HUSNG again

• DilyanDimitrov
      DilyanDimitrov
      Бронз
      Здравейте,

Най-после се реших да почна и аз един "блог". От малко над година съм в Покерстратеджи и доста често следя форума, но не съм от най-активните членове. Започвам блога, за да стана по-дисциплиниран и сериозен към покера, да получавам съвети от вас, да поделям мисли (най-вече покер такива) и ... каквото друго дойде.

За мен
      Казвам се Дилян, на 23 години, родом от Велико Търново, но вече 4-5 години живея и работя в София.

Покер началото
      Както се сещате, началният капитал го загубих за 2-3 месеца в Еверест. Започнах Fixed Limit, направих +20$, но след първият даунсуинг (тогава надали съм разбирал, какво е това) разбрах че няма да го бъде тоя Fixed Limit и започнах да играя каквото ми дойде - снг, кеш, без BM и така на 0$ - нищо уникално. Играх фрийроли, имах в няколко зали по малко $, нищо сериозно.

Но ключовият момент беше, когато с последните 2$ в 888 реших да изиграя 2 турнира 1$+0,10 и каквото стане. Тогава тези турнири бяха с около 150 човека. Още в първият кешнах :D , късмет, завърших 3ти за 15$, това се случва около Април миналата година. Първата ми голяма печалба, голям кеф. Тогава реших да продължавам с тези турнири с по 1$ вход и банка около 16$. Не след дълго (1 седмица) айде пак на финалната маса, този път 4ти за 10$. И така след около месец без много много игра смъкнах малко банката (нямаше FT), докато най-после не ударих ПЪРВОТО МЯСТО и взех 42$. Направих банка ~50$ и реших че вече мога да играя SNG-та с BM, Почнах 10man за 1$+0,20. Миксвах SNG-тата с МТТ за 1$ и съвсем малко HUSNG за 1$. Резултатите от SNG-тата:

Games Played: 221
      Avg Buyin: 1,20$
      ROI: 21,8$
      Winings: +57,80

Доста малко, но какво да се прави. Изиграх и ~80 MTT с печалба около ~40$, общо 14 FT, като най-добрият резултат си остава първото място преди това. Едно 2ро, едно 3то и т.н.
      Смешни пари, но за мен си беше голям успех, и след известно време направих първите си 100$ банка в 888, после качих до 140$ и реших да мина на 2,50$ 10ман. След гаден даунсуинг и доста тилт, реших да се махна от 888.

Преминах през FTP да играя 2$ SNG на една маса, и там не ми се получи и тогава вече реших изцяло да премина на HUSNG, в 888 имах изиграни около 70 с хубава успеваемост и доста ми харесвваха като игра.
      Минах през Кейк (тракнат към Покерстатеджи + Рейкбек), но естествено там трафик нямаше и трябваше да се махна без дори да се опитам да изчистя и една част от бонуса.

Nowadays
      Отидох в Покерстарс (преди месец някъде), трафик има колкото щеш и софтуера е доста добър. Започнах с 120$ банка на 5$ reg. speed (малко агресивно като се имаше предвид че нямах много много опит). Естествено Старса си ме посрещна подобаващо и трябваше да смъкна на 2$. Сега все още играя 2$ като се опитвам все по често да миксвам с 5$.
      Ето и графика на 2$ досега в Покерстарс:

На 5$ няма да слагам, защото е отрицателна и грозна (-6 стака под ЕВ :( ).

Това е засега, понатам ще поставя цели и ще кажа други неща.
  • 226 отговора
    • Cursed88
      Cursed88
      Бронз
      Ще ми е интересно да ти следя блока, защото и аз играя доста ХУСНГ, заради което се преместих и от Кейк към Старс (където за съжаление не съм тракнат към ПСтр). За ХУ игрите си трябва доста консервативен БМ, защото вариацията е голяма, имай го предвид. Иначе за сега впечатленията ми от $5+0.25 ХУСНГ в стар е. че противниците са слаби.
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Най-накрая, Диляне :) Успех с ХУ-а :) Ще ти следя блога с интерес :)

Чакаме видеото :D :D :D :D
    • fibobg
      fibobg
      Бронз
      Честит блог и успех и от мен. Определено ще го следя с интерес. :)

Качвай се смело на 5$ и ги смазвай. Играта е същата и rake е 5%, а не 10%. Графиката ще си тръгне както трябва, dont worry ;)

glgl
    • DilyanDimitrov
      DilyanDimitrov
      Бронз
      @Cursed88
      Консервативен БМ? За ниските лимити 30-35 БИ са достатъчни, там е работата, че е доста по-важно да се чувстваш комфортно откъм БМ.
      Ти какви ХУСНГ играеш в старс?

@petarvalchev
      Мерси, Вълчев. За видеото - записах 2 игри, но няма толкова заплетени и интересни ситуации, затова не ги пускам, но ... скоро.

@fibobg
      Мерси, брат :) Надявам се и ти да си активен тука като едно ХУСНГ гуру :)
    • DilyanDimitrov
      DilyanDimitrov
      Бронз
      Един бърз ъпдейт.
      Целите (ако има такива) ще ги отложа за началото на другият месец.
      Засега продължавам с играта на 2$, с лек микс от 5$, където продължавам да рънвам зле и доста под ЕВ. Направо се замилям да спра да гледам тоя ХЕМ и това ЕВ, че само се тилтвам :s_confused:
      Иначе реших в графика с ХУ-тата да вмъкна и МТТ. Мисля да играя 1$ МТТ, 1000 cap, 1К$ GTD в Покерстарс, за съжаление е в 23:45 и през делниците може да не го играя често заради работата, но ще видим. Определено обема за МТТ ще е епик малък, но пък не е излишно, а и малко разнообразие.

И една горе долу интересна ръка от едно 2$ ху:

BTN/SB: t1350 67.50 BBs
      Hero (BB): t1650 82.50 BBs

Pre Flop: (t30) Hero is BB with K :diamond: J :heart:
      BTN/SB calls t10, Hero raises to t80, BTN/SB calls t60

Flop: (t160) 6 :diamond: 9 :spade: A :spade: (2 players)
      Hero bets t120, BTN/SB calls t120

Turn: (t400) K :club: (2 players)
      Hero bets t240, BTN/SB calls t240

River: (t880) Q :club: (2 players)
      Hero bets t400, BTN/SB raises to t910 all in, Hero calls t510

5та ръка - нямам много рийдс, фолдна два мой цбет-а и лимпна 2 бутона, и затова реших да рейзна тази ръка извън позиция.
      Перфектен флоп за c-bet, Асо + 2 ниски карти.
      Търн също е доста добра карта за 2ри продължаващ, размера предполагам можеше и малко повече.
      И върпосът е ривъра, определно чек ми се вижда доста слабо, защото може да ме блъфира с миснат флъш и куп по-слаби ръце от моята. А рейза му на ривър за мен означава или JT или ръка, коята бия като Кx, Qx. Ако имате мнение тука ще се радвам да ги чуя.
    • DilyanDimitrov
      DilyanDimitrov
      Бронз
      Бях си казал да не поствам негативизъм тука, но ето как мина weekend-a на 2ките:

Не стига че не играх много, ами и съм break-even. :f_cool:
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Важното е, че не си на минус :)

Успех и по-бързо покоряване на лимитите :)
    • 4o4ity
      4o4ity
      Бронз
      Първоначално публикувано от DilyanDimitrov
      Не стига че не играх много, ами и съм break-even. :f_cool:
      Е,другия път като си над червената линия няма да се оплакваш :)
    • shipochkin
      shipochkin
      Бронз
      Изтървал съм началото на този блог :)
      Съвети не мога да дам , тъй като съм изиграл само около 200 HUS&G.Това , което забелязах е , че до 5$(по горе не съм пробвал) играчите са доста слаби и съм сигурен че няма да имаш проблеми.По нагоре мисля че трябва да се подходи със стабилна банка и постояна работа върху детайлите.

Искрено ти пожелавам успех и добри допълнителни доходи :s_thumbsup:
    • DilyanDimitrov
      DilyanDimitrov
      Бронз
      @shipochkin
      Благодаря! Ти пак не малко игри имаш ;) На 5$ знам че са слаби (същите като на 2$), дори банка имам за тях, но просто има психологически фактори, който ме спират да започна изцяло на тях.

Иначе лошото на 2$ е че рейка е 10%, което значи, че ми трябва над 55% ИТМ за да съм на +, което усложнява нещата.
    • MstarX
      MstarX
      Бронз
      Играй тези снг турнири с по 4 човека турбо 2.09$-6.25$-11.50$, там печалбите са доста по-добри и рейка е доста малък.Играчите са доста слаби до 6.25$ , на 11.50$ има разлика, но е малка и дори на 6.25$ от личен опит мога да ти кажа, че се печели доста добре.
    • fibobg
      fibobg
      Бронз
      Здрасти,
      Наистина, ако си решил да играеш на 2$, докато преодолееш тези "психологически фактори" играй 2.09$ 4 мен. Малко по-тилтващи са, ако ти се случи да загубиш 3758 финала подред, но по принцип са по-профитабъл в дългосрочен план, а и 10% рейк не се бият лесно.

За ръката: Префлоп и на флопа- стандартно.
      На търна имаш 2 възможности:
      Можеш да играеш ч/к и да преоцениш ривъра, а ако лошия чекне бихаинд е доста вероятно да вземеш още един бет от 9х ,евентуално 6х.
      Можеш и б/ф- по всяка вероятност ще изгониш 9х и 6х, но се защитаваш от 78 и пики
      Ривъра вече тотално не ми харесва :D Дамата е бланк- не завършва нито една смислена ръка, освен JT пики. Според мен тук си или ч/к (срещу някой агресивен, за да индюснеш блъф от пропуснати дроус) или (в случая срещу описания пасивен лош) б/ф, но не и б/к. Не мисля, че някога ще бъдеш блъфиран след тази линия (реиз ООП бет/бет/бет на Ахх К Q)

Леле, изписах един милион излишни глупости..... с една дума, моето мнение за ръката е : nh, ако фолд-неш ривъра

glgl
    • DilyanDimitrov
      DilyanDimitrov
      Бронз
      @fibobg
      Мерси за коментара. ч/к на ривъра ми харесва най-много.

Относно 4 ман, послушах ви и вчера направих няколко, на 0 излязох от тях, но доста ми харесаха, играчите същите донкчета, но пък да те вземе такъв на финалната маса си е доста неприятно. От друга страна рейка е доста малко и това затруднява изчистването на фърст депозит бонуса, който така или иначе почти няма да избия заради малкият обем.

Плюс всичко това, вчера постигнах най-дългата си последователност от загубени 2$ ХУ-та 2ман (6 in a row) и доста ме изнерви и тилтна и сега мисля да си дам малко почивка, да преосмисля играта си, да аналазирам ръце, видеа, всичко ...

Силно се надявам следващият ъпдейт да е позитивен...
    • Cursed88
      Cursed88
      Бронз
      Първоначално публикувано от DilyanDimitrov
      @Cursed88
      Консервативен БМ? За ниските лимити 30-35 БИ са достатъчни, там е работата, че е доста по-важно да се чувстваш комфортно откъм БМ.
      Ти какви ХУСНГ играеш в старс?
      :)
      В ХУ трябва да имаш банката и психиката да загубиш 10би подред в ситуации, в които си бил флип или фаворит. Неприятно е, гадно е, но се случва рано или късно, независимо дали играеш правилно. Вчера играх срещу един безсмъртен, който 5 пъти свалях под 900 чипа, влизахме алл-ин префлоп, аз доминирах, той печелеше и накрая разбира се и турнира взе. Все пак бях благодарен, че съкаутовете ми се случиха в една игра, а не да загубя няколко подред :) Иначе както и по-горе съм писал, от скоро играя 5+0.25 ХУСНГ в старс.
    • DilyanDimitrov
      DilyanDimitrov
      Бронз
      Здравейте,
      Започва новият месец и мисля да почна малко по-сериозно с грайндването на ху-тата. Няма да обяснявам колко много вариация изядох тези дни, но ще трябва да свиквам. Вариация + 10% рейк е нещо страшно :facepalm:

Няма да поствам графики с линии нагоре надолу, а ще сложа малко статс (коментарите са добре дошли):

На последната има малко премесени ръце от МТТ, но не мисля че оказват толкова влияние. Впечетление ми прави, че на BB30 съм с -13к чипа, което не знам как да го тълкувам. :f_confused:

Целите за Април

1. 300 HUSNG - това е някакъв минимум (за някой), но трудно постижим за мен заради работата.
      2. Да играя с HUD, за да маркирам ръце, който после да прегледам и анализирам.
      3. Да преглеждам по няколко ЦЕЛИ ху-та на седмица.
      4. Да спирам да играя в тилт :)

Това е засега, уйкенда съм си в Търново и не знам колко време ще има за игра и ъпдейти.
    • DilyanDimitrov
      DilyanDimitrov
      Бронз
      Искам само да постна една ръка от днес.

Poker Stars $2.00+$0.20 No Limit Hold'em Tournament - t15/t30 Blinds - 2 players

BTN/SB: t1790 59.67 BBs
      Hero (BB): t1210 40.33 BBs

Pre Flop: (t45) Hero is BB with A :club: T :spade:
      BTN/SB raises to t60, Hero calls t30

Flop: (t120) 8 :club: 6 :heart: T :club: (2 players)
      Hero bets t120, BTN/SB calls t120

Turn: (t360) A :heart: (2 players)
      Hero bets t240, BTN/SB calls t240

River: (t840) 5 :club: (2 players)
      Hero bets t790 all in, BTN/SB calls t790

Final Pot: t2420
      BTN/SB shows 9 :club: 6 :club: (a flush, Ten high)
      Hero shows A :club: T :spade: (two pair, Aces and Tens)
      BTN/SB wins t2420

На пръв поглед изглежда доста стандартна (на флопа исках да заложа 100 но се получи малко мисклик). На търн след като ми колна предположих че е на флъш дроу и че ще пушна всеки ривър без значение дали ще запълни флъш и с мисълта ще отиграването ми е печелившо в дългосрочен план.

Виждате как завърши ръката. Реших да я пусна на HEM Replayer-а, където показва pod odds и проценти. Оказа се, че всеки негов кол е БИЛ ПРАВИЛЕН!!! :(
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Нормално е да му е правилен :) Виж го колко аута има - всяка спатия (9 аута), 6 (2 аута), 7 (4 аута), 9 (3 аута). Това прави общо 18 аута. Шанса да му излезе поне един от тях до ривъра е около 70% ако не се лъжа (тук може и да бъркам).

Успех по масите :)
    • DilyanDimitrov
      DilyanDimitrov
      Бронз
      @petarvalchev
      Така е. Работа е там, че:
      ТПТК вс флъш дроу (на флоп) е ~ 60 на 40
      ТПТК вс флъш дроу + 1 овъркарта (на флоп) е ~ 50 на 50
      ТПТК вс флъш дроу + 2 овъркарти (на флоп) е ~ 45 на 55
      ТПТК вс флъш дроу + ботъм пеър + гът шот (на флоп) е ~ 40 на 60
      и т.н.
      Та с една дума, флъш дроу-овете в ХУ-тата са доста коварни. Дори да поставяш опонента на флъш дроу, не знаеш дали той не е хитнал пеър или има овъркарти и не знаеш дали твоят ТПТК е по-добрата ръка.
      Въпреки това не виждам как бих могъл да чекна ривъра или да изиграя ръката по-пасивно.
    • fibobg
      fibobg
      Бронз
      Човече, не се вкарвай в такива филми. Не бъди резултатно ориентиран. Естествено, че ще се стакнеш с тази ръка на този борд. Играй срещу целия му рейндж. Това, че си попаднал на топ рейнджа му, не значи , че той винаги ще го има. Иначе има как ръката да се изиграе по различен начин, но определено да играеш пасивно в тази ситуация си е лийк. Поне според мен де :)

gl