Този сайт използва бисквитки (cookies), за да подобри работата ти с браузъра. Продължавайки да използваш сайта ти приемаш подобни бисквитки. За повече информация и настройки, виж Политиката за бисквитките и Политиката за конфиденциалност. Затвори

[Видео] Преглед на ръце NL100

• kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      Hey guys,

Представям ви моето ново "първо" видео, което е преглед на ръце на NL100 на къси маси. Ще видите доста грешни отигравания от моя страна, породени най-вече от следване на стандартни линии.

Преглед на ръце от Kukki

Всякакви коментари са добре дошли.
      Ще се опитвам да отговоря на всички ваши въпроси, колкото се може по-скоро.

Приятно гледане!

Best,
      Kukki :s_love:
  • 8 отговора
    • Zoristiq
      Zoristiq
      Бронз
      Аз ще го гледам с удоволствие и после ще си едитна поста :diamond:

[EDIT]

Ами стана ми интересно , че снощи (Когато открих какво е да играеш Покер САМ С Слушалки и музика и никой да не те занимава) Абсолютно същата ръка с 77 и абсолютно същия флоп , аз си рейзнах пак преди флопа и след като преположих , и след като той май ме беше рейзнал от позиция, на флопа чекна го сложий на Q или J заложих и той само ми плати . На търна падна пак някаква такава мъртва карта той пак чекна аз пак заложих и той пак ми плати и на ривъра след като отново чекна и аз знам , че с 77 съм на зад от 88+ и всички картинки които може да държи и заложих половината пот и той фолдна.. Не Знам колко е по правилно или дали изобщо е, но тъй като не ползвам никакъв софтуер няма как да покажа ръката за коментар, но я снимах снощи защото всяка ръка без значение дали губя или печеля си ги отделям и след края на сесията си ги преглеждам. Ако не е забранено мога да кача видеото някъде което е 5МБ и е дълго 2мин, за да видя дали не бъркам някъде :)

ПС: Пиша докато гледам и макар , че станах от бронз -=> злато за няма и 2 седмици.. има още много май да уча за сребро и статиите за злато даже не ги чета още... И наистина доста неща са ми странни особенно ръката с 33 :f_cool:
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Добро видео! Браво!

Поздрави,
      Христо
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      @Zoristiq

Няма нищо лошо да качиш видеото. Направи тема и го постни там и бързо ще се намерят хора да ти помогнат.

Best,
    • kotsebotse
      kotsebotse
      Бронз
      Nice :s_love:

На ръката с флъша (KJ кари мисля беше) накрая казваш нещо от типа на - ако не бяхме заложили на търна, можеше да направим по- голям залог на ривъра и да вземем почти същата стойност.. това защо, при положение, че дори с пот сайз на ривъра (ако бяхме чекнали търна) няма да вземем дори и този около 1/2 пот залог, който взехме сега на ривъра (а сега взехме и залог на търна)? Имаш предвид, че когато залагаме на търна, той може да фолдне, а когато чекнем търна, можем да вземем още стойност от някои от ръцете, с които ще играе чек/фолд на търна ли.. което ще компенсира случаите, когато вземем залози и на търна и на ривъра?
      Също така какви са аргументите за този залог на ривъра и съответно аргументите против по- голям залог, да речем около 2/3.

На последната ръка с 99 не е ли по- добре кол на ривъра за тази цена, при положение, че изглежда опонентът клика рандъм бутони и спокойно тук може отново да изскочи с AK, както и с по- нисък чифт и всякакви произволни ръце.

И за ръката със 77, за която и Zoristiq е писал.. ясно е, че срещу опоненти, за които имаме информация можем да действаме спрямо нея, но не е ли по- добре срещу непознат да стреляме 2-ри и 3-ти барел, при положение, че с чек/кол още на флопа максимума, който той репрезентира е ниско Асо, с което ще му е много трудно да колне 3 залога, а и въпреки, че нямахме много инфо за опонента, не изглеждаше като стейшън, което е в полза на решението за мултипъл барелс.

Благодаря за видеото.

Cheers,
      kotsebotse :s_cool:
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      За KJs

1. Той играе чек/фолд на търна, но решева да колне, когато ние чекнем търна и заложим ривъра.
      2. Ръце, които нямат абсолютно нищо, но решават да блъфират на ривъра.

Аргумента за малък залог е, че не очакваме да има добра ръка и не искаме да го накараме да фолне с по-голям залог.

За 99

meh, еми аз не знам дали казах във филмчето, но бележката, която имам на него, е че е мин3бетнал КК. А и този залог не изглежда много като блъф. Ще преживея и да не му дам $4.

За 77

Не гледам добре на преспективите си да го накарам да фолдне Ах, а картата на търна е много лоша за целта да продължавам. Ако чекна на търна ми отива FE за ривъра, така че те вървят заедно. Може и да е по-добре срещу целият му диапазон, когато той не е особено добър, с три залога, но на тази карта в най-добрия случаи е доста близко.

Best,
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Не знам доколко е редно да се пише в такива стари теми,но все пак..
      Последната ръка,в която ни 4-бетва и после залага много малко на ривъра.Не е ли възможно това да е "блокиращ" залог с АК.Видяхме ,че лимпва с такива ръце.Възможно е АК да е 40-50 % от форбет рейнджа му.Винаги ли това ще е валю бет?
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      4бетва?!? За ръката с 99 ли говориш? Там опонента лимпва и 3бетва и ние сме в позиция...

Той вероятно има и доста по-слаби ръце от АК в диапазона му префлоп, но след като знаем, че може да slowplay-ва и за да колнем трябва да решава или да превръща ръце в блъф или да прави блокиращ залог след като е решил да не залага два пъти, информация за което нямаме...

Best,
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      :D Верно ,че е лимп-рирейз (3 бет).Взех вече да мисля ,като робот.. :D