Total Failure (SNG блог на Ximis)

• ximis
      ximis
      Бронз
      Зa пореден път пробвам си направя блог , който да бъде ъпдейтван редовно от мен.По ред причини предишните ми опити не бяха от най-успешните , но се надявам това да се промени!

Малко за мен : Казвам се Божил , на 24 г. от Пловдив.Започнах да играя покер по-сериозно от август - септември миналата година . Започнах с кеш в Еверест с началния си капитал и не след много време стигнах до НЛ 10 , но не след дълго се случиха доста лудници и бях принуден да изтегля голяма част от капитала си . С Останалите пари реших да пробвам да играя снг'с 6 макс и странно - хареса ми ! След няколко сесии разбрах , че точно това е формата , който ми допада най-много , та така и до днес . С помоща на Иван (Petchoveka), който ми помогна ужасно много да развия играта си , в момента мъча 6макс снг'с на 2,50 $ в Еверест , като последните дни лудниците не спират да се случват , но предполагам и това ще премине !

Най-голямата цел , която ще си поставя е тази, да ъпдейтвам блога си всеки ден , като пускам графики и ръце за анализ.

Пускам графика от вчерашната сесия , а по-късно днес и ръце.

Поздрави

Божил

• 145 отговора
    • ximis
      ximis
      Бронз
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $80(BB) Replayer
      SB ($1,590)
      Hero ($2,840)
      CO ($2,185)
      BTN ($2,385)

Dealt to Hero K:spade: K:heart:

fold, BTN calls $80, fold, Hero raises to $280, BTN calls $200

FLOP ($600) 2:spade: 9:heart: J:diamond:

Hero bets $440, BTN raises to $1,920, Hero raises to $2,560 (AI), BTN calls $185 (AI)

TURN ($4,810) 2:spade: 9:heart: J:diamond: J:heart:

RIVER ($4,810) 2:spade: 9:heart: J:diamond: J:heart: 6:spade:

BTN shows K:club: J:club:
      (Pre 14%, Flop 9.4%, Turn 97.7%)

Hero shows K:spade: K:heart:
      (Pre 86%, Flop 90.6%, Turn 2.3%)

BTN wins $4,810

NL Holdem $200(BB) Replayer
      Hero ($2,115)
      BB ($2,643)
      BTN ($4,242)

Dealt to Hero A:club: A:spade:

BTN raises to $4,217 (AI), Hero calls $1,990 (AI), fold

FLOP ($4,455) 7:spade: K:club: 8:spade:

TURN ($4,455) 7:spade: K:club: 8:spade: J:spade:

RIVER ($4,455) 7:spade: K:club: 8:spade: J:spade: 9:club:

BTN shows T:heart: J:heart:
      (Pre 22%, Flop 18.5%, Turn 15.9%)

Hero shows A:club: A:spade:
      (Pre 78%, Flop 81.5%, Turn 84.1%)

BTN wins $4,455

Търн и ривър Т , 9 , не знам , защо нещо не ги показва :) )
    • ximis
      ximis
      Бронз
      NL Holdem $30(BB) Replayer
      SB ($1,495)
      BB ($1,715)
      Hero ($1,470)
      UTG+1 ($1,490)
      CO ($1,300)
      BTN ($1,530)

Dealt to Hero K:club: K:spade:

Hero raises to $105, UTG+1 calls $105, CO calls $105, fold, fold, fold

FLOP ($360) 4:diamond: 5:diamond: 7:club:

Hero bets $360, UTG+1 calls $360, CO folds

TURN ($1,080) 4:diamond: 5:diamond: 7:club: J:heart:

Hero bets $1,005 (AI), UTG+1 calls $1,005

RIVER ($3,090) 4:diamond: 5:diamond: 7:club: J:heart: 9:club:

Hero shows K:club: K:spade:
      (Pre 80%, Flop 61.2%, Turn 68.2%)

UTG+1 shows J:diamond: 9:diamond:
      (Pre 20%, Flop 38.8%, Turn 31.8%)

UTG+1 wins $3,090

Тук рибока не мога чак толкова да го виня , че ми плати на търна , но все пак , нещата можеха да не са чак толкова груби :)
    • ximis
      ximis
      Бронз
      Време за днешния ъпдейт. Нещата вървяха доста по-добре от предишните 2 дни , но за сметка на количеството изиграни снг'с. Това е графиката за днес и една от по-интересните ръце:

NL Holdem $10(BB) Replayer
      SB ($1,970)
      Hero ($1,500)
      UTG ($1,320)
      UTG+1 ($1,390)
      CO ($1,500)
      BTN ($1,320)

Dealt to Hero 3:club: A:club:

UTG calls $10, UTG+1 calls $10, fold, BTN calls $10, SB calls $5, Hero checks

FLOP ($50) 3:spade: 9:club: 5:club:

SB checks, Hero checks, UTG checks, UTG+1 bets $15, BTN folds, SB calls $15, Hero calls $15, UTG calls $15

TURN ($110) 3:spade: 9:club: 5:club: K:club:

SB checks, Hero checks, UTG checks, UTG+1 bets $110, SB folds, Hero raises to $360, UTG folds, UTG+1 calls $250

RIVER ($830) 3:spade: 9:club: 5:club: K:club: 3:diamond:

Hero checks, UTG+1 checks

Hero shows 3:club: A:club:
      (Pre 72%, Flop 44.2%, Turn 93.2%)

UTG+1 shows 9:heart: 3:heart:
      (Pre 28%, Flop 55.8%, Turn 6.8%)

UTG+1 wins $830

Тук на ривъра реших да играя чек -кол , защото много често лошия можеше да има разни лудници :) , но той тактично чекна с нътс :)
    • ximis
      ximis
      Бронз
      Здравейте, пускам ръка от един от днешните ХУ-пи . Лошия пушваше всеки път когато го рейзна от СБ и фолдваше всеки път когато пушнех от СБ. Тук реших да се възползвам от ситуацията и да мин рейзна с надеждата упражнението да е същото като предишните пъти. Знаех , че най-вероятно ще съм флип , но с оглед на стаковете и това , че съм ХУ , реших , че чифт е ОК .

NL Holdem $300(BB) Replayer
      ($3,635)
      Hero ($5,365)

Dealt to Hero 3:club: 3:diamond:

Hero raises to $600, raises to $3,595 (AI), Hero calls $2,995

FLOP ($7,270) A:club: 9:heart: 5:heart:

TURN ($7,270) A:club: 9:heart: 5:heart: A:diamond:

RIVER ($7,270) A:club: 9:heart: 5:heart: A:diamond: 9:diamond:

Hero shows 3:club: 3:diamond:
      (Pre 51%, Flop 68.6%, Turn 72.7%)

shows K:heart: T:club:
      (Pre 49%, Flop 31.4%, Turn 27.3%)

wins $7,270
    • StyleAni
      StyleAni
      Бронз
      Здравей! Доста готино блогче, харесва ми! И аз играя на СНГ само че на 3.4$ 9макс/10макс в Старс.
      Относно последната ръка, лично аз бих колнал пуша с 66+ защото иначе почти никога няма да си с по-добри оддс от флип а може и да си с/у друг покет. Пък и фолдвайки, загубата от чипове не е толкова драматична!
      Успех с блога и обещавам, че поне 1-2 седмично ще преглеждам новините от теб!
    • ximis
      ximis
      Бронз
      Радвам се , че ти харесва :) Иначе относно ръката , много голямо важна роля изигра и това , че го покривах и дори и да платя пак оставам с 1700 чипа( не , че не ги изгубих следващата ръка с А9 вс АТ,но.....) и за това прецених , че е ОК :)
    • StyleAni
      StyleAni
      Бронз
      Надявам се че ще постнеш ръката в форума за анализ, много ми е интересно какво ще кажат! :P
    • SvetlanaKaleva
      SvetlanaKaleva
      Бронз
      След мин рейза и пуша от страна на опонента ти трябват 41.2% за да колнеш.Срещу неговия диапазон ти имаш този очакван дял, така че кола е ОК.Също така и директен пуш от СБ с 12 бб също е добър вариант,защото ако получиш кол на мин рейза, трудно ще изиграеш ръката на флопа.
    • shipochkin
      shipochkin
      Бронз
      За ръката..... Според Наш имаш ЕV+ кол при тези блиндове , с всеки чифт.С тоя мин.рейз малко стесняваш диапазона на опонента , но въпреки всичко пак е ОК.Директен пуш е по оптимално.
    • ximis
      ximis
      Бронз
      В случая просто се приспособих към играта на опонента и затова минрейзнах :) Мерси на всички за коментарите :)

Време е за днешния ъпдейт.Днес деня мина без да се случат кой знае колко интересни неща .Бях да свърша някои задачи и след това седнах с идеята да ги размажа :) ) Идеята обаче остана само на теория . Като цяло получих малко риъл лайф тилт докато играех и играта ми не беше на необходимото ниво , но за сметка на това успях да съкаутна няколко пъти ( с което много се гордея :D ) та нещата не изглеждат кой знае колко зле в края на деня. Отново количеството е доста малко , но просто има дни когато нещата вървят доста тегаво и е добре да уцелиш момента и да спреш :)

Това е графиката ми от днес:

Това е от мен за тази вечер , надявам се не съм ви напълнил главите с бръмбари късно вечерта :D

Поздрави ,

Божил
    • PetChoveka
      PetChoveka
      Black
      Давай давай :) Не трябва да ги оставяш да дишат :D
    • ximis
      ximis
      Бронз
      Време е за ъпдейт! Днес беше доста ужасен ден и имах чувството , че нищо не вървеше както трябва . Не съм изиграл много снг'с защото нещо желанието ми за игра го нямаше , пък и доста сетъпи се случиха . Все пак успях да се покажа над водата и да взема глътка въздух :D

Ето и графиката за днес , има и интересни ръце , но ще ги пусна утре , защото следмалко трябва да ставам ,а още дори не съм лягал :D

Поздрави ,

Божил
    • ximis
      ximis
      Бронз
      Здравейте , не съм писал от онзи ден и е време сега да драсна нещо.Вчера бях по работа в София и не успях да играя кой знае колко вечерта. За сметка на това днес успях да изиграя около 43 снг'с .Графика и ръце няма да пускам , защото май съм в депресия и ужасен тилт (все пак успях да съм само 30 $ по ЕВ :f_cry: ) ! Мисля да гледам някакъв малоумен филм и да се наспя хубаво, а утре с нови сили да се захващам да ги мачкам .

Поздрави

Божил
    • ximis
      ximis
      Бронз
      Здравейте! Не съм ъпдейтвал от много време и мисля , че и този момент настъпи :s_cool: От последното ми писане в блога мина доста време и се случиха интересни неща. Като цяло успях да направя няколко много добри кешвания в няколко МТТ-та : 3-ти на турнир със 7к $ за 500 $ ; 10-ти (което е тъжното в случая, след като спечелих място за него от сателит на Покерстратеджи за 1 $ и влязох 3-ти по чипове на финалната маса! ) на 50к GTD за 500 $ и минала седмица 7-ми на ВИП турнира в еверест за 70$. Имам и още няколко по-малки кешвания , но мисля , че тях няма нужда да ги споменавам. Това е в МТТ план, като определено мисля да залегна доста и над МТТ-тата.

Относно снгс за 6макс , в момента играя 5$ , като искам да направя повечко снгс ( просто за увереност ) и да се кача на 10$-ви , защото имам банка за там , а и да се надяваме нивото няма да е кой знае колко по-различно. За съжаление не мога да пусна графика , защото ХЕМ не ми отчита правилно абсолютно нищо в Еверест , което е доста дразнещо!!!

Целите , които ще си поставя са единствено :
      1. Да играя повече СНГ'с
      2. Да започна да обръщам сериозно внимание и на МТТ-тата!

3. Да продължавам да развивам играта си!
      4. Да ъпдейтвам по-редовно блог-а :)

Успех на всички по масите и нека вариацията бъде с вас ! :f_love:

Поздрави ,

Божил :spade:
    • ximis
      ximis
      Бронз
      Време е за ъпдейт ! Днешната покер вечер премина доста .....странно. Изиграх 18 снгс и едно МТТ ( 2$ ребай , на което нещщата не тръгнаха добре) като успях да съм само 23 $ назад от цялата лудница , която се случваше. ХЕМ ми показва странни графики и не мога да видя какво се случва точно , но като цяло съм 19к чипа под ЕВ , което хич , ама хич не е яко :)

Надявам се идните дни нещата да тръгнат в очакваната посока.

Успех по масите !

• PetChoveka
      PetChoveka
      Black
    • ximis
      ximis
      Бронз
      Пускам една графика за изминалите 7 дни.Нещата не са точно така ,каквито се очаква да бъдат , но силно вярвам , че всичко ще се оправи ( или поне имам нужда да вярвам ) . По- късно ще се поразровя за някоя по-интересна ръка , макар всички в послено време да са само сък аутс ;)

[img][IMG]https://img88.imageshack.us/img88/9882/grafikay.jpg[/IMG] Uploaded with ImageShack.us[/img]

Не съм играл много , но и желанието за игра си отива при подобен развой на нещата :D

Поздрави ,

• ximis
      ximis
      Бронз
      Време е за ъпдейт. Днес бях в унисон с хубавото време и бях настроен да седна ма масите и да ги разоря. Всичко хубаво докато не отворих няколко маси и ВИП турнира в Еверест.Лудниците започнаха да се случват една след друга , на вип турнира един глупак пушна с 2/3 стак срещу моите попове(префлоп) , които не се оказаха достатъчно силни за неговите 2 чифта с А7о. След това , естествено , вселената реши , че трябва да ми помогне и .......... воала - интернета спря! Естествено Вселената не беше забелязала , че играя 2 балона и съм голям стак , но .... простено и е ! Това е графиката от четирите ми отчетени снгс ( мтт-то и 2-та балона не ги отчита заради нет-а). Имам нужда да се обадя на някой непознат и да му вкарам ужасни клетви! Ще се опитам да мисля позитивно , въпреки нещата , които се случват от 2 седмици насам.

[img][IMG]https://img846.imageshack.us/img846/6241/kurvi.jpg[/IMG] Uploaded with ImageShack.us[/img]
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Здравей,

Много неприятни графики ... особенно за края на месеца, но това само търябва да те надъхва, че ще дойде и твоето време.

Гледам, че не се разбирате с ЕВ нещо :D

Успех, сигурен съм, че със солидна игра ще ги биеш много.

Митко