СМС История, хроника и още нещо

• SmartShop1
      SmartShop1
      Бронз
      Здравейте, реших и аз да направя нещо като блог. Играя покер от близо 3 години, но по сериозно от около година. Имам няколко кеш аута, но като цяло изгубих първата си покер банка(200$). Решен да започна "на чисто" , попаднах на pokerstategy. За 3 дни получих началния си капитал в CAKE Poker. Играя единствено НЛ10, за сега това позволява банкрола и стратегията. Смятам да описвам по интересните неща от развитието ми като играч, както и да търся конструктивна критика, препоръки, както и ноеи знания. Изчетох десетки пъти статиите са СМС, и за ега прилагам стратегията успешно. Целта ми е да стигна банка, която позволява да мина на СГС, на същите нива и след това да катеря. За целта са ми нужни 25 бай-ина или 250$.
      Към момента след 4 дни игра, по 2-3 часа игра на ден:
      Банкрол:72$
      Пожелавам на всички успехи по масите, а на себе си коледен подарък - 250$ банка. Надявам се да имам с какво да ви заинтригувам в бъдеще.
      Поздрави
  • 16 отговора
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      Браво за начинанието...

Ти само казвай, ние ще помагаме и със СМС и когато решиш да минаваш към СГС.

Пожелавам ти успех и да ти се сбъдне коледното желание

Best,
      Kukki :s_love:
    • SmartShop1
      SmartShop1
      Бронз
      Една интересна ръка от преди малко:
      $0.05/$0.10 No Limit Holdem
      CakePoker
      9 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com

Stacks:
      UTG Maxi***5 ($4.82)
      UTG+1 roug***7 ($9.97)
      MP1 PLZ***8 ($17.29)
      MP2 kaos***9 ($7.62)
      MP3 unto***10 ($14.14)
      CO Bent***1 ($10)
      BTN sala***2 ($3.06)
      SB DOZB***3 ($5.63)
      BB Hero ($2)

Pre-Flop: ($0.15, 9 players) Hero is BB Q:heart: 8:heart:
      Maxi***5 calls $0.10, 2 folds, kaos***9 calls $0.10, 3 folds, DOZB***3 calls $0.05, Hero checks

Flop: 8:spade: 8:club: 8:diamond: ($0.40, 4 players)
      DOZB***3 checks, Hero checks, Maxi***5 checks, kaos***9 goes all-in $7.52, DOZB***3 folds, Hero goes all-in $1.90, Maxi***5 folds

Turn: 9:diamond: ($9.82, 2 players, 2 all-in)

River: 2:club: ($9.82, 2 players, 2 all-in)

Final Pot: $9.82
      Hero shows Four of a Kind, Eights
      Q:heart: 8:heart:
      kaos***9 shows
      7:club: 7:heart:

Hero wins $3.92 (net +$1.92) kaos***9 collects $5.62 (net -$2.00) DOZB***3 lost $0.10 Maxi***5 lost $0.10
    • SmartShop1
      SmartShop1
      Бронз
      Добра сесия се получи, с минимален профит но интересна. Реших да пиграя малко МТТ в старс , щото си имам някоя друга стотинка там. Та играх играх играх и се движех доста стабилно в едно 2.2$ 4000# ГРД. Следната ръка обаче ми доде в повече:
      No Limit Holdem Tournament
      PokerStars
      6 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com
      $2.00+$0.20

Stacks:
      UTG MACMONTA (8,360)
      UTG+1 wafifi (3,300)
      CO Yujin_EX (2,660)
      BTN MonteCarlo50 (6,447)
      SB 666 HenGzT (10,265)
      BB Hero (7,168)

Blinds: 50/100

Pre-Flop: (150, 6 players) Hero is BB K:spade: A:spade:
      MACMONTA calls 100, 2 folds, MonteCarlo50 calls 100, 666 HenGzT calls 50, Hero raises to 500, MACMONTA raises to 1,500, MonteCarlo50 folds, 666 HenGzT folds, Hero calls 1,000

Flop: A:heart: 3:club: A:diamond: (3,200, 2 players)
      Hero checks, MACMONTA goes all-in 6,860, Hero goes all-in 5,668

Turn: 2:spade: (15,728, 2 players, 2 all-in)

River: 9:spade: (15,728, 2 players, 2 all-in)

Final Pot: 15,728
      Hero shows three of a kind, Aces
      K:spade: A:spade:
      MACMONTA shows a full house, Deuces full of Aces
      2:heart: 2:club:

MACMONTA wins 15,728 (net +7,368)

MonteCarlo50 lost 100
      666 HenGzT lost 100
      Hero lost 7,168

Казах си "nh" и утре като ми помине малко ще го пробвам пак това турнирче. Естествено след 500-600 ръце в Кейк на НЛ10 следвайки СМС.:)
    • finchybg
      finchybg
      Бронз
      Здрасти,

Много гадно, най-много боли по-напред в МТТ като стане така, но какво да се прави...

Поздравления за блога и надявам се да вървиш все напред и нагоре - радвам се за сериозния ти подход, съдейки по стриктното ти управление на банката и препрочитането на статиите.

Успех по масите! :)

Поздрави,
      finchybg
    • SmartShop1
      SmartShop1
      Бронз
      Първия ми downswing! 4 часа игра на 6 маси. Малко напред, малко назад, но като цяло трудна сесия. Или по-скоро не трудна, защото няма нищо трудно да следващ СМС, но имах многобройни случай от типа АА вс КК и К на флопа за противника. Научих се да не се тилтвам, поради простата причина, че утре аз ще съм с поповете срещу аса и флопа ще ме сетне мен. Както казва един мой приятел (доста добър играч и мой личен пример) : Играеш си Играта, както трябва и като видиш да идва товарния влаг, пишеш в чата nh и ребайваш с усмивка! Помага много вярвайте ми. Да очакваш всеки път да печелиш само защото си следваш стратегията е все едно да очакваш бика да не те напада, защото си вегетрианец.
      Както и да е днес ме чака още една сесия:)

Банка: 58$ + 8$ рейкбак = 64$
    • SmartShop1
      SmartShop1
      Бронз
      Няма такъв карък. Май ще трябва да поспра 2-3 дни преди да седна пак. Хората се радват да има донкове по масите ама днес много ми дойде. По -стриктно спазване на СМС здраве му кажи, ама като е казало не та не. Само КК не ми кръшнаха и то защото не дойде. ?(

Банка 39$+8$рейкбак = 47$
    • SmartShop1
      SmartShop1
      Бронз
      9 дни игра и вече съм Сребро:) Мотивиращо! Продължаваме напред. Сега има да чета чета чета:)
    • GramatikovBG
      GramatikovBG
      Бронз
      Честито! Чети и препрочитай от голяма полза ще е. Не забравяй да разгледаш и видео материалите!
    • SmartShop1
      SmartShop1
      Бронз
      Не става и не става. Имам невероятно търпение, но или съм урочасан или стратегията не е наред. Май е първото. За 900 ръце, 12 пъти видях карти от таблицата, които да играя. Играх ги и ... загубих по невъзможни начини. Всичките 12 пъти. Искам да вярвам че покера не е точно хазарт, но в моя случай си е!!! Роди ме мамо с късмет..... Е явно аз нямам.
      Ще се търси някаква друга занимавка! Банката така и ли иначе, ако продължава така ще я изгубя до 4-5 дни. Само рейкбак-а и бонуса може да позабавят малко нещата. Не знам какво да правя. Четох как този успял с СМС, онзи успял с СМС. Аве хора, като си изтъркате някоя бенка да не пише отдолу - печелиш кола. Не знам.
      Ще запиша едно видео да ме видите как играя-като учебник по СМС и ....
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Дишай спокойно,
      Всички сме родени с един и същ късмет и нещата се уравновесяват в дългосрочен план. Стратегията работи, трябва просто да играеш и да играеш. Рейкбека и бонуса са част от общата картинка, така че да не ти е гузно, че ти помагат в период на даунсуинг.
      Пускай повече ръце за анализ, трудно ми е да повярвам, че не правиш грешки (дори и аз правя по няколко на сесия). Ако бъдеш по-активен в СМС форума за анализ на ръце, можеш да спечелиш и преглед на сесия, която ще ти е от огромна полза.
      Поздрави,
      darkonebg
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      Всеки вариант на покер има вариация. Някои имат по-малка, някои по-голяма.
      СМС не е никак приятна игра, когато не ти върви, но това няма нищо общо с успеваемостта й.

Загубих по невъзможни начини ми звучи, като bad beats. Което значи, че си си вкарал парите добре и можеш само да се радваш.

Опитвай се да подобряваш играта си и всичко ще е ок.

Best,
      Kukki :s_love:
    • SmartShop1
      SmartShop1
      Бронз
      Добре, за сега съм на нула. В смисъл както започнах. Вчера реших да пробвам на 9 маси. Добре се получи. Малко трудно смогвах да си пиша бележки за играчите, но успях. Помагат!!! И така: Нправих си салатка, налях си една ракийка е така за спокойствие и след 1054 имах 90ББ или 9$ напред. Не е малко, като се има предвид бедбийтовете и 1-2 лоши отигравания. След сесийката реших да поразцъкам няколко СНГ в старс с 18 човека. От 5 турнирчета - 3 първи и 2 втори места. Доволен! Може да намажа нещо от Battle of the planets. Стига от мен за сега да не дотегна. Чакам златния статус да прочета статийките, че тези от сребро вече 5-ти път ги минавам. Помагат!!!

Банка: 41$+ 11$ рейкбек= 52$
    • SmartShop1
      SmartShop1
      Бронз
      Малко смях, че то не може само грайнд :s_mad:

Събужда се един пич от Минесота и докато се приготвя за работа чува вътрешния си глас да казва: "Продай къщата, колата, напусни работа и отивай в Вегас!". Пича си казал "Да не съм луд!". След час вече на работното място гласа повтаря казаното. Пича на обръща внимание отново. По-късно обаче гласа започва да повтаря същото през 10 минути. На пича му писва и си казва : "Аве щом вътрешния глас толкова държи има нещо да го еВаsmile " Продава къщата, колата, казва на шефа си всички ласкави неща които е искал да му каже, напуска работа и заминава за Вегас с куфарче пари. Пристига в Вегас и вътрешния глас казва : "Отивай в Монтесито!" Речено сторено. Същата вечер се играе Хай Стак Покер. Гласа казва: "Сядай на масата с всичките си пари". Първо раздаване на пича му влизат Асо купа и Асо пика. Гласа: "АЛЛ ИН". Пича пушва от UTG. Четирима плащат АЛЛ ИН-а. Борда е 7 8 9 спатии. Гласа казва : "МАМКА МУ!!!"

Много съм се смял честно: :s_biggrin: :s_biggrin: :s_biggrin:
    • SmartShop1
      SmartShop1
      Бронз
      От доста време не съм писал, но на работа ме побъркаха. То не беше Швейцария, то не беше Германия. От семинари и обучения не ми остана време да поиграя. Но се прибрах най-сетне. Вчера се прибрах от работа- гледам жена ми я няма. Викам си сега ще се поцъка малко. Речено сторено. Изиграх около 1200 ръце на 10 маси. Не знам кой беше на моя страна, но не можах да смогвам да рейзвам АА, КК и т.н. Добре се получи. Реших да запиша едно турнирче 5+0,50$, че взе да ми липсва турнирната игра. 1500$ гарантирани с 390 човека, турбо. Добутах до 18-то място с 22$ и реших, че ми е ден. Още малко кеш и като резултат си удвоих банката. Пожелавам го на всеки :D .

Банка : 110$ + 9$ рейк = 119$

Още малко и елате ми на НЛ20 :D
    • ibordd
      ibordd
      Бронз
      Този рейк бек в кейк много далавера ми се вижда ... дори си мисля след сесията да си преместя банката от еверест в кейк.
      в последния пост 9$ рейкбек за 1200 ръце ли е ?
    • SmartShop1
      SmartShop1
      Бронз
      За 2345 ръце от които аз съм платил рейк в 754 от тях. :D