Тъпотията с личните данни

• inotna87
      inotna87
      Начален
      Можете да скриете само подписа,ако искате - то само това не ви е от полза за кражбата на лични данни...
      ама все пак сте длъжни да пробвате,има хора,които си дават данните без много въпроси за 50 $!Успех PokerStrategy,nice STRATEGY!
  • 31 отговора
    • Armm1
      Armm1
      Начален
      Първоначално публикувано от inotna87
      Можете да скриете само подписа,ако искате - то само това не ви е от полза за кражбата на лични данни...
      ама все пак сте длъжни да пробвате,има хора,които си дават данните без много въпроси за 50 $!Успех PokerStrategy,nice STRATEGY!
      Нямаш си и на идея на колко места, ще си дадеш данните до края на живота ти :) Не мисля , че е някакъв проблем , но щом не искаш не си ги давай
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Здравей inotna87,

Разбираме, че се страхуваш за личните си данни, но може би вече знаеш, че не само ние, а и покер залите много често изискват проверка на самоличността. Това е резултат от предишни опити за измама, заради които не е възможно да имаме доверие на всички наши потребители.

Можеш да бъдеш сигурен(а), че личните ти данни ще бъдат третирани напълно конфиденциално, ще бъдат използвани само в рамките на кратката проверка на самоличността и след това ще бъдат изтрити.

Ако не желаеш да изпращаш снимки на документите си, ти все пак можеш да се възползваш от учебните материали и услуги, предлагани от PokerStrategy.com, ако сама направиш депозит в една от нашите партньорски покер зали. Така не само ще си осигуриш достъп до повече обучителни статии и видеоматериали, но и ще получиш най-добрия бонус за първи депозит.

Поздрави,
      Станислав
    • Zoristiq
      Zoristiq
      Бронз
      Да е все едно в банката в училище в съвета на работа и тн не си ги даваш.. да си на рокфелер сина , че да т иска някой данните и да те хаква... в Фейсбука си си сложил данните нали хахаха .. Кви хора има леле..... Се едно на някой му пука , че ти си Пенчо Стоилов от Горубляне .... :s_o:
    • rosso1948
      rosso1948
      Бронз
      По прицип човека си е прав !! От предишната ми карта към цкб ,ми дръпнаха 14 $ понеже съм бил играл в някво тото в Вашингтон :D Те хакерите не дърпат по 10000 $ от сметката а по-малки сумички ,за да не се усети човек.Само ,че при тях по 10 $ от 5000 човека са си бая пари :D нали така ???
    • Zoristiq
      Zoristiq
      Бронз
      Темата е много обширна.. По тая логика си готви само домашно приготвените продукти защото не мойеш да си на 100% сигурен дали не ти слагат някакви неща в храната по ресторантите.. аз лично на тези неща гледам позитивно... след работа миналото лято в Сл. Бряг бях с една мацка и както си лежим на плажа на шезлонгите в 7 сутринта. Времето супер яко, леко прохладно и сме се заспали(Унесли сме се по точно) се стряскам такъв след 30мин и ми я няма раничката.. Равносметката е на минус с Фотоапарат на 5 дена, телефона ми + зарядните , ключовете , портфейла в него 400лв кеш + 180лв от заем който тъкмо ми бяха върнали тъй като беше Неделя(Всяка неделя ни плащат и човека си ми ги върна точно същия ден) + Личните документи което означаваше , че трябва да се прибирам после да ходя до Бургас 3 пъти за да си извадя нова лична карта да нося актове за раждане да плащам глоби и тн.. (= над 1500лв само дето си заспал за 20мин.. Без разходите по път и изкарване на документи и нерви после...)по якото е , че веднага на другия ден отидох до Райфайзен и исках да си блокирам картата и ми казаха "ТРЯБВА ЛИЧНА КАРТА".. Сещай се :) ... И знаеш ли как приех всичко.. Казах си .. (Днес колко ли човека се събуждат и остановяват , че са им откраднали колата или им е обран апартамента.. и много други по лоши неща.. сам съм си виновен.. но не е болка за умиране...) Трябва да се мисли позитивно.. Примери има много.. но да не разводняваме повече... Дори и в игрите с СМС по ТВ те карат да си напишеш ЕГе-нето! Който иска дава който не иска да не дава .. темата губи смисъл.. Ако ми кажат , че ще ми дадат 10 пъти по 50$ от някъде ще ходя с 3-те си имена и ЕГЕ-нето си щамповани на тениска :) Пък друг като се притеснява.... Да си пази личните данни :) А това за личните данни на кредитни карти не става от сайт като този а от хакване на Онлайн магазини където попълваш всички данни от картата си... Така , че ако някой хакне Покерстарс или фуллтилт може да вземе $20 000 000 от Дил Айви .. Да е жив и здрав и аз съм ги правил тези работи и не се хваля.. Но преди години дори имаше канали в ИРЦ в които можеш да влезеш само с покана и вътре имаше ботове и като напишеш !Exp 234234253254235 Примерно И ти показваше картата на кое име е до коя дата и тн.. Поръчвали сме си дрехи до 100$ защото над 100$ Имаше мито и нямаше как след като бяхме под 18... (до 100$ +30 или 13$ Шипинг.. не помня...)после от уста на уста и спряха доставките за България от въпросния сайт .. :) така , че ... Всеки сам да си решава :)
      Извинявам се за дългия пост но темата е доста обширна по принцип ! :)
    • rogue20
      rogue20
      Бронз
      Na men ne sa mi iskali li4ni danni pri moqta registraciq, no mejdu drugoto znam 4e tova e protivozakonno !
    • LegionBG
      LegionBG
      Бронз
      По-принцип когато ти искат ЛК можеш за закриеш номера на ЛК + последните 4 цифри от ЕГНто! Това е така и във всеки сайт с покер/залагания и т.н. Това са лични данни и наистина е така! В банките са задължени да те попитат дали имаш против да ти снимат личната карта, също така можеш да ги помолиш да задраскат последните 4 цифри от ЕГНто + част от номера на ЛК, все пак си подписваш отдолу, че данните са вярни с оригинала. Също така когато снимаш КК/ДК ВИНАГИ! криеш CVV кода (това са последните 3 цифри на задната страна на картата!) както и произволни 4 цифри. Идеята да го направиш е първо - когато нямат всички цифри, не могат да ти генерират CVVкода, когато не скриеш CVV кода първия дебил може да те окраде, навсякъде пазаруването става КК номер + CVV + exp. date.
      Ако ПокерСтратеджи иска точно тези данни, не смятам че са прави, след като никоя институция няма право да го прави. Да прави сте има измами много, НО, не смятам за правилно да се искат точно тези данни. Все пак има закони, да базирани сте в Гибралтар ОК, там законите са други ОК!

Искам да попитам какво става ако г-на или г-жа(г-ца)та който ми преглеждат данните, съвсеееееееееееем случайно и без да иска разбира се, така лекинко си складира данните на всички получили 50$ бонус, и след да кажем 2 години работа, ги предаде на приятеля си който има един приятел на когото буха му свършили работа? Да, да, да, конспирации и т.н. и т.н. ще си каже някой. Хубаво че има повече хора които ще си го кажат, защото познавам хора които от такива хора забогатяха.

Тук Станислав Първи ще каже - Вярвайте ни!
      Аз ще попитам, защо г-н Станислав да Ви вярваме, след като дори с изпратени ЛК и някакъв друг документ, Вие не ни вярвате? Измамници има много, какъв е шанса 1 човек от огромния Ви екип да не е такъв? :rolleyes:

Не ме разбирайте погрешно, не целя да се заяждам! - Туй последното е, защото явно така приказвам и хората смятат, че се заяждам, шефката нон-стоп ме бръчка, че се карам и се заяждам с някой, а аз просто така си говоря.

Поздрави,
      :evil:
    • TsurkoBG
      TsurkoBG
      Бронз
      LegionBG
      Според теб сайт който е раздал толкова милиона долара за игра ще тръгне ли да се занимава с простотии и да ти злоопотребява с данните ? Първо мислиш ли,че техните служители са зле платени за да се занимават с измами? Защото аз не мисля че са зле платени.
      Второ ако не ти искат лични данни мислиш ли че няма ние да почнем да лъжем тях като почнем да правим по 2 3 та дори и повече регистрации те са много прави да искат документи никой не ни кара на сила да вземаме 50 наличен капитал.
      Поканил съм 10 приятеля който се виждам почти всяка вечер с тях на всичките са и искани лични данни и никой няма нищо притив това. Не е хубаво тук да се пишат лоши работи за тези които един вид се водят като твои инвеститори! Защото те това правят инвестират в теб и ако ти си загубиш 50$ за един ден си лоша инвестиция ....
    • arman4o90
      arman4o90
      Бронз
      Добре де, нали всяка фирма която работи с лични данни, трябва да има разрешение. От тук следва, че щом PokerStrategy има такова разрешение, то им се правят някакви проверки. Досега дали нямаше да се разбере, ако се прави нещо? В днешното ежедневие, личните данни могат да се вземат от всякъде(само да поискаш).
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Здравейте,

Първо искам да ви обърна внимание, че ние никога не сме искали, не искаме в момента и няма и да искаме да въвеждате каквато и да е финансова информация (банкови сметки, номера на дебитни/кредитни карти и т.н.). тъй като и те бяха споменати в тази тема.

Освен това искам да напомня, че ние имаме над 4 милиона и половина потребители, които имат достъп както до нашия, така и до други форуми :) Предполагам, че никой не е прочел, че с документите на наш член е било злоупотребено.

Освен това искам да ви уверя, че само избрани хора (които са доказали своята лоялност) имат достъп до изпратените документи. А същите документи се изтриват след проверката. Ние сме взели всички необходими мерки да предовратим каквито и да е опити за злоупотреба с лични данни.

Надявам се проверката на самоличността да не ви спре от това да се възползвате от нашите учебни материали и услуги :) Все пак, дори и да решите да не изпращате документи, а сами да депозирате в партньорска покер зала по избор, всичко отново ще ви е на разположение, при това напълно безплатно.

Поздрави,
      Надя
    • byfinka
      byfinka
      Бронз
      Никой не ни кара на сила да си даваме данните.

Не разбирам темата...

Или просто, защото сега е модерна темата със защитата на личните данни.

Иначе личното ми мнение е, че злоупотреби са възможни, но нима в тая криза има какво толкова да ни вземат =)

Това беше в кръга на шегата.

п.п.-Само да отбележа, понеже някой каза, че тези 50$ са инвестиция в нас, това съвсем не е така.Имам предвид, че никой не си вади от джоба 50$ и да ги дава на теб. Тези 50$ са виртуални до момента, в които не натрупаш определени точки в покер залата, за да можеш да ги изтеглиш. В повечето зали тези точки са толкова, че залата да си е върнала парите, които ти е дала, чрез рейк таксите!
    • LegionBG
      LegionBG
      Бронз
      Tsurko, приятелю, заплатата е едно, страничния необлагаем доход друго. Никога не съм казвал, че ПС ще злоупотреби с данните, но нелоялен служител винаги може да го направи. Имам познат в момента в затвора, поради това, че беше лоялен служител, но един ден не издържа на лоялността си и открадна четвърт милион, а имаше и още по-голямото неблагоразумие да го върне. Сега е без пари и без свобода, найс а? :tongue:

@byfinka: "наче личното ми мнение е, че злоупотреби са възможни, но нима в тая криза има какво толкова да ни вземат" +1

@Надя: Абсолютно е така, споменах го защото според мен трябва да се знае да не си даваш кредитната карта снимана и от двете страни без да си покрил CVV кода, че туко виж някой решил да си преведе някой друг долар, аз лично го направих смятайки, че за 2 седмици през които ми изтича картата, няма кой да ми смукне кинти, е прав бях, за щастие :D (трябва да има малко риск и адреналин иначе не е интересно)

@arman4o90: Трябва да имаш разрешително, само ако си организация която е обявила, че ще се занимава със събиране и съхраняване на лични данни. Ако не си такова, няма нужда от разрешение. Доколкото разбирам от Надя, те просто виждат документите и ги изтриват, като през това време някой ни потвърждава, че сме се родили и имаме право да дишаме. В този случай никак не е нужно да искаш разрешение от когото и да било да искаш лични данни, тъй като ти не се занимаваш със тяхното съхранение, а просто верифицираш (каква хубава Българска дума). Това е все едно чичо Пешко от охраната на входа да иска да ти види личната карта преди да те пусне при Гошко.
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Здравей byfinka,

Радвам се да те видя във форума :)

Ако наистина не си убедена, че инвестираме $50 в покер играчите, то тогава те моля да отвориш нова тема, за да не се отклоняваме тук от темата.

Поздрави,
      Надя
    • jikev
      jikev
      Бронз
      Много ТВ гледате - понамалете я!
      Добре де, нали всяка фирма която работи с лични данни, трябва да има разрешение. От тук следва, че щом PokerStrategy има такова разрешение, то им се правят някакви проверки.

Това е според БГ законите за фирмите регистрирани по БГ законите!
      ПС не са от тях, но в това няма нищо страшно!

Я ми избройте страхотиите (според журналята), дето могат да ви се случат, ако някой има копие на личните ви данни!

Като се замислите, се оказва, че ако някой случайно ви е докопал данните, може да открадне няколко бонуса от ПС (или други сайтове раздаващи бонуси)- без дори и да разберете!

Та злоупотрбяващия, няма да е ПС, а някой от другата страна!
    • PokerConsole
      PokerConsole
      Бронз
      Първоначално публикувано от byfinka

п.п.-Само да отбележа, понеже някой каза, че тези 50$ са инвестиция в нас, това съвсем не е така.Имам предвид, че никой не си вади от джоба 50$ и да ги дава на теб. Тези 50$ са виртуални до момента, в които не натрупаш определени точки в покер залата, за да можеш да ги изтеглиш. В повечето зали тези точки са толкова, че залата да си е върнала парите, които ти е дала, чрез рейк таксите!

И какво от това?След като избиеш бонуса си взимаш парите. Неказваш нищо ново и нечувано.Всяка платформа за залагания било за покер или каквото и да е друго предлагат бонуси който се избиват.
    • LegionBG
      LegionBG
      Бронз
      Я ми избройте страхотиите (според журналята), дето могат да ви се случат, ако някой има копие на личните ви данни!
      Престъпната схема е ясна, прави се лична карта с твоите данни НО с друга снимка. В този момент абсолютно всичко което можеш да направиш ти с твоята лична карта, може да бъде направено от трети лица. Представи си как това лице отива и тегли пари от банка (рефинансира кредит например (скоро баща ми искаше да рефинансира и му поискаха само ЛК!!!)) и както добре знаем банката иска ЛК + някаква сметка, която ест. ти получаваш в пощата си за да ти отпусне някакъв смислен заем. След което ти отиваш с истинската си лична карта и с всички ония документи които ти изискат и става едно мазало и ходене по мъките, че ум да ти зайде. Ест. тук не говорим за сайт, а за хора които с това се изхранват.

Другото важно нещо което е хубаво да знаем са така наречените фишинг(phishing ;) ) сайтове. Това са сайтове който се представят за други реални такива, и искат да въведете кредитната си карта и cvv кода, отново защото еди какво си се случило или просто за да докажеш че си ти. Внимавайте с тези сайтове, че от там пари върнати няма.

Айде стига толко, че вече минахме в друга тема, а тук темата е за това Правилно ли е ПС да искат личната карта снимана и ние да нямаме право да закрием някоя и друга цифра от номера на ЛК и от ЕГНто си.

Поздрави,
      :evil:
    • jikev
      jikev
      Бронз
      Тъпотията с личните данни

Темата е за Личните данни и тук му е мястото, да описвате страхотиите, ако някой ти ги знае или притежава!

Това са сайтове който се представят за други реални такива, и искат да въведете кредитната си карта и cvv кода, отново защото еди какво си се случило или просто за да докажеш че си ти.

Никъде не съм споменавал кредитни карти! С кредитната карта се отнасяй, като с портфейла с парите си - като не си ги пазиш, никой не ти е крив.

Та не разбрах, кво ще направиш с личната ми карта?
      Искаш ли да ти я дам и да идеш до банката ми да ми изтеглиш парите или да ми продадеш имота или да купиш от мое име някоя фирма с милионо дългове или да изтеглиш кредит или да купиш нещо на изплащане или ...

Всички тия страхотии стават с моето ПИСМЕНО съгласие удостоверено с подпис!
    • vcanova
      vcanova
      Начален
      A nai-tapoto e che sled kato si predostavish dannite pak ne ti davat 50$ po neobqsnimi prichini za potrebitelite podlichko e kato chakash 2-3 dena i ti kazvat ami sorry che ti vidqhme dannite ama nqma dda ti dadem parite shtot primerno ne ni radvash! Tapo e....
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Първоначално публикувано от vcanova
      A nai-tapoto e che sled kato si predostavish dannite pak ne ti davat 50$ po neobqsnimi prichini za potrebitelite podlichko e kato chakash 2-3 dena i ti kazvat ami sorry che ti vidqhme dannite ama nqma dda ti dadem parite shtot primerno ne ni radvash! Tapo e....
      Здравей vcanova,

Първо те моля да пишеш на кирилица винаги в нашия форум, както сме посочили в правилата на форума!

Мнението ти се отклонява от темата, ако имаш забележки относно проверката на самоличността, можеш да отвориш нова тема.

Само ще спомена отново, че на никого не отказваме началния капитал "само защото не ни радва".

Поздрави,
      Надя
    • 1
    • 2