Отново На Нулата

• ev4007
      ev4007
      Бронз
      Поредното обещание - " Този път ще си спазвам Bankroll Management стратегията! Нищо не може да ме спре..., ще се контролирам!" И след няколко bad beat-a отново минавам на по-горния лимит, нямам нужния опит, обаче ще имам късмет, сигурен съм. Започвам да играя, добре взимам няколко големи блинда и след няколко игри ...

Някой да иска да продължи?
  • 23 отговора
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Дами и господа,

Представям ви ev4007! Днес той ми сподели, че отново е играл безразсъдно и безцеремонно е профукал целия си последен депозит, да не говорим за предишните, та и $50-те безплатни.

Предлагам да му дадете съвет, ако някой друг също е бил токова безотговорен и недисциплиниран. Аз вярвам, че всеки от нас заслужава втори, трети, та и енти път шанс, а и сега ev4007 има всички нас, та ще ви бъда благодарна, ако споделите с него вашите преживявания, а и някой и друг съвет. Той наистина желае да се дисциплинира, аз от своя страна вярвам, че с помощта на нашата общност ще успее.

Поздравления за куража да си признаеш грешките и се надявам да се вслушаш в думите на останалите.

Днес ти отвори нова страница!

До скоро,

Деси
    • doychinov
      doychinov
      Бронз
      Аз като играч от относително дълго време, но не и от най-опитните мога да кажа няколко неща. Това ще са въпроси следвани от напътствия...

1. Избра ли си тип игра? Кеш, СНГ, МТТ? Ако не - отдели известно време върху това и прецени къде си най-силен, къде ще играеш с кеф и къде ше можеш да сведеш факторите, които те разконцентрират до минимум.

Казвам, че това е много важно по простата причина, че аз играя от 2 години и още не съм си 'избрал'. До преди няколко дни играх на PokerHeaven кеш, както може да видиш в блог-а ми, но след много лоша спънка и около 20-25 бед бийта в рамките на 500 ръце паднах с около 150-200 ерво и претоварих... В момента като резултат цъкам СНГ-та в BWIN.

2. Аз няма да говоря за банкрол мениджмънт много, защото самият аз не толерирам много-много 'радикално' залаганите в тоя форум правила по отношение на БР, НО (тук има едно голямо НО), АЗ НЕ СЪМ КРИТЕРИЙ, тъй като се опитах да се преборя с variance-a почвайки с крайно недостатъчния БР от 100 евро на лимити 0.25/0.50, но безуспешно. Резултатът беше положителен до около седмия бай-ин и после рязко надолу докато не се изнервих и не набих кешаут.

3. Прочете ли статиите, които са ти на разположение? Аз като човек, който работи в сферата на онлайн хазарта и играещ от доста време (около 2 години и канче) научих доста неща дори и в бронз статиите. Ако не друго, поне ще затвърдиш това, което знаеш до момента и ще придобиеш нов 'едж'.

Не е много конкретно това, което ти казвам, но считам, че това е най-основното... Почвайки с това би трябвало да влезеш в ритъм - не знам какво ти е нивото на игра, но аз ще гоня Златен статус тук следващия месец и се считам за сносен играч. Ако имаш въпроси и съм достатъчно компетентен по темата - ще ти отговоря, ако не - тук има далеч по-начетени и опитни хора от мен!

Стискаме палци!
    • NRGBlaze
      NRGBlaze
      Бронз
      Най-лошото което можеш да направиш е да вдигнеш лимита след bad beat. Не само ще срещнеш по-добри играчи, ще играеш по-зле защото си афектиран, а отгоре на всичко ще те е страх да залагаш като хората защото нямаш нужния bankroll.
      Аз играя от около година и причината да не съм успешен играч е липсата ми на дисциплина, но просто те съветвам като човек, който е минал оттам - уважавай Bankroll management-а защото иначе играта ти никога няма да е на нивото, което искаш

Успех и ще се видим на масите!

Дилян
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Привет и от мен!

Научих правилата на Hold'em преди две години и половина. Тогава започнах да работя в гейминг бизнеса. Беше доста забавно, защото ми плащаха да ходя на работа и да играя покер. Цял ден на една маса пълна с брандирани карти и чипове. Мислех си, че от това по-забавно няма накъде. Така и беше! :D

Един ден и аз реших да депозирам и играя онлайн покер, но не бях чела достатъчно, но пък имах честта да имам приятел, който ме тренираше и често играехме. Всичко вървеше добре, дори започнах да играя Omaha и Stud, но реших, че вече съм достатъчно добра, за да скоча на горните лимити. След време се озовах на нула, точно като теб.

Днес, когато погледна назад се чудя, къде ми е бил умът? Не бих седнала на маса, за която нямам банка. Причината е простичка, осъзнах, че поговорката "бързата работа е срам за майстора" важи и в покера. Не разбирам защо и какво ни дава право да си мислим, че може да разполагаме с времето и средствата си толкова безотговорно. Ясно е, че в краткосрочен план може да ударим някоя добра ръка, да свием няколко добри пота, само за да ги изгубим в дългосрочен план.

Научи се да цениш, ако не парите си, то поне своето време. Какъв е смисълът да прекараш 20 часа в дисциплинирана игра, за да ги изгубиш за час?

Много от нас са успели да преодолеят комарджията в себе си, време е и ти да го направиш.

Сърдечно ти желая успех!

Деси
    • BlaZy7
      BlaZy7
      Бронз
      Няма какво да избираш човече. За първи стъпки в покера най-добре започни с ДОН 1$ така ще изиграеш възможно най-много ръце с минилани загуби. А дисциплината идва с игра игра игра и нищо повече.
    • finchybg
      finchybg
      Бронз
      Просто си помисли за търпението и времето, което си вложил в изграждането на някаква банка, преди да я поставиш цялата на риск. Истината е, че има хора, които просто са си хазартни типове, но истина е и, че някои го превъзмогват, виждайки, че покерът далеч не е чиста проба хазарт.

Скоро ще има и статии за тилта, мисля :)
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      @ finchybg,

Да смятам си готов с превода на статията? :P

Скоро ще пусна тази статия, която е част от раздела Психология и Дидактика, та дано се намерят желаещи да я прочетат на наш роден език!

Поздрави,

Деси
    • ethanrox
      ethanrox
      Бронз
      Пич проблемът ти е психологически. Дори и най-добрите играчи са в състояние да профукат цяло състояние на спортни залози...виж Стю Унгар - според някои най-великия играч на карти на всички времена как завършва.

Най-важното е да си отговориш на един въпрос. Какво целиш с покера:
      - да се забавляваш чат пат - каквото спечелиш добро дошло, каквото загубиш вече си го прежалил.

- да го превърнеш в хоби без особени очаквания в краткосрочен план - отделяш там някакво време за статии, градене на банка, но не ти е основното занимание.

- решаваш да станеш "най-добрият"...спазваш банкрол мениджмънт, учиш постоянно, мислиш за ръце по цял ден, постваш във форумите, обсъждаш, мислиш, обсъждаш, мислиш...играеш, играеш, играеш. Инвестираш голяма част от времето си и имаш цел примерно НЛ1000 до 6 месеца да речем. Като не се отказваш при първите негативни вариации, а блъскаш...това е.
    • ev4007
      ev4007
      Бронз
      Здравейте на всички,
      Все полезни съвети, все верни, но едно не мога да разбера - Как да се накарам да ги възприема като свои? Предлагам да измислим някакъв плей фон, на който да можем да си пишем най-големите грешки и по време на игра да ни стои пред очите :) . Не, аз направо съм непоправим, сигурно едно 6-7 пъти депозирам, започвам добре, идват няколко даун суинг-а и след това всичко отива по дяволите с преминаването на по-висок лимит...
      Трябва най-накрая да разбера, че не мога винаги да печеля. Предполагам има и др като мен, на които им се иска за малко време да спечелят голям банкрол. Може би всичко се корени в хилядите клипчета в нет-а ( НО НЕ ТЕЗИ С ОБУЧАВАЩА ЦЕЛ), които се пускат с рекламна цел и още докато започваме да се "зарибяваме" с покер и си мислим, че всичко е лесно и за малко вереме печелиш милиони. Поне при мен това е огромна психическа пречка.
      Предлагам на нашата грижовна модераторка DessiP :P да предложи нова тема, където всеки да напише НЕ как, а за колко време е натрупал началния си капитал, да кажем до момента, в който за пръв път е качил по-висок лимит. С една дума всеки, който желае да напише ВРЕМЕТО, БРОЯ на изиграни ръце и т.н.
      Искам още веднъж да ви благодаря и съм сигурен, дори очаквам, нови постове с предложения за решение на проблема с банкрол-а и самодисциплината. Все пак сме покер играчи (добри или лоши) и трябва да си помагаме :) .
      Очаквам ви... :f_p:
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      @ ev4007,

Здравей ти безотговорний! (шегувам се, ама много ми се искаше да го напиша)

Радвам се, че толкова членове се притекоха на помощ! Имаш зелена светлина да започнеш темата ти, виждам имаш вече идеи и с радост ще се грижа за темата ти, както и всички останали. :s_love:

Вместо да се питаш как да го направиш, дай ми няколко дни и ще пусна на прекрасен български език тема по въпроса за тилта. От друга страна, продължавай да четеш останалите статии и се стягай за битка с лимитите. Започни тази тема и събери информация и знания за себе си, а така и останалите ще черпят от твоята тема. Ще можеш да помогнеш и на други като теб, въпреки че се надявам повечето членове да се придържат към управлението на банката от самото начало. Бързайте бавно!

Какво мислиш по въпроса темата да бъде твоя отговорност?

Успех на всички!

Деси
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Първоначално публикувано от ev4007
      Здравейте на всички,
      Все полезни съвети, все верни, но едно не мога да разбера - Как да се накарам да ги възприема като свои?
      Сега като се замисля и ми идват няколко идеи... Вярно, първата е повлияна от книгата, която чета (Brave New World на Aldous Huxley), и е доста параноична. Пък и едва ли искаш да запишеш всички съвети на диск и да си ги пускаш всяка вечер, преди да заспиш. Обаче героите в книгата яко вярват на това, което са слушали, докато спят. Така че може и при теб да проработи.

Другият вариант е да си повтаряш на ум като мантра съвети за разумно управление на банката. Колкото повече си го повтаряш, толкова повече ще му повярваш.

Има и трети - да хванеш твои приятели, които с умела манипулация да ти втълпят разни правила, ама така, че да си мислиш, че сам си стигнал до това заключение.

А сега сериозно - според мен загубите до този момент би трябвало да те мотивират достатъчно, за да се самодисциплинираш... Не знам дали има смисъл да продължаваш да играеш така, или да си дадеш почивка, в която да поработиш над стратегията си (да прочетеш повечко статии, да дискутираш вече изиграни ръце във форума, и т.н.).

Помисли над това и успех!

Надя :s_cool:
    • kranta11
      kranta11
      Бронз
      *brave new world

no hard feelings ;)
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Лол, прав си... Изобщо не съм погледнала :)

Сега ще го оправя. Мерси мерси :)
    • Mitaka85
      Mitaka85
      Бронз
      [i]Без линкове към конкурентни сайтове моля
      -darkonebg[/i]
    • ESOTSM
      ESOTSM
      Бронз
      Аз като видях да се говори за статия за тилта на български и не можах да се сдържа. Е, пече ли се вече публикуването й? :)
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Здравей ESOTSM,
      Съдържанието на целия раздел Психология и Дидактика, където са обяснени всички психологични въздействия на вариацията, различните видове тилт - при ъпсуинг и даунсуинг, нуждата от максимално позволена загуба(stop loss limit) и т.н., ще бъде преведено в най-скоро време.
      Просто стратегическите статии са приоритет засега, но въпреки това точно статия за тилта вече е готова и съвсем скоро ще бъде пусната.
      Поздрави,
      darkonebg
    • PreslavCSKA
      PreslavCSKA
      Бронз
      Е ти мъж ли си или на геран кофата?
      Чесно, не се обиждай, но това са лигави работи. Кажи си като истински мъж:
      АЗ ЩЕ СПАЗВАМ БАНКРОЛ МЕНИДЖМЪНТ и точка.

Така се изгражда силен характер. Не с некви лигави слогани, който си намислил да ти стоят над компютъра.

След години ще порастнеш, ще трябва да взимаш тежки и много трудни (ама наистина тежки и трудни) решения. Тогава кой ще питаш за мото пред компютъра?

Стягай се и действай ;)
    • rarti
      rarti
      Бронз
      Аз мога да ти предложа още един метод. Ако имаш по голям брат можеш да го караш да те контрулира със леки или силни шамари зад връта според глупостта която правиш (ако нямаш такъв все някой твой приятел ще се съгласи). Разбирасе този метод е за много крайни случаи и трябва сам да прецениш.
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      @rarti,

Ихааа!! Не е ли "малко" наистина краен този метод, което ме навява на мисълта, че за ваша радост скоро ще публикуваме психологически статии и няма да имате нужда от шамари.

Желая на всички ви успех на масите!

Поздрави,
      Деси
    • 1
    • 2