, че всичко става :s_evil: :D ) няма голяма разлика от долния лимит даже ми се струва, че има повече идиоти :D Ще се пробвам да подържам това темпо с по 50 турнира на ден, че да видим какъв ще е резултата :)
      Сега ще си почина с някое филмче и така. :heart:

Поздрави и успех по масите. :s_love: :f_love: :s_love:
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Добър блог! Поздравления за закрепването на 2$! ;)

Поздрави,
      Христо
    • LuckyLucianooo
      LuckyLucianooo
      Бронз
      Я съгражданин :) . Честит блог и много успехи :)
    • jalturko
      jalturko
      Бронз
      Благодаря Ви

а сега един ъпдейт за изминалите два дни.

В неделя не можах да играя много поради лични причини и няма смисъл да поствам графика.Интересното което беше, че с една приятелка играхме едно МТТ 2$ он даймант с ~180 човека и бяхме на много малко от ФТ, ето как отпаднахме 15-16ББ и пуш от кътофф с АJs, но бяхме посрещнати от 99 и за жалост отпаднахме 15 и прибрахме 7$.

А сега какво ми се случи днеска.. тей като не празнувах нито 1 от двата празника имаше повече време за игра, но за каква игра ставаше въпрос... :f_confused:

Графиката говори.

Мисля, че е ясно какъв съм "КЪСМЕТЛИЯ". Добре, че беше една приятелка да се обади да пием по кафе, че да си взема глътка въздух иначе направо си откачах :f_biggrin: .След като се върнах вече освежен и надъхан за нови подвизи направих още няколко маси и дори за момент бях на + но завърших деня така, както го бях започнал. Изпълних необходимия брой турнири за деня който си бях поставил и за сега спирам.

Надявам се утре на графиката червената и зелената линия да се сменят :)

Поздрави. :heart:
    • Raisolution
      Raisolution
      Бронз
      Здрасти! Успех с блога! Гледам, че вече има много нови снг блогове, което е супер :P Добре е, че си намалил масите. По-добре изгради играта си до ниво, на което ще можеш да си сигурен, че биеш определен лимит и да се чувстваш абсолютно уверен, че си по-добър от редовните играчи там, и чак тогава увеличавай бройката. Не се отчайвай от графиката, в снг е така, стискаш зъби, псуваш вариацията и продължаваш напред! Успех! :)
    • jalturko
      jalturko
      Бронз
      Здравейте.

Raisolution, благодаря ти а btw какво стана с твоя блог? С голям интерес го следях ?(

А сега какво ми се случи предните два дни. Вчерашния ден мога да го разделя на две половини. Добра и лоша!

Деня започна така добре като за около 20 СнГ бях +8БИ и на едно МТТ от 2$ on demand направих първият си роял флъш в живота!

Но вместо добро тоя роял флъш ми докара голям карък.След 3-4 ръце отпаднах безславно срещу оня пингвин горе в ляво с Топ пеар Топ Кикер vs стрейт и като се тръгна надоло така до края на деня. Попове срещу Асаци, Дами срещу попове и какво ли още не. Бях на ръба да се тилтна и спрях..

А сега за днескашния ден.Ами просто каквото и да кажа ще е излишно може би един от най-приятните ми дни. Всичко си вървеше като по вода картите си издържаха, рибките плащаха, фолдваха на Ц-бетовете направо прекрасно :f_grin:

Ето и графиката за двата дни.Ясно си личи кога свърша единия ден и кога започва другия :D

Надявам се утре на графиката червената и зелената линия да се сменят :)

Внимавай какво си пожелаваш :f_biggrin: не знам защо червената линия е толкова надоло нямах кой знае колко лъкерски ситуаций.. но въобще не възразявам.

Относно целите си остават същите за сега съм доволен.

Мисля да спирам, че много дълъг пост стана.

Поздрави :s_love: