Нагоре надолу

• mindslic3r
      mindslic3r
      Бронз
      Много се чудех дали да пиша, тъй като темата ще бъде повече от тривиална, но мисля че за мен ще бъде полезна. Ръцете може би са стандартни, но все пак ще се радвам на коментари при желание от страна на читателя. Нека само кажа че първите два примера са от най-зле изиграните ми ръце, нека служат за пример как да не се играе :)

Идеята на темата е да не пускам отделна тема за всяка ръка, която ми е интересна и искам да чуя вашето мнение. За сега мисля да пускам само кеш микро NL (освен ако не се бъстна до утре!)..

Поставена цел на 1.4.2011, до края на месеца да сме с ПОНЕ +100$.

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Преиграй ръка

$0.03/$0.06 No-Limit Hold'em (4 handed)

Known players:
      SB (Hero):
      $1.84
      BB:
      $6.48
      CO:
      $6.00
      BU:
      $5.76

Hero stats: VPIP/PFR/AGG: 29/7/2.1
      Opponent stats: VPIP/PFR/AGG: 77/23/1.6

Preflop: Hero is SB with J, 7.
      2 folds, Hero calls $0.03, BB checks.

Flop: ($0.12) 6, 7, 5 (2 players)
      Hero bets $0.06, BB calls $0.06.

Turn: ($0.24) J (2 players)
      Hero bets $0.12, BB calls $0.12.

River: ($0.48) K (2 players)
      Hero checks, BB bets $0.48, Hero folds, BB gets uncalled bet back.

Final Pot: $0.48.

Mоите съждния са следните: Фолднах тъй като е прекалено loose играч, може да не е уцелил нищо, но 4тири спатии!? Как биха се сметнали тук под одс? Или по скоро хенд одс? От 45 карти 9 са спатии той държи две, според мен това е фифти-фифти дали ще има или не спатия???
      Въпроса е как бихте реагирали, кол за мен тука не мисля че би била опция, по-скоро овърбет или ол-ин, може би?

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Преиграй ръка

$0.03/$0.06 No-Limit Hold'em (5 handed)

Known players:
      BB (Hero):
      $2.89
      MP3:
      $1.29
      CO:
      $6.00
      BU:
      $12.28
      SB:
      $8.94

Hero stats: VPIP/PFR/AGG: 29/7/2.1
      Opponent stats: VPIP/PFR/AGG: 77/20/1.5

Preflop: Hero is BB with K, A.
      3 folds, SB calls $0.03, Hero checks.

Flop: ($0.12) 5, 8, 9 (2 players)
      SB checks, Hero bets $0.06, SB raises to $0.15, Hero raises to $2.83, SB calls $2.68.

Turn: ($5.78) K (2 players)

River: ($5.78) 9 (2 players)

Final Pot: $5.78.
      Results follow:

Hero shows two pairs, kings and nines(K A).
      SB shows three of a kind, nines(9 4).

SB wins with three of a kind, nines(9 4).

Извод: Да избягвам loose играчи!!!
      Наблюденията пак са ми били че краде и играе агресивно, незнам статистиката защо толкова ниски показатели дава. Явно рейз и ол-ин не върши работа срещу aggressive loose players! Да взема да си го набия в главата!
  • 7 отговора
    • arsenalpz
      arsenalpz
      Сребро
      А префлоп рейз ползвал ли си някога?Не че те критикувам,но просто ръката с АК не виждам защо не си я рейзнал.Същото важи и за J7с.От малкия блинд е най-добре или да рейзваш за кражба или да фолднеш,защото винаги си извън позиция и постфлоп играта ти става много по-трудна.
    • mindslic3r
      mindslic3r
      Бронз
      Абе случва се и да рейзвам. Няма лошо в критиката, за това е темата.

J7 не рейзнах, защото знаех че ще рейзне. Просто такъв беше стила на играча и реших че е по-сигурно да колна, за да видя флоп евтино. Ако ме рейзне с тази ръка противодействието би било да пушна а незнам дали попринцип тъка като J7с си заслужава инвестицията дори хедс-ъп, или?

И благодаря за мнението :)
    • veselinski
      veselinski
      Бронз
      Toва "случва се да рейзвам" трябва да го промениш на "случва се да колвам или лимпвам".
    • mindslic3r
      mindslic3r
      Бронз
      Първоначално публикувано от veselinski
      Toва "случва се да рейзвам" трябва да го промениш на "случва се да колвам или лимпвам".
      Tака и ще направя, благодаря. Може да ви се струва елементарно, но такива критики са безценни за мен!
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Първоначално публикувано от mindslic3r
      Абе случва се и да рейзвам. Няма лошо в критиката, за това е темата.

J7 не рейзнах, защото знаех че ще рейзне. Просто такъв беше стила на играча и реших че е по-сигурно да колна, за да видя флоп евтино. Ако ме рейзне с тази ръка противодействието би било да пушна а незнам дали попринцип тъка като J7с си заслужава инвестицията дори хедс-ъп, или?

И благодаря за мнението :)
      С J7 ако се чувстваш добре постфлоп е най-добре да рейзнеш. Ако те рирейзне имаш лесен фолд. Няма какво да противодействаш с такава ръка. Не знам защо си мислиш, че ако те рейзне трябва да пушнеш.

Ръката с АК - Рейз префлоп. Така както си го изиграл не би трябвало да се стакнеш на флопа. Реално ти се стакваш без да имаш нищо.

Прочети статиите, следвай таблиците и ще видиш резултат. Ако не вярваш виж блоха на Bero63.

Плюс това не играеш с пълен стак. СГС или СМС играеш?

Не съм особено навътре в кеша (все още надявам се :D :D ), но ти октривам адски много грешки и то елементарни. Прочети статиите и ще си ги откриеш сам, защото ако тръгнем да пишем става много. Всичко си го пише в статиите.

Успех и чети статиите.
    • Bero63
      Bero63
      Бронз
      Здравей mindslic3r . Поздравявам те за блога ти , наистина мисля ,че ще ти помогне донякъде ... Един съвет въпреки ,че и аз не съм много добре ,че да давам съвети , но преди сесия прочитай по една статия от уроците , следвай таблицата за начални ръце от статус сребро , не лимпвай , прави го много рядко , или го прави с ниски покет чифтове ,за да избегнеш 3бет . Силните ръце си ги изигравай силно ! Винаги рейзвай с тях , играй с пълен стак !

Поздрави и успех по масите !
    • mindslic3r
      mindslic3r
      Бронз
      Bero63 здравей и благодаря за хубавите съвети. Въобще не се притеснявай да коментираш и да даваш съвети.

Поздрави и успехи и на теб :)