Покер одисеята на kalachko_89s

• kalychko
      kalychko
      Бронз
      Здравейте!

Мисля, че е време и аз да сътворя блог за моята покер „кариера” и развитие, а Вие да следите, давате съвети и наблюдавате като контролен орган действията ми :D . Благодаря предварително за отправените градивни критики. Надявам се също да открия покер приятели.
      Казвам се Лъчезар Узунов. От Смолян съм, но в момента живея и уча в Пловдив – студент съм, на 22 години.
      Първо искам да дам малко история на това как стигнах до тук и къде се намирам в момента.
      Всичко започна преди около две години. Случайно попаднаха на разни стратегии за печелене от рулетка и реших да се пробвам. Сложих 20 лева в sporting.bet, незнайно как скочих до 80 и няколко. Впоследствие естествено ги загубих всичките, но не се отказах. Бях тъп и упорит. Вкарах 80 лева в bet-at-home.com. Дадоха ми и 44 бонус. Всичко е прекрасно, когато си глупав. И там се позаиграх, на за радост не ги изгубих. Вразумих се и реших да ги изтегля и тук започнаха спънките – минималната транзакция беше 100 евро. Вложих още 90 и опитах пак, но се оказа, че трябва да разиграя бонуса (от тогава ме е страх, като чуя тази дума), но само на спортни залагания. Тогава горе-долу беше времето и когато дочух за покера, за фрийролите и т.н. Четох статии, гледах видеа и скоро започнах да играя СнГ. Набрах над 450 лв., но трябваше все пак да разиграя 240. Не исках печалба, просто да излезна на нула. Залагах на домакински мачове с коефициент 1.3, но ме дънеха, адски малшанс. В крайна сметка разиграх бонуса, но бях назад около 200 лв. :D За радост, с покера отново ги избих и излезнах на плюс от тази сайт. Миналата есен изтеглих всичко налично и вложих 20 евро в Унибет и 30 долара в Старса, останалите пари ми трябваха.
      В Унибет играех на турнири 0.50+0.10. След месец осъзнах, че рейка ме бори много. Една вечер се прибрах, бях пил две бири, бе ми писнало да треперя над 20 евро и рискувах – заиграх 2.50+0.25. Знаех, че имам уменията да играя успешно на този нисък лимит. В крайна сметка за около три месеца ги направих 350. Помагах си от време на време с парите (гладни студентски години са, мамицата му :D ) В средата на февруари ги изтеглих и депозирах в Старса 299 $ :D . И така, сега напред – назад, напред – назад. Търся най-удобните за мен турнири, тъй-като чувствам, че напоследък твърде много се разпилявам по различни формати, SnG, MTT, турбо, обикновени.

Краткосрочни цели:
      1. До края на Април да направя поне 400 турнира на 5$ 9 man. (Преди поставената цел имам изиграни 228 такива, с 11.5 % ROI) Знам, че не са много, но не са турбо, единствената помощна програма, която ползвам е Слона и играя 6, най-много 8 маси едновременно поради това (гледам да следя играчите – липса на статистики), а и втората половина на месеца имам двуседмичен стаж в прокуратурата – бляааак и ще съм доста зает.
      2. Другата е, ако имам време да изиграя 200 турнира 3$, 27 man да видим добре ли ще вървят, ще имам ли положително ROI и т.н.

Дългосрочни цели:
      1. Април, Май и Юни смятам да играя в Старс и се надявам банката ми да нарасне достатъчно да тегля 600 $ и да останат още поне 100 в случай на финансов крах.
      2. Следващата идея ми е да депозирам 600-те в Тилт, да избия бонуса, дори да играя на нула.
      3. След това, ако мога да сложа в Bodog Poker 1000 $, там също да избия бонуса и след това да мина през някой от следните сайтове – Mermaid, Paradise, Poker Heaven (които дават 1000 евро за избиване), но това е доста напред.
      4. Имам желанието лятото да поразуча и да се поразиграя на кеш – 6 max.
      Целта е просто да се изгради една приятна банка, както и ако мога например октомври, ноември да взема някоя бракма, бричка за 2000 до 3000 лв.

Ще се опитвам поне веднъж седмично да правя ъпдейти.
      Е, това е засега от мен kalachko_89s.
      :s_cool:
  • 134 отговора
    • kalychko
      kalychko
      Бронз
      Първи ъпдейт :)
      Бях започнал осъществяването на поставените цели ден или два преди да създам блога. Та засега имам изиграни 56 от предивдените 200 турнира на 3$, 27 man (вървят по-бързо отколкото предполагах). В първите 30 имах само 5 влизания в парите. Интересното обаче е, че ги спечелих и петте, та от тях печалбата е 48 $. В следващите 26 влезнах 6 пъти в парите, но този път нито един спечелен, втори, трети места и т.н., та от тях загубата е 10.40 $. Има някои интересни ръце, които ще постна по-късно може би.
      От другата цел - 500 турнира, 5$, 9 man имам изиграни засега само 19 със загуба 5.50 $ Честно казано в началото в тези турнири печелих много лесно. Сега дали защото реговете се напаснаха към играта ми, дали аз играя по-слабо или просто въпрос на вариация сякаш по-трудно влизам в парите, знам ли. :s_cry:
    • veselinski
      veselinski
      Бронз
      Ползваш ли някакъв tracking software ? Много по-лесно ще е да ползваш графики, вместо с подробни описания на успехите.

Иначе успех с начинанието, аз си бях поставил същата крайна цел и в края на месеца ще е постигната (парите ги има, търси се кола).
    • kalychko
      kalychko
      Бронз
      Ползвам Слона, интересното обаче е, че пропуска резултатите от някои турнири (винаги губещите), при което графиката и ROI стават малко лъжливи. Другото, което е, че нещо още не мога да се справя с вмъкването на изображения ?( :D Уж ги качвам в някои сайтове, добавям линка и накрая нищо.
      Иначе браво за успеха, дано и аз го постигна :)
    • kalychko
      kalychko
      Бронз
      Ето и някои от ръцете, които обещах да постна, надявам се да отправите някоя и друга критика и съвет :)

Първата надали иска толкова дискутиране, освен големината на префлоп рейза ми.
      Known Players:
      Position:
      Stack
      MP3:
      5527
      CO:
      4840
      Hero:
      2812
      SB:
      2401
      BB:
      2800

SnG-MTT $ 3.40 (23 Players)
      100/200 No-Limit Hold'em (5 Players)
      Hand recorder used for this poker hand: PokerStrategy.com Elephant 0.98.40204.1 by www.pokerstrategy.com

Preflop: Hero is BU with A :heart: , A :diamond:
      MP3 raises 200 to 400, CO folds,
      Hero raises 400 to 800,
      SB raises 1601 to 2401 ( (AI)), 2 fold, Hero calls

Flop: (5402) K :club: , Q :heart: , J :heart: (2 Players)

Turn: (5402) 9 :heart: (2 Players)

River: (5402) Q :diamond: (2 Players)

Final Pot: 5402

Results follow (Highlight to see):
      Hero shows two pairs, aces and queens (A :heart: , A :diamond:) --> (A :heart: , A :diamond: , Q :heart: , Q :diamond: , K :club:)
      SB shows a straight, king high (Ts, Td) --> (Kc, Qd, Jh, Td, 9h)

SB wins 5402 with a straight, king high (T :spade: , T :diamond:) --> (K :club: , Q :diamond: , J :heart: , T :spade: , 9 :heart:)

Просто искам да споделя, че като видях флопа се успокоих, викам си: "И да дойде десятката правя стрейт". Въбоще не заподозрях обаче откъде може да ми го зашие Старса :D

Следващата ръка и този кол

Known Players:
      Position:
      Stack
      MP3:
      13396
      CO:
      4010
      BU:
      2875
      SB:
      7156
      Hero:
      13063

SnG-MTT $ 3.40 (27 Players)
      400/800 No-Limit Hold'em, Ante 50 (5 Players)
      Hand recorder used for this poker hand: PokerStrategy.com Elephant 0.98.40204.1 by www.pokerstrategy.com

Preflop: Hero is BB with 6 :club: , 4 :club:
      2 fold,
      BU raises 2025 to 2825 ( (AI)), SB folds, Hero calls

Flop: (6300) Q :diamond: , 4 :heart: , 3 :diamond: (2 Players)

Turn: (6300) K :club: (2 Players)

River: (6300) A :club: (2 Players)

Final Pot: 6300

Hero shows a pair of fours (6 :club: , 4 :club:) --> (4h, 4c, Qd, Kc, Ac)
      BU shows a pair of kings (Ks, Jd) --> (Kc, Ks, Qd, Ac, Jd)

BU wins 6300 with a pair of kings (K :spade: , J :diamond:) --> (K :club: , K :spade: , Q :diamond: , A :club: , J :diamond:)

Надявах се точно на това - че ще имам две живи карти, но все пак?

Следващата е кол ол-ин на флопа. Правилно ли беше.

Known Players:
      Position:
      Stack
      Hero:
      2775
      CO:
      3683
      BU:
      2772
      SB:
      4575
      BB:
      1570

SnG-MTT $ 3.40 (26 Players)
      100/200 No-Limit Hold'em (5 Players)

Preflop: Hero is MP3 with A :spade: , Q :club:
      Hero raises 300 to 500, CO folds, BU calls, 2 fold

Flop: (1300) 6 :club: , 5 :club: , 2 :club: (2 Players)
      Hero bets 650,
      BU raises 1622 to 2272 ( (AI)), Hero calls

Turn: (5844) 8 :heart: (2 Players)

River: (5844) K :club: (2 Players)

Final Pot: 5844

Hero shows a flush, king high (As, Qc) --> (Kc, Qc, 6c, 5c, 2c)
      BU shows a flush, king high (4 :spade: , 4 :club:) --> (K :club: , 6 :club: , 5 :club: , 4 :club: , 2 :club:)

Hero wins 5844 with a flush, king high (A :spade: , Q :club:) --> (K :club: , Q :club: , 6 :club: , 5 :club: , 2 :club:)

Това ще е последната за днес. Понякога правя такива изолиращи рейзове. Струва ли си?

Known Players:
      Position:
      Stack
      MP3:
      2315
      CO:
      2752
      BU:
      4400
      SB:
      3275
      Hero:
      4218

SnG-MTT $ 3.40 (27 Players)
      100/200 No-Limit Hold'em, Ante 25 (5 Players)

Preflop: Hero is BB with J :spade: , J :diamond:
      MP3 calls, 2 fold, SB calls,
      Hero raises 3993 to 4193 ( (AI)), MP3 calls ( (AI)), SB folds, Hero gets uncalled bet back

Flop: (4905) A :heart: , 9 :diamond: , 5 :heart: (2 Players)

Turn: (4905) K :club: (2 Players)

River: (4905) 9 :spade: (2 Players)

Final Pot: 4905

Hero shows two pairs, jacks and nines (J :spade: , J :diamond:) --> (Js, Jd, 9d, 9s, Ah)
      MP3 shows two pairs, aces and nines (A :diamond: , T :heart:) --> (Ah, Ad, 9d, 9s, Kc)

MP3 wins 4905 with two pairs, aces and nines (A :diamond: , T :heart:) --> (A :heart: , A :diamond: , 9 :diamond: , 9 :spade: , K :club:)

Някак си тея лимпъри не ми харесват. Освен това, ако не трапва с някой монстър като QQ, KK, AA, предполагам, че в повечето случаи съм напред или поне флип при AK, AQ. А може да плати както направи с AT, TT, 99, 88, AJ.
    • kalychko
      kalychko
      Бронз
      Виждам, че ви е много интересно :D и тъй-като се спуквате да коментирате, поствам бързо още две ръце, които малко ме тилтнаха.
      Known Players:
      Position:
      Stack
      UTG3:
      3033
      MP1:
      3486
      MP2:
      5370
      MP3:
      3535
      CO:
      8159
      BU:
      5295
      SB:
      3940
      Hero:
      7682

SnG-MTT $ 3.40 (26 Players)
      100/200 No-Limit Hold'em, Ante 25 (8 Players)

Preflop: Hero is BB with A :heart: , A :club:
      UTG3 calls, 3 fold,
      CO raises 200 to 400, 2 fold,
      Hero raises 500 to 900, UTG3 calls, CO calls

Flop: (3000) K :spade: , 9 :spade: , 7 :diamond: (3 Players)
      Hero bets 6757 ( (AI)), UTG3 folds, CO calls

Turn: (16514) 4 :spade: (2 Players)

River: (16514) K :heart: (2 Players)

Final Pot: 16514

Hero shows two pairs, aces and kings (A :heart: , A :club:) --> (A :heart: , A :club: , K :spade: , K :heart: , 9 :spade:)
      CO shows three of a kind, kings (K :club: , T :club:) --> (K :spade: , K :heart: , K :club: , 9 :spade: , T :club:)

CO wins 16514 with three of a kind, kings (K :club: , T :club:) --> (K :spade: , K :heart: , K :club: , 9 :spade: , T :club:)

Тук би трябвало да се израдвам и са ки кажа: "Yes, вземе с поп и десет" :s_mad:

ВТОРАТА:

Known Players:
      Position:
      Stack
      MP3:
      4970
      CO:
      2489
      BU:
      3665
      Hero:
      1530
      BB:
      1400

SnG-MTT $ 3.40 (24 Players)
      100/200 No-Limit Hold'em, Ante 25 (5 Players)

Preflop: Hero is SB with A :spade: , K :spade:
      MP3 raises 400 to 600, 2 fold,
      Hero raises 905 to 1505 ( (AI)), BB folds, MP3 calls

Flop: (3335) J :diamond: , 9 :club: , 5 :spade: (2 Players)

Turn: (3335) 5 :diamond: (2 Players)

River: (3335) T :diamond: (2 Players)

Final Pot: 3335

Hero shows a pair of fives (A :spade: , K :spade:) --> (5 :spade: , 5 :diamond: , J :diamond: , A :spade: , K :spade:)
      MP3 shows two pairs, tens and fives (A :diamond: , T :club:) --> (T :diamond: , T :club: , 5 :spade: , 5 :diamond: , A :diamond:)

MP3 wins 3335 with two pairs, tens and fives (A :diamond: , T :club:) --> (T :diamond: , T :club: , 5 :spade: , 5 :diamond: , A :diamond:)

Тук още профлоп като му видях картите си знаех, че съм аут. Понякога толкова просто го ненавиждам тоя софтуер. Знаеш какво ще стане предварително. Не мога да разбера защо винаги трябва да тръпна и да се моля при ситуации 75/25, а не да изпитам малко успокоение и комфорт.
    • kalychko
      kalychko
      Бронз
      Здравейте, отново :)
      Досега пиша само за покера, нищо за мен, твърде безличен изглеждам :D
      Мога да кажа, че съм адски меломан, приемам HARD ROCK-a и HEAVY METAL-a за своя религия :D и по този повод ви поздравявам със следното парче ENJOY

Имам приятелка, която ме насърчава в играта, за което много й благодаря. Играя с нейна снимка в Старса, с идеята, че може да ме подценяват и да се разсейват :D

Дано Старса се окажат добър работодател и да отида на концерта на Мейдън тази година отново. UP THE IRONS :s_evil:
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Споко :) Следим ти блога :) Ти само поствай хубави графики :D :D :D
      Това със снимката на приятелката ти е интересна идея :)

Успех и дано успееш да си изпълниш целите :)
      Пусни и някоя графика да видим как се движиш :)
    • kalychko
      kalychko
      Бронз
      Ето най-накрая една две графики и от мене :)

Напоследък има застой, ама дано потръгна по-сериозно нагоре :)

• kalychko
      kalychko
      Бронз
      Днеска се получи една доста добра сесия :) Останаха ми шест турнира да я довърша докрай, но съм доволен и не искам последните да ме разочароват и да премахнат хубавото чувство.

Засега от предвидените 400 за изиграни 108
      Може би малко изоставам от графика - лошо. Идват и празници, но се надавям да съм близо до целта.

p.s. - Най-накрая видяхме Слънцето днеска, та поздрав :)

• petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Супер :) Само такива графики да пускаш :)
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Добра графика сър! :]
    • kalychko
      kalychko
      Бронз
      Все повече изоставам от поставените цели. За жалост покрай празниците не играх изобщо, а и тъпия стаж ми отнема достатъчно време, но се надявам следващия месец да изпълня целите, тъй-като не се очертават много ангажименти.

Както и да е, ето една ръка от мен :)

Досега два пъти съм я удрял, но винаги съм участвал с една от покет картите, а и не съм успявал да я запиша :D

И още една, пак от днеска :)

Красива работа :s_evil: :s_cool:
    • kalychko
      kalychko
      Бронз
      Доста отдавна не съм обновявал, но няма какво много да се напише. Покрай празниците въобще не играх и изпълних целите наполовина :(
      Радващото поне е, че от изиграните турнири на 5 $ съм на печалба 141 $ с 15,8 % ROI.

На тези с вход 3 $, 29 man, съм на печалба 69,6 $ с 22 % ROI

Лошото е само, че откак няма американци на 9 man често съм на маса с петима, играещи на 8 маси и повече :( Става много трудно и май ще трябва преимуществено да играя 27 man, знам ли.

Надявам се да изпълня новите си цели, (които ще са позанижени, ако направя повече турнири - няма лошо) тъй-като ще имам по-малко ангажименти (и стажа свърши). Целите са:

1. 500-600 турнира 5 $, 9 man.
      2. 200 турнира 3 $, 27 man.
      3. 200 турнира 5 $, 27 man.

От време на време ще правя най-вероятно и по някой турнир 180 man, 4 $.
    • kalychko
      kalychko
      Бронз
      Eдин бърз ъпдейт от завчера.

Бях шортстака, когато останахме трима. Другите двама бяха колингстейшъни, особено чиплидера и бях сигурен, че ще ми плати на всеки две. Реших да изчакам малко, ама влизаха карти като 84o, J3o и накрая влезнах на Q7o и чиплидера ме събра. Може би трябва да съм малко по-агресивен.
    • elpatseto
      elpatseto
      Бронз
      Здравей kalychko,

86$ никак не са малко при вход 4,40, така че само мога да те поздравя!

Следващия път първото място!:) Да не забравиш да посетиш тренировката на Иво Донев в 21,00 часа довечера!

Поздрави
      Пламен Георгиев
    • kalychko
      kalychko
      Бронз
      Искаше ми се да присъствам на тренировката, но бях обещал на приятелката ми да излезнем, тъй-че нямаше как.

Между другото поставям си още една цел:
      - Да не нагрубявам и обиждам другите играчи по масите, както и да не им давам разяснения, че са идиоти, защото лимпват от малкия блинд с 3 BB стак. Чата определено разсейва и затова всеки път, когато обидя или напсувам някого ще се глобявам по 50 стотинки :s_biggrin:

Начинанието може да бъде полезно погледнато и от двете страни :s_biggrin:
    • kalychko
      kalychko
      Бронз
      Един бърз ъпдейт на изиграните турнири. След промените се позачудих дали да не променя нещо в целите, но ги оставям същите. Вече не ползвам Слона, тъй-като често изпуска резултатите от губещите турнири, и няма смисъл от него, още повече, че не поддържа ХУД за турнири.

Та, на 3$ 27 man - 39 изиграни с печалба 58,49$.

На 5$, 9 man - 58 изиграни с печалба 36,5$.

На 5$, 27 man - само 21 изиграни със загуба 29,5$.

Сам си следя и записвам резултатите в Excel още от едно време. Като пуснат нов, по-добър Слон може пак да го използвам, или пък ако се снабдя с Holdem Manager например.
    • elpatseto
      elpatseto
      Бронз
      Здравей,

А тези статистики за какъв период от време са?
    • palavIVO
      palavIVO
      Бронз
      Поздравления за блога,

Успех занапред в покера и живота:)

Пиши ми в общност,ако обичаш!

Поздрави:Иво