1во теглене

• hohoho321
      hohoho321
      Бронз
      Добър ден,
      От доста време играя а и от малко по-скоро вече имам и някакви успехи , и мисля , че е време да изтегля 1 символична сума , за да продължа да играя със спокойствие ;)
      Това което ме притеснява е фактът , че много хора имат проблеми с изтеглянето по различни причини .
      Затова ще кажа какво ще направя стъпка по стъпка и ще изчакам някой да ми каже къде бъркам / че съм схванал правилно , за да избегна някакви тъпи грешки.

Първо - верифицирам си акаунта в евереста ,откъдето ще тегля . Надявам се че ще се справя искат ми ЛК сметки към местоживеенето ми и нещо , което би трябвало да значи извлечение от сметката -което значи че ще трябва да си изтегля някаква сума от банката и да снимам бележката .

После си правя МъниБ ацц , като внимавам пощата да ми е същата като в залата . Оттук правя валутата на долари . Верифицирам и слагам малко пари .

Правя минимален депозит в еверест и съм готов да тегля оттам

Тегля си символичната сума в МБ и оттам я пращам към банковата ми сметка

Тегля от банковата сметка и си купувам шоколад .
  • 10 отговора
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Здравей hohoho321,

Много правилно си се ориентирал в стъпките, които е необходимо да предприемеш.

Само за извлечение по банковата сметка не си прав. Извлечение е документ, който банката ти издава веднъж в месец и който съдържа списък с транзакциите ти през месеца, както и твоето име и адрес. Този документ се използва за доказателство за адрес (proof of address), защото е издаден от банка, тоест официална институция.

Ако ти трябва извлечение по банковата сметка, можеш да си поискаш такова от твоята банка.

Не можах да разбера, дали очакваш да ти поискат такъв документ или вече са ти поискали?

Поздрави,
      Станислав
    • hohoho321
      hohoho321
      Бронз
      Aми мисля че ще освен снимките и това трябваше ,но утре ще видя със сигурност като започна процеса и ако имам някакви проблеми ще пиша тук .)
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Първоначално публикувано от hohoho321
      Aми мисля че ще освен снимките и това трябваше ,но утре ще видя със сигурност като започна процеса и ако имам някакви проблеми ще пиша тук .)
      Точно така - най-добре е просто да изчакаш инструкциите на покер залата. Ако се налага да потвърждаваш сметката си, те ще ти кажат какво точно трябва да изпратиш, за да можеш да теглиш пари :)

Дано да нямаш проблеми и шоколадът да ти се услади ;)

Поздрави,
      Надя
    • hohoho321
      hohoho321
      Бронз
      Добрее съжалявам , че пак ви занимавам , но имам някои неяснотии още с 1вата стъпка .

От IBS ,където ме препраща да си вер. ацц-то ми искат 4 документа
      Photo ID
      Front & back of Credit Cards
      Credit Card statements
      Authorization form

С първите 3 вчера разбрах какво се желае от мен , но с 4тата имам проблеми , главно защото трябва да се принтира
      Също имам съмнения относно това дали изобщо им трябва и питам някой които си е верифицирал ацц през IBS пращал ли е изобщо този документ или без него не става . В този документ пише също и да си напиша " My authorized signature " , което е същото като обикновения ми подпис :f_eek: ?
      Мислех да им пиша , но предполагам че ще се забавят с отговор и тук ще разбера по бързо дали да ходя да принтирам някъде 4тия документ.
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Здравей hohoho321,

Какво точно съобщение си получил? Нещо подобно на това ли?

"My authorized signature" означава твоя подпис.

Най-добре комуникирай с отдела за обслужване на клиенти на Everest. Ако имаш проблеми с английския може да публикуваш тук съобщението, което не разбираш.

Поздрави,

Станислав
    • hohoho321
      hohoho321
      Бронз
      Да това беше съобщението . Мисля , че разбрах каквото трябваше от линка , който ми прати и ще се постарая да се оправя .)
    • hohoho321
      hohoho321
      Бронз
      Здравейте отново .
      С ИБС си пращаме съобщения ( и документи ) и мисля , че в скоро време ще ми вериф. акаунта .

Регистрирах се в МБ , зададох долари на валута , вериф. имейла и сега имам проблеми с верификацията на кредитната карта - не приема номера и ( състоящ се от 17 цифри ) за валиден . На какво може да се дължи това според вас ? Точно на реда отдолу пък искат последните цифри на същия номер ?! Питам се защо . Отначало мислех , че може би картата ми не е МастерКард , но тъй като има кръгчета с маестро по нея значи е такава .
      Като погледнах в сайта на Борика , която прави каритите , доста ясно пише ,че номера и е този , който гледам . Има само 1 разлика , че той е 16 цифрен , а моя 17 . На какво може да се дължи проблема с верификацията ?
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Първоначално публикувано от hohoho321
      Здравейте отново .
      С ИБС си пращаме съобщения ( и документи ) и мисля , че в скоро време ще ми вериф. акаунта .

Регистрирах се в МБ , зададох долари на валута , вериф. имейла и сега имам проблеми с верификацията на кредитната карта - не приема номера и ( състоящ се от 17 цифри ) за валиден . На какво може да се дължи това според вас ? Точно на реда отдолу пък искат последните цифри на същия номер ?! Питам се защо . Отначало мислех , че може би картата ми не е МастерКард , но тъй като има кръгчета с маестро по нея значи е такава .
      Като погледнах в сайта на Борика , която прави каритите , доста ясно пише ,че номера и е този , който гледам . Има само 1 разлика , че той е 16 цифрен , а моя 17 . На какво може да се дължи проблема с верификацията ?
      Здравей,

Не бъркай MasterCard с Maestro: тези две карти са различни :)

Виждам, че на страницата на Moneybookers за таксите Maestro не е изброена като опция за депозит за всички страни, а само за някои :)

Затова си мисля, че е възможно това да е проблемът: защо просто не пишеш на Moneybookers и да ги попиташ дали приемат Maestro за България :)

Поздрави,
      Надя
    • hohoho321
      hohoho321
      Бронз
      Благодаря за разяснението .
      Тъй като там изобщо няма опция да избера Маестро явно ще си направя друга карта .
      След като това стане дали ще е проблем , че в Еверест съм задал една карта , а ползвам друга от МБ ? Сам си отговарям , че парите ще отиват от Еверест –> МБ и чак тогава в другата карта , но питам за да съм сигурен.
      И последно -за знаменитата сума между 1-3 $ всичко е ясно освен това , че сметката ми ще бъде евентуално в левове ( някъде прочетох , че сметките в бг банки са само в лв. ) а те ще ми вземат долари . В извлещението ще пише колко долара са ми взели , а не колко лева , защото иначе биха ставали много грешки с калкулации , валутни курсове и т.н ?
      А и верифицирането на пощенския адрес само ще ми увеличи лимита на теглене и не е от съществено значение , нали ?
    • kotsebotse
      kotsebotse
      Бронз
      Защо изобщо си правиш хиляда сметки, карти, мънибукърси и не знам какво.
      Като теглиш от залата, теглиш или към карта или към МБ. Ако теглиш към карта, МБ не ти трябва. Ако теглиш към МБ, от МБ може да си изтеглиш парите директно към банкова сметка, независимо дали към тази банкова сметка има вързана някаква карта или не :)

Cheers,
      kotsebotse :s_cool: