увеличаване на C дяла?

• dondiego10
      dondiego10
      Бронз
      може ли някой да помогне с решаването на проблема -искам да увелича свободната памет на C, windows 7 ми e OS!
      с различните там програмки-partition magic не се получава , имам някаква подобна в самия windows но не знам как точно става????
  • 4 отговора
    • AirStyle
      AirStyle
      Бронз
      Ако window-са ти е на С, въобще не се пробвай да го делиш или добавяш още памет. То не че не може да стане, ама е мъка и накрая най-вероятно ще трябва да преинсталираш.
      Моя съвет е следващият път като си слагаш нов Winblows, изтрии С и някой друг дял и ги създай на ново като слагаш по голяма стойност на С за памет.
    • nikolabo
      nikolabo
      Бронз
      Няма никакви проблеми да прехвърляш пространство от дял в дял. Не искам да обидя AirStyle, но игнорирай неговото мнение - може би е патил от хард с бед сектори. Напиши disk management в сърч бара на уиндоуса и отвори най-горното "Create and format hard disk partitions" от там свий някой партишън (shring), след което разшири дяла който желаеш (extend). Операцията изисква време, а най-често и рестарт :) Правил съм го многократно и на ХП с партишън меджик и на 7 с вградената и опция, до сега проблеми не съм имал.
    • BigFish2010
      BigFish2010
      Бронз
      Ползвай Acronis Disk Director и всичко ще си ОК.Има я в хипермаркер Замунда! :D
    • dondiego10
      dondiego10
      Бронз
      Първоначално публикувано от nikolabo
      Няма никакви проблеми да прехвърляш пространство от дял в дял. Не искам да обидя AirStyle, но игнорирай неговото мнение - може би е патил от хард с бед сектори. Напиши disk management в сърч бара на уиндоуса и отвори най-горното "Create and format hard disk partitions" от там свий някой партишън (shring), след което разшири дяла който желаеш (extend). Операцията изисква време, а най-често и рестарт :) Правил съм го многократно и на ХП с партишън меджик и на 7 с вградената и опция, до сега проблеми не съм имал.
      +11111