От 50$ до 0$

• ILD0702
      ILD0702
      Бронз
      Здравейте,
      казвам се Илиян и играя от скоро. Взех началния си капитал месец януари, но преди една седмица започнах да чета и от 3 дни играя. Опитвам се да играя СМС, спазвам таблицата и всичко на което ни учите за стратегията. Имам няколко въпроса.

1. Стратегията на малкия стак за кой лимит се отнася във Фул Тилд?
      $0.01/$0.02
      $0.02/$0.05 на който лимит играя!
      $0.05/$0.10
      ...защото примерите са дадени с $0.05/$0.10, но в Фул Тилд минимума бай-ин е 3.50$.

2. Имам 375 Фул Тилд точки, а защо имам само текущи StrategyPoints: 46?

3. Какво значи дългосрочен план? В смисъл имам изиграни над 4500 ръце, а парите от 50$ вече са 20$. Това много ли са, малко ли са? Да продължавам ли?

4. Според "elephant"
      Пре флоп съм вери тайд 0-10/7
      Пре флоп рейз пасивен 0-8/6
      Пост флоп агресивен 2.5-3.5/3
      Шолдалн very often 28-100/57
      ....ще съм много благодарен, ако някой ми обясни малко за тези показатели.

5. Какво трябва да направя за повишаването на тези пари?
  • 19 отговора
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Здравей Илиян,

Стратегията на малкия стак изисква входа ти да е точно 20 големи блинда и няма как да е печеливша, когато играеш с 35ББ. Явно си правил и фундаментални грешки щом само за 4500 ръце си преполовил банката си, но ако си играл на маси с 35ББ е разбираемо.
      Въпреки, че вече банката ти е доста малка, по-добре се преориентирай към друга стратегия или друг формат, защото СМС е неприложима във Full Tilt Poker, тъй като те, както и много други зали промениха минималния вход на масите.

Бих ти препоръчал или да смениш на FL, или най-ниските (като вход) турнири, или да се преориентираш към СГС на НЛ2 (но ще имаш 10 бай ина).

П.с. Дългосрочен план не може да се определи с точност, затова и се казва дългосрочен, но над 500 000 хиляди ръце или 1 000 000 ръце се води за добра извадка.

Поздрави,
      Христо
    • vvencislavov
      vvencislavov
      Бронз
      хаха амиии според мен това за дългосрочния план мисля че не е само да изиграеш там определен брой ръце и да си на печалба трябва да играеш и поне малко правилно :) направи си нещо от сорта на това както си сега със 20 $ играи само на 0.01/0.02 със минимален бай ин докато не ги направиш 50 тогава скочи на 0.02/0.05 и така а относно това как трябва да играеш нагоди се малко според противниците играй в позиция според мен на тези лимити лимпвай повече ако удариш тогава играй естествено с горе долу добри ръце от сорта на КТсуитед :) като удвоиш стака ставаш от масата и пускаш нова .Това е просто не се опитвай да блъфираш и прави по малки залози префлоп и ако удариш флопа взимай им парите и се качваш нагоре :)
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Първоначално публикувано от vvencislavov
      направи си нещо от сорта на това както си сега със 20 $ играи само на 0.01/0.02 със минимален бай ин докато не ги направиш 50 тогава скочи на 0.02/0.05 и така а относно това как трябва да играеш нагоди се малко според противниците играй в позиция според мен на тези лимити лимпвай повече ако удариш тогава играй естествено с горе долу добри ръце от сорта на КТсуитед :)
      @vvencislavov
      Изключително много съм ПРОТИВ твоя съвет!

@ILD0702 не те съветвам да го вземеш в предвид!

Причините са:
      Няма да имаш ясна стратегия, която да следиш и по която да играеш.
      Не лимпвай! Играй силните си ръце силно.

Митко,
    • vvencislavov
      vvencislavov
      Бронз
      хаха ок все едно играй си както знаеш аз не съм на - :) а пък като казах да лимпва повече това незначи че със всеки 2 и лимп със още 5 човека със среден стак в случая в добри ситуации така може да си спести доста също така и да спечели доста . но незнам аз съм играл адски много на тези лимити и съм си изградил някаква стратегия и навици който стават единствено с много игра
    • ILD0702
      ILD0702
      Бронз
      Много ви благодаря за съветите! Все си казвах, че ще се оправят нещата, но така и не се оправиха.
    • StabiBossa
      StabiBossa
      Бронз
      Покера е субективна игра, понякога е хубаво да се лимпва срещу определен вид играчи, дори и на микро лимитите.
    • faktor1
      faktor1
      Бронз
      Първоначално публикувано от moodkiller
      Здравей Илиян,

Стратегията на малкия стак изисква входа ти да е точно 20 големи блинда и няма как да е печеливша, когато играеш с 35ББ. Явно си правил и фундаментални грешки щом само за 4500 ръце си преполовил банката си, но ако си играл на маси с 35ББ е разбираемо.
      Въпреки, че вече банката ти е доста малка, по-добре се преориентирай към друга стратегия или друг формат, защото СМС е неприложима във Full Tilt Poker, тъй като те, както и много други зали промениха минималния вход на масите.

Бих ти препоръчал или да смениш на FL, или най-ниските (като вход) турнири, или да се преориентираш към СГС на НЛ2 (но ще имаш 10 бай ина).

П.с. Дългосрочен план не може да се определи с точност, затова и се казва дългосрочен, но над 500 000 хиляди ръце или 1 000 000 ръце се води за добра извадка.

Поздрави,
      Христо

Напротив.Във Fulltilt има така наречените Shallowtables,в които можеш да влезнеш с 20ББ дори и по малко :)
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Първоначално публикувано от faktor1
      Напротив.Във Fulltilt има така наречените Shallowtables,в които можеш да влезнеш с 20ББ дори и по малко :)
      Напротив. :) Shallow масите са по трудни за игра от начинаещ по СМС. Тъй като целта на СМС е насочена към хората с пълни стакове, които ще те колват по лууз. А на тези маси всички сте с къси стакове. :f_p: Изисква се допълнителен опит за игра на такива маси и едва ли ще е много на печалба. Отделно, че избора на такива маси не е много богат и ще му е трудно да тейбъл селектва, както изисква СМС.

Поздрави,
      Христо
    • faktor1
      faktor1
      Бронз
      Да,така е.Но аз играя на този тип маси по 4 едновременно от около 1 месец и за сега е нямало ден,в който да съм на минус. :D :f_p: .Дори и с по-малки стакове,също ти плащат олл ин с 45 или с bottom pair with 7 kicker :D :D
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Първоначално публикувано от faktor1
      Да,така е.Но аз играя на този тип маси по 4 едновременно от около 1 месец и за сега е нямало ден,в който да съм на минус. :D :f_p: .Дори и с по-малки стакове,също ти плащат олл ин с 45 или с bottom pair with 7 kicker :D :D
      Радвам се! :) Може и автора да ги пробва ако желае...

Поздрави,
      Христо
    • ILD0702
      ILD0702
      Бронз
      Честно казано, още не знам къде и как да играя. Пробвам S&G турнири и на кеш масите, но навсякъде не ми се получава. Преглеждам редовно стратегиите, видео материалите и правя тестове. Сега съм на възможно най-ниския лимит и си разширявам диапазона от ръце. Сега съм 7-9/100. Ще ви пиша, ако има някакъв резултат. Благодаря ви за съветите!
    • ILD0702
      ILD0702
      Бронз

• moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Здравей,

Оправил съм поста ти с прикачените файлове. Внимавай кой адрес копираш, защото така както ги беше направил, няма да ти се показват.

Поздрави,
      Христо
    • ILD0702
      ILD0702
      Бронз
      Здравей,
      Много благодаря :)

Поздрави,
      Илиян
    • ILD0702
      ILD0702
      Бронз
      Здравейте,
      искам да попитам :(
      Колко продължава един бет биит или лоша серия? Колко ръце 5к, 10к или повече? Колко големи блиндове е 100, 200, 500 повече....? Възможно ли е с 50$, ако играеш на най-ниския лимит да не ти издържи банката?

благодаря ви, предварително!
    • veso95
      veso95
      Бронз
      При мене са околко 2-10к ръце ......
    • elpatseto
      elpatseto
      Бронз
      Първоначално публикувано от ILD0702
      Здравейте,
      искам да попитам :(
      Колко продължава един бет биит или лоша серия? Колко ръце 5к, 10к или повече? Колко големи блиндове е 100, 200, 500 повече....? Възможно ли е с 50$, ако играеш на най-ниския лимит да не ти издържи банката?

благодаря ви, предварително!
      Здравей ILD0702,

Много интересен въпрос! Определено съм 100% сигурен, че всеки търси точния отговор на този въпрос, с цел да избегне лошата серия, но горчивата истина е че такъв няма! Надявам се по скоро да отшуми при теб!

Поздрави
      Пламен Георгиев
    • ILD0702
      ILD0702
      Бронз
      Благодаря и на 2-ма ви! Дано, че вече не издържам :) Преглеждам си ръцете, почти всички са с добър процент на "Equilator"! Толкова много пъти съм със стрейт или флъш а другите правят фъл хаус, или АА-та и поповете ме дънят страх ме е да влизам алл ин!
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Здравей,

Взимаш си малка почивка, сядаш и четеш статии, анализираш играта, публикуваш ръце за анализ. След това сядаш пак на масите и им показваш как се играе покер ;)

М