Домашни любимци

• theworldleader
      theworldleader
      Глобален
      Здравейте на всички!

Пускам тази тема с цел всеки, който има или обича домашните любимци да коментират различните породи кучета, котки и т.н., Ако пускате и снимки ще е най-добре.

Аз самият имам 4 кучета, които обаче живеят при родителите ми, тъй като живея сам реших да си взема и аз едно куче, за което да се грижа и да ми стане най-добрия приятел (в случая приятелка), защото знам какво е куче да държи на теб.

Ето две снимки, като с времето ще пускам постоянно. Те първа предстоят израстване, изкарване на вън на разходки, пускане на училище, много походи по Витоша и т.н. и т.н., така че ще има какво да пускам :)

На 58 дена е, като за името се чудя между Фрея и Акира. Дайте съвети.

Породата е сибирско хъски, а очите и през деня са буквално почти бели :)

Нека темата служи и за въпроси относно животните.

Поздрави,
      Цветомир
  • 40 отговора
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Аз съм по котките, понеже живея в къща с двор и постоянно си имаме по някоя улична превъзходна. :D Не съм им правил снимки обаче. Иначе обичам всички животни, но куче е трудоемко да гледаш и колкото и да ми харесва нямам време за това. Котката се гледа сама.
      Като спечеля достатъчно за къща тип "Американската мечта", ще си взема и някой лабрадор, голдън ретривър или ротвайлер да тича по моравата в двора.

Поздрави,
      Христо
    • theworldleader
      theworldleader
      Глобален
      Горе на къщата при нашите, докато живеех там имахме доста котки, подобни на твоите, но като цяло не ги харесвам. Винаги сме имали кучета и съм ги обичал, та сега и реших да си взеха и аз за вкъщи, да се гледаме един друг :) Трудоемко е, но утре ще ти се роди дете и ако тичал по кучето да го бършеш, да го разхождаш, да го храниш и т.н., ще ти е трудно :)

Поздрави,
      Цветомир
    • rosso1948
      rosso1948
      Бронз
      Ето я и моята принцеса :f_biggrin:

• theworldleader
      theworldleader
      Глобален
      Хаха, точно тези котки са ми били много странни. Каква порода е :)

Котките не ги харесвам, защото все си мисля, че са отмъстителни.
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Първоначално публикувано от theworldleader
      Хаха, точно тези котки са ми били много странни. Каква порода е :)

Котките не ги харесвам, защото все си мисля, че са отмъстителни.
      Зависи от котката. :) Персийска или ангорска е тази може би...

П.с. Не може само за кучета да пишем. :f_p: Някои си нямаме. :)
    • rosso1948
      rosso1948
      Бронз
      Персийска е котката (полуекстремал) !!! Досега съм имал само 1 куче и всико останало беше котки :D Много хи харесвам и предпочитам пред кучето !

п.п.Другите персийски са екстремали ,те са тези с набитите носове .Ние си взехме полуекст. защото по-малко боледуват.Екстремала има много проблеми с очите !
    • nadichka
      nadichka
      Бронз
      Това е Зина (Заекът Воин) :D На първата снимка е като бебе, а на втората е вече голяма. Когато играя покер си я вземам до мен, тъй като заешката опашка носела късмет :D

• kymupa
      kymupa
      Бронз
      @theworldleader - вече официално ти завиждам.

От много отдавна искам хъски, но по ред причини не мога да си взема. Наистина е едно много хубаво преживяване да имаш такъв приятел. Да ти е жива и здрава.
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Нашите домашни любимци
      :D :D :D :D :D :D :D

Иначе ето и моя звяр :)

Ето и рибоците :f_confused: :f_confused: :f_confused: :f_confused: :f_confused: :f_confused: :f_confused: :f_confused:
    • veselinski
      veselinski
      Бронз
      Първоначално публикувано от kymupa

От много отдавна искам хъски, но по ред причини не мога да си взема. Наистина е едно много хубаво преживяване да имаш такъв приятел. Да ти е жива и здрава.
      И аз искам хъски и ще си взеам някой ден, много красиво животно е.
    • Nomad1990
      Nomad1990
      Бронз
      theworldleader , очите ще побеляват все повече с времето, на моя ,6годишен вече ,синьото му е само отенък :tongue:
    • kiril92
      kiril92
      Бронз
      Аз си имам кокер шпаниол от 1996 година.
      Вече е много стар ,почти не чува,даже имам съмнение и че не вижда много добре но това е от ЕГН-то

От 2 години си мечтая за една домашна Фретка,но наще не дават :
    • PetChoveka
      PetChoveka
      Black
      Аз имам брат, който живее при родителите ми и като съм вкъщи понякога се занимавам с него :D Като малък имах котка, но тя реши да скочи през терасата и да се размаже.
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Първоначално публикувано от PetChoveka
      Като малък имах котка, но тя реши да скочи през терасата и да се размаже.
      +1 :) Сиамка. От 9тия етаж се хвърли .... Обичаше да се пече на парапета на тераса, но на антената (едно време бяхме с антени ... преди доооста време беше - някъде 1ви или 2ри клас да съм бил, т.е. 96, 97ма година) беше кацнало едно врабче и от там нататък е ясно :) :D :D
    • faktor1
      faktor1
      Бронз
      Ето го и моя дивак :D :D
    • tashunkos
      tashunkos
      Бронз
      Първоначално публикувано от faktor1
      Ето го и моя дивак :D :D
      Колега, какво порода е кучето? Виждат се само очи и зъби :D

Иначе винаги съм искал немска овчарка, но душа не ми дава да го завра в двустаен апартамент. Затова си имам котак, уникален характер, понякога учудващо проявява някакъв интелект :D

Последната вечер примерно, нощес започна да ми дърпа завивката със зъби, да му отворя вратата, че му се допишало :D

Иначе и аз като малък имах една котка дето летя от 11 етаж, опита се да скочи в балкона на съседите, явно обаче не беше преценил разстоянието. Лошото беше, че долу в блока имаше кафе и майки с деца....и бяха писъци, деца реват, беше страшно.
    • fabulous91
      fabulous91
      Бронз
      [img]http://file://localhost/C:/Users/Ivan/Pictures/Hera/Изображение0218.jpg[/img]
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Моят заек живее в София със сестра ми. Счупихме го като бебе и има железен пирон в крачето си, та се оказа доста трудно с документите, за да го взема с мен в Гибралтар. Затова си остана българче.

Отговаря на следните имена: Шишо, Шушо, Шаро, Не-яж-кабела-бе, Дебелия, Шушимин и т.н.

Ето го като любопитно бебе:

Ето го като голям:

Когато спи, прилича на умрял. Неведнъж ни е стряскал:
    • nadichka
      nadichka
      Бронз
      Когато спи, прилича на умрял. Неведнъж ни е стряскал:

:D Явно при всички зайци e така , защото и моя спи като умрял. И също едно от имена и е "нееее, не и този кабел" :D