Анализ на ръце - лични бележки

• lnnocencio
      lnnocencio
      Бронз
      Здравейте. Буквално преди минути ми дойде следната идея:
      Какво ако в секцията 'анализ на ръце' (в постовете на потребителите, където е описано как са изиграли ръката) не се постави възможност за водене на бележки, така както тази възможност съществува в раздела със стратегиите, в които така добре сте описали начините на игра.
      Идеята си я подкрепям със следното:
      Аз съм нов играч (А) и виждам, че някой играч (Б) е поставил пост за анализиране на изиграна от него ръка и респективно ръката му чака да бъде анализирана. Но тъй като А е нов играч и не иска да спами със своите неопитни съвети в темата на Б, то на А му идва идеята, че ако има възможността да записва отделно своите размисли около изиграната ръка на Б, в "лични бележки" (както е в секцията със стратегиите). След като ръката бъде професионално анализирана, тогава А би могъл да сравни своите размисли написани в "лични бележки" с размислите на анализатора. По този начин А ще успее много по-бързо и ефикасно да се учи от опита на всички Б-та, които са постнали ръце.
  • 3 отговора
    • gunnerboy22
      gunnerboy22
      Бронз
      Има логика, но ми се струва много сложно. Не е ли по - лесно да видиш анализирана ръка, като първо я отвориш и опиташ сам, а чак след това да погледнеш какво е написал анализатора ?
    • lnnocencio
      lnnocencio
      Бронз
      Естествено, че това е начина. Но съгласи се, че ръцете подадени за анализ няма как да бъдат анализирани на момента, а ти имаш например достатъчно време сега да обмислиш ръката, да си запишеш размислите и като бъде анализирана, просто да отвориш панела на личните бележки и да видиш какво си измислил по-рано.
      Друг е въпроса, че лично аз (а и вероятно много други) като видя една постната ръка, която вече има един,два, три и нататък анализа, по-скоро гледам да скалъпя някакъв свой си анализ набързо, само и само да видя какво са написали другите потребители за разиграването.
      Личното ми мнение е, че това би било още едно удобство, било то дори и удобство на по-малка групичка от хора :)
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Здравей lnnocencio,

Благодаря ти за предложението!

Обмислих го и искам да споделя следното. Цялата идея на форума за анализ не е всички да давате правилни отговори, а да споделяте своя мисловен процес, затова и всеки един от вас може да публикува в тези форуми, а не само анализаторите и създателя на темата.

Няма срамни отговори или размишления, има желание за развитие и никой няма да ви се кара, ако коментарите ви не са правилни, за тази цел има и анализатор.

Няма проблем коментарът ти да е грешен и неправилен, всеки форум разполага с професионален анализатор и той ще даде своята професионална оценка.

Очаквам вашите мнения.

Поздрави,
      Деси