протест на 13.03 против цените на горивата

• DIMIKER
      DIMIKER
      Бронз
      здравейте ,във връзка с предстоящия протест реших като съвестен гражданин да публикувам тази новина

Протеста е мирен! Няма да се блокират пътища или обекти!
      Организацията е следната: за всеки град има час и място за сбор. След като се съберат всички желаещи, се тръгва по предварително определен маршрут. Достига се до определена/и бензиностанция/и и се зарежда за малки суми. Препоръчително е да има една колонка свободна за други граждани.
      Целта на зареждането за дребни суми е едновременно да се забави работата на обекта и по-важната - да се покаже на управляващите, че сме стигнали до ниво, след което варианта е въобще да не се зарежда!

Информация за градовете, които ще участват , часовете и местата за среща
      СОФИЯ - 13 март 2011 г среща на Бензиностанция OMV на бул. Г.М.Димитров - кръстовището с бул.Кл. Охридски в 13:00 ч
      СОФИЯ 2 - ЗАПАД - 13 март 2011 Среща в 13:00 на Паркинга на Кино Арена Запад
      ПЕРНИК - 13 март 2011 среща в 17:30 на ЖП гара МЕТАЛ
      СТАРА ЗАГОРА - 13 март 2011 среща в 13:00 на паркинга на пред Мола и Мусю Бриколаж
      ПЛОВДИВ - Сборен пункт изхода на паркинга на Метро в Тракия 13март 11.30часа.Да се съберем до 12.00 най късно и да се разпределяме по бензиностанциите.
      ПАЗАРДЖИК - 13 март 2011 Среща в 11 30 на битака, след което цялата група зарежда бензин за стотинки, по няколко пъти.
      БУРГАС - 13 март 2011, среща на паркинга на МЕТРО в 12:00 ч, бензиностанциите ще се определят в последствие.
      ВАРНА - 13 март 2011 среща на паркинга на крайбрежната алея в 13.30 ч
      ВЕЛИКО ТЪРНОВО - 13 март 2011 Среща на паркинга на Практикер в 11:00 ч
      РУСЕ - 13 март 2011 Среща в 12,00 ч Кауфланд (на кръговото)
      КЪРДЖАЛИ - 13 март 2011 Среща в 12:00 ч паркинга на Била
      ПЛЕВЕН - 13 март 2011 Среща в 13:00 ч на Паркинга на Кауфланд (до парк "Кайлъка”
      МОНТАНА - 13 март 2011 Среща в 16:00 ч на автопазара (полигона) до стадиона
      ГАБРОВО - 13 март 2011 Среща в 12:00 ч на Паркинга пред ЖП Гарата
      КАЗАНЛЪК - 13 март 2011 Среща в 12:00 ч на паркинга зад Универмага
      ДОБРИЧ - 13 март 2011 Среща в 10:00 ч до вторични суровини, където се провеждат ежеседмично гонките
      БЛАГОЕВГРАД - 13 МАРТ 2011 Среща в 10:30 на ПАРКИНГА НА ЮЗУ
      АСЕНОВГРАД - 13 март 2011 Среща в 11:30 На газките (широкото до стадион "Шипка")

Източник: Национален протест
  • 59 отговора
    • PetChoveka
      PetChoveka
      Black
      Цените са екстра. Ако обаче има протест за повишаване курса на долара задължително участвам. Някак не виждам особен смисъл в целия протест за цените на горивата. Нали цените се определят от тея типове, които ги внасят, а тея фирми не се ли държат като цяло от външни големи фрими, на които едва ли им пука много много. А и винаги можете да замените автомобила си с колело, което е здравословно за вас, а и за мен, тъй като ще дишаме по-малко отровни газове.
      Все пак щом има хора, които искат да задоволят потребността си от участие в нещо "мащабно", мислейки си че може да промени нещо от този тип, по този начин е добре.
    • illmate
      illmate
      Бронз
      Верно че никакъв смисъл няма - саламът който ядеш от магазина е прелетял до там заедно с хляба и компания. Покачването на горивата означава покачване на всичко - стоки, услуги.

Мир
    • rosso1948
      rosso1948
      Бронз
      http://ikonomika.org/?p=5304

Всеки казва ,че бензина е наи-евтиния в цяла европа !!!! Да може и да е така ,но искам да обърнете внимание на разликата от 0.30 евроцента за литър в Германия и разликата в минималната заплата !!!! И не само за тази страна !!! Не може да подържаме при тези заплати европейски стандарт на живот ,просто няма как да стане с 400 евро заплата в БГ и 3500 евро в Германия за същото нещо което върша или 4000 паунда за Англия !!!!
    • phdmoriarty
      phdmoriarty
      Бронз
      хахаха отново простиО българин ще си покаже магарията
      тази изцепка е сравнима с протеста пред БНБ за високите лихви на банките

1. цената на горивата зависят от изключително много показатели и много малко зависи от посредниците...абе не ми се обяснява... просто смЕх
      по същата логика могат да протестират, че слънцето изгрява от изток; поне да проверят какво стана преди седмица две на световните борси( а кампанията за повишаването на цените течеше с пълна сила последните 2-3 месеца за справка всяко едно интервю по CNBC)

2. стандарта на другите места е по-висок, най-общо казано„ поради две причини; или хората работят и имат много големи умения/знания(а в България 99% са на ръба на имбецилността; горният протест доказва това) или имат нечовешки публични дългове(като Гърция, Италия, Испания...)
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Според мен е хубаво да се протестира, НО за нещо, за което има смисъл. Идеята ми е такава, че трябва да се протестира за цените на продуктите, които произвеждаме и да се иска обяснение за високите цени на тока, житото, хляба, олиото, а не на вносните стоки (в случая петрол), където до голяма степен цените не зависят от нас. И все пак ако имам време смятам да отида на протеста. Дали ще има ефект от протеста?! Мисля, че ще клони към нула.
    • veselinski
      veselinski
      Бронз
      Чета и имам чувството,че някои пубер го е измислил като идея за тоя протест.Много повече ще им повлияете ако спрете да се разкарвате за щяло и нещяло с коли. Има градски транспорт,има велосипеди, има и скутерчета и мотопеди. Но понеже сме научени с колата и до кенефа да ходим ако може ще си плащаме като попове. А че сме бедни - това си ни е съдбата.
    • durrrrr789
      durrrrr789
      Бронз
      Първоначално публикувано от phdmoriarty
      хахаха отново простиО българин ще си покаже магарията
      тази изцепка е сравнима с протеста пред БНБ за високите лихви на банките

1. цената на горивата зависят от изключително много показатели и много малко зависи от посредниците...абе не ми се обяснява... просто смЕх
      по същата логика могат да протестират, че слънцето изгрява от изток; поне да проверят какво стана преди седмица две на световните борси( а кампанията за повишаването на цените течеше с пълна сила последните 2-3 месеца за справка всяко едно интервю по CNBC)

2. стандарта на другите места е по-висок, най-общо казано„ поради две причини; или хората работят и имат много големи умения/знания(а в България 99% са на ръба на имбецилността; горният протест доказва това) или имат нечовешки публични дългове(като Гърция, Италия, Испания...)

Приятелю ти работил ли си някъде другаде освен в тая измислена държава??? Защото аз съм и то не само в цитираните от теб ДЪРЖАВИ !!! На другите места хората имат права и задължения..за разлика от тук.Нима овчото скланяне на глава е решение???? Ако всички мислеха така щяхме да си пращаме съобщения по пощенски гълъби още...сещаш ли се ;)
    • LuckyLucianooo
      LuckyLucianooo
      Бронз
      phdmoriarty
      PetChoveka

Еваллата за "ентусиазма". Затова бедната ни и смачкана държава ще става още по- бедна и смачкана. Защото един път няма да съберем като народ, така както направиха гръцките фермери например или почти целия арабски свят? Ама то така, българина си е свикнал да го тъпчат без да оказва съпротива. Още от турско. Бият ни и вместо да изревем, ние си свеждаме кротко и смирено глава и НИЩО!!

Другата българска логика- на мене ми е добре пък вуте да се спасява. Икономиста който се изказа над мене. Гледам си много вещ- я обясни кои са показателите от които зависи цената на горивото? 10 ще можеш ли да ми избориш? Ама без да ползваш чичо Гугъл. О, ти вече си го направил...

Второ не си мисли, че в България няма хора с "много големи умения/знания". Доста си подценил държавата ни за да говориш така. Почти целия свят, ако не целия има нечовешки публични дългове. Благодарение на тях се печатат още и още пари. На това се крепи системата все пак
    • NWZION
      NWZION
      Бронз
      Първоначално публикувано от PetChoveka
      Цените са екстра. Ако обаче има протест за повишаване курса на долара задължително участвам. Някак не виждам особен смисъл в целия протест за цените на горивата. Нали цените се определят от тея типове, които ги внасят, а тея фирми не се ли държат като цяло от външни големи фрими, на които едва ли им пука много много. А и винаги можете да замените автомобила си с колело, което е здравословно за вас, а и за мен, тъй като ще дишаме по-малко отровни газове.
      Все пак щом има хора, които искат да задоволят потребността си от участие в нещо "мащабно", мислейки си че може да промени нещо от този тип, по този начин е добре.

Ей това е една от причините, че сме такива овчи главици, ей така както ти не виждаш смисъл по същия начин доста бъглари не виждат смисъл в надигането на глас, докато на други места хората постигат това, което искат да постигнат, чрез обединение и единомислие по отношени на протестите. А иначе държавата МОЖЕ да регулира цените на горивата.

Не бях прочел докрай кометарите. Сега го направих и се радвам да видя, че все пак има хора на моето мнение
    • veselinski
      veselinski
      Бронз
      Първоначално публикувано от NWZION
      А иначе държавата МОЖЕ да регулира цените на горивата.
      Държавата може много работи, ама няма да ги направи. Както не ги е правила в последните 20 години и няма да ги направи и в следващите 20.
      Ако някой иска промяна - съберете се пак пред парламета както през 1997 година и як шут в гъза на 240-те дебила вътре, щото те са хората дето трябва да ви оправят.
    • durrrrr789
      durrrrr789
      Бронз
      LuckyLucianо
      NWZION

+1
    • PetChoveka
      PetChoveka
      Black
      Не виждам никакво скланяне на глава. Опитвам се да променя това, което зависи от мен! Ако това да стойш с високо вдигната глава означава да висиш като марсол на някоя бензиностанция и да се радваш че зареждаш за 30 стотинки на литър ЕВАЛА. За българите можем да си говорим много. Навсякъде чувам, как всеки обяснява, че всички останали свеждат глави, но не и той. Можеш да се огледаш през терасата или да се разходиш по улицата за да видиш, колко смели хора с вдигнати глави ще видиш, но ако ги попиташ естествено, че не биха свели глава. Незнам кой на какво е свикнал, но аз съм свикнал да правя нещата, така че да прокопсам аз / знам, че съм егоист /, но това е живота. Никой не ми е потропал на вратата и да ми каже "Аз ще направя нещо за теб, или искаш ли да ти дам пари, или нещо от този сорт", но пък най-редовно някой ми тропа за да ми иска нещо.
      В БГ всички сме свикнали да плюем и да не правим нищо, а ако правим нещо да сме като мърди и да си бъркаме в носа докъто го правим. Не е ли така?
      Все пак попитаите произволни хора на протеста, каква е целта на този протест, как би трябвало да се постигне, какво е мотото на целия протест и такива други въпроси. Определено ще чуете интеерсни отговори.
    • NWZION
      NWZION
      Бронз
      Първоначално публикувано от veselinski
      Държавата може много работи, ама няма да ги направи. Както не ги е правила в последните 20 години и няма да ги направи и в следващите 20.
      Ако някой иска промяна - съберете се пак пред парламета както през 1997 година и як шут в гъза на 240-те дебила вътре, щото те са хората дето трябва да ви оправят.
      Да му мислят тези, които останаха в България, както и да звучи това. Обаче лошото е, че до толкова е нагазила в лайната вече България, че ме съмнява, дори и да се намерят хора за групово недоволствно, едва ли ще бъдат оставени да направят нещо, даже близко до онези събития
    • NWZION
      NWZION
      Бронз
      Първоначално публикувано от veselinski
      Да му мислят тези, които останаха в България, както и да звучи това. Обаче лошото е, че до толкова е нагазила в лайната вече България, че ме съмнява, дори и да се намерят хора за групово недоволствно, едва ли ще бъдат оставени да направят нещо, даже близко до онези събития
      Е то евентуалното правене на някакви протеси и несъгласия със ситуацията с цел вероятното подобряване на положението в измислената ни държава да няма да го правиш за комшията Иванчо например не е ли това за твоето и на близките ти добро?
    • rokesantacruz
      rokesantacruz
      Бронз
      Тука бая финансисти има. Преди 3 години нефта беше 160$/барел, бензина 2.4лв.Преди 2 години нефта беше 70$/барел, а бензина 1.7лв. Преди 1 година нефта беше 75$ за барел бензина 2.1лв. Сега нефта е 110$ за барел, а бензина е 2.45лв. Цените си ги нагласят както си искат - яко спекула. Преди изборите ще паднат цените на горивата. Всичките лай........ри дето се изредиха да ни оправляват папат парички от руснаците и си траят. Скочат ли горивата скача всичко. Чукат ни яко пък ние май вече сме свикнали.......Само "овце" се "навъдиха" в България. Каквото им кажеш го приемат. Горивата ни са едни от най-скъпите в евросъюза. Който вярва на друго е повече от "риба".
    • LuckyLucianooo
      LuckyLucianooo
      Бронз
      PetChoveka

Това, че едва ли не на никой не му пука за тебе(съдя по твоите думи), не означава, че с другите е така. Твърдиш, че никой не потропвал на вратата ти с думите "Искаш ли да направя нещо за теб". Лол я ми кажи ти колко пъти си го правил досега за да искаш това от другите хора? Като искаш нещо, не трябва да стоиш с кръстени ръце, а да направиш нещо по въпроса. Всеки човек е егоист сам по себе си (това е инстинкт за самосъхранение), но когато става въпрос за обща кауза е хубаво да сме обединени. Да ти припомня, че разединието е една от главните причини България да е тъпкана 500 години.
    • durrrrr789
      durrrrr789
      Бронз
      Факта че всеки един от нас е малко или много покер играч ни прави единаци.иначе казано няма как да сме на едно мнение , освен че АА след 3 бет са ол ин :D :D :D Имали 1 от вас , който да е доволен от пенсията на баба си или дядо си или от заплатата на майка си или баща си?! Мисълта ми е ,че тая скапана държава ни прави постоянно на щайги и някои се опитват да заемат страна на която никога не са били.Незнам какво имате против бензина да е 0,30лв?! Едвали има някой на който парите да с а му в повече ?( ?( ?( ,а пък може и да има грайндери дето не им пука ам адииии ..... ВъРете да Пасете ГрандоМАНИ
    • PetChoveka
      PetChoveka
      Black
      Аз съм ок за общите каузи. Стига каузата да си заслужава. Всеки се оплаква, че цените били високи, че парите му били малко. Факт е, че българите се питаме "Колко пари получаваш", а не "Колко пари заработваш", от тук се надявам да можете да си направите изводи сами какво искам да кажа. Ако не можете, ще ви подскажа. Живеем в страна пълна с некадърни и неграмотни хора, няма значение кои ни управляват. Всеки е тръгнал да се оплаква, че някой друг му е крив, че няма пари етц, а вижте в някоя малоумна чалготека как хвърчат бутилки и всеки е много голям. След като всички са патрони и дават по 120 лева за бутилка алкохол струващ 15 лева в магазина, защо се оплакват за бензин и за каквото и да било. И тук пак ще кажете стандарт на живот, няма пари, криза. Проверете в магазините започващи с технонещо си да видите, че е пълно и хората излизат с големи кашони. Със сигурност не са си купили нов тостер в огромен кашон от плазмен телевизор. После същите тея хора ми обясняват, че няма пари и трябва да протестираме. Малко несвързано се получи, но имах някаква идея като го писах. Надявам се не съм обидил никого, просто изказвам мнението си по въпроса.

ПС. По същата логика не съм потропал на ничия врата да искам пари, защо тогава гадната циганка ми тропа 3 пъти в седмицата на вратата... Някои се опитваме да се оправим сами, други са свикнали другите да ги оправят.

Поздрави
    • LuckyLucianooo
      LuckyLucianooo
      Бронз
      Именно бе човек и аз това казвам. Всеки стои, чопли си нослето, хленчи, мрънка, ослушва се, но нищо не прави по въпроса. А каузата си заслужава. Не е необходимо да ти казвам, че скокнат ли горивата, скача всичко, дори и това да покараш колело! Въобще 20 години ни съсипват с това качване цените на всичко. Тези хора които ги гледаш по дискотеките, че са се напили 1 път и стават мъже мога да то обясня- селянчета които са си похарчили месечната заплатка наведнъж, а после гладуват и искат пари назаем. Не се заблуждавай!!Това което виждаш е маска зад която се крие комплексар! Хората с големите кашони - 90% от тях ги купуват на заем. След това трябва да се бъхтят сума време за да си изплатят хубавата плазма. Това, че тебе не те засяга, не означава, че не трябва да протестираш, защото ще стигне и до тебе рано или късно!! Без обществото си загубен!!

На въпроса защо гадната циганка ти тропка на врата за пари мога да ти отговоря, но ще трябва да пиша поне час. Зачерква социални, икономически и морални аспекти.

Защо в 21 век и в държава като нашата има гладни и бедни хора които едвам свързват двата края? Защо българите редом до циганите взеха да ровят по кофите?!?! А преди нямаше такова нещо. Е??

Поздрави!!