!!!ВАЖНО!!! Грозен Вирус през Facebook!!!

• Zoristiq
      Zoristiq
      Бронз
      Последните 2-3 дена компютъра на работа полудяваше преинсталираха го 1-2 пъти и след това антивирусната пак полудяваше... Естествено си изтрих всички Покер-акаунти от него и забравих да играя там и естествено управителя 2-дена ми пили , че това било от където играя покер=хазарт=измами=вируси.. Опитах се да му обясня , че една такава зала е 100 по защитена от коя да е банка, но нямаше ефект.. Както и да е казах му , да ми удържи 20лв за преинстала и да не се занимавам психически повече с това.. Докато преди 25мин си гледам Фейсбука от нас , че управителя ми е писал нещо в чата.. поглеждам.. ОМГ!!! Това е същото съкращение на на вируса в копютъра на работа.(Явно колегата се е зарибил нещо да гледа някакви снимки защото аз там из фейсбуци не се ровя....)

Вируса първо прецаква антивирусната която започва да засича всяко *.exe като вирус и дефакто ти спира всички процеси и ти казва ,че firefox-a/winamp-a/bit-torrent-a и всичко включено е вирус и ти дава опция само да ги изтриеш като опиташ да си стартираш ядрото на антивирусната за да пуснеш проверка ИЗКАЧА , че и то е заразено .. Натискаш рестарт Компютъра се рестартира и като зареди Уиндоуса ВСИЧКИ заредени процеси в Start-up(жизненоважни за работата на системата.. пояснявам за някой по неразбиращи) се заразяват и дефакто сте ДО ТУК !

ПС: Пиша първо тук защото всички тук сме свързни с банки с кредитни карти с акаунти свързани с пари и със важни хронологии по компютрите и мисля , че на никой няма да му е приятно такова развитие на нещата ...
      Be Careful!!!

:diamond: Z :diamond:
  • 6 отговора