[MTT] Blog No. 666 - A dream is not enough

• Rolland6
      Rolland6
      Бронз
      Здравейте!!!
      Казвам се Иван Петков, на 24г., родом от гр. Правец. Четвърти курс студент съм бакалвър по Икономическа психология в УНСС и в момента не работя нищо (готвя се за студентска бригата в САЩ). От дълго време се каня да си направя блог и все отлагах, но ето че най-сетне дойде момента да съм малко по-сериозен. Причините, поради които си правя блог са:

1) да пиша собствената си покер история, защото е всеизвестно, че повечето покер играчи имаме кратка памет, а един ден може би ще ми се иска да видя по какъв път съм минал(особено когато стана Про :rolleyes: ).

2) да съм от полза на всеки начинаещ с идеи и коментари.

3) да изграждам и усъвършенствам стратегиите си, да подобрявам играта си!!!

За прохождането ми в покера:
      Започнах да играя покер преди около година и половина (само фрийроли и само в 24hpoker), като лятото на 2010 бях на студентска бригада в САЩ и там не играх никакъв покер. При завръщането ми от там – октомври 2010 през профила на приятел се регистрирах в pokerstrategy.com. Попрегледах стратегиите за СНГ и минах теста, след което проверката и бум .. 50$ във ФулТилт . За кратко ги изгубих след неправилен банков мениджмънт, след което депозирах 20$ собствени средства от американската ми VISA. (толкова бяха останали вътре). Изгубих и тях, но с депозита ми дадоха билет за 100 000$ фрийрол. Ето и резултата от него:

Какво се случи в последствие??? Ще разберете по-натам. :)

За заглавието на блога:
      666 – любимото ми число доста преди да разбера, че всъщност се слави като числото на злите сили. Не съм почитател на дявола, но ако ми помага срещу варияцията ще го оставя като заглавие на блога :s_evil: . A dream is not enough... you must work for it!!! – Една мечта не е достатъчна... трябва да работиш за нея. – това си помислих, когато за една седмица изгубих 150$ от тези 440$, които спечелих във фрийрол-а. От тогава насам... всеки ден се старая да науча нещо ново и да помисля върху начина си на игра.

Цели:

Краткосрочни:

1. Да си купя Холдем Мениджър
      2. До края на 2011г. да направя минимум 1 победа в мулти турнир.
      3. До средата на 2012г. да разбера дали мога да печеля от покер, колко мога да печеля и дали си заслужава да продължавам (все пак и този спорт не е за всеки).
      4. Да спечеля 1-ва награда за Най-добър Покер Блог на 2011г.

Дългосрочни:

1. Да стана PRO

Това е за сега и не забравяйте - I'll be back, this is just the beginning

Успех!!!
  • 131 отговора
    • ches2340
      ches2340
      Бронз
      Започваш много обнадеждаващо.
      Успех.
    • Rolland6
      Rolland6
      Бронз
      Първоначално публикувано от Rolland6... след което депозирах 20$ собствени средства от американската ми VISA. (толкова бяха останали вътре). Изгубих и тях, но с депозита ми дадоха билет за 100 000$ фрийрол...
      (Виж първия пост)

Какво се случи в последствие??? Ще разберете по-натам. :)
      Ето какво се случи след това:

Започнах да се лутам из различните формати на Hold'em No Limit. Пресметнах, че имам банка за 8$ СнГ и 4$ МТТ, но прецених, че ще рискувам прекално много и реших да играя на около 2$ лимит, за по-сигурно. Много бързо изгубих около 150-200$ от тези 440, които спечелих във фрийрола, като това се случи от СнГ на 2,25$ (18man) и на МТТ от 1 до 3$. Тогава си казах, че ако само мечтая да печеля от покер много бързо ще фалирам отново. Тук в главата ми се пръкна заключението A dream is not enough, you must work!!! Започнах да гледам тренировките на bah22 за СнГ и МТТ, както и активно да пускам ръце за анализ, благодарение на което разбрах колко трагичен съм наистина. Свалих лимитите на 1$ отново. Направих една изключително прилична сесия от 100 СнГ (45man) за 1.10 от която извадих следната графика:

Помислих си, че съм имал късмет да изкарам 45% ROI за 100 турнира и започнах да си изграждам най-различни правила и елементи от стратегии, като ги пишех на листчета и ги лепях навсякъде около мен, както и да си записвам в тефтерчета по-интересните ръце, които съм можел да изиграя по-добре или някакви си други мои размишления върху тях:

Яко а :) ( подредих преди да снимам хаха ) е.. мисля, че ми помага това и особено в МТТ, защото тези методи започнах да ги прилагам към средата на януари, когато поспрях да играя СнГ, наблегнах на МТТ и ми тръгнаха що годе добре. Ето и графиката ми от МТТ само за 2011г.:

Много е готина нали... само дето няма голям кеш, но пак е доволно като се има в предвид, че си е хамалогия в тия турнири с от 2000 до 14000 човека. :f_biggrin: . В графиката не съм включил няколко ръш МТТ, на които се оказах повече от трчагичен, както и турнира срещу Бразилия и Португалия, на който станах 4ти. Все пак всячески се опитвам да разбера какво не ми достига за финална маса при такъв приличен брой дълбоки влизания. Пробвах най-различни стратегии и да ви кажа май най-резултатно ми се струва в начална фаза да съм почти МАНИАК, а след навлизането на анте-тата да поуспокоявам топката. Така играх срещу Бразилия и Португалия и си открадох в началната фаза :rolleyes: :rolleyes: . След извадката от МТТ-тата ми мислех да потърся спонсорство за Мини ФТОПС, но прецених, че щом не съм готов да заложа собствени средства в едно начинание, то няма да се чувствам комфортно ако рискувам хорските пари.

Играта в СнГ поднових в началото на февруари, като играех кратки сесии (3-4 турнирчета наведнъж) в различни дни и си играех МТТ вечерите. Тук ще ви покажа двете ми графики за СнГ от февруари насам - едната е от настолния ми компютър, от който играя в Правец, а другата от лаптопа, с който джиткам докато съм в София през седмицата:

Статс за тези СнГ:

Изиграни: 170 СнГ (1.10$ 45man)
      Инвестиция: 187$
      Печалби: 225,40$
      Профит: 38,40$
      ROI: 20,53%

Психическо състояние: Супер Тилт след последните 3 дни . (за това в момента не играя, а си пиша блога :) . допреди тези 3 дни бях с профит около 65$, но какво да се прави ... that's poker folks. Сега се готвя за скок с поне 30% ROI.. хаха - оптимист съм а :)

Еми това е за сега... малко отегчително, но изпитвах някаква нужда да си напиша всичко което ми се случи от началото на 2011г. В следващите постове няма да има дълги истории :) Ще завърша с една ръка от днес, която всички със статус начален трябва да огледат обстойно и да знаят, че в такава ситуация фолда е много грешен :)

Known Players:
      Position:
      Stack
      UTG2:
      2015
      UTG3:
      14120
      MP1:
      1330
      MP2:
      2230
      MP3:
      1060
      CO:
      4790
      BU:
      6260
      Hero:
      1745
      BB:
      2140

SnG-MTT $ 1.10 (45 Players)
      60/120 No-Limit Hold'em (9 Players)
      Hand recorder used for this poker hand: PokerStrategy.com Elephant 0.90.30913.3 by www.pokerstrategy.com

Preflop: Hero is SB with 3 :heart: , 3 :club:
      3 fold, MP2 calls, 3 fold, Hero calls, BB checks

Flop: (360) K :club: , Q :spade: , T :diamond: (3 Players)
      Hero checks, BB checks, MP2 checks

Turn: (360) A :club: (3 Players)
      Hero checks, BB checks, MP2 checks

River: (360) J :heart: (3 Players)
      Hero bets 1625 (All In), BB calls, MP2 folds

Final Pot: 3610

Ако и BB беше фолднал щях съвсем да падна от смях :)

Това е за сега и не забравяйте - I'll be back, this is just the beginning
      Успех
    • EndoBESNIQ
      EndoBESNIQ
      Бронз
      Честит блог. Ще го следя с интерес. Успех по масите :)
    • Rolland6
      Rolland6
      Бронз
      Благодаря на EndoBESNIQ и ches2340

Ето и малко лайф игра за тези които си нямат работа в момента:

FTP nick - Rolland666
      Tourney: 223631889
      За адд-он достигнах само с 2 от 4 входа.

Масa: 288

( публикувано в 20:40ч. )

Еми .. този МТ без кеш .. ето някои интересни ръце в началото, когато го раздавах по лууз:

Full Tilt No-Limit Hold'em Tournament, 30/60 Blinds (8 handed) -

Hero (MP2) (t4475)
      CO (t5410)
      Button (t2190)
      SB (t4355)
      BB (t3450)
      UTG+1 (t3775)
      MP1 (t3535)

Hero's M: 49.72

Preflop: Hero is MP2 with 7, 7
      UTG+1 calls t60, MP1 calls t60, Hero bets t240, 3 folds, BB calls t180, UTG+1 calls t180, 1 fold

Flop: (t810) 7, Q, 4 (3 players)
      BB checks, UTG+1 bets t810, Hero calls t810, BB raises to t3210 (All-In), UTG+1 calls t2400, Hero raises to t4235 (All-In), UTG+1 calls t325 (All-In)

Turn: (t11090) 2 (3 players, 3 all-in)

River: (t11090) 8 (3 players, 3 all-in)

Total pot: t11090

Results:
      BB had A, A (one pair, Aces).
      UTG+1 had 9, Q (one pair, Queens).
      Hero had 7, 7 (three of a kind, sevens).
      Outcome: Hero won t11090

Тук си рейзвам стандартно според моята стратегия 4ББ (това ми е стандартния рейз за начална фаза на турнир), на търна решавам да платя само, за да оставя големия блинд да плати. Рискувах доста като се има в предвид, че имаше флъш дроу, но то голям пот без риск не се печели. Ръката показва защо НИКОГА не трябва да слоуплейвате АА префлоп...

-------------------------------------------------

Full Tilt No-Limit Hold'em Tournament, 40/80 Blinds (9 handed) -

Hero (BB) (t15545)
      UTG (t2720)
      UTG+1 (t2510)
      MP1 (t4205)
      MP2 (t2530)
      MP3 (t1460)
      CO (t3000)
      Button (t2415)
      SB (t3840)

Hero's M: 129.54

Preflop: Hero is BB with 5, 4
      4 folds, MP3 bets t200, 3 folds, Hero calls t120

Flop: (t440) 7, 10, 6 (2 players)
      Hero checks, MP3 checks

Turn: (t440) 8 (2 players)
      Hero bets t300, MP3 raises to t600, Hero calls t300

River: (t1640) 4 (2 players)
      Hero bets t500, MP3 raises to t660 (All-In), Hero calls t160

Total pot: t2960

Results:
      Hero had 5, 4 (straight, eight high).
      MP3 had 10, 10 (three of a kind, tens).
      Outcome: Hero won t2960

Тук колвам, защото излизам срещу един опонент, който беше доста тайт и очаквах да е на рейндж АJ+, или пеър по-висок от 1010, а изцяло нисък борд можеше да ме изкара напред в ръката още на флопа. (често го правя срещу много тайт играчи в МТТ). Не направих продължителен залог на флопа, което е грешка от моя страна... оставих му безплатен търн и ако беше на AJ, AQ, AK щеше доста да ми е криво ако на търна му излезе. Рирейза му на търна ме накара да мисля, че е с флъш, но вече не можех да фолдна, поради нищожния му стак, сравнен с моя. Ситуацията отново показва, че слоуплей не е добра стратегия :)

------------------------------------------

Full Tilt No-Limit Hold'em Tournament, 120/240 Blinds 25 Ante (9 handed) -

Hero (CO) (t15935)
      Button (t7705)
      SB (t3980)
      BB (t11665)
      UTG (t3110)
      UTG+1 (t7255)
      MP1 (t8139)
      MP2 (t7911)
      MP3 (t17440)

Hero's M: 27.24

Preflop: Hero is CO with A, A
      5 folds, Hero bets t720, 2 folds, BB calls t480

Flop: (t1785) 7, 3, 2 (2 players)
      BB checks, Hero bets t640, BB raises to t10920 (All-In), Hero calls t10280

Turn: (t23625) A (2 players, 1 all-in)

River: (t23625) 5 (2 players, 1 all-in)

Total pot: t23625

Results:
      BB had 5, 7 (two pair, sevens and fives).
      Hero had A, A (three of a kind, Aces).
      Outcome: Hero won t23625

Определено лууз играта е доста печеливша в някои моменти :) В тази ръка опонента ми явно реши, че няма да ме остави да открадна блиндовете за 6-7ми път и реши да ми открадне залога ... EPIC FAIL!!! За това ако рестийлвате .. правете го умерено .. а не така :)
    • the0s
      the0s
      Бронз
      Интересен блог. Честито! Ще го следя с интерес. Започваш обещавашо. Успех по масите :)
    • bigrookie
      bigrookie
      Бронз
      Честит блог и от мен !
      Имам едно въпросче относно фрийрола за депозирали до колко часа си го играл горе долу, че се чудя дали да го играя тъй като нали започва в неделя 22:30 , а понеделника си е работен ден все пак съм на работа :)
    • Rolland6
      Rolland6
      Бронз
      Първоначално публикувано от bigrookie
      Честит блог и от мен !
      Имам едно въпросче относно фрийрола за депозирали до колко часа си го играл горе долу, че се чудя дали да го играя тъй като нали започва в неделя 22:30 , а понеделника си е работен ден все пак съм на работа :)
      Отпаднах около 5:30ч. сутринта, а турнира завърши към 7ч... не лягах изобщо, защото адреналина ми беше висок и нямаше да мога да спя така или иначе... бях на лекции в понеделника и определено много ми се спеше .. :)
    • bigrookie
      bigrookie
      Бронз
      мерси за инфото ! :)
    • rokesantacruz
      rokesantacruz
      Бронз
      успех в начинанията
    • Rolland6
      Rolland6
      Бронз
      Ето ме пак :) През последните няколко дни не ми се случи нищо интересно на покер масите ... лек даунсуйнг в СнГ а за МТТ да не говорим .. нищо не ми се случваше с часове и накрая като ми влезеше АК си казвах "Т'ва е ... или дабъл ъп .. или аут, въпреки, че флоп-а изобщо не ме удряше. Както и да е ... в този пост съм намислил да ви грабна малко вниманието с тест за начина на мислене на един професионален покер играч. За целта ще напиша въпросите и след няколко дни ще донапиша за какво става въпрос .. какво означават отговорите и кой е автора им. Може да си пишете отговорите тук в темата или вкъщи на листче или пък просто да ги запомните. Отговорете си сами на въпросите само с ДА и НЕ, като се опитайте да си давате отговорите без да се замисляте дълго.

1. Когато шофирате и друг шофьор ви засече, започвате ли да му крещите???
      2. Опитвате ли се винаги да защитите всеки ваш аргумент???
      3. Прекалено енергичен човек ли сте, който никога не губи времето си???
      4. Когато практикувате някакъв спорт изпускате ли напрежението чреж викане или хвърляне на предмети и т.н???
      5. Препочитате ли игри, в които шансовете са на ваша страна???
      6. Винаги ли бихте дали пари на близък приятел, за да играе нещо, в което скоро е фалирал???
      7. Винаги ли се опитвате да приемете всички предизвикателства, които са попаднали в погледа ви???
      8. Знаете ли каква е стойността на парите???
      9. Смятате ли, че следното твърдение е вярно: "Трябва да играя сега, защото бях в много дълга лоша серия и сега би трябвало да започна да печеля." ???
      10. Винаги ли бихте направили всичко възможно, за да хванете началото на турнир, който се харесали?
      11. Винаги ли първото нещо, което правите, когато търсите какво да играете, е да гледате на първо място дали управлението на банката ви го позволява?
      12. Смятате ли, че алкохол или други опияти могат да ви помогнат да се отпуснете и да играете по-добре???

Това са въпросите. Отговорите ще постна след няколко дни :)

Това е от мен за сега!

Успех!
    • ches2340
      ches2340
      Бронз
      А да видим какво ще излезе?:)
      1. не
      2. да
      3. да
      4. не
      5. да
      6, не
      7. не
      8. да
      9. не
      10. да
      11. да
      12. не
    • the0s
      the0s
      Бронз
      1. да
      2. да
      3. не
      4. да
      5. не
      6. не
      7. не
      8. да
      9. не
      10. да
      11. да
      12. не
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      1. Не
      2. Да
      3. Не
      4. Не
      5. Да
      6. Не
      7. Да
      8. Да
      9. Не
      10. Не
      11. Да
      12. Не
    • Rolland6
      Rolland6
      Бронз
      Здравейте. Ето ги и обещаните отговори на горните въпроси..

Според професионалиста Бари Грийнщайн (Barry Greenstein) ако сте отговорили с "ДА" на който и да е от тези въпроси, то ще трябва да помислите за пренастройка ако смятате да се занимавате професионално с покер.

Някои негови мисли може да ви се сторят странни, но пък от една страна наистина е прав. Аз реших да се вслушам в номер 11 и вчера инвестирах 20% от банката си в ФТОПС №20, като след 4 часа игра нищо хубаво не ми се случи. На АА и КК ми бягаха всички, като само един път с КК успях да взема 5 големи блинда от префлоп рейз, но на Сбет-а ми избягаха. Едната маса успях да я позадържа като колвах с шит карти ол-иновете на шорт стаковете и успявах да взема по 7-8 големи блинда и направих 2 knock out-a. Накрая обаче съвсем се закучи, пушвах 1-2 пъти с конектори от една боя и пак всички бягаха, докато останах с 5 големи блинда и бях сигурен, че АJ, които пушвам от ранна позиция ще бъдат посрещнати лошо от някой. Така и стана. Е .. поне опитах .. сега съм си поставил за цел да играя само СНГ 45ман на 1.10$, докато не си възстановя банката. Ето и отговорите:

1. Инциденти, като засичане с кола трябва да бъдат считани като стечение на обстоятелствата. По правилно е да ги игнорирате, за да останете спокоен. В покера бед бийтовете са отличен пример за подобно обстоятелство .. просто така се е случило.. Ако побеснявате при всеки бед бийт... то покерът не е за вас.

2. Ако някой ви зададе въпрос защо сте изиграли някоя ръка или защо сте я изиграли по такъв начин ... или пък ви атакува с обиди, защото сте играли по определен начин,,, на вас не трябва да ви пука. Само хора, които имат ниско его биха се опитвали да оборят всеки аргумент. Защо да го правите, когато фактически осъзнавате, че сте по-умни??? Като реален пример са нападките от хората, че това, което ние правим е комар.

3. Прекалената предприемчивост не е подходяща в покера. Предприемчивите хора постоянно са напрегнати и мислят за много неща. Трябва да сте психически добре отпочинали, преди да играете покер. Ако постоянно тормозите мозъка си с много и всякакви мисли, то вие ще играете на автопилот и няма да можете да мислите адекватно.

4. Ако след изгубен мач например си хвърляте обувките, удряте топката силно в земята, то вие изразходвате напразно енергията си. Един ефектен състезател никога не би го направил. При онлайн покера такива ситуации са в минутите след бед бийтове, когато се ядосвате прекалено много или ставате и започвате да удряте в дивана или други неща, за да си изкарате яда. Пълното спокойствие е много важно за да минимизирате грешките си при играта на покер.

5. Ако не се чувствате комфортно да играете в игри, в които шансовете не са изцяло на ваша страна, то не е подходящо за вас да играете покер. Така винаги, когато не държите възможно най-силната ръка вие ще се страхувате.

6. Не би трябвало да давате пари в заем на човек, който не мислите, че ще ви върне услугата, когато вие се нуждаете. Също така ако поддържате губещ играч винаги, когато фалира, то вие ставате съпричастен към неговото пристрастяване.

7. Няма нужда да се биете във всяка битка!!! В покера не се притеснявайте да избегнете някое предизвикателство, ако те не е по вкуса ви. Ако има турнир с хубав награден фонд по Бадуги например, а вие дори не знаете правилата, не го играйте, дори да е с нисък бай-ин. По-добре да играете с по-висок бай-ин на нещо, което умеете, отколкото да хабите енергия в нещо, което не умеете.

8. Знанието за стойността на парите е в негативно съотношение с играта на покер. В пример... ако сте близо до балона в турнир, в който последните 100 наградени вземат 4 долара, а бай-ин-а ни е 2 долара.... изключително грешно ще е да считаме, че ще е по-добре да вземем 4 долара, отколкото да се борим за изграждане на стак за по-късна фаза.

9. Ако продължавате да губите, трябва да промените стратегията си или да преминете към по-лесна игра. Ако нямате такава възможност най-добре ще е да си починете за да изчистите главата си от лошата серия. В никакъв случай не трябва да си мислите, че след лоша серия идва добра серия.

10. Ако сте изморени ... легнете да спите. Ако сте гладни .. нахранете се. Ако сте харесали събитие, в което искате да вземете участие си направете график за минимум един ден преди това, за да може да сте отпочинали, за да сте готови за събитието с цялата си психическа и фисическа мощ.

11. Управлението на банката е много важно за една покер кариера, но ако откриете изключително добра игра и имате необходимия бай-ин – влезте в нея. Няма нищо лошо да влезете в игра, в която обстоятелствата са такива, че можете да спечелите много повече, отколкото може да изгубите. Не играйте прекалено стегнато (тайт) в игра, ако сте близо до фалит.... играйте играта си .. може да рискувате да фалирате, но ако се удвоите може да сте на път да направите голям удар.

12. Въпреки, че много играчи смятат, че алкохола (или други опияти) им помагат да се отпуснат, то той определено сковава съзнанието в един момент. Ако пиете и губите... ще изгубите много повече, отколкото бихте изгубили трезвен. Ако пиете и печелите... много често ще печелите по-малко отколкото бихте спечелили ако сте мислели трезво.

Благодаря!!!
      Успех
    • nikolabo
      nikolabo
      Бронз
      Интересен тест, но не съм съгласен с 1вия въпрос :) Както знаете, ако някой ви изнерви всеки ще ви посъветва да му теглите една бърза и да го оставите :) Много пъти ми се е случвало като пътувам с приятели и някой ни засече, всички в колата да поздравим роднините му. Това по-скоро отпуска, защото накрая всички се смеем :f_biggrin:
    • Rolland6
      Rolland6
      Бронз
      Първоначално публикувано от nikolabo
      Интересен тест, но не съм съгласен с 1вия въпрос :) Както знаете, ако някой ви изнерви всеки ще ви посъветва да му теглите една бърза и да го оставите :) Много пъти ми се е случвало като пътувам с приятели и някой ни засече, всички в колата да поздравим роднините му. Това по-скоро отпуска, защото накрая всички се смеем :f_biggrin:
      Радвам се че някой се включи с коментар на тест-а :) И аз си нареждам редовно тези, които ме засичат, но в действителност се и изнервям, което ме стресира .. а не просто да си псувам. ... Аз бих го нарекъл по скоро като неправилен пример от Бари Грийнщайн. Той все пак иска да каже, че кофти нещата трябва да ги приемаме като стечение на обстоятелствата. От скоро започнах да приемам много спокойно бед бийтовете... може би се настроих така .. преди 2 месеца побеснявах .. а сега не си спомням скоро да съм се тилтвал и винаги като играя се чувствам по-уверен .. защото съм спокоен. Просто приемам обстоятелствата.
    • arsenalpz
      arsenalpz
      Злато
      Тъкмо се чудех откъде ми е познат теста пък то верно от книгата на Бари било,иначе за 11 въпрос не съм много съгласен.Не бих играл с 20% от банката си на турнир.
    • LetchLord
      LetchLord
      Бронз
      Здрасти,

Интересен блог, някак си съм го пропуснал досега... Успехи с покер-начинанията.

Само един коментар, ако позволиш:

Първоначално публикувано от Rolland6
      Пробвах най-различни стратегии и да ви кажа май най-резултатно ми се струва в начална фаза да съм почти МАНИАК, а след навлизането на анте-тата да поуспокоявам топката.
      Това нещо трябва да е точно обратното ;) В начална фаза трябва да играеш доста тайт и когато нарастнат блайндовете и антетата да станеш по-агресивен. Печалбата от риска да се забъркваш в потове става доста по-голяма, отколкото ако се забъркваш в маргинални ситуации в началото на турнира.
    • Rolland6
      Rolland6
      Бронз
      Първоначално публикувано от LetchLord

Това нещо трябва да е точно обратното ;) В начална фаза трябва да играеш доста тайт и когато нарастнат блайндовете и антетата да станеш по-агресивен. Печалбата от риска да се забъркваш в потове става доста по-голяма, отколкото ако се забъркваш в маргинални ситуации в началото на турнира.
      Много мерси за коментара. Пропуснал съм да спомена, че този тип игра в началната фаза я прилагах само в рибай турнири и то само 2-3 пъти. По принцип си карам тайт-агресивен в начална фаза. Просто в 2-3 случая опитах да играя лууз агресивен в Дейли долар рибай и в 3,30$ 14,500 GTD рибай и в антетата влизах с около 80-100 големи блинда. САМО заради това сметнах, че е добра стратегия. Пробвах този стил, след като прочетох за този вариант в "Асо на ривъра" на Бари Грийнщайн. Книгата обаче е за ПРО игра и определено сега мисля, че в турнири на микро, ниски и средни лимити ... не си заслужава да играем така.