За какво живеем !?

• twinster
      twinster
      Бронз
      Изкажете вашето мнение (и аргументи разбира се)
      за какво живеем (като цяло) да създадем семейство и да спазваме семейните ценности,да усигорим стабилно бъдеще на децата ни (образование и т.н.)
      или да не създаваме деца,а да живеем бохемски,да харчим пари,дискотеки,партита запой,леки жени (курви) хазарт,наркотици и т.н. !?
  • 58 отговора
    • brownstone
      brownstone
      Бронз
      Хахахах много дълбоки теми започнахме:D Иначе за мен е много глупаво да се живее по определени правила, в смисъл някой да ти казва, че трябва да живееш, за да се размножаваш или да направиш пари и т.н. Изобщо много против това социално програмиране съм, защото то те ограничава, а, когато си ограничен, най-малкото не можеш да даваш най-доброто от себе си. Винаги ще смятам, че целта на живота на всеки един от нас е да бъде щастлив, независимо с какво се занимава, и стига да не пречи на тези около него. Просто е.
    • DIMIKER
      DIMIKER
      Бронз
      Първоначално публикувано от twinster
      да не създаваме деца,а да живеем бохемски,да харчим пари,дискотеки,партита запой,леки жени (курви) хазарт,наркотици и т.н. !?
      те това е живота бе батеее ,всичко друго е илюзия :D
      Споко 2012 г. наближава така ,че яжте ,пийте и си носете новите дрехи :D
    • PetChoveka
      PetChoveka
      Black
      защото живота е супер як и прекрасен. С всеки изминал ден все повече го разбирам. Всеки има правото да живее както си иска. Не трябва да се ограничаваме само в едно нещо / семейство, работа етц /, а трябва да има развитие. Това е според мен, всеки си има собствено разбиране за живота и много рядко при много специфични обстоятелства то се променя. Едва ли някой ще разбере мойте аргументи, както аз ги разбирам, а ще ги оцени спрямо него си, но както казах живота е прекрасен и това е едно от яките му неща!
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Първоначално публикувано от PetChoveka
      Не трябва да се ограничаваме само в едно нещо / семейство, работа етц /, а трябва да има развитие.
      +1
      Семейство, работа, купонясване... трябва да са само допълните неща, а не да са ти главен мотивиращ фактор. (мое лично виждане)

Поздрави,
      Христо
    • twinster
      twinster
      Бронз
      Първоначално публикувано от PetChoveka
      защото живота е супер як и прекрасен. С всеки изминал ден все повече го разбирам. Всеки има правото да живее както си иска. Не трябва да се ограничаваме само в едно нещо / семейство, работа етц /, а трябва да има развитие. Това е според мен, всеки си има собствено разбиране за живота и много рядко при много специфични обстоятелства то се променя. Едва ли някой ще разбере мойте аргументи, както аз ги разбирам, а ще ги оцени спрямо него си, но както казах живота е прекрасен и това е едно от яките му неща!
      не че нещо ама до преди месеци твърдеше обратното хахах.Браво радвам се,че си щастлив.

Ами мен ми е някак си тъпичко,да ходя на дискотека да се напивам като студент и т.н. :D ама ги права тия работи (нищо че не ми отива на годините) дори правя и глупости,дрифтове из улиците и т.н. които са глупави и безсмислени и застрашават други човешки животи ама ми прави кеф (и на писта ходя,ама по улиците е по яко)
      аз лично не мога без да изляза вечер и да изпием бутилка хубаво уиски с приятели и поне един път месечно се наказваме мъжката но ми се живее... :D

имам приятели по-млади от мен,който ме мислят за недорасъл и т.н. но истината е че се чувствам като на 20 год. и си права кефа на макс
    • LuckyLucianooo
      LuckyLucianooo
      Бронз
    • BigFish2010
      BigFish2010
      Бронз
      да живеем бохемски,да харчим пари,дискотеки,партита запой,леки жени (курви) хазарт,наркотици и т.н. !?

Батко ти си яко от нашите! :D
    • brownstone
      brownstone
      Бронз
      За цигари "Кент" и бонбонки "Тик-Так"!
    • neriii
      neriii
      Глобален
      Аз живея за приятелката си!!!
    • twinster
      twinster
      Бронз
      Първоначално публикувано от neriii
      е туй то...браво,желая ви щастливо бъдеще
    • gunnerboy22
      gunnerboy22
      Бронз
      А тя за теб ли живее ?(
    • neriii
      neriii
      Глобален
      ДА
    • whiteJaul
      whiteJaul
      Бронз
      Отговор:в Библията пише!
      Сори за поста!Можеше и да не отговарям,защото не става дума за''лафче и забава",но...ето ти отговора! :)
    • twinster
      twinster
      Бронз
      Първоначално публикувано от whiteJaul
      Сори за поста!Можеше и да не отговарям,защото не става дума за''лафче и забава",но...ето ти отговора! :)
      булшит,според мен библият е абсолютен ташак (сори за вулгарния израз към най-четената книга но...)
    • LuckyLucianooo
      LuckyLucianooo
      Бронз
      "...влюбен глупак и марионетка
      една и съща и гледка..."

Забравих от коя песен на Спенс беше...

Нищо лично, убедил съм се, че е любовта не е толкова трайна колкото си мислят хората.

Живея, защото ми се живее. Колкото и да обсъждаме тази тема почти винаги се свързва с прогрес. Хората искаме постоянно да се развиваме. Никога не стоим на място. За мене най- важните неща в живота са- доброто здраве, баланса и златната среда.

@twinster- Съгласен съм с теб!!!! религията и библията фейлват. Ако искаш да контролираш общество / а от хора напиши книга като библията и ги накарай да повярват!
    • twinster
      twinster
      Бронз
      много си прав за любовта,аз имам брак вече 18 год. че и косур,любов вече няма,просто много силно доверие и уважение един към друг.Това е.
      За момъка по-горе недей така,че после много ще страдаш
    • LuckyLucianooo
      LuckyLucianooo
      Бронз
      ...
    • whiteJaul
      whiteJaul
      Бронз
      Първоначално публикувано от twinster
      Първоначално публикувано от whiteJaul
      булшит,според мен библият е абсолютен ташак (сори за вулгарния израз към най-четената книга но...)
      Бях сигурен,че така ще реагираш :) няма проблеми,всичко е ок!Само да те поправя,че не е най-четената книга,ето например ти и целия форум почти не са я прочели,както и аз,нали така? :) Приятна вечер от мен!Сори за поста!
    • twinster
      twinster
      Бронз
      от къде реши,че не съм я чел !? чел съм я...просто не ме кефи :D :D

а и има доста документални филми които доказват някой работи,но не е мястото тук да го бистрим.