въпрос за теглене от Фул Тилт

• Mar7inIM
      Mar7inIM
      Начален
      здравейте
      преди няколко дена теглих от сметката си във Фул Тилт като ползвах метода банков трансвер сумата беше 2000$ след 2 дена получих 1750 лева като
      курса на долара вечерта преди да затворят беше 1,41 и при отваряне пак беше 1,41 когато попитах служителката защо парите са по малко дори от 1800 лева тя ми обесни че парите идват от банка Uni Credit незнам явно Фул Тилт работят само с Uni Credit и при тоя вътрешен трансвер има некви такси
      някой запознат ли е благодаря ви
  • 13 отговора
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Здравей,

Според мен каквито и такси да имат, не могат да те орежат 1000 лв.

Може да се каже, че е "нормално" да загубиш 3-4% при превалутиране и 30 лв такса за входящ превод, но това е много по-малко от 1000 лв.

Направи детайлна проверка и разбери къде са отишли парите ти.

Поздрави,
      Станислав
    • Mar7inIM
      Mar7inIM
      Начален
      извинявай сумата е 2750 лева а не 1750 както е написано моя грешка но курса за деня беше 1,41 дори да са го смятали по курса за предният ден пак беше 1,41 което е над 2800 лева мисля че преди когато сам изкарвал пари кам виза-електрон поне знаех че ми вземат около 1% а тука се губят поне 50 лева просто парите идват за 2 дена
    • gorianov
      gorianov
      Бронз
      При банковия трансфер имаш твърда такса от 20 $ + % от сумата.В зависимост от сумата,процента варира.
    • xXGuardXx
      xXGuardXx
      Бронз
      А като тегли така искаха ли ти верификация? Копие на Лична карта, извадка от банката и тем подобни!
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Guard аз теглих от ФулТилт към Moneybookers и не са ми искали нищо.
    • xXGuardXx
      xXGuardXx
      Бронз
      Първоначално публикувано от petarvalchev
      Guard аз теглих от ФулТилт към Moneybookers и не са ми искали нищо.
      Мерси! Аз също ще тегля така само, че в Нетелер! Сега се регвам и ми искат верификация с Лична карта или шофьорска к-а!

Пратих ги и чакам сега! :s_confused:
    • jikev
      jikev
      Бронз
      Кожодерството на УНИКредит

курса на долара вечерта преди да затворят беше 1,41 и при отваряне пак беше 1,41 когато попитах служителката защо парите са по малко дори от 1800 лева тя ми обесни че парите идват от банка Uni Credit незнам явно Фул Тилт работят само с Uni Credit и при тоя вътрешен трансвер има некви такси

Такси нямат - дерат те с превалутирането!

ОББ
      Продава1.44180
      Купува1.37180
      Фиксинг1.42005

2000*1.38=2760лева - леко си се отървал, мен два пъти ме врътнаха!
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      jikev, в такива случаи не е ли по-добре да теглим през MoneyBookers или Netteler? Именно защото избягваме през преминаването на 10 банки.
    • jikev
      jikev
      Бронз
      jikev, в такива случаи не е ли по-добре да теглим през MoneyBookers или Netteler? Именно защото избягваме през преминаването на 10 банки.

Да, така е най-добре, но МБ трябва да е в USD! Ако се налага превалутиране, МБ дерат още по жестоко!
      Тъй като харчовете ни са в лева(€), не можем да избегнем валутния риск и ще си ни товарят...
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Ами мисля, че ако MB се ползва основно за депозити из покерзалите, е нормално да е в $ :) Не се ли губи при превалутиране, когато парите отидат от MB в картата ни, която е лева? Или загубата е доста по-малка, в сравнение таксите на Уникредит?
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Ами мисля, че ако MB се ползва основно за депозити из покерзалите, е нормално да е в $ :) Не се ли губи при превалутиране, когато парите отидат от MB в картата ни, която е лева? Или загубата е доста по-малка, в сравнение таксите на Уникредит?
      Хич не е малка таксата! Свалят ми кожата и си ми взимат по 1 стак направо. Аз съм в EU и май ще трябва да се пренасоча към зала с такава валута.

Важно! Имайте предвид, че зали като Full Tilt Poker, 888poker и други, имат функцията да си изпратиш парите към електронния портфейл в предпочитаната от теб валута и така не ви таксуват за превалутиране! Затова преди теглене (и депозиране) разглеждайте внимателно всички методи!

Поздрави,
      Христо
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Ицо, а в сравнение с Уникредт по-малка ли е таксата през МБ или по-голяма? Целта ми е да разбера кой е най-добрия метод за депозиране/теглене - дали през МБ или директно към картата (т.е. по кой начин има най-малко такси).
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Ицо, а в сравнение с Уникредт по-малка ли е таксата през МБ или по-голяма? Целта ми е да разбера кой е най-добрия метод за депозиране/теглене - дали през МБ или директно към картата (т.е. по кой начин има най-малко такси).
      Не знам колко е в Уникредит. Честно казано, не съм изчислявал колко е и в Moneybookers. :D Но е някъде около 2% от сумата.

Поздрави,
      Христо