nidini present:"Fixed Limit BLOG"

• nidini
      nidini
      Бронз
      Здравейте ,
      Казвам се Николай и съм на 37 години. Живея в близост до София, работата ми е свързана със строителството като основната ми дейност е в столицата и района около нея. Тъй като зимата е малко мъртъв сезон за строителството и сега имам възможност да отделя повече време на любимата игра. И тъй като забелязах, че доста хора си правят блогове реших и аз да направя свой в който да мога да споделям вижданията си относно покера и моята покер кариера . Надявам се да получавам съвети от по напреднали играчи от мен за да мога да подобря играта си и да достигна желаните лимити по-бързо, също така бих могъл да помагам на играчи които играят на по- ниски лимити.

МОЯТА ПОКЕР КАРИЕРА

По принцип аз съм хазартен тип. Още от ученическите си години се занимавам с хазартни игри и залози и въпреки, че математическото и логическо ми ниво на мислене е доста развито никога не съм се замислял за вероятностите да се случат дадени събития. Винаги съм играл импулсивно , като gambler. Но ситуацията се промени коренно когато открих покера. Ето и моята покер кариера:
      Открих покера преди около 5 години в Betfair докато чаках да започнат мачове които бях играл и забелязах реклама за безплатен турнир по покер с награден фонд от 500$ мисля, и се зарибих и започнах да търся и други фриироли в други зали(което се оказа голяма грешка от моя страна). Имах някакви дребни печалби които бързо заминаваха по кеш масите и съвсем логично дойде момента да депозирам. Депозитите също си отиваха по предназначение. Ситуацията се промени преди около 2,5 години тогава претърпях тежка операция и трябваше да си остана в къщи поне половин година и реших да се опитам да изкарам някакви пари от покера, тъй като през това време нямах никакви доходи. За съжаление тогава нямаше много материали на български и се налагаше да се опитвам да превеждам от английски.

Аз съм зодия Стрелец и съм изключително амбициозен и когато си поставям цели гледам да ги постигам дори с цената на много лишения. След като видях, че други печелят си казах: Щом те могат да го правят, значи няма причина да не мога и аз.

Депозирах 150$ в сайт от мрежата на 888 poker като се зарекох това да са последните пари които депозирам и без да знам какво е БМ започнах да играя 5$ турнири. Явно късмета е бил с мене защото още третия или четвъртия турнир го спечелих с доста прилична печалба. Това ме вдъхнови и за една седмица имах спечелени четири или пет такива турнири, а след месец бях спечелил вече десетина. Помислих си, че съм много добър и започнах да играя кеш NL50 и нещата вървяха чудесно докато не срещнах вариацията. И тъй като изтеглих голяма част от печалбата си и не играех правилното ниво нещата дойдоха до логичния си край. Почти бях занулил банката си когато реших да започна с ФЛ. Основната причина беше че тук грешките които правех ми сруваха доста по-евтино. И така започнах на нива 0,25/0,50 постепенно преминах през 0,50/1,00, 1/2 и достигнах до 2/4$. Преди около половин година имах сериозен доунсуинг на ниво 2/4, последван от такъв на 1/2 и слязох отново до 0,50/1,00 ;( . В момента играя в PokerStars на 0,50/1,00 и от време на време 1/2 $.

Поставил съм си за цел:
      :club: До края на тази година да се установя за постоянно на нива 1/2 $ и да започна да играя на нива 2/4 $.
      :club: През следващата година да играя на нива 2/4 $ и 3/6 $ и да правя опити на нива 5/10 $. :rolleyes: :s_thumbsup:
      :club: Да усъвършенствам играта си на МТТ и да започна да играя повече турнири.

Това е за сега от мен. Малко дълго стана ама ……. какво да се прави. :)

И накрая един поздрав към всички с един от любимите ми изпълнители и една от най-хубавите(поне според мен) песни на всички времена. Тази песен ме изпълва с енергия и ентусиазъм, че на колкото и да си и където и да живееш винаги можеш да искаш още от живота. Пожелавам успех на всички на всички в живота и начинанията им и сбъдване на мечтите им:

• 16 отговора
    • tashunkos
      tashunkos
      Бронз
      Здравей, Ники и честит блог :)
      Пожелавам ти да изпълниш целите си и редовно да ъпдейтваш блога с хубави графики :P
      Винаги се радвам, когато виждам успешни играчи, още повече на FL, на който играя и аз.
      Още веднъж - Успех по масите :)
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Честит блог Ники! Успех със целите и се надявам да го ъпдейтваш редовно! ;)

Поздрави,
      Христо
    • solarispoker
      solarispoker
      Бронз
      Честит блог! Ще го следя с интерес и се надявам да сме си взаимнополезни по пътя нагоре по лимитите :s_cool: . Успех!
      Поздрави,
      Марто
    • niksy79
      niksy79
      Бронз
      Хайде да ти е честит новия блог, адаш! Успехи в начинанието и... ще се засичаме по масите :)
    • nidini
      nidini
      Бронз
      Благодаря на всички за пожеланията, надявам се наистина да сме си взаимополезни при изкачването на лимитите и подобряването на играта.
      Пожелавам успех на всички по масите.

Започвам с първи ъпдеит в блога:

Ще започна с това как се разви за мен играта от началото на годината. Започнах годината като Платина в ПокерСтарс, но едновременно с това започнах да играя и в EuroPoker за да мога да повиша статуса си тук и да се възползвам от материалите за да подобря играта си. Успях да стигна до статус Платина тук, но през това време намалих играта си в ПокерСтарс и в момента съм със статус Злато. След 2-3 дена отново ще съм Платина.

Миналата седмица се представих доста добре в Старса

Ще се постарая да правя поне веднъж седмично ъпдеит на това как се развивам като покер играч. Успех по масите. ;)
    • nidini
      nidini
      Бронз
      Време е за ъпдеит:

Не е сериозна печалба,ама капка по капка море става.

Интересното е, че се регистрирах на 25 минута след началото на турнира, след 5 минути бях станал чип лидер и до края никой не можа да ме измести от първото място. Другото интересно е, че толко лесен хедс-ъп не съм играл до сега въпреки,че съотношението на чиповете беше 10:1 в моя полза. Човека просто не се върна след почивката и ситаутна.

Успех по масите!
    • tonyo90
      tonyo90
      Бронз
      Честит блог и от мене. Виждам че освен с кеш разнообразяваш и с турнири. Късмет от мене и все така зелената линия да отива към + и жълтото квадратче да е най-отгоре :)
    • BKirev
      BKirev
      Бронз
      И аз погледах около час, час и половина от турнира, че ми стана интересно.
      Много игра, много нещо падна, обаче наистина просто ги размаза. Имам чувството, че хората просто не знаят к'во правят. Макар аз самият да не знам точно правилата на игрите, които се въртяха.
      Имах удоволствието също да видя HU "битката", но пича просто е знаел, че няма смисъл да се бори и е решил, че ще е доволен и на 2-рото място. Ония, дето го изгърмя, а имаше повече чипове от другия, ако имаше повечко акъл, щеше и той да ситаутне, че да стане 2-ри, ама явно е искал да играе за 1-вото място.
      Видях също, че поигра и във FL турнир, но явно картите не бяха с теб.

Успех в турнирите и кеша! :)
    • nidini
      nidini
      Бронз
      Започнах да ги играя тези турнирчета преди няколко месеца, за разпускане и за малко разнообразие. Голяма част от играчите са много слаби, а има и такива които даже не знаят правилата. Тъй като са три игри, а се играят по различен начин, когато се сменят някои не забелязват смяната и играят предишната игра и тогава става доста интересно. Ти виждаш, че шанса му да те бие е нула и въпреки всичко той продължава да те товари. Тъй като рядко играя NL турнири, защото психиката ми се е настроила на FL и трудно се справям там, тия турнири идеално ми пасват и са много удобни за FL играчи.
    • BKirev
      BKirev
      Бронз
      Личи си, че си намерил слабото им място и се възползваш успешно от това.
      Продължавай в същия дух.
      Аз вечер след сесия доста често следя някой от форума, докато играе, че ми е интересно, а и винаги има какво да се научи. :)
    • nidini
      nidini
      Бронз
      Време е за ъпдеит. Ето и резултата от кеш играта ми в ПокерСтарс:

Тази седмица играта беше на приливи и отливи, но хубавото е, че в края на седмицата завършваме на плюс. Играя едновременно в Старс и Бодог покер и затова имам толко малко изиграни ръце в Старса, а също така намалих броя на масите за да мога да подобря играта си и да мога да се кача на 1/2 $ за постоянно. След като избия бонуса в Бодог ще се съсредоточа изцяло върху играта си в Старс.
      Изиграх и четири МТТ като единия го спечелих, на друг завърщих на четвърто място.
    • nidini
      nidini
      Бронз
      Здравейте отново,
      не съм писал цяла седмица и сега не мога да си намеря блога.

През изминалата седмица покер резултатите ми не са нещо особено

Вчера играх няколко сателита за съндей милион, но нямах късмет да се класирам. На единия бях много близо, но за съжаление ривъра не беше с мен. Ето ръката

Тази седмица ще завърша статиите за сребро, решавам и тестове в руската общност. Накрая като свърша ще си направя една цялостна проверка дали съм усвоил добре всичко и чак тогава ще започна със статиите за злато. Открих си грешки които ми костват доста пари и се надявам да ги изчистя. Това е за сега от мен, успех по масите! :s_evil:
    • nidini
      nidini
      Бронз
      Здравейте,
      искам да отправя предложение на всички който са направили Бонус за презареждане до $150 в ПокерСтарс и са получили $5.50 Home Games билет да се организираме в някакъв турнир за да ги използваме. Очаквам предложения. :s_biggrin:

Това е моя клуб:
      Номер на клуб: 44665
      Код за покана: makarena

Ако се съберете повече хора някъде, пишете ми. Може и FL турнир да е. :D
    • nidini
      nidini
      Бронз
      Здравейте отново,
      не съм писал от две седмици, но ме налегнаха много неприятности и не оставаше много време да пиша. В покера през изминалите две седмици нещата вървяха много добре за мен, но за съжаление ми се счупи колата и не можах много да се израдвам на печалбите. Все още играя на .5/1 като от време на време се пускам и на 1/2, но не искам още сериозно да се връщам на това ниво, защото вариацията е по-голяма а на мен не ми се отразяват много добре големите загуби. Ще грайндвам на .5/1 поне докато не усъвършенствам хедсъп играта си. Ето и резултатите от изминалите две седмици в Покер Старс:

Това е засега от мен, успех по масите!
    • tashunkos
      tashunkos
      Бронз
      Поздравления :) чудесна графика, повече такива ти пожелавам и занапред :)
      Исках да те питам, как оценяваш играчите на този лимит (.5/1) в ПС?
      Бавно качвам лимитите и мисля да депозирам, за да кача това ниво.
      Поздрави :)
      Радо
    • nidini
      nidini
      Бронз
      Здравей Радо,

определено новото на играчите е по високо в сравнение с другите зали, но с добра селекция винаги можеш да намериш слаби играчи по масите. Ако трябва с проценти да се изразя около 60% са ТАГ и ТП играчи, но 80-90% от тях са слаби. Наистина слабите играчи са около 25-30%. Това е моето виждане за това ниво, надявам се да съм ти бил полезен. ;)

Но на по-ниските лимити определено голяма част от играчите са слаби. Само за пример ще ти дам: преди няколко дни мой познат ме помоли да му помогна да се регистрира в залата и да направи депозит. Обясних му да играе само на най-ниските лимити, защото на по високите ще му вземат бързо парите, но това беше само за първата вечер. На втората шареше из лимитите и беше стигнал до .5/1 и резултата естествено беше плачевен. А това не е единствен случай има много като него. :)

Успех по масите.

Поздрави,
      Ники