Rounders 3 стаен (challenge)

• mirod79
      mirod79
      Бронз
      Здравейте,

Крайно време беше да заформя и аз един блог .... както са модерни в последно време предизвикателствата, а и типично в мой стил започвам едно доста интересно и малко странно предизвикателство.

Първо да се представя за който не ме познава - казвам се Миро и съм на 31 години .... малко по подробно съм писал за мен тук.

За самото предизвикателство (много дълга и сложна дума :) ) ..... чувал съм един мит, а може и да не е как много комарджий залагали апартаменти, коли, жени и т.н., затова аз съм решил да направя обратното .... изцяло с покер печалби да си купя 3-стаен апартамент ..... принципно мисля да е в София, но може като достигна необходимата сума около $50,000 да реша друго. Това е крайната цел на предизвикателството и дотогава може да претърпи някакви промери като например обзаведен или не .... в София или не ... и т.н.

С оглед високата цел ще трябва да стартирам и с малко по висока банка ..... по време на предизвикателството ще си позволявам да сменям типа игра, онлайн или на живо; кеш или турнири и т.н. Може да си позволявам да тегля или внасям в банката.

Доста оптимистично, но мисля до края на годината да съм готов, ето и малко конкретика от това което избрах за начало:

Започнах с около $70 преди 2 дена и реализирах 3 добри сесии във SNG с вход $2.25 при 18 и 27 човека във Full Tilt.

В момента ще продължавам да играя тези турнири докато събера между 80-100 входа за $5.50 турнири с 45 човека, което е първата краткосрочна цел.

Поздрави,
      Миро
  • 29 отговора
    • mirod79
      mirod79
      Бронз
      Малко графики от турнирите, забравих да спомена турнирите ще играя на сесии с по 12 маси засега, като ще се старая да правя поне по една сесия на ден .... лошото е, че нямам много време за покер .... но жена, дете, работа :)

Bankroll: $103.69
    • twinster
      twinster
      Бронз
      успех от мен
    • sttoil
      sttoil
      Бронз
      Тези турнири 18-27мен в тилта са много готини с доста слаби играчи. Направо са си супер.
      Честит блог и от мен, успех с покера и още другия месец на 5$СНГ :)
      От малкото изиграни виждам малкият % на първи места спрямо втори и трети ще трябва да поработиш над това но нека събереш някаква бройка за да правим изводи.
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Честит блог! Харесва ми предизвикателството ти и ти желая успех с него!

Поздрави,
      Христо
    • mirod79
      mirod79
      Бронз
      Благодаря за отговорите ... днес направих нова сесия от 12 турнира като ситуацията е следната:

Като цяло съм доволен от играта си .... имах и слаби моменти върху които трябва да поработя, но като цяло беше добре.

@sttoil - точно в предишните сесий ме обърнаха много зле при 2-3 човека, както и днес ме започнаха още от 7-8 на финалната маса една ръка където играя срещу регулар аз със QQ на флоп 8,8,5 стандартно си Cbet-вам той се бута със доста голям стак, като моя беше огромен и го покривах ..... плащам той показва 10-ки и моментално на търна си получи сета и дамите ми заминаха. Наистина тези турнири са много готини с много слаби играчи .... ще видиме при по-голяма извадка как са позициите, незнам как отчита HM сделките защото на едната маса делих 1-вото място, че имахме по 13К стакове на 120/240 а аз имах още 7 маси и щеше да ми е трудно да се концентирам да спечеля и реших, че $2 е по-добре ;)

Другото днес ми направи впечатление колко недружелюбни Българи има в покер залите .... на един турнир играч "aikula3d" незнам откъде е .... се заяждаше, след като се удвои от мен с КК срещу моите AQ и започна донк алабала .... а ситуацията беше, че аз имах 12К стак и напълно оправдано платих неговия пуш от 2К :)

После в един от турнирите останах HU срещу същия играч и за 10 ръце спечелих турнира :s_biggrin:

Утре ще постна някой по интересни ръце от сесията ...

Bankroll: $110.35
    • tonyo90
      tonyo90
      Бронз
      Интересно предизвикателство. Въпреки че не съм турнирен играч ще следя как върви и ти пожелавам за 1 година и за 4 стаен да събереш пари :Р.
    • mirod79
      mirod79
      Бронз
      Днес нямам време да играя, както и утре няма да мога, но в петък ще съм във София и ще направя малко игра на живо.

Няма да използвам пари от онлайн банката, но евентуални печалби може да добавя към нея :)

За да не скучете докато четете пускам една ръка от вчерашни турнири:

Full Tilt No-Limit Hold'em, 2.25 Tournament, 300/600 Blinds (3 handed) -

Button (t10795)
      SB (t5710)
      Hero (BB) (t23995)

Hero's M: 26.66

Preflop: Hero is BB with 5, A
      Hero bets t1200, Button calls t1200, 1 fold

С доминиращия стак който имам мисля, че мога съвсем стандартно да отворя с тази ръка.

Flop: (t3000) 10, A, 3 (2 players)
      Hero bets t1800, Button calls t1800

На флопа имам топ чифт със слаб кикър, но шанса той да има А не е голям затова стандартно си правя продължаващ залог.

Turn: (t6600) 5 (2 players)
      Hero checks, Button checks

Хванах 2 чифта и чеквам за да предизвикам блъф от негова страна, като идеята е да играя чек/пуш.

River: (t6600) K (2 players)
      Hero bets t6600, 1 fold

За съжаление противника чекна и аз се надявам да е хванал попа .... има шанс да има ръка от сорта на JQ или 2 4, но е малък затова залогът ми определено е за стойност ...... незнам дали би платил по-малък залог, но той малко или много е ангажиран към пота и ако има поне някакъв чифт би трябвало да плати.

Total pot: t6600

Results:
      Hero didn't show 5, A (nothing).
      Outcome: Hero won t6600
    • mirod79
      mirod79
      Бронз
      Понякога особенно когато навлязат периоди където с каквото и да ми платят им излизат се замислям дали покерът не е само за късметлии .... и "добрите" играчи да са просто късметлии въпреки цялата математика и психология.

Поиграх малко на живо вчера .... първо един Freezeout 50+5 лв. във Радисън, като турнирът е доста турбо и си е малко рулетка със бързото покачване на блиндовете и малкият стак с който започваш, но в началото играх много тайт като знам и срещу какви рулеткаджии играя :)

Успях да се удвоя почти със AA където играчът много слабо плати мой залог на ривъра със сет 2-ки на борд от 5 карти където 3,4 каро бяха долу, аз имах Асо каро, но неговия сет изобщо не играе ... и всяко каро което имам аз печели а не сплитва.

След това блинда много се покачи и на 400/800 се уплаших да бутна малко над 6000 стак от бутона с A7o защото на блиндовете бяха двама много агресивни играчи които последните 3 ръце се рейзваха и пушваха един друг с всеки 2 карти ... фолднах аз малкият блинд рейзна - голямия ол ин, малкия фолд и големия показа К3о което аз доминирах.

Малко след това блинда стана 500/1000 и аз на UTG със 88 реших да пушна със 6 BB и веднага единият от агресорите ме колна без да си гледа картите ..... имаше AQ и на борд 9 J K J 9 моите 88 излязоха от строя и аз отпаднах на 11-то място от около 40 човека.

Преместих се във Принцес на кеш .... първите ръце започна добре до флопа ... след което на борд 5 8 7 аз заложих половината пот със 69 (лимпнат пот) и получих рейз от пияна риба влязох ол ин, а той плати и обърна 99 като още на търна дойде 6 и разделихме след като платихме 10 лв. рейк.

Малко след това пак един пот от 200 лв. го делихме с AJ = АJ и после една по скоро интернет ръка .... на флоп 9 7 9 аз влизам ол ин със К3 каро като има 2 кари на борда след залох от начална позиция а той ми плаща и обръща 97 :)

В крайна сметка позагубих малко, но се забавлявах много :)

Днес реших да поиграя малко онлайн тези турнирчета които си ги играя, и получих тотален разгром .... аз флъш - той фул, аз стрейт - той флъш, аз топ чифт с топ кикър - той флъш или стрейт или всичко което да ме бие.

В крайна сметка от 12 турнира сесия нито едно влизане в парите ?( ..... незнам това на какво се дължи, но трябва да преосмисля нещата и да се върна в правия път някакси!

Bankroll: $86.41
    • mirod79
      mirod79
      Бронз
      След големия шамар който отнесох нещата започнаха да се нормализират .... противниците продължават да си хващат един от 3-те си аута в много голяма част от случайте, но дано и това скоро да престане.

Включих малко турбо турнири в програмата и спрях да играя тези на 2 маси засега играя само 27 човека с $2.25 вход.

Забелязах, че много от играчите играят прекалено лууз за турбо турнир и мисля, че мога да извлека полза от това .... продължавам да играя половината нормални и половината турбо турнири в всяка сесия.

Графика от последните 3 сесии:

Bankroll: $122.37
    • mirod79
      mirod79
      Бронз
      Продължаваме стремглаво напред .... след като вчера пак си хващаха един от 3-те или 2-та аута приключих сесията на 0 горе долу.

Днес имах уговорка с един приятел да дойде в къщи да поиграем и докато пихме няколко уискита успяхме да позагубим в турнирите .... като остана само един $12+1 90 man KO където завършихме на 3-то място и след като покрихме загубите от вечерта и му изпратих неговия дял успях да реализирам печалба :)

Bankroll: $143.49
    • mirod79
      mirod79
      Бронз
      Днес сутринта първо ме изненада странен мейл който получих от Фул Тилт, че имам +$25 ..... а рейк се плаща в петък и след кратко лутане установих, че един приятел който аз съм го препоръчал направил 500+ точки и аз си получавам бонуса.

Bankroll: $168.49

Банката продължава лекичко да си нараства .... другата седмица съм планувал да прибера бонуса със моя и със на жената акаунта и като цяло банката да отиде на около $300.

Въпреки, че имам ужасно много работа и няма време за покер разглеждах разни промоции и влязох в 24hPoker където доскоро играех и намерих в акаунта ми над 200VP и около 4 EUR, които реших да опропастя още днес .... регистрирах се в сателит за сателит към EMOP и с малко късмет и много добра игра (определено харесах играта си) успях да го спечеля и утре ще играя в сателита с вход от 100 EUR и 4 пакета гарантирани .... опитах взема 100-чката и да си бягам във FTP, но не ми позволява и ще трябва да печеля пакета утре :s_cool: :s_cool: :s_cool:

• bateelmo
      bateelmo
      Бронз
      Доста Cool блог си започнал.Харесва ми. Смятам това да бъде първият,който да следя. Забавен е , а най-вероятно ще науча нещо. Поздрави и успех.

Елиан.

:s_thumbsup: :s_thumbsup: :s_thumbsup: :s_thumbsup: :s_thumbsup: :s_thumbsup:
    • accetone
      accetone
      Бронз
      да прибера бонуса със моя и със на жената акаунта

:facepalm:
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Първоначално публикувано от mirod79
      другата седмица съм планувал да прибера бонуса със моя и със на жената акаунта
      Можеш да си навлечеш само неприятности със залата, използвайки такива "хитринки".

Поздрави,
      Христо
    • mirod79
      mirod79
      Бронз
      Е то няма никакви хитринки .... жена ми си има отделен акаунт, със отделна карта .... никога не играем едновременно.

Навремето питах PokerStars дали би било проблем и те ми отговориха, че е проблем само ако играем кеш или турнири до 45 човека заедно иначе дори позволяват да играем едновременно в голям турнир защото шанса да се паднем на една маса е много малък.
    • Rumenaldo
      Rumenaldo
      Бронз
      Дано скоро се изкачиш на по-горните бай-ин и да ускориш печалбите, защото за момента са доста ниски, но всичко с времето си. Пожелавам ти повече дисциплина относно банката ти и повече късмет на турнирите :club: :club: :club:
    • mirod79
      mirod79
      Бронз
      Мерси Rumenaldo .... късмет винаги е необходим .... за днес играта приключи със сателита за EMOP като отпаднах 19-ти от 66 при доста тъпа игра (ще пусна после някой по интересни ръце). Накрая останал с 7ББ бутнах с 10-ки от MP и ме платиха КК от бутона :(
    • mirod79
      mirod79
      Бронз
      Добро начало в Take 2 днес за 73 ръце + $8.62 на $0.05/$0.10 играх на 6 маси и събрах 10 FTP което си мисля, че е достатъчно.

Ще си играя само с моя акаунт .... колегата ме уплаши, въпреки че аз не виждам нищо нередно.

Bankroll: $177.11
    • mirod79
      mirod79
      Бронз
      Направих точките и за днес ... 2-ри ден във Take 2.

Този път отворих 8 маси на които изиграх общо 188 ръце и след като J9 > от моите АА и после налетях с JJ на АА, но имаше и сладки ръце където отворих от хай джак с 89s и флопнах 8 9 8 със търн 7 и лошия имаше J10 в крайна сметка приключих сесията с + $4.32

Вчера играх и една сесия турнири но всичко приключи на 0 отново след поредица съкаути от 12 турнира завърших с едно 1-во и едно 4-то място което точно ми покрива входовете.

Bankroll: $181.81
    • 1
    • 2