I hate the thin red line

• BriscoBest
      BriscoBest
      Бронз
      Здравейте на всички, мисля си, че след 9 месеца прекарани във форума е дошло времето и за моя блог. Не че ми свърши бременноста :D , нито пък се уволних, просто съвпадение породено от личната ми нужда да имам място, където да споделям с всички мъката и радоста от преживяното по покер масите.

За тези, които още не ме познават, казвам се Захо на 27 години, започнах да изучавам покера от нулата през месец май 2010г. През Юни взех първоначалния капитал от Покерстратеджи и така започнах. Инвестирах 50та долара в залата на BET365, нещото, което ме накара да избера тази зала е, че там не ме притискаха никакви срокове относно запазването на инвестицията ми, напротив единствения начин по който можех да загубя парите е с игра на масите. По хубавото беше, че след набирането на определен брой точки за лоялност можех да си изтегля началния капитал, естествено, ако все още го имаше.

Доста бързо се ориентирах към SnG турнирите на една маса, на които към днешна дата смея да твърдя, че съм заклет фен. Заедно с помоща на статиите от бронз и сребро, започнах да градя банка. Не знам от вариацията ли е било, или от нещо друго, но нещата тръгнаха в доста благоприятна за мен линия. След един месец игра бях удвоил първоначалния капитал до 100$, при положение, че играех не повече от 5-6 турнира на ден. След още няколко спечелени турнира вдигнах нивото и преминах на 2$SnG, а в края на август банката вече ми беше 220$. Там някъде дойде и преломния за мен момент. Изведнъж си помислих, че съм много добър, и всичко което лети се яде. Едва ли не броях дните, когато ще вдигна нивото на 5$, понеже в БЕТ365 няма 3 доларови турнири. Държа да отбележа, че процеса по отрезвяване не беше никак лицепрпиятен :) . За няма и две седмици бях принуден да сваля нивото отново на 1$, просто защото банката вече не ми позволяваше да играя 2$SnG. Тук някъде се заинатих и си казах, че щом един път съм успял да изградя подобна банка, значи мога да го напрява отново! Препрочетох статиите за бронз и сребро още няколко пъти, започнах да пускам ръце за анализ, участвах и в тренировки - PetChoveka все още го нямаше на хоризонта по това време. Но вариацията, сравнително слабия трафик на залата, както и някои натрупвания на грешни отигравания от веремто на възхода, по един или друг начин ме спънаха да тръгна отново стремително на горе.

Въпреки всичко казано до тук от мен, искам да отбележа, че първоначалната цел с която започнах да играя в БЕТ365 я изпълних, а тя беше да не загубя първоначалния капитал! Едва сега 9 месеца след началото на покер кариерата ми направих нужните 5000 MeryPoints и вчера изтеглих 59$ от залата в която започнах. Сега съм решен да започна отново в някоя от големите зали със силен трафик, пък да видим как ще се развият нещата, за сега няма да си поставям определени цели, освен изначалната, да не загуба 50$ :f_biggrin: ...

Съвсем скоро очкавайте продължение (update).

П.С. Честита ви Баба Марта на всички, на мен си пожелавам само да ми издържат картите и нищо друго, не искам даже помоща на сървъра!
  • 50 отговора
    • elpatseto
      elpatseto
      Бронз
      Честита Баба Марта и на теб !
      Поздравляния за новия блог ! Пожелавам ти само хубави графики да постваш и ще те следим с интерес . Аз също съм SnG-играч и играя по малко вечер, та винаги ми е приятно да чета такива блогове за този формат. Някой ден като започна да играя повече ръце на ден , ще си направя и аз . Но да не се отплесвам !

Поздрави и Успех !
      Пламен Георгиев
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Здравей BriscoBest,

Чистата Баба Марта и на теб!

Радвам се, че си решил да си създадеш блог, да ти е честит и той! Надявам се да споделяш с нас за много успехи! Ако имаш нужда от помощ с намирането на зала, чувствай се поканен да създадеш тема във форумите със зали и ние и нашите членове ще ти помогнем с каквото можем.

Поздрави,
      Деси
    • BriscoBest
      BriscoBest
      Бронз
      Най-вероятно ще се ориентирам към FullTilt, като причини за това решение ще изтъкна месечния рейкбек, който предлага Покерстратеджи, а и факта, че вече имам създадена сметка в Pokerstars, която няма как да тракна към сайта за стратеджи точки. Впъреки страховитите истории на които се наслушах в последно време за сървъра във FullTilt, смятам да се пробвам там :heart:

Искам само да ми издържат картите, много ли е това!?
    • gunnerboy22
      gunnerboy22
      Бронз
      1. Честит блог
      2. Честита Баба Марта
      3. Фул Тилт - "Искам само да ми издържат картите, много ли е това!?" - не е много, а ПРЕКАЛЕНО много :D :D :D
    • phdmoriarty
      phdmoriarty
      Бронз
      Първоначално публикувано от gunnerboy22
      о да ми издържат картите, много ли е това!?" - не е много, а ПРЕКАЛЕНО много :D :D :D
      хаххаа +1
    • Gmelestiq
      Gmelestiq
      Бронз
      Впъреки страховитите истории на които се наслушах в последно време за сървъра във FullTilt, смятам да се пробвам там Heart

Съвет от мен...: Бягай далече от Фул Тилт Покер!!!
    • noob3r
      noob3r
      Платина
      Моя съвет е да не взимаш на сериозно коментари от рода "Бягай от ФТП/ПС е нагласена зала/888 е бъгава" и т.н.

Ако играеш правилно и имаш желание да се учиш постоянно и да подобряваш играта си ще печелиш без значение от залата.

П.С. Честит блог.
    • BriscoBest
      BriscoBest
      Бронз
      Здравейте бързам да споделя първите ми впечатления от FullTilt, днес се регистрирах, тракнах сметката си към Покерстратеджи и вече избивам бонус :f_biggrin: !

Онтосно сървъра, посрещна ме доста подобаващо на пук на всички твърдения в последно време.

Пожелавам си все да ми идват подобни карти, както в първата ръка с която влязох на първия турнир, който изиграх. Накратко ситуацията беше следната:

1$SnG блиндове 15/30

9handed, Hero(демек аз :) ) e на SB, 5 folfds, CO rase 90, D fold, SB Hero calls 75, BB fold.

Държа 99 и колвам за сет от малкия блинд, на флопа идва нещо повече от сет

9QQ - чеквам бихайнд, лошия залага пота, аз колвам, на търна 9QQA, отново чеквам, лошия залага половината пот, аз мисля 10тина секунди и го рейзвам още веднъж неговия залог, следва фолд от страна на лошия. Така в първата си ръка Hero прибра 600 чипа :D !

В крайна сметка спечелих и турнира, като хедс ъп играх с някакъв американец дето от SB не рейзна нито веднъж, а постоянно се доплащаше, дори веднъж го направи и с QQ :f_confused: , за това сигурно и остана 2ри!
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Хайде, не е ли време за ъпдейт :) :D :D Доста време мина от последния :) Чакаме графики, резултати и т.н. :)
    • rosso1948
      rosso1948
      Бронз
      И аз чакам ъпдейт ама нещо няма :D

п.п. Мерси за посвещаването :f_biggrin:
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Подкрепям двата поста преди мен с две ръце :)

Време е за ъпдейт :heart:

Митко
    • BriscoBest
      BriscoBest
      Бронз
      Ето ме и мен с първия ъпдейт.. бях запланувал до го пусна едва в края на месеца, когато щях да имам и по-добро количество изграни турнири, но поради огромния интерес :D относно това как се развива кариерата ми в FullTilt, най вече от страна на моя приятел "Чавето" реших да го напрява на полумесечието.. enjoy chavi boy

Както се вижда количеството турнири не е никак голямо към момента, но просто за толкова имам възможност в натоварения ми седмичен график. След кратко изчисление излиза, че средно изигравам по 4.5 турнира на ден.

Към момента банката ми е $67.41 + $5.50 от бонуса който избивам за първи депозит = $72.91 :f_confused:
      Разбира се можеше да бъде и по-добре.. искам да обръна внимание върху плавната възходяща линия от 21ви до 28ми турнир, когато завърших 8 пъти под ред на 2ро място. Прилагам и няколко ръце за да видите нагледно за какво става въпрос.

Edit: Не знам на какво се дължи, но след като тръгнах да публикувам написаното ми даде следната грешка "Има прекалено много изображения в тази публикация." - незнам какво толкова съм качил, но ще го разделя на две..
    • BriscoBest
      BriscoBest
      Бронз
      Ето и обещаните ръце от хедс-ъп битките ми в 8те поредни 2ри места..

Full Tilt No-Limit Hold'em, 1.2 Tournament, 80/160 Blinds (2 handed) - Full Tilt Converter Tool from FlopTurnRiver.com

BB (t11970)
      Hero (SB) (t1530)

Hero's M: 6.38

Preflop: Hero is SB with 4, 4
      Hero bets t1530 (All-In), BB calls t1370

Flop: (t3060) 7, A, 6 (2 players, 1 all-in)

Turn: (t3060) 5 (2 players, 1 all-in)

River: (t3060) K (2 players, 1 all-in)

Total pot: t3060

Results:
      Hero had 4, 4 (one pair, fours).
      BB had 7, 8 (one pair, sevens).
      Outcome: BB won t3060

Full Tilt No-Limit Hold'em, 1.2 Tournament, 150/300 Blinds (2 handed) - Full Tilt Converter Tool from FlopTurnRiver.com

Hero (SB) (t4600)
      BB (t8900)

Hero's M: 10.22

Preflop: Hero is SB with J, J
      Hero bets t750, BB raises to t1200, Hero raises to t4600 (All-In), BB calls t3400

Flop: (t9200) 4, 8, A (2 players, 1 all-in)

Turn: (t9200) 4 (2 players, 1 all-in)

River: (t9200) K (2 players, 1 all-in)

Total pot: t9200

Results:
      Hero had J, J (two pair, Jacks and fours).
      BB had A, 9 (two pair, Aces and fours).
      Outcome: BB won t9200
    • BriscoBest
      BriscoBest
      Бронз
      Full Tilt No-Limit Hold'em, 1.2 Tournament, 120/240 Blinds (2 handed) - Full Tilt Converter Tool from FlopTurnRiver.com

Hero (BB) (t7940)
      SB (t5560)

Hero's M: 22.06

Preflop: Hero is BB with A, 9
      SB bets t600, Hero raises to t7940 (All-In), SB calls t4960 (All-In)

Flop: (t11120) 6, J, 7 (2 players, 2 all-in)

Turn: (t11120) 6 (2 players, 2 all-in)

River: (t11120) 4 (2 players, 2 all-in)

Total pot: t11120

Results:
      SB had A, 7 (two pair, sevens and sixes).
      Hero had A, 9 (one pair, sixes).
      Outcome: SB won t11120

Full Tilt No-Limit Hold'em, 1.2 Tournament, 120/240 Blinds (2 handed) - Full Tilt Converter Tool from FlopTurnRiver.com

SB (t8820)
      Hero (BB) (t4680)

Hero's M: 13.00

Preflop: Hero is BB with 3, 3
      SB bets t720, Hero raises to t4680 (All-In), SB calls t3960

Flop: (t9360) 10, K, K (2 players, 1 all-in)

Turn: (t9360) A (2 players, 1 all-in)

River: (t9360) Q (2 players, 1 all-in)

Total pot: t9360

Results:
      SB had J, K (straight, Ace high).
      Hero had 3, 3 (two pair, Kings and threes).
      Outcome: SB won t9360

Full Tilt No-Limit Hold'em, 1.2 Tournament, 150/300 Blinds (2 handed) - Full Tilt Converter Tool from FlopTurnRiver.com

Hero (BB) (t5580)
      SB (t7920)

Hero's M: 12.40

Preflop: Hero is BB with J, A
      SB bets t7920 (All-In), Hero calls t5280 (All-In)

Flop: (t11160) 3, 4, 10 (2 players, 2 all-in)

Turn: (t11160) J (2 players, 2 all-in)

River: (t11160) 7 (2 players, 2 all-in)

Total pot: t11160

Results:
      SB had J, 7 (two pair, Jacks and sevens).
      Hero had J, A (one pair, Jacks).
      Outcome: SB won t11160

Но както са казали хората, всяко зло за добро, все пак съм доволен, че вариацията ме удряше едва след като бях вече в парите. За сега е това, очаквайте включване към края на месеца ;)

П.С. явно повече няма да конвертирам ръце в този сайт, един ъпдейт го пускам като 1000000000 отделни отговора.. :s_mad:
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      3 аута да си им излизат ... стандартно :) 2ри месец го гледам това :) Хубавото е, че графиката ти върви нагоре :)

Защо не постваш ръцете конвентирани директно от Елефанта? :)
    • BriscoBest
      BriscoBest
      Бронз
      Вълчев првоначално мислех така да направя, но после се сетих, че от там не покзва ръцете на лошия и трябваше да ги дописвам ръчно :f_mad: та затова реших да използвам този сайт.

П.С. всъщност може и да има опция за показване на ръката на лошия в елефанта, но не знам как става тоя трик :f_biggrin:
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Трика е много прост :) Когато пействаш ръка отдолу на резултатите ти пише "Mark to see the results или нещо такова" Просто резултатите ти ги оцветява във фона на форума и затова не се виждат. Когато си пишеш поста и пейстнеш ръката ще видиш един html код - нещо от сорта [color=432412] тука са ти резултатите [./color]. Просто трябва да изтриеш това в [] тези скоби :) Дано съм обяснил като хората :) Ако не си разбрал ще се опитам по-подрбоно :) Успех :)
    • BriscoBest
      BriscoBest
      Бронз
      Мерси Вълчев мисля, че схванах за какво става въпрос :heart:
    • BriscoBest
      BriscoBest
      Бронз
      ОБЗОР ЗА МАРТ

Измина един месец от като се регистирах в FullTilt, така че дойде време и аз да пусна пълната графика на резултатите ми от месеца.

Изиграните турнири не бяха кой знае колко, като количество, но за сметка на това резултата, като цяло по не мен ме задоволява.

Средно на ден излиза, че изигравам по 4 турнира. Като този месец ще си поставя за цел да вдигна, брой турнири изиграни на ден.

След 138 турнира, банката в момента ми е $77,96 + $11,00 от бонуса за първи депозид = $87,96.

В началото на миналия месец, когато започнах, депозирах $55,00, което значи, че чистата ми печалба за първия месец възлиза на $32,96, и всичко това е постигнато от $1SnG турнирчета в набедената за най-бъгава, нагласена и тн. и тн. зала на FullTilt :f_cool:

Цели за месец Април:
      :club: Да вдигна количеството изиграни турнири на ден, ако е възможно това да не е става за сметка на качеството!
      :club: Да обърна по сериозно внимание на 18man турнирите, в които през този месец записах доста добри резлутати, благодарнеие на които банката ми върви на горе!
      :club: До края на месеца банката вече да ми позволява игра на 2$ SnG! турнири
      :club: Естествено да продължа да тормозя ПетЧовека, с анализ на ръцете ми :f_biggrin:

Това е, като цяло за сега, скоро очаквайте продължение!