Is it possible?

• bozhurin
      bozhurin
      Бронз
      Здравейте
      вдъхновен от блоговете на някои от членовете на Покерстратеджи и считайки че това би ме мотивирало достатъчно реших и аз да започна собствен блог пък ще видим какво ще стане.Идеята ми е следната:изразявайки усилията си успехите и неуспехите си в блога това би достигнало до широката аудитория която би ми помогнала със съвети да подобра играта ми и развитието ми а защо и аз да не бъда полезен на някои от членовете на форума със знанията и уменията си.

И така накратко за мен като личност казвам се Петър Божурин и съм от "китното" градче от Делиормана- Исперих (от където между другото е и уважавания от нас bah22 ).Работя в БДСК от 3 години като кредитен инспектор.Харесвам работата си но определено бих я заменил с работа като професионален покер играч.

За да не ви оттегчавам дълго с живота ми на покер играч ще го разкажа на кратко.Играя покер от 1 година.Зпочнах със статиите на Покерстратеджи за стратегията на малкия стак и прилагах този тип игра в началото във ФулТилт като успях от 50 долара да ги направя 600 за около месец включващо и рейкбеке.Така стигнах до НЛ100 по тази стратегия и в един злощастен ден загубих 400 долара от банката за около 1000 ръце благодарение на лошата вариация и тилта последван от нея.Обезкуражен от това изтеглих 150 долара от банката си и останах с 50 с които дълго се лутах между кеш , СнГ и МТТ на микро лимитите ,като междувременно четях и гледах видея от всички формати на играта но не се задълбочавах в тях ,а ги гледах като по задължение.И така 2 месеца.Към Юни 2010год. реших да се съсредоточя върху СГС на фулрингс ,депозирах 200 долара и започнах да играя на НЛ10 на по 10-12 маси ,за около месец и половина игра бях на около нулата ,можеби и защото рейкбека в този формат на играта е малък поради по-малкото генириране на рейк.Реших да изтегля парите си от Фултилт и да депозирам в някоя по-малка зала имайки надеждата ,че там е пълно с риба и ще печеля по-добре.И така избрах Европокер и депозипах там ,започна една дъъъъъъъългааааааааааа проверка на сачоличността траешта около 20 дена през които акаунта ми бе блокиран.Жаден за покер и неможейки да чакам депозирах в 24покер 300евро.Там играех СГС НЛ10.За около месец направих 150евро профит.Юли мисец се отдадох на почивки и така до септември.През месец октомври поднових играта си на покер.Изтеглих парите си от 24покер ,Европокер вече ме бяха проверили ,но азц толкова се бях изнервил с тях ,че и 1 ръка не изиграх в залата им и си изтеглих парите.И така реших да играя само в 2те най-големи зали PokerStars и FullTilt.Депозирах по 100 долара и в двете и започнах пак постоянното лутане из форматите на покера.Така за двата месеца октомври и ноември 2010год. бях около нулата като профит и в 2те зали.Декември месец много ме награбиха празниците и не съм играл.И така както се казва нова година нов къснмет.Починал и много амбициран реших да започна новата година с покера вече сериозно ,разчитайки ,че имам вече някакъв опит и знания ще се справя с трудния път на успешния покер играч.почнах пак със СМС на кеш маси.Считам че тази стратегия вече няма никакво приложение дори на Шалоу и Кап масите в Тилта и Старса.Отново играх СГС фул рингс и пак на нулата.Тогава вдъхновен от блога на Silent21 ,който за съжаление е баннат вече реших да пробвам 6max NL.И така през месец февруари тази година играх този формат на НЛ 10.Вариацията беше огромна имах всевъзможни бетбийтове но благодарение на рейкбека поне не играех на загуба.Но моята цел не беше да играя покер за забавление и да се удовлетворя от това че не губя.Аз исках и искам да играя покер професионално.Така воден от някакви си мои мисли ,че на ниските лимити не се играе истински покер и всеки влязъл с 5-10 долара да си пробва късмета и това играе роля в лошата ми варияция реших да прескоча микролимитите и депозирах 300 долара с решението да играя НП 25 6макс.И всичко започна чудесно за около 6-7 дена игра на по 6 маси по 5-6 часа на ден стигнах до банка 900 долара в началото на март тази година.Реших че вече съм намерил желания от мен формат и имам уменията да живея от покер.И дойде отново зрощастния ден ,за около 4к ръце загубих 7-8 бай ина или около 200долара ,тилтнах се ужасно и за 2к ръце загубих още 200 долара.Много нещастен и изнервен си легнах.Ставайки на сутринта ,беше събота и не бях на работа реших да избия загубата от снощи на НП 50.За около 1000 ръце изгубих 4 бай ина или още 200 долара.Така стигнах отново до депозираните от мен 300 долара.Тогава изнервен от ситуацията и мислейки че софа на ТИЛТА МИ Е ВИНОВЕН ЗА бЕТБИЙТОВЕТЕ ИЗТЕГЛИХ ПАРИТЕ СИ и си занулих сметката.Реших никога повече да не играя кеш и да се съсредоточа само върху турнирната игра и то в Старса.Депозирах там 100 долара и започнах.Играех МТТ и СнГ на много маси.Но профита ми отново е 0.

И така ,въпреки че не се получи изобщо кратко разказа за "покер кариерата ми" ,разказах наистина много накратко несгодите ми в лутането из покер дебрите в които имах възходи и падения.

И така реших.Избирам си един единствен покер формат в който ще се развивам и той е 6макс кеш гейм НЛ.Започвам с банка 50 долара във Фултилт достатъчна ми за най-ниския лимит НЛ2.Мисля да отразявам развитието си в този блог надявайки се да се получи интересно и полезно за вас и за мен.Мисля да си поставя и определени цели ,различни от предходните ми ,които бяха бързо забогатяване от покер.Считам че това е начина да се развия като покер играч.Целите на блога и на моята покер кариера са следните:

1.Да обновявам блога си ежедневно след всяка сесия като поствам графики и ръце за анализ и да анализирам играта си ,което преди не правех(за което се надявам да помагате и вие).

2.Да отделям поне по 4-5 часа на ден за покер след работа ,което правех и преди но без да се лутам из форматите а да играя само 6макс кеш.

3.Да играя на максимум 4 маси отделяйки повече време на анализа на противниците ми а не само на собствените ми карти което правех играейки на 8-12 маси.

4.Да препрочета всички статии за СГС къси маси внимателно и съсредоточено ,а не да ги чета по време на сесия като по задълженине както правех.

5.Да намеря начин да се преборя с тилта ,което считам че е най-големия ми проблем.Това честно казано незнам как ще постигна и МНОГО СЕ НАДЯВАМ ДА МИ ПОМОГНЕТЕ.

6.До края на годината да не сменям формата който съм си избрал и да стигна до НЛ 100 където да се задържа и да почна да играя редовно.

Това е от мен засега надявам се да не съм ви оттегчил.Въпреки че вече е късно смятам да направя първата си сесия на НЛ2 4 маси като утре ще постна резултатите си.

Хайде почвам.

WISH ME LUCK GUYS.
  • 69 отговора
    • kurta1973
      kurta1973
      Глобален
      Успех !
    • aleksandarbogdanov
      aleksandarbogdanov
      Бронз
      Успех и от мен :)
    • kjweed
      kjweed
      Бронз
      bozhurin, хвърлих един бърз поглед измежду редовете, понеже пиша точно след сесия и се чуствам доста уморен... Дори и главата взе да ме боли.

Направи ми впечатление, че каза, че имаш нужда от помощ за тилтовете. Препоръчвам ти The Poker Mindset. Лично аз съм чел малко от началото. Не пишеше кой знае какви неща, които не знам, но пак ми бе от полза и при първа възможност ще я прочета цялата.
    • veselinski
      veselinski
      Бронз
      Късмет и от мен.

5.Да намеря начин да се преборя с тилта ,което считам че е най-големия ми проблем.Това честно казано незнам как ще постигна и МНОГО СЕ НАДЯВАМ ДА МИ ПОМОГНЕТЕ.

За тилта не вярвам,че някой друг освен теб ще ти помогне. Всичко е въпрос на самодисциплина,а това овладееш ли го според мен помага много и в живота в различни ситуации.
    • LiGuru
      LiGuru
      Бронз
      Явно и ти не си от Богопомазаните. Вариацията е шибана работа, хване ли те веднъж трудно пуска...

Или си лъкбокс и за 300к ръце минаваш 5-6 лимита или не ти се вярва.

Успех и с много труд и игра ще станат работите....
    • Ico0o
      Ico0o
      Бронз
      Здравей и честит блог!

Искам да уточня, че един покер играч е по-доволен от напредъка в играта си, отколкото от това да не е 'на загуба за месеца'. Поне този вид покер играч, който би искал да се занимава професионално с това.

Очаквам те във форумите ни за анализ на ръце, щом си избрал NL 6-max, тези форуми определено ще подобрят напредъка ти в играта.

Успех!
    • bozhurin
      bozhurin
      Бронз
      @kjweed Благодаря за препоръката ще я прочета със сигурност.

@veselinski Прав си ,че всичко зависи от мен ,под помощ имах предвид за споделяне на успешни практики ,примерно "след като загубя 5 бай-ина спирам играта си в сесията и яу подновявам след 2 часа или чак на следващия ден и т.н".Защохто аз съм губил по 10 бай-ина за 500 ръце в тилт което е огромно количество и не е посредством вариацията а със сигурност е благодарение на тилта.

@Ico0o Да напълно си прав и аз точно това имах предвид ,че циклих по цял ден без да обръщам внимание на играта си ,без да я анализирам и следователно без да се развивам ,а от там неизбежно не печелих.

Иначе сношната ми сесия беше от 2 часа и 559 ръце с 117,21ВВ на 100 ръце.Ето я и графиката

Малко по-късно ще постна и няколко по - интерестни ръце.
    • bozhurin
      bozhurin
      Бронз
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Преиграй ръка

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (5 handed)

Known players:
      MP3:
      $3.62
      CO:
      $1.24
      BU:
      $2.03
      SB:
      $1.49
      BB (Hero):
      $3.59

Preflop: Hero is BB with 6, 6.
      MP3 raises to $0.07, 2 folds, SB calls $0.06, Hero calls $0.05.

Flop: ($0.21) 8, 8, K (3 players)
      SB checks, Hero checks, MP3 checks.

Turn: ($0.21) 6 (3 players)
      SB bets $0.08, Hero raises to $0.26, MP3 folds, SB calls $0.18.

River: ($0.73) J (2 players)
      SB bets $0.16, Hero raises to $0.60, SB raises to $1.04, Hero raises to $3.26, SB calls $0.12.

Final Pot: $5.15.
      Results follow:

Hero shows a full-house, sixs full of eights(6 6).
      SB shows a pair of eights(A 2).

Hero wins with a full-house, sixs full of eights(6 6).

Стандартно колвам рейз и кол след него за сет стойност.На флопа всички чекват.На търна удрям сета си и след рейз на опонента считам че рейзвам стандартно който плаща на ривъра той минрейзва и аз го рирейз за стойност ,а той влиза ол ин като аз вече нямах фолд и виждате какво показва лошия.Между другото той е 55/7/1,1 VPIP/PFR/Agg

Другата ръка

Преиграй ръка

Known players:
      BB:
      $2.66
      MP3:
      $4.50
      CO (Hero):
      $3.45
      BU:
      $1.39
      SB:
      $2.23

Preflop: Hero is CO with J, J.
      MP3 raises to $0.06, Hero raises to $0.21, 3 folds, MP3 calls $0.15.

Flop: ($0.45) J, 9, T (2 players)
      MP3 checks, Hero bets $0.30, MP3 raises to $0.60, Hero raises to $1.30, MP3 calls $0.70.

Turn: ($3.05) 7 (2 players)
      MP3 checks, Hero bets $1.94, MP3 calls $1.94.

River: ($6.93) 9 (2 players)

Final Pot: $6.93.
      Results follow:

Hero shows a full-house, jacks full of nines(J J).
      MP3 shows a straight, jack high(J 8).

Hero wins with a full-house, jacks full of nines(J J).

Лошия е 79/53/2 VPIP/PFR/Agg за 113 ръце. Рейзва от UTG и аз го 3бетвам с идеята да се изолирам срещу него с JJ.На флопа удрям сет ,лошия чеква и аз залагам за стойност той ме рирейзва минимално като тука аз го поставям на топ пеър или топ пеър с някакъв дроу.Не мисля че би изиграл така QK а единствената ръка която ме бие е 7/8 ,и го рейзвам отново като той само плаща.Н търна вече въпреки че много стрейтове излизат аз се считам за ангажиран към пота и влизам ол ин като все още мисля че е възможно и да е на флъш дроу а и имам 10 аута все пак за фул хаус.Какво се случи после в ръката виждате.Не съм сигурен че изиграх ръката правилно но все пак ми излезе късмета.

Преиграй ръка

Known players:
      SB:
      $2.00
      BB:
      $4.04
      MP3 (Hero):
      $2.00
      CO:
      $3.21
      BU:
      $2.11

Preflop: Hero is MP3 with Q, K.
      Hero raises to $0.07, 3 folds, BB calls $0.05.

Flop: ($0.15) 9, 6, 8 (2 players)
      BB bets $0.10, Hero raises to $0.30, BB calls $0.20.

Turn: ($0.75) 2 (2 players)
      BB checks, Hero bets $0.40, BB calls $0.40.

River: ($1.55) 8 (2 players)
      BB checks, Hero checks.

Final Pot: $1.55.
      Results follow:

Hero shows a pair of eights(Q K).
      BB shows two pairs, eights and sevens(7 7).

BB wins with two pairs, eights and sevens(7 7).

Лошият е 79/53/2 VPIP/PFR/AGG =Рейзвам и ВВ ме колва като донква на флопа с някакъв чифт или стрейт дроу като аз решавам да рирейзна с флъш дроу и 2 овър карти.Търн картата е безопасна и аз реших да продължа с агресията като се надявах да фолдне някои гът шот или среден чифт не мисля че 9 би фолднала тук.Сега като се замисля може би трябваше да чекна бихайнд.
    • bozhurin
      bozhurin
      Бронз
      Снощната сесия не приличаше по нищо на предходната.

Мисля че вариацията ми дължи доста ,много под червената линия съм ,благодарение на няколко ръце загубени след бет бийт в рамките на около 100 ръце AQ vs A 10 , AK vs KQ както и ръце като тези

Преиграй ръка

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      CO (Hero):
      $2.15
      BU:
      $2.68
      SB:
      $2.15
      BB:
      $2.01
      MP2:
      $1.46
      MP3:
      $2.92

Preflop: Hero is CO with 6, 6.
      2 folds, Hero raises to $0.07, BU folds, SB raises to $0.12, BB calls $0.10, Hero calls $0.05.

Flop: ($0.36) J, 6, 2 (3 players)
      SB bets $0.12, BB calls $0.12, Hero calls $0.12.

Turn: ($0.72) T (3 players)
      SB bets $0.32, BB calls $0.32, Hero raises to $1.00, SB raises to $1.91, BB folds, Hero calls $0.91.

River: ($4.86) Q (2 players)

Final Pot: $4.86.
      Results follow:

Hero shows three of a kind, sixs(6 6).
      SB shows three of a kind, queens(Q Q).

SB wins with three of a kind, queens(Q Q).

Преиграй ръка

Known players:
      BU:
      $1.97
      SB:
      $1.72
      BB:
      $1.99
      MP2:
      $1.99
      MP3:
      $1.96
      CO (Hero):
      $2.00

Preflop: Hero is CO with 4, A.
      2 folds, Hero raises to $0.07, BU folds, SB calls $0.06, BB folds.

Flop: ($0.16) 4, 4, 8 (2 players)
      SB checks, Hero bets $0.10, SB calls $0.10.

Turn: ($0.36) 5 (2 players)
      SB checks, Hero bets $0.20, SB raises to $0.40, Hero raises to $1.83, SB calls $1.15(All-In).

River: ($3.74) 2 (2 players)

Final Pot: $3.74.
      Results follow:

Hero shows three of a kind, fours(4 A).
      SB shows a straight, eight high(6 7).

SB wins with a straight, eight high(6 7).

Преиграй ръка

Known players:
      CO:
      $5.94
      BU:
      $2.00
      SB (Hero):
      $3.13
      BB:
      $2.05
      MP2:
      $2.05
      MP3:
      $2.16

Preflop: Hero is SB with 9, 8.
      4 folds, Hero raises to $0.06, BB calls $0.04.

Flop: ($0.12) A, 7, J (2 players)
      Hero bets $0.08, BB calls $0.08.

Turn: ($0.28) T (2 players)
      Hero bets $0.18, BB raises to $0.36, Hero raises to $2.99, BB calls $1.55.

River: ($5.18) 5 (2 players)

Final Pot: $5.18.
      Results follow:

Hero shows a straight, jack high(9 8).
      BB shows a straight, ace high(K Q).

BB wins with a straight, ace high(K Q).

Ето и една ръка в която воже би колнах грешно сега като я гледам то е нарисувано че за флеш плаща през цялото време лошия но тогава този овърбет ми се стори като блъф ,а и лошия има 50% агресия на ривъра.

Преиграй ръка

Known players:
      BU:
      $2.15
      SB (Hero):
      $5.26
      BB:
      $4.36
      MP3:
      $1.25
      CO:
      $1.91

Preflop: Hero is SB with 4, 4.
      3 folds, Hero raises to $0.06, BB calls $0.04.

Flop: ($0.12) 9, A, 2 (2 players)
      Hero bets $0.08, BB calls $0.08.

Turn: ($0.28) 4 (2 players)
      Hero bets $0.18, BB calls $0.18.

River: ($0.64) 3 (2 players)
      Hero checks, BB bets $1.00, Hero calls $1.00.

Final Pot: $2.64.
      Results follow:

Hero shows three of a kind, fours(4 4).
      BB shows a flush, ace high(7 A).

BB wins with a flush, ace high(7 A).

Ето и последната ръка ,която със сигурност изиграх грешно ,но имам проблем с бутона фолд когато видя АА ;) .Този проблем го имах и КК но него го изчистих остана да се науча да фолдвам и АА и всичко ще е наред.

Преиграй ръка

Known players:
      BB (Hero):
      $4.22
      MP3:
      $2.00
      CO:
      $1.94
      BU:
      $1.11
      SB:
      $0.63

Preflop: Hero is BB with A, A.
      MP3 calls $0.02, 2 folds, SB calls $0.01, Hero raises to $0.08, MP3 calls $0.06, SB folds.

Flop: ($0.18) 4, 7, T (2 players)
      Hero bets $0.10, MP3 raises to $1.92(All-In), Hero calls $1.82.

Turn: ($4.02) 8 (2 players)

River: ($4.02) 3 (2 players)

Final Pot: $4.02.
      Results follow:

Hero shows a pair of aces(A A).
      MP3 shows three of a kind, fours(4 4).

MP3 wins with three of a kind, fours(4 4).

И въпреки всичко това успях по някакъв начин да не се тилтна и да запазя най-добрата си игра като направих и някои добри отигравания след това ,незнам може би това се дължи на факта че играя на НЛ2 и дори и 5-6 бай ина да съм назад в даден момент това не са много пари и успявам да запазя самообладание ,а не да се тилтна и да загубя още 5 с глупава игра в желанието си да се "избия".От тук и извода ,че ако се науча да гледам на загубите като на бай ини а не като на пари ще мога да играя по-успешно на по-високите лимити и на НЛ100 където е целта ни да стигнем засега.

Стига толкова засега почвам да цикля и довечера ще постна резултатите си.

Wish me luck guys!
    • bozhurin
      bozhurin
      Бронз
      В почивката между сесийте изгледах видеото на DarkoneBG "Аз мисля".С радост установих ,че се опитвам да мисля на ниво 2 ,което се оказва достатъчно за да победим лимитите до НП50.Проблема е че се опитвам неуспешно да мисля на ниво 3 най-вече относно балансирането на диапазоните ми ,което се оказва че не е нужно и смятам да спра да го правя за да не се обърквам само.

Горешо препоръчвам на всеки ,който не е гледал видеото да го изгледа.
    • bozhurin
      bozhurin
      Бронз
      Днес беше събота.Аз се събудих зареден с енергия и амбициран повече отвсякога да играя покер.За съжаление обаче още след първите няколко ръце ентусиазма ми се охлади попадайки на няколко лоши ръце КК срещу АА и 10/10 срещу АQ като опонента ми в тази ръка беше абсолютен маниак и имаше статистики 95/85 VPIP/PFR и беше влизал all in досега 4/5 пъти с доста съмнителни ръце като 10/7 и К/2s.И така като цяло изиграх около 4к ръце като през цялото време страдах от тотална липса на карти а ако случайно нещо ми дойдеше губех от някой който е хитнал флопа перфектно като една ръка където бях с АА а опонент ме 3 бетна и колна 4бет с 4/5о и удари 2 чифта на флопа където се и стакнахме.

Крайно съм разочарован от изминалия ден.Незнам дали просто не ми влизаха карти или страдах от лош късмет всеки път когато ми влезеха или пък просто проблема е в мен и не мога да победя дори най-ниския лимит.

В момента съм в чудене дали да не заменя солидната си TAG игра с по лууз такава и да се опитвам да надигравам опонентите си постфлоп или пък да отида в другата крайност да играя само нътс и нищо друго разчитайки на глупостта на опонентите.Като цяло съм в голямо недоумение как да победя този лимит ,който трябваше да е уж лесен ,а вече 3 дена и 7к ръце не успявам да го сторя.

Ако някой който има опит на НЛ2 чете този блог може да сподели мнението и опита си в побеждаването на лимита ще му бъда благодарен.

Нямам настроение за анализ на ръце сега затова поствам само графиката си от изминалия неуспешен ден.

• petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Първоначално публикувано от bozhurin
      Днес беше събота.Аз се събудих зареден с енергия и амбициран повече отвсякога да играя покер.За съжаление обаче още след първите няколко ръце ентусиазма ми се охлади
      +1 :) Все едно чета себе си :D :D :D :D :D
    • sneaker1212
      sneaker1212
      Бронз
      Като гледам играеш нормално и смятам, че се оправиш ама ще трябва да се въоръжиш с доста търпение и доста голяма порция бадбеатове, но все пак от там ще ти идват парите/грешките на противниците /..
      Не съм си сигрен, за какво залагаш на търна и не взимаш безплатна карта, ама аз не разбирам много..

Known players:
      SB:
      $2.00
      BB:
      $4.04
      MP3 (Hero):
      $2.00
      CO:
      $3.21
      BU:
      $2.11

Preflop: Hero is MP3 with Q, K.
      Hero raises to $0.07, 3 folds, BB calls $0.05.

Flop: ($0.15) 9, 6, 8 (2 players)
      BB bets $0.10, Hero raises to $0.30, BB calls $0.20.

Turn: ($0.75) 2 (2 players)
      BB checks, Hero bets $0.40, BB calls $0.40.

River: ($1.55) 8 (2 players)
      BB checks, Hero checks.

Final Pot: $1.55.
      Results follow:

Hero shows a pair of eights(Q K).
      BB shows two pairs, eights and sevens(7 7).

BB wins with two pairs, eights and sevens(7 7).
    • palavIVO
      palavIVO
      Бронз
      Успех и от мен! Интересна история,малко ненужно дълга:) ,но я изчетох цялата :D

Искам да ти дам само няколко съвета- т.к. си се върнал на НЛ2 ,на този лимит ти е нужно да мислиш на ниво 1-2 най-много...и поначало винаги се мисли с едно ниво над останалите...пример ,ако мислиш на 3 ниво ,а играчите са на 1 ниво - никога няма да ги биеш!!!

+ това не са ти нужни дори статистики на този лимит ,НЛ5-10 нагоре:)

Виждам ,че и депозираш яки суми,което ме навежда на мисълта , че имаш пари....и лично за мен след толкова високо ниво ,което си стигнал нл50-100...няма смисъл да започваш от нл2 ...веднага се обосновавам са фактора време...той е толкова важен ,колкото и спазването на банката...въпросът е какво печелим за дадено време,т.е. колко е профита на час...( това е важно за да станеш ПРО,както искаш ти:)

Прави каквото искаш ,но ако бях на твое място бих депозирал 300$ примерно в някоя зала с риба(НЛ10) и почвам да качвам лимитите и цел докрая на годината да си на Нл200 примерно!!! (аз също съм на Нл10- 6 макс в 888)

Това е от мен
      Поздрави:Иво
    • vvencislavov
      vvencislavov
      Бронз
      7k ръце е прекалено малко играя аз скоро тръгнах в покерстарс с депозит от 20 $ за 4 дена и над 50к ръце на нл2 едвам ги направих 50 $ като и имам проблем тилтвам се от скапаняци който от 100 ръце играят 70 т.е почети всеки 2 и много често удрят още на флопа че и по 2 чифта но както и да е за 7 к ръце ми се струва че много трябва да ти върже че да качиш от нл5 на нл10
    • kymupa
      kymupa
      Бронз
      Здравей,

Първо искам да ти пожелая успех с новото начинание.

От ръцете, които си постнал виждам, че играеш доста лууз на този лимит, което не е доста добре, тъй като на ниските лимити ABC играта е най-печеливша.

Също можеш да използваш и анализът на ръце, който помага изключително много.

Поздрави,
      Пламен
    • bozhurin
      bozhurin
      Бронз
      Благодаря на всички ви за коментарите и съветите.

@PalavIVO
      Относно лимитите мога да депозирам и за НЛ50 но този път не ми е това идеята искам да бия лимитите 1 по 1 като променям и подобрявам играта си след всеки един.Приемам го като игра за да стигна до трудните нива трябва да премина първо през лесните иначе когато се изправя срещу най-добрите няма да имам опита и знанията да ги бия
      Варно е че доста се отегчавам от това циклене на НЛ2 по цял ден и накрая нищо ,предполагам че и на НЛ5 ще е така ,но поне засега не мисля да се отказвам.

@kymupa
      Благодаря ти за съвета и аз май-стигнах до извода че играта е доста лууз на това ниво и не е нужно да се надигравам с опонентите си които мислят на ниво 1 в най-добрия случай.Мисля да променя играта си на по тайд ,но от там идва проблема че съвсем ще ми доскучее на този лимит с 4 маси.Така че вапреки че си обештах да не играя повече от 4 маси мисля да си пусна 6-8 и да пробвам с по-тайд игра поне докато кача лимита като на новия ще започна пак с 4 маси докато оформя стила си на игра.
    • Remetalk
      Remetalk
      Бронз
      Честит блог,Божурин.Успех с мисията.Рано или късно ще успееш,стига да ти издържат нервите :)
      Ще следя блога ти с интерес.
    • bozhurin
      bozhurin
      Бронз
      Днес изиграх около 4500 ръце като през първите 3000 хиляди нещата изглеждаха зле.След това благодарение и на вашите съвети преосмислих играта си.Започнах да играя по-тайт и така наречения АВС покер и да не се вкарвам в сложни ситуаций в които почти никога не можех да разбера как противника мисли ,защото стигнах до извода че на този лимит те не мислят.Увеличих масите на 6 въпреки че бях си обещал да играя най-много 4 за последните 1400 ръце и резултата е на лице както личи и от графиката.Това не е благодарение на увеличението на масите а на подобрението или по-точно адаптацията на играта ми към лимита.

Много съм доволен от развитието на играта ми днес мисля че намерих верния път.

Ето я и графиката ми за деня ръце на този ред ще спра да поствам защото ще са много стандартни и няма да имат нужда от анализ поне докато не кача лимита.

Сега ше си сипя 1 уиски и ще запиша 3-4 тулнила в Старса защото неделя е ден за турнири ,а и се чувствам малко поуморен от напрежението в кещ гейма.Аз лично играейки турнири се разтоварвам.Мисля да запиша Сторма , 40к гарантирани ,60к гарантирани и още 1-2.Ако имам някакъв успех случайно там ще го постна тука.