Проблем с МБ

• ackata
      ackata
      Бронз
      Значи напраих си регистрация, регистрирах си и картата, и нали теглят ми няква сума и аз трябва да я въведа, е да ама след третия опит:
      When attempted to verify this credit/debit card, you inserted the incorrect verification amount on 3 occasions. In order to make another attempt to verify this credit/debit card you must make an upload via bank transfer. This is your ONLY option to make another verification attempt.
      И сега какво правим, да хода до банката и да пращам от там пари ли, защото на Bank transfer ето какво излиза, а не знам дали банкоматите имат такава опция:
      Account holder: Moneybookers Ltd.
      Bank: Raiffeisenbank Bulgaria
      City/Town: Sofia
      SWIFT: RZBBBGSF
      IBAN: BG31RZBB91551065030317
      Account currency: BGN
      Reference: 18460453 Your user ID - MUST BE PROVIDED!

Някой ако се е сблъсквал с такъв проблем, да каже накратко точно какво се прави, че мноо тегава работата с тия сайтове. Депозирането стаа за секунди, а тегленето един билюк процедури :(
      PS. Сега видях, че има и опция чрез еPay, където имам сметка и няма проблеми. Тогава как ще става работата, първо от залата кам МБ, после МБ кам ePay и после еPay към картата? Щот ако е така, ще е бахти зора :D
  • 9 отговора
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Здравей ackata,

Аз съм се сблъсквал със същия проблем, много е досаден. Moneybookers ти теглат сума в долари, а банката ти показва сумата в лева... и ти трябва да нацелиш точния курс за деня.

Както и да е... сега просто трябва да отидеш до твоята банка и да направиш превод до Moneybookers. Не е трудно, трябва да попълниш една бележка с информацията, която са ти дали и това е. Ако никога не си правил банкови преводи преди това, помоли някой банков служител да ти помогне. За основание за плащане използвай твоето user ID, което явно е 18460453

Успех,
      Станислав
    • DaedraLords
      DaedraLords
      Бронз
      Ако имаш онлайн банкиране щеше да ти е много по лесно. Аз преди 2 седмици си верифицирах картата. След като ти изтеглят споменатата сума в една от графите във виртуалния клон ти пише сумата в лева и в евро която са ти приспаднали или пък смяташ по курса на БНБ но така има шанс да сбъркаш с един евро цент и опита става невалиден. Щом са поискали банков трансфер отиди до банката следвай инструкциите и за 1 ден ще свърши цялата одисея.

Късмет :f_grin:
    • ackata
      ackata
      Бронз
      Мерси мноо за отговорите. Понеделника ще вида кво ще направя, дано мине всичко без излишни усложнения :P
    • shkembe4orba
      shkembe4orba
      Бронз
      Имах подобен проблем, картата ми беше в лев , така и не успях цяла седмица да разбера каква е сумата.
      Какво направих:
      Отидох в банката и си направих банкова сметка в € (В МБ също съм в €) , която пуснах за верификация в МБ. На втория ден ми бяха пратили 0.02€ към които бяха прикачили 6-цифрения код за верификация( сумата и кода са индивидуални). Написах кода в МБ , и атоматично ми верифицираха както банковата сметка(15.000€ лимит в МБ) , така и картата.
      Скоро след това си вкарах данни и за втора карта в МБ, след попълване на данните автоматично ми я верифицираха , без потвърждение:) )
      Поздрави: Влад
    • numpaf
      numpaf
      Бронз
      Хубаво си ги направил тези работи, но на автора на темата са му написали с хубави големи букви, че единствената му възможност за верификация е да преведе пари по сметката си.

@ackata, в понеделник отиваш в коя да е банка и правиш превода, няма какво да се притесняваш. Още повече, че MB явно имат сметка в България (в Райфайзен). Само не забравяй в полето Основание за плащане да посочиш User ID-то си. :)
    • shkembe4orba
      shkembe4orba
      Бронз
      Първоначално публикувано от numpaf[/i]
      Хубаво си ги направил тези работи, но на автора на темата са му написали с хубави големи букви, че единствената му възможност за верификация е да преведе пари по сметката си.

Видях съобщението от МБ , написаното от мене остава в сила. Ще му реши проблемите , и ще избегне бъдещи такива.
    • ackata
      ackata
      Бронз
      Ае неска нещо не се получиха работите както трябва. Значи картата ми е то Unicredit B. Отидох тама да направя превода, казаха ми да ида в Райфайзен. Минах целия център и отидох там. След което имаше бая работи, които не разбрах, но имаше нещо, за да прата няква сума( 10 лева им бях казал), трябвало нова сметка се създаде, но като я създам, нали смисъла е да направя трансфера, използвайки мойта карта, за да я верифицират един вид. Аз ли нещо бъркам някъде, сряда пак ще хода, но в мойта си банка и ще им дам зор там от мойта си карта или няма как да стане така ???
      И още един въпрос. Това с трансфера се прави, за да имам още опити, за да въведа сумата, която са ми зели или не? Също тая сума, която ще трансферирам при мен ли отива или не?
    • nadichka
      nadichka
      Бронз
      Може да преведеш сумата и от твоята банка, но ще ти вземат такса за между банковия превод (1,5-3лв), но също може и в райфаизен. Трябва да си поискаш образец на платежно да ти дадат в банката и ти да си го напишеш и трябва вътре да посочиш своя IBAN номер (това си е твоята сметка, от която ще превеждаш парите) и референтния ти номер от МБ. Аз лично им преведох 0,50лв, които после ми върнаха в акаунта. Мисля че директрно и картата си верифицираш по този начин, но може и да не си спомням правилно за това. :)
    • venci63
      venci63
      Бронз
      Първоначално публикувано от ackata
      Ае неска нещо не се получиха работите както трябва. Значи картата ми е то Unicredit B. Отидох тама да направя превода, казаха ми да ида в Райфайзен.
      Попаднал си на абсолютни чиновници-некадърници в Юникредит. Не могат да разделят купа сено на две магарета! Пълна дивотия е да те пращат в Райфайзен, след като сметката ти е в Юникредит! Все едно да искаш да преведеш пари към някоя германска банка и да те карат да ходиш до Германия.

Значи, отиваш пак в Юникредит и искаш да ти приготвят платежно нареждане за превод от твоята сметка към сметката на МБ в Райфайзен БГ. Ако гишето пак ти отговори нещо умно, искай да викне прекия си началник. Единствено може да е проблем дали Юникредит разрешават да се прави превод от сметка, вързана към карта. Например Райфайзен не дават, ако сметката е картова, и затова аз навремето се принудих да си открия нова обикновена разплащателна сметка (без да има карта към нея).