Gotti's blog (Live from Cyprus)

• JohnGotty
      JohnGotty
      Бронз
      Здравейте!Казвам се Георги a.k.a.JohnGotti,на 26 години,живея във Варна.Реших да си направя и аз едно блогче,защото смятам че ще помогне на играта ми(ще правя по-малко глупости като знам,че някой ще ги види ).Реших да започна с $0,55 90 човека в Старса и при натрупване на 50-60 buy in за следващото ниво да качвам.Ще разказвам тук как се развиват нещата с надеждата наистина да правя по-малко глупости .Днес направих една сесия(8 турнира),която завърши с профит $1,91 и само едно влизане в парите.Мисля,че точно играта ми преди балона е най-грешна и ще поработя над това.Днес имам 13-то,14-то,17-то,18-то място и това не ми харесва но ще го оправя :) Ако някой по-опитен може да ми помогне със съвети относно тази фаза на играта(а и не само)ще съм му много благодарен.Няма да мога да играя всеки ден,тъй като ходя на работа,но след всяка сесия ще пиша резултатите :)

Сесия #1 8x$0,55 SNG(90 men) profit $1,91
      Ето няколко по-интересни ръце:
      http://www.pokerhand.org/?5997440P
      http://www.pokerhand.org/?5997449P
      http://www.pokerhand.org/?5997561P
      http://www.pokerhand.org/?5997780P
      http://www.pokerhand.org/?5997638P

P.S.Мисля,че ще е по-добре да не депозирам за следващото ниво,за да мога максимално добре да привикна към тези турнири и чрез игра да вдигам нивото.
      Това засега!Успех по масите! :)

Сесия #2 8x$0,55 SNG(90 men) profit $0,97

Сесия #3 12x$0,55 SNG(90 men) profit -$6,60
      Съсипаха ме от bad beat-ове.Просто всяка една ситуация,в която бях all in с по-големия кикър,на опонента му излизаше един от трите аута,но не е фатално :) Ето две красиви ръце,които обаче не ми помогнаха :)
      http://www.pokerhand.org/?5999084P
      http://www.pokerhand.org/?5999589P

Сесия #4 6x$0,55 SNG(45 men) profit $5,20
      Днес реших да пробвам да играя СНГ $0,55,но 45 човека и сесията не беше толкова зле като излязох почти 10 Buy-in напред.Може би това е по-добрия вариант и засега ще остана на турнирите с 45 човека.На единия МТТ отпаднах безславно,а другия играя в момента :)

+$26 към банката от Home games фрийрола,отпаднах ето така:
      http://www.pokerhand.org/?6008815P

Сесия #5 8x$0,55 SNG(45 men) profit $4,10
      За съжаление напоследък не ми остава много време за игра или по-точно се чувствам прекалено изморен за да играя колкото искам.Надявам се скоро да започна да правя малко повече и по-чести сесии и съвсем скоро да започна с $1,10 45 човека :)

P.S.Това е събрано от последните дни оттук нататък ще пиша след всяка сесия :)
  • 54 отговора
    • JohnGotty
      JohnGotty
      Бронз
      Сесия #6 9x$0,55 SNG(45 men) profit $2,05

Банкрола ми е $50 и мисля след още една сесия да комбинирам поравно $0,55 и $1,00 СНГ 45 човека.Като започнато от нула съм доволен засега :)
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Честит блог! Желая ти безпроблемно изкачване по лимитите! :)

Поздрави,
      Христо
    • JohnGotty
      JohnGotty
      Бронз
      Искам да попитам според вас по-напредналите кои видеа ще са ми от най-голяма полза при този формат който смятам да играя(СНГ 45 и 90 човека)?Скоро ще си върна статуса сребро и ще имам повечко за гледане :)
    • JohnGotty
      JohnGotty
      Бронз
      Досега не съм спазвал особено банкрол мениджмънт и ако и сега не го правех тилта щеше да е пълен,просто получавам изумителни badbeats.Все пак успях да изляза от сесията с 1BI печалба,което е по-добре от минус :)
      Сесия #7 8x$0,55 SNG(45 men) profit $0,50
    • JohnGotty
      JohnGotty
      Бронз
      Тази сесия съм малко по-доволен,като профита е само от $1 турнирите и май ще мина само на тях,така или иначе имам нужната банка.Малко спрях да качвам ръце,най-вече с цел да съм по-концентриран,но скоро пак ще слагам по-интересните :)
      Сесия #8 4x$0,55 SNG(45 men) +4x$1,10 SNG(45 men) profit $9,40
    • JohnGotty
      JohnGotty
      Бронз
      Бях малко изморен,но все пак реших да поиграя и излязох отново на плюс от сесията .Малко по малко,но се трупа :) Все пак една от целите ми е да свикна колкото може повече с начина на игра за този формат турнири.

Сесия #9 10x$1,10 SNG(45 men) profit $4,90
    • energetical
      energetical
      Бронз
      Здравей, JohnGotty :)

Радвам се, че вървиш успешно нагоре и че се искачваш по лимитите!
      Аз от 1 година играя основно турнирите с 45 човека в PokerStars. Успях да стигна до турнирите с вход 6.50$ - след което поради страха ми да играя на това ниво и неправилното управление на банката - (по точно си изтеглих банката) - сега пак играя турнири с вход 1.10$ :D И аз бях започнал свой блог в PokerStrategy - "С 10$ към звездите :) )" , който ще го възобновя и ще разкажа какво точно ми се случи през изминалата година.

В PokerStrategy има няколко полезни видеа за този тип турнири - в испанската и немската общност. Това са линковете:

$6.50 Fullring Turbo (45 Mann) - Teil 1

$6.50 Fullring Turbo (45 Mann) - Teil 2

SNG: Torneos Sit & Go SR $3,25 y 45 Jugadores

На мен лично за подобряването на играта на финалната маса ми помогна много програмата SNGWizard.

Много бъдещи успехи ти желая!

Поздрави

Тишо
    • JohnGotty
      JohnGotty
      Бронз
      Тези дни за съжаление отново опитах да се преборя с умората и резултатът е налице :) .Освен това нямах спечелен флип,просто кофти късмет комбиниран с лоша на моменти игра.Сега ще смъкна за малко отново на $0,55 и мисля че съвсем скоро ще съм отново на $1,10.Освен мисля да изиграя някой МТТ ако има подходящ тази вечер,защото ми се играе :) .Това засега,по-късно повече! :) Успех!

Сесия #10 18x$1,10 SNG(45 men) profit -$14,60 Банкрол $45.28
    • Gygri
      Gygri
      Бронз
      Здравей.

Бях точно пред теб на едната маса и те забелязах случаино, бях много шорт с 500-600 чипа на блайнд 150-200 и тъкмо си виках как да му ги дам на него че и ти беше с под2к и на следващата врътка или ни е сменило масите или си отпаднал и те нямаше.
    • JohnGotty
      JohnGotty
      Бронз
      Да и аз те забелязах даже на още една маса бяхме заедно :)
    • JohnGotty
      JohnGotty
      Бронз
      Здравейте!Онзи ден имаше Variance against me днес Variance with me :D Просто всичко си излизаше както трябва и почти навсякъде бях в парите.Освен това записах един МТТ $1,10 и един ХУ 4 човека $2,10,в които не успях да вляза в парите и просто не трябваше да играя.За съжаление забравих да си запиша колко турнира съм играл.Всички бяха $0,55 освен един $1,10.

Сесия #11 profit $15,35 Банкрол $60,63
    • JohnGotty
      JohnGotty
      Бронз
      Здравейте!Скоро не съм писал,защото спрях с експеримента по простата причина,че не съм си поставял предизвикателство и мисля че като няма такова няма и смисъл да пиша движението на банката си и т.н.Просто не смятам,че на някой ще му е чак толкова интересно.Иначе банката ми си е добре даже удвоена,най-вече благодарение на $2,20 180 човека турбо турнирите,от които изиграх няколко и ми се сториха доста добри.Ще възобновя редовното водене на блога,когато преценя че имам достатъчно време за игра и си измисля интересно предизвикателство .Е,ако има нещо интересно дотогава пак ще драсна някой ред :) Успех по масите!
      P.S.Ако някой има интересна идея за предизвикателство ще се радвам да я сподели,като се има предвид обаче,че не мога да играя всеки ден :)
    • JohnGotty
      JohnGotty
      Бронз
      Здравейте,измислих си предизвикателствои тъй като по принцип си водя блог на друго място ще постна публикуваното до момента по дати(започнах на шести април):

06-04-2011 14:42
      Реших да си подновя това,което пишех доскоро в блога си,но като си поставя за цел да удесеторя банката си главно чрез игра на 45 човека СНГ +някое МТТ,когато ми се играе в срок от два месеца.Ще водя статистика тук този път,защото предполагам че ще се следи от повече хора.Срока мисля че не е малък,но предвид това че не всеки ден имам време за игра мисля че е добре.Банката ,с която започвам е $65,74,а турнирите 45СНГ $1,10(турбо).

06-04-2011 17:32
      Сесия #1 12х$1,10 profit -$5,30 bank 60,44
      Лек тилт още в началото биеха ме с всевъзможни боклуци,но поне към края мааалко позакърпих положението.Сега малко антитилт терапия с Томб Райдър :D

08-04-2011 21:26
      След като претърпях известни поражения и усетих,че започвам да се првръщам в един от онези,които като видят асо не моггат да го хвърлят спрях малко с тези СНГ :) .Банката ми падна до около $50 след няколко неуспешни сесии и МТТ и реших да разнообразя с малко кеш игра на НЛ5.Възстанових си загубите и банката в момента е $63 като тази вечер ще изиграя само $2,20 ГТД 200 турнира за българи.Общо взето исках да кажа,че когато усетя че ми писва от СНГ ще разнообразявам с кеш,който доста обичам да играя.Знам че тази банка не ми е точно за 5НЛ,но мисля че всичко ще е ОК,предвид стила ми на игра :)

10-04-2011 05:41
      Направих една сесия по никое време само кеш отново на 0,02/0,05.Ще уточня че играя по 4 маси с пълен стак($5). Профит $21,04 за около 200 ръце(забравих да погледна точно колко са, но последно като гледах бяха 160 и играх съвсем малко след това.Приспадам $2,20 от турнира,който играх онази вечер и 3х$1,10 пак същата вечер-банка в момента $78,32.Малко омешано стана с всички неща,които играя,но няма да си поставям ограничения да играя само един формат,зашото ми става прекалено еднообразно.Просто ще се старая да спазвам стриктно банкрол мениджмънта и ще играя това,което ми се играе в момента :)

11-04-2011 23:56
      Така още една сесия:
      660 ръце кеш 0,02/0,05
      1х$1,10 МТТ(2,5к ГТД)
      1х$2,20 СНГ 180 човека
      3х$1,10 СНГ 45 човека
      Профит $9,25 банка $87,57
      От всичките изброени турнири не кешнах нито цент,така че профита ми е изцяло от кеш,което ме навежда на мисълта да се ориентирам по-сериозно към кеша и от време на време да си пускам някое МТТ.Други мнения? :)

12-04-2011 02:12
      Спрях с тия $1,10 45 човека турбо,защото прекалено много свикнах да бутам префлоп с малки и средни чифтове и АТ+ и после това влияе зле на играта ми в МТТ(най-вече) и кеш.По принцип на пълните кеш маси(9 човека) се чувствам много комфортно,но досега просто не съм спазвал достатъчно стриктно банкрол мениджмънт,което е ОГРОМНА грешка и е крайно време да променя ако искам да вървя напред и нагоре :) Преди време си бях поставил едно малко неясно предизвикателство-започнах с $50 и играех две маси кеш 0,10/0,25.Като ги направих $100 две маси 0,25/0,50;с $200 0,50/1,00 и така...Просто защото бях прочел че някакъв про го направил :) Е,стигнах до $540 някъде за три дни,за два ги загубих и после голям тилт :) Повече няма да позволя това!Тази ми банка в момента е изградена от фрийроли и ще се гордея със себе си ако постигна целта,която съм си поставил в момента чрез спазване на стриктен банкрол мениджмънт,а по-късно съответно и на постигането на по-високи цели :)

12-04-2011 17:33
      1x$1,10 MTT 2k GTD
      1x$2,20 SNG 180 човека
      431 ръце кеш $0,02/0,05
      профит $14,88 банка $102,45
      Профита отново е само от кеша,явно това ще се играе засега,играчите са ужасно слаби,а и вече си имам стабилни 20BI за $0,02/0,05.Евентуално ще кача лимита при достигане на 20BI за 10НЛ($200).
      P.S.Сесиите които правя засега са доста кратки,най-вече защото ми излизат някакви ангажименти и трябва да ставам.Днес така ми кълвяха,че почти насила станах,като ми се наложи да изляза :)

12-04-2011 23:32
      860 ръце кеш $0,02/0,05
      профит $19,27 банка $121,72

Това е засега оттук нататък ще си публикувам по нормалния начин :)
    • StabiBossa
      StabiBossa
      Бронз
      Браво, продължавай така !
    • JohnGotty
      JohnGotty
      Бронз
      След още около 1500 ръце съм на плюс с $0,38 :) Малко зациклих на едно място,но мисля че това е защото бях изморен докато играх.Просто сам усещам разликата в играта си,когато съм изморен и когато съм си починал.Лошото е че работя и нощни смени и това допълнително намаля времето ми за игра.Сега ще играя колкото мога,а ще наваксвам със с изоставането с предизвикателството през първата половина на месец май,когато ще съм отпуска ;)
      1500 ръце $0,02/0,05 профит $0,38 банка $122,10
    • beatfreak
      beatfreak
      Бронз
      Имам 1 въпрос: Как така на 10.04 за 200 ръце си направил профит от 21$ на 4 маси :s_confused: дай малко пояснения :D Иначе успех с блога и продължавай така да ги мачкаш :f_grin:

Поздрави,
      Иван
    • JohnGotty
      JohnGotty
      Бронз
      Първоначално публикувано от beatfreak
      Имам 1 въпрос: Как така на 10.04 за 200 ръце си направил профит от 21$ на 4 маси :s_confused: дай малко пояснения :D Иначе успех с блога и продължавай така да ги мачкаш :f_grin:

Поздрави,
      Иван
      В какъв смисъл как?Знам че са много малко ръце просто има такива играчи,които като им вземеш един малко по-голям пот без шоудаун и започват да приемат нещата едва ли не лично и да се опитват в следващи ръце да те гонят докрай :) А ти като си нътс нека те гонят :) Много ги обичам такива,а в нея сесия доколкото си спомням не беше само един.Плюс това беше 5 часа сутринта(играх след нощна смяна).Засега съм останал с впечатлението че като играя по обяд или след полунощ има доста по-слаби играчи.А и никога не показвам ръце,естествено освен ако няма шоудаун-нека се чудят и сами да се навират между шамарите :)
    • JohnGotty
      JohnGotty
      Бронз
      Взех малко изненадващо решение да си изтегля банката от старса и да депозирам в друга зала,но не заради драмите с ФБР и т.н.,а защото в новата зала ще получа отлични условия като бонуси,рейкбек и други :) Залата е РЕДАКТИРАНО ,ще играя отново кеш.Какво ще се случи с предизвикателството което съм си поставил още не знам,но ще споделям развитието тук след като депозирам :)

Здравей,

Това което си написъл го възприемам като реклама на покер зала, която не е партньор на PokerStrategy.com

Моля те, занапред имаи предвид, че е забранено съгласно правилата на форума ни!

Редактирано от DimitarLyubenov
    • JohnGotty
      JohnGotty
      Бронз
      Първоначално публикувано от JohnGotty
      Взех малко изненадващо решение да си изтегля банката от старса и да депозирам в друга зала,но не заради драмите с ФБР и т.н.,а защото в новата зала ще получа отлични условия като бонуси,рейкбек и други :) Залата е РЕДАКТИРАНО ,ще играя отново кеш.Какво ще се случи с предизвикателството което съм си поставил още не знам,но ще споделям развитието тук след като депозирам :)

Здравей,

Това което си написъл го възприемам като реклама на покер зала, която не е партньор на PokerStrategy.com

Моля те, занапред имаи предвид, че е забранено съгласно правилата на форума ни!

Редактирано от DimitarLyubenov
      Здравей,не съм искал да прозвучи като реклама и ще го имам предвид занапред :)

Иначе все още изчаквам решението на един малък проблем с Мънибукърс и не съм депозирал в новата зала,така че когато го направя може би ще трябва да удължа малко срока на предизвикателството,което съм си поставил.От друга страна поиграх малко на живо и се класирах за един турнир 110 евро на Златните,който ще играя днес,надявам се успешно :)