Е Тъп .. тъп.. Колко да е тъп :)

• Zoristiq
      Zoristiq
      Бронз
      Офф соиуфт873г97и5брф97ж7оехо04итбф уоцж3ъит80945фгбиоиу45 Писах 20 мин и ми спря нета и сега трябва на ново... X( :f_confused:

Както и да е :) Здравейте въпроса си го поствам тук, защото не искам да пускам теми в другите раздели.. Играя предимно КЕШ но от време на време си пускам по някой СНГ на с около 12-18-24 човека(това е когато съм на работа и не искам да съм на кеш маса и да ми изкочи да правя нещо за около 10 мин и трябва да ситаутвам.. ) От време на време си пускам някой МТТ с около 200-400 човека.. Това когато искам да играя 3-4 часа а не искам да играя кеш в смисъл имам много време, но примерно съм бил на работа и не ми се спи , но и не искам да се напрягам много за всяка ситуация.. и пеимерно влизам в 2 турнира с вход 2-3$ и си цъкам на единия да вляза в парите си избивам 3-4 байина.. ако стигнем по нагоре добре.. :) Истинския въпрос е НЕ СИ ЛИ ПРЕЧА ТАКА НА РАЗВИТИЕТО.. В смисъл мисля , че се ориентирам правилно в каквото и да играя , но все пак не искам някой след време да ми каже: Е АКО БЕШЕ ПИТАЛ НА ВРЕМЕ ЩЯХМЕ ДА ТИ КАЖЕМ , ЧЕ ТАКА НЕ МОЖЕ :f_cool:

ПС: Ааа и направо тука пак да питам.. Има ли опция за смяна на Никнейма в форума.. Както и за Подпис.. , че гледам доста хора имат, а аз тези настройки так аи не ги намирам...
  • 14 отговора
    • DIMIKER
      DIMIKER
      Бронз
      относно подписа е това
      [img][IMG]http://bgsharing.com/images/02598330593938559794_thumb.jpg[/IMG][/img]
      за другото незнам
    • Zoristiq
      Zoristiq
      Бронз
      Мерси Мн.. За подписа.. Само там не бях натискал.. :)
    • rostinm
      rostinm
      Бронз
      не зористя не си пречиш просто си цакаш ако не мислиш да ставаш pro
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Здравей Zoristiq,

Според мен е хубаво и желателно да се фокусираш над един покер вариант, защото наистина започваш да си пречиш на развитието. Можеш сериозно да напреднеш в един от тях, а с времето да започнеш да разнообразяваш.

Да речем, ти публикуваш ли ръце за анализ за кеш игрите и смяташ ли, че това е важно?

Поздрави,
      Деси
    • bigrookie
      bigrookie
      Бронз
      Здравейте
      И аз имам почти същия въпрос, само че съм снг играч и отвреме на време играя някой МТТ или МТ снг . Но според мен МТТ и снг-тата са доста по близки и сходни. Това грешка ли е да играя МТТ понякога?!?!
    • neelton
      neelton
      Бронз
      Какво означава "грешка ли е.." :D

Каквото и да правите, правете го най-вече за удоволствие. Ако не изпитваш удоволствие от това, с което си се захванал, безсмислено е да си губиш времето - дори да искаш да си изкарваш прехраната с покер, ако нямаш желание за игра няма да се получи - има куп други професии, които би могъл да работиш без желание с много по-малко вариация и непостоянност на доходите.

Естествено е много по-добре да се фокусира човек над един конкретен тип покер, да навлезе в материята и тогава евентуално да започне да разширява кръгозора си с други. НО под това не се има предвид никога да не сядате да играете кеш или МТТ, ако сте се спряли на СНГ например.

Под 'фокусирай се над едно' се има предвид да не започнете да гледате видео материали и статии за всички разновидности едновременно, едно през друго, да играете и да прилагате различни техники от едното в другото, да играете всеки ден 3 кеш маси, 1 ръш, 2 турнира и 3 СНГ-та едновременно в сетове и т.н. и новопридобитите ви знания да се смесят и съвсем да объркат стила ви на игра, който се опитвате да изградите за съответния формат.

Ако имате желание да пробвате за удоволствие и забавление - естествено, че не е грешно да си го набавите. Разбира се, би било по-здравословно за банкрола ви, ако играете респективно по-ниски лимити от тези, на които играете СНГ(ако сте СНГ играч).
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Първоначално публикувано от bigrookie
      Здравейте
      И аз имам почти същия въпрос, само че съм снг играч и отвреме на време играя някой МТТ или МТ снг . Но според мен МТТ и снг-тата са доста по близки и сходни. Това грешка ли е да играя МТТ понякога?!?!
      Здравей bigrookie,

neelton много подробно е отговорил на въпроса ти, за което му благодаря! :)

Дори и играта да е просто хоби, хубаво е да печелите от него, макар и по-бавно, отколкото да губите, така че ви съветвам да се вслушате в неговия съвет.

Поздрави,
      Деси
    • bigrookie
      bigrookie
      Бронз
      Мерси за отговорите и съветите ! :)
    • Zoristiq
      Zoristiq
      Бронз
      И аз като пича над мене .. 10x :D
    • LuckyLucianooo
      LuckyLucianooo
      Бронз
      Не мога да разбера защо си пречи на развитието като играе всеки път различни варианти. Не е ли това 1 от начините човек да си вдигне покер културата. Защо професионалистите са еднакво добри навсякъде- кеш, мтт, с&го и т.н. ? Защо и ние да не задобреем навсякъде? Не ми казвайте, че било невъзможно. Да не говорим, че лично за мене си е задължително всеки играч да изучи и поцъка другите стилове покер. Негреану твърдеше, че това е полезно така като има риба навсякъде и ще бъде глупаво ако не можем да я оберем.

За мене е най- добре всеки да си играе каквото му се играе, а не да забозва на 1 и същ вариант.
    • LegionBG
      LegionBG
      Бронз
      Чарли, според мен идеята не е да не ги играеш, напротив можеш да ги играеш. Нека обаче да вземем различните езици за пример кое ще ти е по-лесно да научиш Английски или Английски, Немски, Френски и Суахили едновременно? Идеята е да научиш 1 игра, и да изкарваш пари от нея да бъдеш про, след това вече можеш да започнеш да изучаваш и навлизаш в другата, което не те спира да я играеш и сега, все пак банката си е твоя и ти си решаваш как да я харчиш :)

:evil:
    • LuckyLucianooo
      LuckyLucianooo
      Бронз
      Първоначално публикувано от LegionBG
      Чарли, според мен идеята не е да не ги играеш, напротив можеш да ги играеш. Нека обаче да вземем различните езици за пример кое ще ти е по-лесно да научиш Английски или Английски, Немски, Френски и Суахили едновременно? Идеята е да научиш 1 игра, и да изкарваш пари от нея да бъдеш про, след това вече можеш да започнеш да изучаваш и навлизаш в другата, което не те спира да я играеш и сега, все пак банката си е твоя и ти си решаваш как да я харчиш :)

Само, че ако ще и 100 години да играеш кеш колкото и да си подобряваш играта, никога не би достигнал перфектната игра. Времето е ограничен фактор в нашия случай. За примера с езиците си прав, наистина ще ми е по- трудно, но пък за сметка на това ще спестя голямо количество време. Завършил съм езикова гимназия. Изучавал съм 3 езика и знам за какво става въпрос. Трудоемко, но не и невъзможно :) .
    • Zoristiq
      Zoristiq
      Бронз
      Въпроса беше дали пречи, по някакъв начин.. То е ясно , че всеки е като Фараона -=> http://vbox7.com/play: cf10f890 И ще си прави каквото си иска ;)
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Първоначално публикувано от LuckyLucianooo
      Първоначално публикувано от LegionBG

Само, че ако ще и 100 години да играеш кеш колкото и да си подобряваш играта, никога не би достигнал перфектната игра. Времето е ограничен фактор в нашия случай. За примера с езиците си прав, наистина ще ми е по- трудно, но пък за сметка на това ще спестя голямо количество време. Завършил съм езикова гимназия. Изучавал съм 3 езика и знам за какво става въпрос. Трудоемко, но не и невъзможно :) .
      Здравей,

Напълно нормално е да се фокусираш над един покер вариант и да развиеш играта си. Примерът с езиците не е перфектен, защото за някои хора може да бъде много лесно да учат езици и да им се отдават природно. Основата на покера не е до природен талант, а до упорито учене, много четете и анализ. Разбира се, някои могат по-лесно да усвояват материала от други, но фокусирането над повече от един покер вариант усложнява процеса и води до забавяне в развитието на играча, както и до загуби. При някои начинаещи това може да им струва цялата банка, за други дори мотивацията да играят отново.

Голяма част от професионалните играчи практикуват повече от един покер вариант, но как точно ще сравниш един про с начинаещ играч? Надявам се не смяташ, че всеки про играч едновременно е започнал да играе няколко варианта от самото начало, защото мисля и знам, че ще бъдеш разочарован.

Поздрави,
      Деси