Блогът на Иван

• beatfreak
      beatfreak
      Бронз
      Здравейте,
      казвам се Иван и съм на 19 години. С покера се запознах преди около 2 години, тогава си нямах представа изобщо за какво става въпрос. Не че сега всичко ми е изяснено... За това и реших да създам този блог. След като профуках 50те $ от Pokerstrategy и няколко минимални депозита в различни зали, в началото на този месец получих втори бонус 50$ тук във Full tilt poker. Така реших този път да не пропилявам банката си, а да се опитам да следвам тукашните съвети. Като за начало всичко тръгна пак надолу, изгубих около 20 от цялата ми банка като играх на 5NL и от отчаяние, тилт или изблик на нерви реших да запиша едно Rush турнирче с вход 1,10$. Играх, играх, играх стигнах финална маса с най-малко на брой чипове - 17,000 някъде при лидер с над 200,000 :D Както и да е ето го и крайния резултат :
      :s_biggrin: :s_biggrin: :s_biggrin:

http://img585.imageshack.us/f/v1h89v5b.jpg/

Това беше първия ми по-голям спечелен турнир. И така аз реших да седна и да прочета статиите по-обстойно и да се замисля над играта си. Определени цели за сега не мисля да си поставям, а просто да изградя една солидна банка или просто графиката ми да върви на горе :) Ще поставям проблемни ръце тук както и малки сесиики с цел да ми давате полезни съвети как да си подобрявам играта. Извън града ще съм за 3 дена и след това ще кача първата ми направена сесиика. :)
  • 42 отговора
    • BriscoBest
      BriscoBest
      Бронз
      Поздравления Иванчо за печалбата и блога.

1. Интересно ми е защо чак след като си спечелил парите от турнира си седнал да поречет статиите по обстойно, а не преди това!?

2. Кой е "града" все пак от който ще отсъсваш :s_cool:
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Поздравления за успеха и честит блог! :)

Поздрави,
      Христо
    • beatfreak
      beatfreak
      Бронз
      Благодаря!
      BriscoBest първо покера ми беше просто хоби и си го играехме за развлечение, а не с някъква по-сериозна цел на занимание. А и сега след като съм натрупал такава сума имам шанса достатъчно да развия уменията си за да мога да почна да печеля. Второ живея в Горна Оряховица.

Ето и линк към първата ми сесия ЦЪК. Искам коментари и анализ на проблемни или печеливши ръце, къде съм сбъркал и какво да подобря. Извинявам се за лошото качество, ще се опитам да подобря следващите клипове и ще включа мои коментари.

:) :s_biggrin: :)
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Я кажи с Camtasia ли записваш и как добавяш допълнителни ефекти, като надписите в началото и така да се завърта екрана? Че аз съм супер новак с програмата. :)

Поздрави,
      Христо
    • BloodOnFire
      BloodOnFire
      Бронз
      стана ми интересно да гледам сесеията и имам 1 въпрос:
      Около 3-та минута на горна лява маса рирейзна с 8 10s защо ? :)
      П.П. Ръцете ти от 8мин и 30 секунда ме изкефиха много...да се чуди на къде да погледне човек :)
    • beatfreak
      beatfreak
      Бронз
      moodkiller записвах с CamStudio и лошото качество си го обяснявам от ниската резолюция, защото играх на 15 инчов лаптоп. Другите ефекти ги добавих на Windows Movie Maker на Windows7. В менюто за екстри ги има и си поиграх малко. :)

BloodOnFire с 8Ts рирейзнах за да се направя на монстър и да си прибера пота. Той обаче плати и аз за това реших да продължа да се правя на силна ръка, но той си беше настоятелен. :s_o:
      Иначе накрая да и на 4те маси дойдоха ръце :D

Чакам анализ на някои неправилни отигравания.

• arsenalpz
      arsenalpz
      Злато
      е ти хубаво се опита да рестийлнеш ама с тоя малък цбет на флопа и след това чека на търна все едно му се извика нямам нищо
    • beatfreak
      beatfreak
      Бронз
      усетих се след като си изгледах клипа.... :D
    • beatfreak
      beatfreak
      Бронз
      Known players:  
      Hero:
      $4.01
      BB:
      $2.97
      MP3:
      $5.25
      CO:
      $5.07

0.02/0.05 No-Limit Hold'em (6 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: Elephant.Base 0.99 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is SB with Q:heart: , Q:club:
      MP2 folds, MP3 raises to $0.15, CO calls $0.15, BU folds, Hero raises to $0.60, BB calls $0.55, MP3 folds, CO calls $0.45.

Flop: ($1.95) 5:heart: , 3:club: , 2:club: (3 players)
      Hero bets $1.3, BB folds, CO calls $1.30.

Turn: ($4.55) 3:heart: (2 players)
      Hero raises $2.11 (All-In), CO calls $2.11.

River: ($8.77) 2:heart: (2 players)

Final Pot: $8.77

Results follow (highlight to see):
      CO shows (Jh Jc)
      Hero shows two-pair, queens and threes (Qh Qc)

Hero wins with two-pair, queens and threes (Qh Qc)
    • beatfreak
      beatfreak
      Бронз
      Току що направих една сесиика използвайки Tableninja, за да видя какво е усещането на 10-11 маси. Да ви кажа хич не е трудно, даже е забавно, НО УВИ!!!! ;( Такава прецакня няма...... :s_cry:
      Сами вижте:

Known players:    
      Hero:
      $2.16
      CO:
      $3.43

0.01/0.02 No-Limit Hold'em (6 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: Elephant.Base 0.99 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is BB with Q:heart: , Q:diamond:
      2 folds, CO raises to $0.05, 2 folds, Hero raises to $0.16, CO raises to $0.35, Hero raises to $2.16 (All-In), CO calls $1.81.

Flop: ($4.33) A:diamond: , 9:heart: , 9:spade:
      Turn: ($4.33) 5:spade:
      River: ($4.33) 4:club: (2 players)

Final Pot: $4.33

CO shows a full-house, aces full of nines (Ah As)
      Hero shows (Qh Qd)

CO wins with a full-house, aces full of nines (Ah As)

Known players:   
      MP2:
      $2.07
      Hero:
      $1.96
      CO:
      $2.77

Preflop: Hero is MP3 with A:diamond: , A:club:
      MP2 raises to $0.07, Hero raises to $0.24, CO raises to $0.50, 4 folds, Hero raises to $1.96 (All-In), CO calls $1.46.

Flop: ($4.02) K:club: , Q:heart: , Q:club:
      Turn: ($4.02) J:diamond:
      River: ($4.02) J:spade: (2 players)

Final Pot: $4.02

Hero shows (Ad Ac)
      CO shows a full-house, kings full of queens (Kh Kd)

CO wins with a full-house, kings full of queens (Kh Kd)

Known players:   
      BB:
      $2
      MP2:
      $3.66
      Hero:
      $1.84

Preflop: Hero is BU with K:spade: , K:diamond:
      MP2 raises to $0.04, 2 folds, Hero raises to $0.15, SB folds, BB raises to $0.44, MP2 folds, Hero raises to $1.37, BB raises to $2.00 (All-In), Hero calls $0.47 (All-In), BB gets uncalled bet back (All-In).

Flop: ($3.73) Q:spade: , J:diamond: , 2:spade:
      Turn: ($3.73) 9:heart:
      River: ($3.73) 2:heart: (2 players)

Final Pot: $3.73

Hero shows (Ks Kd)
      BB shows two-pair, aces and deuces (Ah As)

BB wins with two-pair, aces and deuces (Ah As)

Known players: 
      SB:
      $1.66
      MP3:
      $4.07
      CO:
      $1.99
      Hero:
      $3.15

0.01/0.02 No-Limit Hold'em (5 handed)

Preflop: Hero is BU with Q:heart: , Q:diamond:
      MP3 raises to $0.08, CO calls $0.08, Hero raises to $0.35, SB calls $0.34, BB folds, MP3 calls $0.27, CO folds.

Flop: ($1.15) A:heart: , T:club: , 6:heart: (3 players)
      SB checks, MP3 checks, Hero raises $2.8 (All-In), SB calls $1.31 (All-In), MP3 folds, Hero gets uncalled bet back (All-In).

Turn: ($3.77) 9:club:
      River: ($3.77) 3:club: (2 players)

Final Pot: $3.77

Hero shows (Qh Qd)
      SB shows a pair of aces (As Kh)

SB wins with a pair of aces (As Kh)

И така нататък ... с А,К А,Q A,J просто не си беше честно.... незнам
      това стана на 2NL и на финала съм -7$ :s_cry:
    • beatfreak
      beatfreak
      Бронз
      Още една поредна детронация от един и същи мазен вързоп.....

Known players:   
      Hero:
      $4.95
      BB:
      $10.07
      CO:
      $6.26

Preflop: Hero is SB with A:heart: , K:club:
      2 folds, CO raises to $0.20, BU folds, Hero calls $0.18, BB calls $0.15.

Flop: ($0.60) A:spade: , 8:club: , 7:club: (3 players)
      Hero bets $0.4, BB calls $0.40, CO folds.

Turn: ($1.40) 9:heart: (2 players)
      Hero bets $1.12, BB calls $1.12.

River: ($3.64) 5:club: (2 players)
      Hero raises $3.23 (All-In), BB calls $3.23.

Final Pot: $10.10

Hero shows (Ah Kc)
      BB shows a flush, queen high (Qc 9c)

BB wins with a flush, queen high (Qc 9c)

Known players:    
      Hero:
      $6.71
      MP2:
      $5.52

Preflop: Hero is BB with K:diamond: , T:diamond:
      MP2 raises to $0.17, 4 folds, Hero calls $0.12.

Flop: ($0.36) J:spade: , T:club: , 8:club: (2 players)
      Hero bets $0.21, MP2 calls $0.21.

Turn: ($0.78) 3:club: (2 players)
      Hero bets $0.62, MP2 calls $0.62.

River: ($2.02) 6:club: (2 players)
      Hero checks, MP2 bets $1, Hero calls $1.00.

Final Pot: $4.02

MP2 shows a flush, ten high (5h 5c)
      Hero shows (Kd Td)

MP2 wins with a flush, ten high (5h 5c)

Вече банката ми падна на 95$ ии се надявам след Take 2 освен тези 25$ да се изкача нагоре...............
    • Bero63
      Bero63
      Бронз
      Здравей beatfreak . Виждам ,че играеш доста агресивно с дамите и постфлоп и префлоп , не мисля ,че винаги QQ Трябва да се играят толкова агресивно . Определено в последната ръка с дамите , единствения вариянт е да направиш продължаващ залог и да ги фолднеш , ако има съпротива .
      Ръката с Ак , мисля ,че рейз от CO си трябва от SB да го трибетнеш .На флопа определено при толкова много дроус мисля ,че овърбетът е най - добрия вариянт , след като знаеш ,че BB е много луз играч и мене такива , риби последните два дена ми исхабиха нервите , стигнах и до тилт , загубих доста . В такива ситуаций е най добре ,да четеш повече и да играеш по малко !
      Успех !
    • marto550
      marto550
      Бронз
      Здравей, искам да коментирам ръцете ти от видеото които започват на 14:42 сек. Масата горе в ляво: Префлоп бих колнал както теб, на флопа бих чекнал след него, защото прави впечатление че опонента ти не прави С - бет, което значи сет или АК поне според мен, ти залагаш той колва, аз го слагам на сет 777, но пък на такъв флоп да си играе слоу плей сета си е пак странно, АК незнам как би ти колнал на флопа де. Търна чек-чек, ривъра донк залог което според мен е сет. Аз не бих направил залог на флопа де :) . Масата горе в дясно с АКо: Нормален рейз префлоп, но след 3 кола на флоп 9 3 3 съм си чек фолд и никога няма да направя С - бет блъф срещу 3-ма. Масата долу в ляво: Нормална игра, и аз бих го изиграл така. Масата долу в дясно: Нормален рейз префлоп, С - бета ти на флопа според мен е малък, аз бих направил търна по скъп, около 35 цента, след това той те рейзва, което според мен е AQ,KQ, после ти го рейзваш пак, 1.50$ ми се струва малко, или 2$ или алл ин. На търна залагаш 0.50$ при пот 3.24$ и стак 3.03$ , което е много странно, аз бих пушнал на търна, защото ако е на флъш дроу ще му излезе доста скъпо да види ривъра, а на тези лимити рядко някой ще фолдне докато не види последната карта. За ривъра няма какво да се каже, добре че беше бленк карта, ако беше купа и при евентуален шоудаун ти покаже AQ с асо купа кво праиме? :) Успех по масите!
    • beatfreak
      beatfreak
      Бронз
      @Bero63 Тези ръце на 2НЛ играх на 11 маси с Tableninja за да пробрам как е. За това и играх така агресивно, защото имах по-малко време за мислене. Това няма да се повтори и ще чета повечко :D

@marto550 Мерси много за съветите, сега като се замислих наистина с К,К бета на търна и А,К С-бета бяха доста слабички отигравания :) Ще се опитам на отстраня тези видове грешки.

Днес започна Take 2 :s_biggrin: Направих една сесиика на 5НЛ 4маси (печеливша!!!) Доста добре ще ми влезне този боус, като се има предвид, че от няколко дена насам графиката ми се смъква ЦЪК

Затова сега си поставям цел: В рамките на следващите 10 дена да правя по 1 сесия на ден на 5НЛ 4маси къси ръце и да взема бонуса от 25$ :f_biggrin:

Session 1 : profit 6,48$, bankroll 99,64$
    • kymupa
      kymupa
      Бронз
      Здравей beatfreak,

Препоръчвам ти да публикуваш ръце за анализ във форумите за анализ на ръце. Определено има какво да научиш и можеш да разглеждаш ръцете и на другите играчи.

Също така, ако имаш някакви въпроси по стратегията или отиграванията можеш винаги да започнеш тема в разделът за No Limit стратегически дискусии.

Пожелавам ти успех с покера и дано скоро да те видим и на по-високи нива.

Поздрави,
      Пламен
    • beatfreak
      beatfreak
      Бронз
      Благодаря за предложенията. Това го имам в предвид, просто не се е появила такава проблемна ръка. На повечето след това сам си откривам грешките. И аз се надявам скоро да вдигна лимита, но нямам толкова време да отделя за пълноценна сесия. :)
    • beatfreak
      beatfreak
      Бронз
      Session 2 : profit 0,21$, bankroll 99,85$

Тази сутрешна сесиика не тръгна никак добре и загубих почти 2БИ, но в последствие успях да избия загубите. Две тикчета в страницата ми на Take 2 :s_grin:
    • beatfreak
      beatfreak
      Бронз
      Session 3 : profit -5,80$ bankroll 94,05$
      Направо ми разби мечтите тоя ривър.... Но и аз бях уморен след като късно днес се прибрах от Варна. Както и да е трябваше точки да се правят... :facepalm:
    • kjweed
      kjweed
      Бронз
      beatfreak, откъде си?