Тъп, но упорит! NoLimit Hold'Em

• emililiev
      emililiev
      Бронз
      Две години покер, една година с PokerStrategy!
      Резултат - графиката продължава да върви надолу!
      Или съм много глупав, или обичам да губя!
      Получавам комплекси като Ви чета блоговете! "Как го правят тези хора?"
      "Наистина ли печелят от покер?!", "Защо тези, които печелят от покер, се занимават с нас?!", "Защо ни четат глупавите постове, като този, като вместо това могат да седнат, да изкарат някой друг лев!??"?
      Сигурно всичко си има обяснение, но аз не го разбирам!
      Ето я и моята равносметка:

151 159 ръце

- $453.60

11 294 FTP

$780 Rake от които са ми върнали $210,60!

Нека има и един блог, който да е с намаляващ банкрол!
      Не вярвам всички играчи тук да са печеливши!
      Аз не съм, а много искам да съм!
      Ето и графиката ми:

П.П. Все още съм оптимист, и се надявам да потръгне работата!
  • 40 отговора
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Здравей и честит блог!

Надявам се това е да е част от нещата, които ще помогнат на играта ти да обърнеш зелената линия нагоре.
      Като за начало бих те посъветвал да се скъсваш да препрочиташ статиите за бронз и сребро, да посещаваш всяка тренировка (между другото не видях какво играеш - FL, NL, SnG?) и да постваш всяка проблемна ръка за анализ. Това са неща, които ще ти помогнат много, ала много от членовете ги подценяват. Защото не е важно само да знаеш основите, трябва да се учиш постоянно! Независимо на кой лимит играеш.

Желая ти успех занапред!

Поздрави,
      Ицо
    • petrakow
      petrakow
      Бронз
      wow :) Това, с което аз мога да ти помогна е следната графика:

вариация

Това е картинка от симулатор на вариацията в покера. Въвел съм 150, 000 ръце при уинрейт 1бб/100. Различните цветове линии са 10 различни възможни линии на печалбите на 10 произволни покер играча с горепосочения уинрейт. Както виждаш дори да си печеливш играч късметът в покера играе толкова голямо влияние, че след 150к ръце пак може да си назад.

Това е картинка със същите показатели, само че вместо 1бб/100 съм посочил уинрейт 6 бб/100. Както виждаш изглежда доста по-добре :)

Изводът: продължавай да работиш върху играта си, гледай филмчета, пускай ръце за анализ, чети статии. Целта ти в покера не трябва да са печалбите, защото те са променлива, а това да ставаш по-добър и по-добър.

ПС: картинките са от variance simulator в www.evplusplus.com
    • emililiev
      emililiev
      Бронз
      moodkiller, благодаря за бързия отговор!
      Играя NL Rush!

petrakow, благодаря за успокоението, обаче при мен няма вариация! Вървя си стремоглаво надолу! :D
    • dabijaman
      dabijaman
      Бронз
      Пробвай да забавиш малко темповете и иди на ринг игра....аз си мисля, че при ръша има още по-голяма вариация.( не знам защо :Д)
    • gunnerboy22
      gunnerboy22
      Бронз
      Само от ръш ли е тази графика ? Пробвал и си нормални пълни и къси маси ?
    • Mirkoni87
      Mirkoni87
      Бронз
      Един от най-ценните и банални съвети които съм получавал е : Като печелиш, печели много, а като губиш, гледай да е малко!
      Сигурно го знаеш, но се опитвай да извличаш максимума от силните си ръце, доколкото се вижда от графиката, много са малко резките промени нагоре...
      А това, че в дългосрочен план бавно, но "славно" си върви надолу означава, че нещо в началото още ти куца! Наистина, прегледай отново статиите за сребро, дано откриеш нещо което да ти помогне и да потръгнат нещата!
      Упоритост е една от майките му, но трябва и много четене и мислене за покер дори и когато не се играе! И най-вече да се играе с удоволствие!

Това си е лично мое мнение и се надявам да съм бил полезен с нещо!

Поздрави и успех!
    • emililiev
      emililiev
      Бронз
      Пробвал съм и нормални маси, според мен си е същото! Може би има разлика, но аз не мога да я усетя!

Това с "печели повече, губи малко" се опитвам да го прилагам. Всеки път когато Vilian има сет, се стаквам, а всеки път когато аз имам сет, никой не ми плаща! Сигурен съм, че проблема си е в мене! Много се радвам, че има хора тук, които ще се опитат да ми помогнат!
    • twinster
      twinster
      Бронз
      petrakow,не съм съгласен.....защо да няма значение печалбата нали все пак играем за нея !? за какво ти е да си много добър играч ако не си печеливш (вярно едното варви с другото) но ти така го написа че...излизам малко като.
      Губи,важното е да си добър играч.
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Първоначално публикувано от dabijaman
      Пробвай да забавиш малко темповете и иди на ринг игра....аз си мисля, че при ръша има още по-голяма вариация.( не знам защо :Д)
      +1.
      И аз бих го посъветвал същото. Особено ако има възможност да играе нощем срещу американци и канадци - най-печелившото време за игра във Full Tilt!

Поздрави,
      Ицо
    • emililiev
      emililiev
      Бронз
      Трудничко ще ми е да играя нощем!
      На работа съм всеки ден! Нали все пак трябва да нося по някой лев вкъщи! Жена, дете! Кой ще ги храни! Пък и от време на време, като нулирам банката, пак депозирам!
      Имам около 2 часа на ден за игра на покер, и това е точно времето между 20 и 24 часа! Ще пробвам да махна ръш покера, макар че се съмнявам да помогне! Не променям начина си на игра!
    • venci63
      venci63
      Бронз
      При ръш вариацията по-малко ще те тормози, защото играеш повече ръце на час. Не е в ръша причината за загубите. В първите ти постове видях, че играеш СМС. Продължаваш ли с нея? Ако да, това е основната причина, защото ФулТилт не става за тази стратегия.
    • bigrookie
      bigrookie
      Бронз
      да но играе срещу непознати противници което според мен е много важно за да взимаш правилните решения.Какъв смисъла от повече ръце ако не взимаш правилните решения !?!?!
      поправете ме ако греша, но мисля че първо трябва да се гони качество и чак после количесво! :)
    • emililiev
      emililiev
      Бронз
      Отдавна не играя СМС!
      Освен, че не познаваш играчите, и те не те познават!

Разпечатал съм си всички статии за Бронз, Сребро, Злато!
      Подвързал съм ги със спирали в 4 книги!

Чета ги постоянно, надявам се един ден да се получат нещата!
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Здравей,

Първо поздравления за блога :diamond:

Сега и няколко тънки съвета.

:diamond: Първо пусни малко статистики за да видим как играеш горе долу.
      :diamond: Започни да публикуваш ръце във форума за анализ на ръце - МНОГО ВАЖНО.
      :diamond: Участвай по активно в обсъждането на ръце.
      :diamond: Изгледай клипчетата, които се предоставят тук за микро лимитите.

За момента това, след като започнеш да правиш тези неща по-горе, съм сигурен, че ще усетиш подобрение.
      Защото по този плавен начин графиката ти да върви директно към бездната - значи има проблем а не само вариация.

Поздрави,
      Митко
    • rokesantacruz
      rokesantacruz
      Бронз
      Ако кеша толкова не върви пробвай СНГ или МТТ . Аз също започнах с кеш игри и преминах към МТТ и съм доволен.
    • SByouths
      SByouths
      Бронз
      Здрасти и от мен.Моят съвет може да ви се стори глупав ,но поне аз играя така.Отварям 4 маси ръш покер с по 4 $ да речем ,в момента в който се удвоя на някоя от масите просто излизам и я пускам от начало с нови 4 $ и 4 прибирам в касата.
      Така като спечеля няколко пъти съм прибрал да речем 12 ,а на една съм загубил 4....Пробвал съм и да не ги взимам ,стигнах малко над 80$ и ги загубих в 2 ръце с АА и АК...ако ги бях прибирал щях да съм 20тина долара напред и само 2 пъти по 4 назад...Незнам дали го обясних правилно ,но лично за мен друг начин да печелиш в ръш покер няма.....
    • emililiev
      emililiev
      Бронз
      Тази вечер съм доволен от себе си!
      Направих една сесия 1980 ръце, и съм $18 напред.
      Тъй като ми се накарахте едно хубаво, че не съм чел достатъчно, снощи четох, четох, четох и съм си заспал в хола над стратегията, та жената дойде към 2:00 часа да ме търси! :) )

Ето и една ръка, която наистина ми хареса:

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Преиграй ръка

$0.02/$0.05 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      UTG1:
      $2.18
      UTG2:
      $7.29
      MP1:
      $2.60
      MP2:
      $2.19
      MP3:
      $3.70
      CO (Hero):
      $5.98
      BU:
      $4.39
      SB:
      $11.92
      BB:
      $2.71

Preflop: Hero is CO with T, T.
      5 folds, Hero raises to $0.20, BU folds, SB raises to $0.35, BB folds, Hero calls $0.15.

Flop: ($0.75) 8, T, 8 (2 players)
      SB bets $0.65, Hero calls $0.65.

Turn: ($2.05) 3 (2 players)
      SB bets $2.05, Hero calls $2.05.

River: ($6.15) 2 (2 players)
      SB checks, Hero bets $2.93, SB calls $2.93.

Final Pot: $12.01.
      Results follow:

Hero shows a full-house, tens full of eights(T T).
      SB shows two pairs, aces and eights(A A).

Hero wins with a full-house, tens full of eights(T T).

Сега ще почета още малко!
    • petrakow
      petrakow
      Бронз
      Първоначално публикувано от twinster
      petrakow,не съм съгласен.....защо да няма значение печалбата нали все пак играем за нея !? за какво ти е да си много добър играч ако не си печеливш (вярно едното варви с другото) но ти така го написа че...излизам малко като.
      Човек, не си ме разбрал какво съм казал. Естествено, че печалбите имат значение :D Написал съм, че печалбите не трябва да са ти цел - не може да седнеш днес и да кажеш: целта ми е да спечеля $100. Затова пък може да се опитваш да ставаш все по-добър играч и както ти си написал - едното върви ръка за ръка с другото ;)
    • twinster
      twinster
      Бронз
      Първоначално публикувано от petrakow
      Първоначално публикувано от twinster
      Човек, не си ме разбрал какво съм казал. Естествено, че печалбите имат значение :D Написал съм, че печалбите не трябва да са ти цел - не може да седнеш днес и да кажеш: целта ми е да спечеля $100. Затова пък може да се опитваш да ставаш все по-добър играч и както ти си написал - едното върви ръка за ръка с другото ;)
      Аха,ОК