Какво четете?

• IvanPS
      IvanPS
      Бронз
      Здравейте,

Надявам се да не ме замерите с нещо тежко, но реших да си направим тема за любими книги, все пак повечето филми са заимствани от тях :f_biggrin:

Няма ограничения в жанр, автор или размер, като можете да споделите и какво четете в момента.

Аз в момента чета "Търговска къща" на Джеймс Клавел и е доста обещаваща.

Ще се радвам да направим една добра колекция и да препоръчате интересни заглавия. :f_cool:

Поздрави,
      Иван
  • 126 отговора
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Здравей,

Това е страхотна тема :heart:

Ето какво чета аз в момента:

1) Маршрут 666 - Дългас Престън и Линкълн Чайлд
      2) Изгубеният символ - Дан Браун

Невероятни книги!

Поздрави,
      Митко
    • IvanPS
      IvanPS
      Бронз
      Здравей,

Разгледах инфото за 'Маршрут 666' и с радост бих и обърнал повече внимание :f_biggrin:

Какво мислиш за 'Изгубеният символ', тъй като не съм я чел досега?

Поздрави,
      Иван
    • peruzz1
      peruzz1
      Бронз
      Ей, модераторите, много четете, как намирате време? :)
      Аз чета в момента (просто от любопитство) Сейнър, Редж-Чудото на чесъна

Преди това прочетох : "Не пипай тази книга" Ян Ван Хелзинг
      Доста интересни неща разказва относно живота, смъртта и др. интересни загадки.
    • NoOn3
      NoOn3
      Бронз
      Първоначално публикувано от peruzz1
      Аз чета в момента (просто от любопитство) Сейнър, Редж-Чудото на чесъна

Преди това прочетох : "Не пипай тази книга" Ян Ван Хелзинг
      Доста интересни неща разказва относно живота, смъртта и др. интересни загадки.
      Тази на Ван Хелзинг, я четох и аз, то голяма измислица голямо нещо, чак си мислех, че нещо не е наред човека :) Ще си позволя да ти препоръчам Ернст Мулдашев.. Поне ще се замислиш над по реални неща :)
    • viikatee
      viikatee
      Бронз
      Първоначално публикувано от IvanPS
      Здравейте,

Надявам се да не ме замерите с нещо тежко, но реших да си направим тема за любими книги, все пак повечето филми са заимствани от тях :f_biggrin:

Няма ограничения в жанр, автор или размер, като можете да споделите и какво четете в момента.

Аз в момента чета "Търговска къща" на Джеймс Клавел и е доста обещаваща.

Ще се радвам да направим една добра колекция и да препоръчате интересни заглавия. :f_cool:

Поздрави,
      Иван
      +1 едва ли ще те изненадам, ако ти препоръчам всички заглавия от азиатската сага - "Тай - пан", "Шогун", "Цар плъх", "Вихрушка" а също така и "Синухе египнянина" и "Черният ангел" на Мика Валтари и "Сътворението" от Гор Видал... :) мн добри книги :f_love: само "Вихрушка" ми е убагняла за съжаление..
    • IvanPS
      IvanPS
      Бронз
      Четем, за да модерираме по-добре :tongue:

Една приятелка спомена, че се е захванала с "Не пипай тази книга", като още не съм чул крайната рецензия, но от заглавието мога да кажа, че автора знае как да привлече читатели :f_biggrin:

viikatee, "Цар плъх" беше първата, която прочетох от Клавел и беше страхотна, а и "Шогун" много ми допадна - със сигурност ще последвам препоръката ти и ще прочета останалите.

Видал също ми е на прицел, не само защото играе в един от любимите ми филми - "Гатака" :)

Продължавайте с хубавите предложения и обмяна на опит.

Поздрави,
      Иван
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Първоначално публикувано от IvanPS
      Здравей,

Разгледах инфото за 'Маршрут 666' и с радост бих и обърнал повече внимание :f_biggrin:

Какво мислиш за 'Изгубеният символ', тъй като не съм я чел досега?

Поздрави,
      Иван
      Мога да кажа, само че Дан Браун си разбира от работата, и тази книга е неговият Еверест ;)

Няма да съжаляваш, ако си падаш по-малко по мистични елементи в историята. Написана е страхотно.

Надявам се някой ден тази книга да бъде направена на филм, ще бъде Уникален.

Митко
    • Rolland6
      Rolland6
      Бронз
      Наскоро прочетох "Време е за покер" на Лий Нелсън. Прочетох е силно казано, защото обърнах предмно внимание на главите, които ме интересуват, но поетапно ще си я дочета. Сега започнах "Асо на ривъра" на Бари Грийнщайн .. и ми е доста интересна ... в нея започва да разказва първо за живота си и прохождането му в най-различни хазартни игри. Малко просълзяващи са първите изречения на книгата:

"Тази книга е посветена на децата на страстните играчи. На тях рядко е обещавано нещо, защото обещанието е било твърде трудно да бъде спазено. Те може би са искали да играят с родителите си на някоя игра, вместо това са гледали спортно състезание по телевизията, гледайки как баща им залага. На тях им е казанп, че всичко това се прави, за да могат да имат играчки, дрехи и хубаво място за живеене, но те са искали малко повече от времето на родителя си. Извинявам се на децата си, за времето в което се провалих като баща."
    • IvanPS
      IvanPS
      Бронз
      Привет,

От Дан Браун съм чел "Цифрова крепост" и "Шифърът на Леонардо", като бяха доста интересни и ще се радвам да прочета и "Изгубеният символ", а вероятно ще има филм, както вече стана с две от книгите :tongue: .

Хубаво е, че се намесиха и книги за покер, а началото е наистина грабващо, според това, което Rolland6 е написал.

Книга, която отразява психологията на зависимите от хазарта е "Играчът на ролетка" от Достоевски - шедьовър, както всичко от перото му :s_cool:

Поздрави,
      Иван
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      IvanPS, Дан Браун има и още 2 книги - "Метеоритът" и "Шестото клеймо". По втората излезе филм, който беше :f_o: :f_o: :f_o: Книгите му определено си заслужават да се прочетат. На рождения ден на майка й подарих "Изгубения символ", но още не съм се хванал да я прочета. По принцип не си падам "читател", но тези книги наистина ми харесаха :)
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      В момента чета Харуки Мураками: Спутник, моя любов.

Чела съм я преди няколко години на български език, но ми я подариха на немски и реших да го поупражня :)

Мураками ми харесва много, има много интересен, увлекателен и необичаен стил на писане :)

Освен него много харесвам Тери Пратчет :)

Мисля обаче, че Тютюн на Димитър Димов ми е останала една от любимите книги, още откакто я прочетох в гимназията :)
    • IvanPS
      IvanPS
      Бронз
      Първоначално публикувано от petarvalchev
      IvanPS, Дан Браун има и още 2 книги - "Метеоритът" и "Шестото клеймо". По втората излезе филм, който беше :f_o: :f_o: :f_o: Книгите му определено си заслужават да се прочетат. На рождения ден на майка й подарих "Изгубения символ", но още не съм се хванал да я прочета. По принцип не си падам "читател", но тези книги наистина ми харесаха :)
      Здравей,

Под двата филма имах предвид "Шифърът на Леонардо" и "Ангели и демони", като втората не съм я чел, а виждам, че филмът не те е впечатлил :f_p:

Радвам се, че книгите са ти харесали и предполагам, че DimitarLyubenov се радвам още повече :f_biggrin:

Ако ти трябва препоръка за ново заглавие и автор, които да захванеш, сигурен съм, че ще има много препоръки.

Поздрави,
      Иван
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Първоначално публикувано от peruzz1
      Аз от модериране нямам време за четене... :(
    • achko
      achko
      Бронз
      Хванах се да препрочета всичко на Хайнлайн , в момента съм на "Фрайди" :)
    • ninjaflash
      ninjaflash
      Бронз
      Не мога да се съглася за "не пипай тази книга" ,на мен много ми хареса и въпреки,че човек не трябва да вярва на всичко в нея,има много интересни неща и много неща се припокриват с други източници,така че за нея само хубави неща.
      Аз си падам по автобиоградии и биографични книги,започнах на Едит Пиаф биографичната книга да чета,но наполовината я оставих прочетах 'алхимикът',която също ми хареса особено и тя не е за всеки,трябва малко човек да отвори съзнанието си,иначе книгата губи стойност.А биографичната книга на Едит Пиаф също е много интересна,но съм я занемарил на половината и трябва да видя кога ще е продължа.
      Сега мисля да прочета "шифърът на Леонардо" ,от доста време се каня да я прочета .
      И тъй като е покер форум,някой да сподели добра покер книжка за онлайн покера,ще му бъда благодарен :)
    • accetone
      accetone
      Бронз
    • arsenalpz
      arsenalpz
      Бронз
      и аз много харесвам тери пратчет,въпреки че не съм ги изчел всичките,а препоръчвам на хората с повече време да прочетат властелина на пръстените ако не са я чели много хубава книга
    • tashunkos
      tashunkos
      Бронз
      Първоначално публикувано от DimitarLyubenov
      Здравей,

Това е страхотна тема :heart:

Ето какво чета аз в момента:

1) Маршрут 666 - Дългас Престън и Линкълн Чайлд
      2) Изгубеният символ - Дан Браун

Невероятни книги!

Поздрави,
      Митко
      Препоръчвам ти всичко на Престън и Чайлд, досега не са ме разочаровали :)
      Иначе наскоро прочетох "Пътеки на Славата" и "Затворник по Рождение"
      на Джефри Арчър. Първата е невероятна, горещо препоръчвам.

Запахалих се да си купувам електронен четец, тъй като имам огромна колекция от книги на компа, но не си е работа да се чете на монитор. Та затова исках да питам, дали някой ползва такъв електронен четец и какви са му впечатленията?

• IvanPS
      IvanPS
      Бронз
      Здравейте,

accetone това е наистина впечатляваща колекция и предполагам, че заедно с мен Nadia ти завиждаме благородно :] Ние си говорехме, че при четенето в оригинал най-добре може да се осети атмосферата, която при превод понякога се загубва.

tashunkos надявам се някои да сподели мнение за четеца, аз трябва да призная, че съм фен на книжните носители и усещането да разлистваш страниците :f_biggrin:

ninjaflash ще се съглася с теб, че автобиографиите са добро четиво, като съдбите на известните личности са винаги изпълнени с приключения и перипетии, като всички искаме да знаем как е животът на върха :)

Ако има фенове на филма "Blade Runner", то препоръчвам "Мечтаят ли роботите за електроовце (Do Androids Dream of Electric Sheep?), за която си нямах идея, че е база за филма.

Поздрави,
      Иван