Какво означават малките квадратчета до масите

• drozofilamelanogaster
      drozofilamelanogaster
      Бронз
      Rebuy / Add - On
      Double Stack
      Super Stack
      Turbo
      Knockout
      Shootout
      Cashout
      Multy-Entry
      On Demand
      Steps
      Rush

сигурно някъде сте написали какво значат ... обаче не можах да намеря ... искам да играя турнир с малко играчи ... влезнах на някакъв турнир уж пише 36 играча те станаха 200 ... моля помогнете ми вече загубих 1.10 от ценните 50 долара :(
  • 8 отговора
    • bantec
      bantec
      Бронз
      Турнирите с малко играчи се казват Sit & Go.

Rebuy ако отпаднеш преди 6-ти левел на блайндовете можеш да си купиш вход отново.
      Add - On - след 6-ти левел има почивка в която можеш да си добавиш 2000 или повече чипа на цената на входа.
      Double Stack започва с двоен стак 3000 чипа.
      Cashout - можеш по всяко време да си продадеш чиповете за пари и да излезеш от турнира.
      Multy-Entry - Можеш да си платиш да играеш да играеш на повече от една маса в турнира.
      Rush - след всяка хвърлена ръка те мести на нова маса.
      Steps - наградния фонд е билет за следващ степ, който билет ако не се лъжа може да продадеш.
    • rosso1948
      rosso1948
      Бронз
      Поиграй 1-во на 9/18 човека !!!! Не мисля ,че си готов за 36+

п.п.Нямам впредвид да поиграеш 2-3 часа !!!
    • Rolland6
      Rolland6
      Бронз
      Ами.. явно си доста начинаещ и още не са ти ясни някои термини, за това аз ще ти опиша накратко:

Rebuy/Addon - турнир в който можеш да си купуваш още чипове докато играеш. Ако например имаш 1500 чипове, с които стартираш, то веднага можеш да си купиш още 1500 чипа за същата цена, каквато е цената на входа на турнира. Също така, ако изгубиш всичките си чипове пак можеш да си купиш. Адд-он-а е в края на рибай периода (както и на късната регистрация) .. той се провежда по време на почивка, която трае 3 минути. Аддона е като рибай-а, но си купуваш повече чипове. Например 2000 за същата цена. (всички тези стойности са в зависимост от структурата на рибай/аддон-а, за това трябва да се поогледаш в лобито на турнира кое колко струва и колко време е рибай периода) Има турнири с 1 рибай и 1 аддон, в които можеш само веднъж да си купиш чипове преди аддон периода.

Double Stack - ако нормалните турнири са с 1500 чипа начален стак, то този турнир е с 3000 начални чипа.

Super Super - ако нормалните турнири са с 1500 чипа начален стак, то турнирите със супер стак са с 5000 чипа начален стак;

Turbo - турбо турнирите са по-динамични. При нормалните турнири блиндовете се покачват през 10 минути. В турбо турнирите блиндовете скачат на всеки 6-7 минути

Knockout - в тези турнири вземаш награда за всеки отстранен от теб играч. При входна такса 5+0,50$, наградата за отстранен играч е 1$

Shootout - Тук направо с пример ... ако играеш шутаут с 45 човека .. това ще са 5 маси с по 9 човека. От тези 5 маси .. само първите играчи от всяка маса отиват на финална маса. Т.е. трябва да станеш първи на твоята маса, за да продължиш. Общо взето в този формат .. всяка маса е на принципа на финална маса ... само един оцелява, за да продължи в турнира... при това със всичките чипове на опонентите му, за това на следващата маса отново ще е равен по чипове с другите опоненти.

Cashout - никога не съм ги играл, но знам, че по време на играта, ако имаш приличен стак можеш да продаваш част от чиповете си срещу $$$

Multi-Entry - турнири, в които можеш да влезеш с повече от един вход.

On Demand - този турнир си играл може би ти. Те са на принципа на сит енд гоу, но с късна регистрация. Ако е турнир за 36 човека он деманд, то турнира започва когато се регистрират 36 човека, но по време на игра (обикновено 1 час още) могат да се регистрират и други играчи.

Steps - стълбичка. Нещо от сорта на сателитите. Първите двама например вземат билет за степ2 , после пак така за степ3, и т.н.

Rush - ръш покера е иновация на Фул тилт. По време на игра, ако не си харесваш картите, които са ти раздадени, натискаш Quick Fold и веднага отиваш на нова маса и ти раздават нови карти. Много динамично е и стратегията ти там трябва да е по-различна от тази в нормалните турнири.
    • drozofilamelanogaster
      drozofilamelanogaster
      Бронз
      има ли турнири без късна регистрация
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Освен SnG няма други.
    • bgnuts
      bgnuts
      Бронз
      Така като гледам става въпрос за фуллтилт там почти всички снг-та са с късна рег.
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      И кои СнГ-та са с късна регистрация??? Нали знаеш какво означа Sit and Go? Точно това е целта на СнГ-тата - да се съберат определен брой хора - 9, 18, 45, 90 човека и турнира да започне. Аз СнГ с късна регистрация не съм виждал. Изключвам OnDemand, защото не са СнГ-та.
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Здравей petarvalchev,

Във FTP има едни турнира май се казваха Demand отбелязани са с D.
      Те са с късна регистрация и си мисля, че bgnuts има точно тях в предвид.

Митко