Асоциалност и онлайн покер

• RedGeneral86
      RedGeneral86
      Бронз
      Има едно разпространено схващане, че онлайн покерджиите са задръстени асоциални типове. Редно е, разбира се, ние да опровергаем тези долни инсинуации. Кажете, според вас има ли връзка между проявите на асоциалност и онлайн покера. Дали играта десоциализира хората или връзката е обратна - хора, имащи проблеми с общуването, което затруднява и нормалния работен процес в службата, намират реализацията си пред компютъра и в онлайн покера?
  • 60 отговора
    • vvencislavov
      vvencislavov
      Бронз
      хм според мен зависи много повечето се стремят чрез покер да изкарват повече пари от отбикновенната работа и да си живуркат по добре доста хора познавам които играя покер бих казал даже че са доста по развити личности от останалите хора . Виж ако става дума за gaming доста от тях просто си играят на игрички денонощно и не им се изка и да чуят за излизане с приятели или нещо от сорта :) но при покера поне според мен няма такъв проблем :)
    • rokesantacruz
      rokesantacruz
      Бронз
      според мен не покера , акато цяло конпютрите и интернета правят хората асоциални . поне при мен се наблюдава тоя процес в последно време.само седя пред тупия комп играя покер и чета измислени спортни новини , разглеждам снимки на непознати във фейсбук и развивам герои на диабло и др .
    • rosso1948
      rosso1948
      Бронз
      Да да да наблюдава се и при мен тази Асоциалност :D ама гледам поне 1-веднъж в седмицата да се напивам :D Лошото е ,че когато съм на работа (работя) а когато съм почивка (играя покер) и не остава време за друго :D Поселдния 1 месец ми мина в работа и покер .....нищо не съм правил,като се сетя X( Ще се взимат мерки !!! Дори преди 1 седмица и на една мацка отказах да излиземе ...ОМГ :(
      Поне на игрички не играя ,та едно зло по-малко :s_cool:

п.п. Рокесанта .....взимай мерки човече ,че след 1-2 год. и здравсти няма да можеш да кажеш :D Само :spade: и герои ще са ти в устата :D
    • rokesantacruz
      rokesantacruz
      Бронз
      в началото на 3 курс беше добре даже по 2 пъти на седмица се напивах ама нешто ме удари световната финансова криза имам много свободно време и никакви пари и какво да правя по цял ден айде покер , покер и пак покер.в последно рвеме уж съм взел мерки - изтеглих си половината банки за да ги инвестиам в излизания , пиене и курви та да усетя файдата от покера :tongue:
    • twinster
      twinster
      Бронз
      и при мен се получава нещо такова,доиграва ми се яко и си тръгвам и сядам по масите :D
    • brownstone
      brownstone
      Бронз
      Браво за темата! Общо взето понякога и при мен се наблюдава това явление, в смисъл, често се случва да съм някъде навън с приятели и да ми се доиграе страшно много и да се прибера да играя и да чета статии и книжки, да гледам клипове и пр. За асоциалност обаче в пълния смисъл на думата не може да става въпрос (поне при мен, разбира се). Но смятам, че това си зависи от самия човек, не от покера, защото има абсолютно асоциални хора, които не играят покер или не стоят пред компютъра изобщо. Тази асоциалност, за която говорите, зависи от много неща. Мисля, че се стига до нея, след като в продължение на много седмици, дори и месеци човек не е излизал никъде, и е налегнат от пълна апатия. Аз например ако една седмица не изляза някъде с приятели започва да ме наляга точно тая абсолютна апатия, нищо не ми се прави, ту ми се играе покер, ту не ми се играе и т.н., но когато изляза веднъж-два пъти и си направя кефа на макс живвам отново и всичко е точно:)
    • achko
      achko
      Бронз
      Чак асоциалност не бих казал но като си се филмирал и само покер ти е в главата хорицата които не играят са ти малко извън кръга на интереси ..
    • brownstone
      brownstone
      Бронз
      Точно. И ти е малко тъпо, че не можеш да си говориш за покер с тях:D Затова трябва да се събираме хора от форума от време на време:)
    • arsenalpz
      arsenalpz
      Бронз
      Днес не излязох с приятели заради няколко турнира като си измислих някакво тъпо оправдание трябва да направя нещо по въпроса.
    • BKirev
      BKirev
      Бронз
      Ако не изляза поне веднъж за 24 часа и ме стяга шапката. Просто не мога да не отида някъде на кафе и да ме посрещнат с "Опа, комарджия, к'во става?"... Вече се отказах да обяснявам, че покера не е точно хазарт, но просто не мога без да мръдна нанякъде.

Ако говорим за асоционалност, породена от интернет, ето Ви един подходящ пример: НЕуникалната история на мой приятел
    • twinster
      twinster
      Бронз
      бахти лудия
    • veselinski
      veselinski
      Бронз
      Историята си е доста вярна, всеки е минавал по някакъв стадии на пристрастяване към видео игри и компютри особено когато тепърва започнаха да навлизат. Дори на глупавите игри Терминатор сме играли с часове нонстоп с момчетата от махалата или пък когато започнаха да се нарояват интернет зали сме прекарвали с часове там и безброй "нощни".
    • Rolland6
      Rolland6
      Бронз
      Като цяло развитието на информационните технологии до голяма степен редуцираха контактите между хората. Не е само покера. Ти играеш покер. Децата в юношеската си възраст играят Стар Крафт, Уар Крафт, много жени на най-различна възраст (и не само жени) имат по 10 ферми във фейсбук и сутрин вместо да си пият кафето с приятелки, те си го пият да си оберат реколтата и да си посадят нови домати .. Така че... асоциализацията е световен проблем .. и ще се задълбочава ве повече с все по динамичното развитие на ИТ.

Честно казано като се замисля... нови приятели от доста време не съм имал.. тези с които си се виждам са си ми приятели от детството, колеги т работа или от университета ...
    • vvencislavov
      vvencislavov
      Бронз
      е то това че прекарвате повече време в игра на покер не трябва да значи че си задръстен нали повечето го приемат като хоби или работа все едно да играеш футбол или там нещо такова и естествено че темата ти на разговор ще е предимно футбол и ще ти е малко безинтересно да излизаш с някой който си няма идея от футбол покер и т.н :) то и аз последно време съм се отдал на покера и много не ми се излиза но това незначи че като реша немога да отида с приятели да се напия да гледам футбол да ходя по кръчни и дискотеки и да си изкарам забавно
    • Rolland6
      Rolland6
      Бронз
      +1 за предния пост .. така е .. както сам каза, излизаш по-рядко.. и булшинството хора го правят по-рядко отколкото е било преди да речем 15-20 години, за това не можем да наречем коментирания проблем "Асоциалност", а просто намалена социалност. Все пак задръстените ги е имало и преди да има компютри.. и винаги ще ги има. Таа проблема не е в покера.. а е изцяло обвързан с технологиите. С телевизионните игри се получи същото .. децата бързаха да се приберат след училище да играят Контра или Супер Марио, а не да играят с други деца навън.
    • shipochkin
      shipochkin
      Бронз
      Хъммм, темата е добра! :s_thumbsup:
      Доста мислих какво да напиша, и с какво да се оправдая обаче не измислих.
      И така...ако трябва да отговоря конкретно на въпроса.Да покера ме прави по а-социалин от колкото съм бил.
    • mirchevbg
      mirchevbg
      Бронз
      1) Боли ме фара,хората за какъв ме мислят.

2)Дай Боже да стана асоциален милионер с игра на онлайн покер

И един виц:
      Най-асоциалният българин - Бойко Борисов :f_p:
    • YordanAntov
      YordanAntov
      Бронз
      Недей вкарва батко ти Бойко в тоя форум че недай си боже се случи нещо на хубавия форум :D :D :D :D :D
      Относно по темата за едни може да им се струва че е така но аз ще отбележа това че и сме в криза нали се сещате хората са по-депресирани с по малък доход гледат да идат на работа и да се върнат с възможно най-малко разход и общо взето не им е до кафета и барове,че сега всеки там са супер нинджа от тая депресия всеки се е нзалобил и олеоле каде ма отвя ааа дълга тема.
      Хора давайте да си цъкаме покерчето когато ви е кеф марш на вънка за бар кафе или к'вото и да е и така.Не се натоварвайте допалнително с такива теми
      Успех на всички по масите!

Йордан
    • Rolland6
      Rolland6
      Бронз
      [quote]Първоначално публикувано от mirchevbg
      1) Боли ме фара,хората за какъв ме мислят.

2)Дай Боже да стана асоциален милионер с игра на онлайн покер
      /quote]

Не съм сигурен, че осъзнаваш какво си пожелаваш.