Кога приключват сесиите за деня?

• ninjaflash
      ninjaflash
      Бронз
      Интерестно ми е да науча кога си казвате "стига за днес" ,защото аз като загубя някаква сума и си пускам още маси и ако загубя пак,си казвам стига за днес,или ако спечеля малко и после още и пак така-спирам за деня,смятам че е достатъчно и главното не искам да загубя.И вие ли сте така или си цъкате колкото ви се играе и накрая гледате с колко е намаляла или се е увеличила банката ви.
      Реших да ви питам,защото бях решил да си направя някакъв режим на игра,но ако почна да губя усещам че се тилтвам и решавам да спра за деня.А ако почна да печеля и продължа да играя се чувствам все едно съм в тилт,играя по-стрестното някакси,не искам да загубя спечелените вече пари.
      Вие как постъпвате?
  • 8 отговора
    • twinster
      twinster
      Бронз
      играя до като ми се играе,е ако не съм тилт-нал
    • achko
      achko
      Бронз
      Ето една статия ЦЪК за аварийните спирачки , а инак когато печелиш просто опитвай да играеш както досега - няма защо да спираш :)
    • 4o4ity
      4o4ity
      Бронз
      Когата усетя че не съм концентриран на макс и почна да играя по лууз.
      Иначе ако съм уморен или пия предпочитам да не играя,че е -EV.
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Когато не съм концентриран, когато направя загуба от 10би за деня, когато си направя определената бройка турнири за деня (ако видя че ми върви изигравам още няколко маси).
    • ninjaflash
      ninjaflash
      Бронз
      не мога просто да продължа да играя не съм тилтнат просто съм отчаян,от вчера всички сесии съм назад,всякакви карти ми бият картите дамите ми биха К5 ,асата днес ми биха 3-ки,имам топ пеар на флопа др е ударил следващия висок чифт на търна чак след като решава че трябва да ми плати на флопа и след моя пуш на ривъра му повтаря картата.2 дни скапани истории,не знам как продължавате да играете вие след подобна вариация,направо ми се плаче всичките ми карти губят сет дами губи поповете ми губят,всичко ми губи и онези печелят с няколко аута,побарквам се ,ще се напия с долнопробно вино ...
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Първоначално публикувано от ninjaflash
      не мога просто да продължа да играя не съм тилтнат просто съм отчаян,от вчера всички сесии съм назад,всякакви карти ми бият картите дамите ми биха К5 ,асата днес ми биха 3-ки,имам топ пеар на флопа др е ударил следващия висок чифт на търна чак след като решава че трябва да ми плати на флопа и след моя пуш на ривъра му повтаря картата.2 дни скапани истории,не знам как продължавате да играете вие след подобна вариация,направо ми се плаче всичките ми карти губят сет дами губи поповете ми губят,всичко ми губи и онези печелят с няколко аута,побарквам се ,ще се напия с долнопробно вино ...
      Кофти периоди! Неизменна част от покер кариерата са. Аз съм минал през 3-4 такива доста по-големи и продължителни от твоя, а съм сигурен, че ме очакват още много. Гадно е наистина. Почини си няколко дни, преосмисли играта си, не играй ако трябва.
      И не забравяй, че вариацията се обръща, точно затова рибките депозират пари и продължават да играят. Не може винаги да губят.

Поздрави,
      Ицо
    • BKirev
      BKirev
      Бронз
      Аз пък вече 10-тина дни не мога да се отърва от температури и разни други екстри, та пия една шепа хапчета, които дават отражение в/у психиката ми явно. Сядам да играя, но знам, че не бързам за никъде, че и без това няма как да изляза, щото ми се маже картината, та въобще не играя ръце, в които се съмнявам. Когато загубя с добра ръка, срещу някой, който е платил с 47o примерно, си казвам "Майната му!" и продължавам. Супер темерутски играя и това ми помага.
      Идеята е там, че колкото по-малко внимание обръщаме на загубените ръце, толкова по-добре ще играем, защото няма да оказват влияние в/у начина ни на игра.
      А когато съм в кондиция, тоест здрав, не на хапчета и пр., отварям примерно 4 маси, удвоя ли се на някоя, ставам и я сменям. В последствие, когато усетя, че желанието за игра изчезва, масите намаляват постепенно и в един момент спирам. Ако пък се зануля на някоя маса, също я затварям в повечето случаи, освен ако няма някоя стабилна рибка, чийто никнейм чета като ATM... :D

ПП: Играя FL, не NL.

Най-оптималният вариант според мен е да си поставяш времева граница, без да се интересуваш от това дали си напред или не. Казваш "Тази сесия ще я играя 2 часа(примерно) и минат ли тия 2 часа - ставам.".
      Лично аз доста пъти съм правил простотии, като загубя 2-3 стака и се опитвам да си ги възвърна, къде с игра на повече маси, къде на по-висок лимит, но вече избягвам да ги правя тия неща, защото един път ми вързва, обаче като не ми върже, става доста неприятно...

Пффф, пак цял ферман изписах. Извинете ме! :)
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Първоначално публикувано от ninjaflash
      Когато имам такива периоди просто спирам да играя. Виждам, че правя нещата горе-долу правилно, но ме бият. В случая няма какво друго да направя освен да спра. За пример ще ти дам днешната си сесия. K9 крада от бутона и SB ми плаща флопа е KT9 влизам ол-ин, онзи изкарва QJ. В случая няма по какъв друг начин да си изиграя ръката - липса на шанс. Следващия турнир - AJ рейзвам един ми плаща флопа Ах9, рейзва и рибата ми влиза ол-ин. Плащам и ми вади А9 - липса на шанс. Не смятам, че съм изиграл ръката грешно срещу рибата. Следващия турнир JJ рейзвам двама плащат - флопа J и две кари. Правя рейз с размера на пота единия плаща другия фолдва. Търна е празна карта и аз влизам ол-ин. Онзи ми плаща с 89 кари и на ривъра си хваща флъша - тук отново липсва на шанс. И още такива примери мога да ти дам само от днешната сесия. Затова когато имаш такива периоди си дай почивка. Няма какво друго да направиш. Сложи си някаква граница на загубите за един ден и това е :) Успех :)