**Предупреждение: Имейл, предлагащ $500 в PoseidonPoker**

• Nadia
      Nadia
      Бронз
      Здравейте всички,

Някои от вас ни писаха, че са получили имейл от promo@pokerstrategy.com, който им предлага $500 начален капитал в PoseidonPoker.

Не отваряйте този имейл и не кликвайте на никакви линкове в него!

Този имейл не е изпратен от нас и ако вие последвате линка, рискувате да изтеглите вреден софтуер (malware) на компютъра си.

Ако сте отворили този имейл, направете скан за вируси веднага и не използвайте никакви важни сметки (в покер зали, онлайн банкиране и т.н.), за да предотвратите евентуални злоупотреби.

За да ни помогнете, моля да ни информирате, ако сте получили такъв имейл, и да го препратите на bulgaria@pokerstrategy.com

Ако не сте получили имейла на адреса, регистриран в сметката ви в PokerStrategy.com, моля добавете и потребителското си име.

Благодарим ви за съдействието.

Поздрави,
      Надя
  • 18 отговора
    • Armageddon2
      Armageddon2
      Бронз
      След като са успели да стигнат до имейлите на потребителите няма ли опасност за личните данни?
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Първоначално публикувано от Armageddon2
      След като са успели да стигнат до имейлите на потребителите няма ли опасност за личните данни?
      Здравей Armageddon2,

Имейлите не са изпратени само до потребители на PokerStrategy.com, така че информацията не е взета от нашата база данни. Засега обаче не разполагаме с повече информация относно това, откъде са взели имейл адресите на засегнатите потребители, затова не бихме желали да спекулираме.

Разбира се, препоръчваме на всички да затегнете мерките за сигурност: да си избирате пароли, които са поне 8 знака и съдържат цифри и главни букви или пък да използвате така наречения пясъчник, за да предпазите компютъра си допълнително :)

Поздрави,
      Надя
    • Armageddon2
      Armageddon2
      Бронз
      Мерси за инфото.
    • vvencislavov
      vvencislavov
      Бронз
      е то мисля че всеки който има имейл адрес получава ако не такива подобни глупости поне аз постоянно получавам разни от типа федех и т,н просто найстина трябва да се внимава :)
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Първоначално публикувано от vvencislavov
      е то мисля че всеки който има имейл адрес получава ако не такива подобни глупости поне аз постоянно получавам разни от типа федех и т,н просто найстина трябва да се внимава :)
      Прав си: все пак е най-добре да се вземат необходимите предпазни мерки за каквито и данни в интернет да става дума :)

Поздрави,
      Надя
    • Patoka92
      Patoka92
      Бронз
      нали уш личните данни се трият или това май не е вярно а ?
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Първоначално публикувано от Patoka92
      нали уш личните данни се трият или това май не е вярно а ?
      Здравей,

Какво имаш предвид?

Поздрави,
      Надя
    • Patoka92
      Patoka92
      Бронз
      Имейлите не са изпратени само до потребители на PokerStrategy.com, така че информацията не е взета от нашата база данни. Засега обаче не разполагаме с повече информация относно това, откъде са взели имейл адресите на засегнатите потребители, затова не бихме желали да спекулираме.

е това значи ,ако някой ви хакне системата ще разполага с данните на всички така ли ,нали ги триехте веднага след проверката ?
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Първоначално публикувано от Patoka92

е това значи ,ако някой ви хакне системата ще разполага с данните на всички така ли ,нали ги триехте веднага след проверката ?
      Здравей,

Мога да те уверя, че ние сме взели всички мерки, така че базата ни данни да е напълно защитена. Моя грешка е обаче, че не го уточних допълнително в първата си публикация.

Колкото до личните данни: ние изтриваме изпратените лични документи, но не можем да изтрием регистрираните данни. Първо сме задължени да ги пазим известно време в базата данни, и второ - ако изтриваме всички данни, няма как да предотвратим регистрирането на повече от една сметка при нас.

Поздрави,
      Надя
    • numpaf
      numpaf
      Бронз
      А как сте разрешили някой да праща имейли от вашия домейн @pokerstrategy.com? Ако получа мейл от support@pokerstrategy.com или bulgaria@pokerstrategy.com как да съм сигурен, че е истински?

Напишете ясни правила, както правят други големи компании, например трябва да има обръщение по име, никога не се изисква парола, съобщението трябва да е на кирилица/български и т.н.
    • kotsebotse
      kotsebotse
      Бронз
      Първоначално публикувано от numpaf
      А как сте разрешили някой да праща имейли от вашия домейн @pokerstrategy.com? Ако получа мейл от support@pokerstrategy.com или bulgaria@pokerstrategy.com как да съм сигурен, че е истински?
      Мислиш ли, че това, което се изписва в поленцето "From" има нещо общо с домейни? Няма как да си сигурен, разбира се, от който и да получиш мейл, няма как да си напълно сигурен, че е от него :)

Cheers,
      kotsebotse :s_cool:
    • numpaf
      numpaf
      Бронз
      Извинявам се, явно аз не съм разбрал нещо. Както е написана новината се разбира, че някой е ползвал пощенска кутия в домейна pokerstrategy.com, за да праща зловредни съобщения. :f_eek:
    • kotsebotse
      kotsebotse
      Бронз
      Извинявам се, явно аз не съм разбрал нещо. Както е написана новината се разбира, че някой е ползвал пощенска кутия в домейна pokerstrategy.com, за да праща зловредни съобщения. :f_eek:
      Нещо не го разбирам това за "пощенската кутия в домейна" какво имаш предвид, но имай предвид, че това което пише в полето "From" т.е. изпращача на мейла е нещо произволно, аз например съм получавал спам от собствения си мейл (т.е. в полето from е същия мейл, на който получавам спама, все едно аз сам съм си го пратил :f_eek: ), както и разбира се от несъществуващи мейли, от каквито често се праща спама.

Cheers,
      kotsebotse :s_cool:
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Здравей numpaf,

Ето няколко белега, по които можеш да разпознаеш нашите имейли:

- Ние никога няма да изискваме от вас да инсталирате .exe файлове: ако има линк към софтуер, то задължително този линк ще е от страницата на PokerStrategy.com

- Нашите имейли никога не съдържат линкове към външни сайтове. Ние обикновено публикуваме линкове само към наши страници или най-много към нашите партньорски покер зали (всички те са изброени тук). Затова ако има линк, проверете къде води. Ако линкът не е към pokerstrategy.com, то тогава нещо не е наред.

Надявам се да съм разсеяла съмненията ти :)

Поздрави,
      Надя
    • lnnocencio
      lnnocencio
      Бронз
      Може би ще е също така добре да пуснете един мейл на потребителите с опровергаване на информацията за 500$, тъй като не всеки би видял тази тема във форума :)
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Първоначално публикувано от lnnocencio
      Може би ще е също така добре да пуснете един мейл на потребителите с опровергаване на информацията за 500$, тъй като не всеки би видял тази тема във форума :)
      Здравей,

Ние публикувахме и новина, за да информираме колкото може повече хора.

Предвид обстоятелствата преценихме, че имейл не е добра идея.

Поздрави,
      Надя
    • mmilkov
      mmilkov
      Бронз
      Здрасти Надя,
      Получих въпросния е-мейл преди 3-4 дена, но той попадна във спама по подразбиране и си замина скоропостижно, така че няма как да ти го изпратя. Пиша съобщението за да информирам, че е истина, защото до тука никой не е потвърдил.
      Поздрави
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Първоначално публикувано от mmilkov
      Здрасти Надя,
      Получих въпросния е-мейл преди 3-4 дена, но той попадна във спама по подразбиране и си замина скоропостижно, така че няма как да ти го изпратя. Пиша съобщението за да информирам, че е истина, защото до тука никой не е потвърдил.
      Поздрави
      Няма проблем, че имейлът е бил изтрит :)

Благодаря ти все пак, че ни информира :)

Поздрави,
      Надя