Тъп въпорс!

• yyinggyyangg
      yyinggyyangg
      Бронз
      Здравейте! Не съм начинаещ играч...спечелил съм и все още печеля доста пари на покер, но имам един въпрос, който е точно за начинаещи, затова много ме е срам да попитам, но няма накъде.....
      Та въпроса е следния: Оставаме примерно 2-ма човека на масата (всички други фолдват)....на флота,търна и ривъра никой не удря чифт, стрейт,флъш или каквото и да било.... как се определя кой печели? Имало е случай в които играчи с различни карти си раделят пода...става въпрос за Hold'em покер.Чел съм най-различни глупости, за които съм убеден,че не са вярни. Ако е възможно някой да даде едно дълго и ясно обяснение.
  • 12 отговора
    • spens1to0o
      spens1to0o
      Сребро
      Не виждам смисъл от дулго и ясно обяснение човека който държи най високата карта печели , ако двамата са с асо се гледа другата карта а ако другата им карта е по-ниска от най-ниската на пода делят.
    • bguser
      bguser
      Бронз
      Сплит пот
      Пример 1:

Играч 1 има Ah 2h

Играч 2 държи Ad 9d

На борда има Ac Qh 8h 8c 3c

Двамата играчи правят следната ръка: A A 8 8 Q Боите нямат значение, защото никой от играчите няма флъш. 9d е по-силна от 2h, но тя не се брои, защото само най-добрата покер ръка от пет карти се брои. Затова има сплит пот.

Пример 2:

Играч 1 държи 5s 4h

Играч 2 има Ad As

Бордът е : Qc Jh 10h 9c 8c

Двамата играчи имат еднакъв стрейт. [SIZE=20]Чифтът от аса не се брои, защото той не участва в образуването на най-добрата възможна покер ръка от пет карти.[/SIZE] Следователно потът се разделя.

В Холдем често се стига до сплит пот, защото пет от наличните седем карти са еднакви за всички играчи. Ако последните две карти са също от еднакъв ранг или не са необходими за образуване на най-добрата възможна ръка, тогава потът се разделя автоматично. Когато двамата играчи започват с подобни ръце, напр. 8c 7c срещу 8h 7h , резултатът е почти винаги сплит пот.

С най-прости думи - ако на борда има Роял Флъш ЗАЛАГАЙ ВСИЧКО КАКВОТО ИМАШ и се моли противника да не е светнат както теб преди и да се откаже, иначе делите и трупате излишен рейк. Обаче ако на пота има Каре 2(Двойки), печели този който държи А, К, Q, J... (най-силния кикър). Ако има на пота 7 8 9 Т J в теб са Q и К, а в противника J Q - печелиш ти ;)
    • bguser
      bguser
      Бронз
      spens1to0o и ти си сребро :) дам...
    • IvanPS
      IvanPS
      Бронз
      Здравей yyinggyyangg,

Не забравяй, че се взима най-добрата комбинация от карти измежду двете ти раздадени и петте на борда.

Ако нито една карта от твоите и тези в опонента ти не могат да подобрят комбинацията от карти на борда или ти и противникът ти държите еднаква карта, която може да подобри комбинацията на петте карти на борда, то следва сплит пот.

Примерите на bguser са показателни за подобни ситуации.

Поздрави,
      Иван
    • bguser
      bguser
      Бронз
      Здравей IvanPS,
      Благодаря за точното допълнение :) Нещо хич нямам дар слово и не мога да правя изчерпателни обяснения :) но дано с твоето допълнение да му се изясни на yyinggyyangg. Мисля че на yyinggyyangg въпроса се отнасяше точно за сплит пот, защото той другото си го знае ;) все пак печели доста от покер... :)
    • jikev
      jikev
      Бронз
      как се определя кой печели?

Гледат се петте най-добри карти от общо 7-те(с двете които държите)
      Ако 5-те силни са еднакви - делите!
      В другия случай - печели тоя с по силната карта!
      По силната карта може и да е петата! На флоп АКТ82о ти си с с 64 а другия е с 35, печелиш ти. Твоята 6-ца допълва петте силни карти!
    • IvanPS
      IvanPS
      Бронз
      Здравейте,

yyinggyyangg надявам се да си разбрал от хубавите обяснения на нашите потребители, а сам знаеш, че винаги можеш да poпиташ, ако нещо е останало неясно.

bguser твоите примери и тези на jikev бяха повече от изчерпателни - добра отборна работа :tongue:

Поздрави,
      Иван
    • phdmoriarty
      phdmoriarty
      Бронз
      една от най-лудите ситуации в холдем-а е когато има стрейтфлъш на борда...
    • veselinski
      veselinski
      Бронз
      Нит :D
    • yyinggyyangg
      yyinggyyangg
      Бронз
      Благодаря много за обяснението!!!!
    • yyinggyyangg
      yyinggyyangg
      Бронз
      Дойде ми друга ситуация на акъл....
      Примерно има двама играчи:
      Играч 1 има 8h 5h
      Играч 2 държи 8d 4d
      Бордът е: 3 3 3 3 8
      В тази ситуация предполагам отново има сплит пот, нали така?
    • AceAndTenOfSpades
      AceAndTenOfSpades
      Начален
      Да, има сплит пот,защото максималната комбинация трябва да е от 5 карти като има quads 3 (4 карти ) и двамата имате еднакви кикъри ( 8 ) е логично че ще разделите пота.

AceAndTenOfSpades :spade: