10 място 660$ в 11$+Rebuy в 75к гарантирани.

• Infinito46
      Infinito46
      Бронз
      Здравейте, аз съм Георги, 19 годишен сам и реших да играя покер професионално миналият Юли.

До тогава бях живял по голямата част от животът ми в Испания но реших че ми беше по изгодно да се върна в България за да започна това приключение.

Когато започнах да играя бях в NL50 СМС но не бях добър играч и се видях принуден да слежа до NL25 където реших да се пробвам да играя една нова стратегия, Middle Stack

С тази стратегия се изкачих от NL25 до NL100 за отрицателно време. NL25 го минах на 9bb/100, NL50 на 8bb/100 и в NL100 играх около 100к ръце на 3.7bb/100 и така стигнах до тази 2011 година.

В началото на годината целтат ми беше да спечеля 100.000$ играейки Middle Stak NL100 и NL200 но покерстарс смениха масите 20-50 и това ме принуди да сменя началният план.

Направих си сметката и реших че най лесният начин да спечеля тези 100k$ е да направя Supernova Elite играейки СМС така че това е планът.

От другата страна, инфинито означава безкрай на испански и това означава че може сега да съм Rakeback Pro но целтат ми за няколко години напред е да стана един от най печелившите играчи на Midstakes, скромно нали?

Освен това другата цел на този блог е да опражнявам българският си език които съм забравил до голяма степен поради дългото време което сам живял в Испания и очаквам вие да ми помогнете за това.

В моментът играя около 7500 ръце ежедневно в NL200 и това е резултатът от миналата сесия.

Какъв сам късметлия :f_biggrin:

Uploaded with ImageShack.us

Поздрави на всички!
  • 108 отговора
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Здравей Георги,

Аз се казвам Димитър и ми е приятно да те приветствам в общността ни.

Много се радвам, че реши да си направиш блог. Ще бъде доста четен и интересен - сигурен съм в това.

Разкажи ни малко повече за себе си, как се запозна с покера, доволен ли си до момента от играта си, как подобряваш играта си?

За Българският език, не се тревожи всеки допуска грешки ;)

Успех :s_cool:
      Митко
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      Ако искаш дай си някаква статистики и мога да ти помогна, ако има проблеми.

Не съм сигурен, че без доста опит в СМС се тръгва за SNE, но все пак игрите са добри сега и хората не са много силни на тези лимити.
      Все пак гледай да наблягаш най-вече на това да си печеливш играч и да не се изгубиш в борбата за правене на VPPs.

Успех,
      Kukki :s_love:
    • DestinationAnywhere
      DestinationAnywhere
      Бронз
      Привет!
      По колко маси играеш едновременно и колко часа отделяш на сесия?
      Сериозен обем ми се струва 7,5к за една сесия.
    • Infinito46
      Infinito46
      Бронз
      Извинете, трябваше да излизам и не успях да се представя по подробно.

Кратката ми история в покерат:

С покерат се запознах от фацебоок и един приятел ми показа pokerstrategy.

12 авгост 2009(рожденният ми ден) направих тестът на pokerstrategy и започнах да играя СМС в party покер, за 2 дена вече бях в NL25 и там закъсах. Внезапнатами реакция беше да заложа всичко на рулетката и го загубя :f_biggrin:

Това беше първият опит.

Така или иначе вече се бях влюбил в покерат и декември 2009 реших да вкарам 50 евро в покерстарс и да почна да играя по сериозно СМС.

Минах NL10 и в NL25 пак закъсах така че за да си въстановя загубите продължих в NL25 играейки СГС с 8 buy-ина.

Гамблер! :f_biggrin: :f_biggrin: :f_biggrin:

Загубих всичката печалба и реших да спра да играя оставайки само с 60$ в покерстарс.

От там 2 месеца по късно реших да играя СГС, започнах НЛ2 които минах с АБВ покер на 24 маси, след това почнах СГС SH в НЛ5 и там играх около 80 000 ръце на 16bb/100.

След това оставих СГС и продължих с СМС NL25, този път се качих на NL50 и там си останах едно известно време и реших че само с ракебак ще мога да се издържам, говорих сериозно с майками и бащами които бяха против но на края оспях да ги обедя и ме оставиха да се опитам.

Юли 2010 вече бях в българия и почнах да играя СМС но загубих и паднах на NL25, там започнах Middle Stack и от там нататъка все нагоре. Имах един down 1000$ в NL100 но оспях да се оправя на бързо.

Бях един от първите играчи Middle Stack в Испанският форум и Silv3rd4v3, треньор на СМС говори с мене за да ме направят треньор.

От преди много време бях сънувал с това но си направих сметките и не ми оставаше много свободно време за другите ми планове и не ми беше изгодно.

След това смениха масите 20-50bb в покерстарс и реших да играя СМС. И този е отговорът на kukkiwonBG.

Oтговорът на kukkiwonBG

Аз бях играл MiddleStack в маси в които играеха също СМС и заради това имах доста опит играейки срещо тях. Това е мотивът поради които смятам че ще оспея да печеля в NL200 и да направя СНЕ.

Вече направих един опит в NL200, 40 000 ръце и не оспях да се задържа, паднах на NL100, въстанових 200 buy-in от NL200 и пак нагоре. Изглежда че този път ще оспея да се задържа но дано късметът така да го иска.

В моментът играя 16 маси, около 8 часа на ден в 2 или 3 сесии. Играя през нощат когато има повече отворени маси в NL200 и също има повече американска пъстърва.

Смятам че на 16 маси ще мога да обръщам внимание на повечето неща и по този начин да бъда печеливш, не искам да бъда един от тези ракери които губят на масите. Целтат ми за краят на годината, освен СНЕ, е да печеля на 1bb/100 в NL200.

До сега се опитвам да подобрявам играта си по няколко различни начина.

1. Преглеждайки рецете след всяка сесия.

2. Преглеждайки статистиките, дали сам играл прекалено tight, прекалено много fold на 3бет, дали сам крал достатъчно и с какъв успех.

Също имам приятели които са печеливши играчи в това ниво и ми помагат да си подобря играта.

Освен това плащам на Silv3rd4v3 за да ми помага да си подобрявам играта и смятам че това е един сигорен залог за моето бъдеще.

По късно ще покажа статистиките си от NL200 защото сега не съм в къщи.

Извън покерат

Извън покерат, аз съм млад и ми харесва много да спортувам. В испания практикувах паркоур, катерене(псикоблок) и всичките нормални спортове(футбол, basquetbol, handball, волейбалл, box, пинг понг...)

Проблемът е че в моментът живея в къщата на баба ми и дядоми и това е едно село до Плевен което не ми позволява да имам стандарта на живот на които съм свикнал така че към април или май смятам да се преместя да живея в София и очаквам там да има повече младежи и да имам шансовете които ми липсват тука.

От другата страна аз реших да не уча повече от 12 клас заради покерат и може да изглежда малко тъпо но смятам че за няколко години играейки покер ще си осигуря икономически останалият живот и тогава вече ще имам време за да уча(харесвами психологията).

Благодаря ви за вашият интерес и очаквам да не ви заболят очите докато четете тази библия хD

Ах, това е моята философия.

• twinster
      twinster
      Бронз
      Честит блог адаш,много успехи ти желая.
    • peruzz1
      peruzz1
      Бронз
      Много адаши станахме. Дали да не открием блог: "Георги-покер:) "
      Успех и от мене, ще следя блога с интерес!
    • twinster
      twinster
      Бронз
      хахаха :D
    • Infinito46
      Infinito46
      Бронз
      Благодаряви на двамата адаши!

Аз мисля че в българия сме толкова много адаши че ако се организираме бихме могли да оправляваме държавата, европа, светът!
    • nidini
      nidini
      Бронз
      Първоначално публикувано от Infinito46
      Благодаряви на двамата адаши!

Аз мисля че в българия сме толкова много адаши че ако се организираме бихме могли да оправляваме държавата, европа, светът!
      Да, ама на Гергьовден един не мога да срещна. ;)
    • theworldleader
      theworldleader
      Глобален
      Здравей Infinito46 и добре дошъл,

Прочетох историята ти и много ме радва.

Имам въпрос към теб - какво те накара да смениш Испания с България и то къщата на дядо ти и баба ти до Плевен, където нямаш начина си на живот на който най-вероятно си свикнал в Испания?

Къде мислиш да живееш в София и кога го планираш?
      Аз съм от София, така че ако имаш нужда от помощ - казвай, на среща съм.

Много се радвам на хора като теб, които изкарват пари от покера и в същото време са доста човечни и нормални.

Поздрави,
      Цветомир
    • Infinito46
      Infinito46
      Бронз
      Първоначално публикувано от theworldleader
      Здравей Infinito46 и добре дошъл,

Прочетох историята ти и много ме радва.

Имам въпрос към теб - какво те накара да смениш Испания с България и то къщата на дядо ти и баба ти до Плевен, където нямаш начина си на живот на който най-вероятно си свикнал в Испания?

Къде мислиш да живееш в София и кога го планираш?
      Аз съм от София, така че ако имаш нужда от помощ - казвай, на среща съм.

Много се радвам на хора като теб, които изкарват пари от покера и в същото време са доста човечни и нормални.

Поздрави,
      Цветомир
      Привет theworldleader

Покерат е нещо което ми харесваше много и всеки ден ми харесва повече и когато реших да стана професионалист не печелех кой знае колко пари и не можех да се издържам в Испания но да в българия.

Истината е че ми беше доста трудно в началото защото се отделих от фамилията и от всичките ми приятели но смятах че тази жертва беше необходима за да се приближа към моята мечта и както виждате малко по малко тя се збадва и сам много горд с това.

От другата страна смятам че ако спечеля доста пари тука ще ми бъде доста по лесно да си организирам животът и бъдещето от колкото в испания защото което тука е много там не е кой знае колко.

В София имам планирано да се преместя към краят на април или началото на май но още ще трябва да го планирам.

Смятам че студентският град би било добро място защото имам фамилия на близо и ще ми помагат с някои неща и от другата страна не вярвам да ми липсва млада компания, крехко месо, разбираме се нали? :D

Но като ти си софиянец знаеш ли горе доло колко може да бъде наемът на един апартамент в тази зона?
    • theworldleader
      theworldleader
      Глобален
      Хаха, това за крехкото месо си го избии от главата, защото ако живееш в Студентски град, парите от покера ще свършат бързо.

Аз самият живея сам под наем в един затворен комплекс, на 10 минути от студентски град. 300 евро е наема, като консумативите като ток не са евтини - 300 лева ми е миналия месец.

В студентски град няма да можеш да живееш под наем, ако не си студент. Има жилищни сгради, които обаче наема им е същия като в другите квартали.
    • twinster
      twinster
      Бронз
      и пълно с наркомани и от боклук на долу (има и свестни но са на изчезване) най-много да отнесеш някои бой или недай си боже по-лошо заради едни 50лв.
      След време може да не си много очарован от България но както ти си прецениш.
      Извинявам се за черното мнение
    • Infinito46
      Infinito46
      Бронз
      Хаха, това за крехкото месо си го избии от главата, защото ако живееш в Студентски град, парите от покера ще свършат бързо.

Аз самият живея сам под наем в един затворен комплекс, на 10 минути от студентски град. 300 евро е наема, като консумативите като ток не са евтини - 300 лева ми е миналия месец.

В студентски град няма да можеш да живееш под наем, ако не си студент. Има жилищни сгради, които обаче наема им е същия като в другите квартали.
      Интересуваме да съм в зоната, не в центърът :D

Така или иначе парите не вярвам да са проблем, аз го виждам като влог защото за един покер играч най важното е да е мотивиран защото иначе най нормалното е да почне да играе механично или да изпада в тилт ако губи и не мога да си позволя това. Смятам че да живея в град ще е ЕВ+ за кариерата ми и за собственият ми живот.

Първоначално публикувано от twinster
      и пълно с наркомани и от боклук на долу (има и свестни но са на изчезване) най-много да отнесеш някои бой или недай си боже по-лошо заради едни 50лв.
      След време може да не си много очарован от България но както ти си прецениш.
      Извинявам се за черното мнение
      Няма лошо, сериозно ли е толкова лоша ситуацията?
      На мене много ми говорят за това но не мога да повярвам че е истина..
    • theworldleader
      theworldleader
      Глобален
      Избери си по читав квартал в София.

Глупавите жени, материалистките и материалистите няма да те надъхват за по-добра игра, а даже напротив. За това си избери друг квартал в София. Винаги ще можеш да си излизаш по заведения, стига да искаш.

Поздрави,
      Цветомир
    • twinster
      twinster
      Бронз
      Е как да повярваш като не си живял много време,аз съм тук вече 40 и косур години и какво ли не ми е минало пред очите,пълна деградация на нацията и потъпкване на моралните ценности.
      Или си намери читав квартал или обратно към Испания.Ти сам ще се убедиш,човек се учи от грешките си.
    • Infinito46
      Infinito46
      Бронз
      Избери си по читав квартал в София.

Глупавите жени, материалистките и материалистите няма да те надъхват за по-добра игра, а даже напротив. За това си избери друг квартал в София. Винаги ще можеш да си излизаш по заведения, стига да искаш.

Поздрави,
      Цветомир
      Не искам пиявици благодаря.
    • Infinito46
      Infinito46
      Бронз
      Първоначално публикувано от twinster
      Е как да повярваш като не си живял много време,аз съм тук вече 40 и косур години и какво ли не ми е минало пред очите,пълна деградация на нацията и потъпкване на моралните ценности.
      Или си намери читав квартал или обратно към Испания.Ти сам ще се убедиш,човек се учи от грешките си.

Умен човек се учи от грешките и съветите на другите.

Благодаря ви на двамата за съветите, кой ''по добър квартал'' ми препотъчате?
    • jikev
      jikev
      Бронз
      На 40+ съм и за мен по ужасен за живеене град от София в БГ няма.
      Ни транспорт, нито инфраструктура, мръсотия, шум денонощно, липса на елементарни неща - паркиране на колата ти например.
      Ако мислиш, че е приятно ежедневното минимум половин часово приключение с намиране на паркинг и още толкова висене по светофари и псувни от всякъде , то София е за теб!
      Да в СФ има културен живот и много забавления, но защо трябва да живееш в кочината за да ги ползваш?
      Работата ти не го изисква това. Нет добър има навсякъде вече в БГ.
      За мен най-доброто, е да се живее близо до голям град (за предпочитане близко село) - тишина, чистота, спокойствие!
      Като ти се приискат емоции, палваш колата и се бухваш в тях!

П.С. В кое село си до Плевен?