Помощ от запознатите с това нещо.

• BaIvan
      BaIvan
      Бронз
      След като се регистрирах в сайта Ви искам да попитам няколко неща:

1 Нов съм онлайн покера и искам да опитам та искам вашата препораръка и съвет от къде да започна?

1.1. Немога да кажа, че нямам понятия за покера относно правила, но това не е всичко. Гледам тук има доста статии, материали, коментари и са доста от къде да започна?
      2.2. Не искам да рискувам, така че към коя стратегия ме ориентирате да опитам и науча ( коя ще е най - креативна към банката ми ?).
      2.3. Кеш игрите нещо не ми допадат и се надявам да ми посочите като начало за градене на ч по - сигорна банка кой формат да избера - става ?-с за нисък лимит.
      2.4 Коя онлайн покер зала предпочитате дайте мнение и предложение? Избрах ФулТилт понеже видях, че има опция да получа и някакъв бонус от 50 долара от сайта ВИ. Дано не съм сгрешил с залата, но мога с лични средства да почна другаде ако е по - добре?

2 Препоръчително ли е да се ползва интернет спомагателна програма към онлайн покера ( коя?) има ли безплатни като за начало или не ми е необходима в началото?

3. Препоръчително ли е да си правя блог. Там като нов какви цели да си поставя как да започна има ли примерни теми някаде за начинаещите как да си направят блог и от къде да започнат?

Ще се радвам да ми дадете отговори, мнения и предложения как ще е най - рационално. Може да ме посъветвате и неща на които не търся отговори сега, но ще са ми от полза. Предпочитам да ми дават мнение сериозни и запознати хора а не губещи и хазартни играчи!

Извинявам се ако досаждам, но ще се радвам да ми помогнете. Благодаря!
  • 19 отговора
    • DIMIKER
      DIMIKER
      Бронз
      направи си регистрация през ПС в тилта и си вземи $50 .Като не ти допада кеш масите пробвай СНГ -турнири .Прочети материалите и гледай видеотата за тях .В тилта има и плей мъни (виртуални пари ),всеки е почнал игра с тях .За втора зала можеш да си избереш някоя по слаба но когато се почувстваш готов за депозит и игра с пари .Програмите са много но само слончето на Покерстратъджи е безплатна виж тук
      Блог си направи когато имаш ясна представа какъв формат ще играеш ,и какви цели имаш .Незабравяй да посещаваш тренировките ,те са безплатни и доста полезни за начинаещи
    • BaIvan
      BaIvan
      Бронз
      Благодаря. Аз се регистрирах вече в Фултилт покер. И се запознавам с сайта като оформям профила си и се ориентирам и набелязвам какво да чета и почна. Май СНГ турнирите са добра идея като заначало как мислиш? Кои форматиса по - добри гледам има с 1 маса с 18 27 45 90 човека. Тази безплатна програмка ще ми води статистики като играя за играчите така ли ? И понеже имам свободно време по-често по колко турнира е препоръчително да играя дневно ? Като цел както питаш имам да почна да градя добра игра и покачване на банката и по възможност после и на лимитите това къде се осъществява най - добре за начало на снг, мтт или кеш ?

Грешно ли е да почна от СНГ турнири с тяхната подготовка като заначало или преди тях е хубаво да мина някой друг формат нещо?
    • comodus14
      comodus14
      Бронз
      Аз те съветвам да играеш СНГ на една маса и като свикнеш да почнеш по големи турнири.

Успех от мене :)
    • palamarov
      palamarov
      Бронз
      Играи МТТ ако искаш но парво чети
    • BaIvan
      BaIvan
      Бронз
      От МТТ и СНГ кои са по рационални? С кои турнири се гради по - сигорно банка? При снг с 1 маса по - лесно ли е спрямо снг с 4 5 маси от 45 човека примерно. Искам да минимизирам риска за банката и с добра игра примерно да вървя положително в дългосрочен план. Затова искам да избера правилният формат като ми помогнете с рационални съвети?

Благодаря ВИ!
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Здравей BaIvan,

Добре дошъл в PokerStrategy.com!

Предвид всичко, което си написал по-горе ще ти препоръчам:

1. Играй SnG-та. Тествай SnG-та с различен брой хора. Препоръчвам ти да започнеш с SnG-та с 9 човека - тоест такива, които са на една маса.

Прочети статиите за SnG със статус Начален и Бронз. Освен това предлагаме и над 40 учебни видео материали на български език за SnG статус Начален и бронз.

1.4. Коя покер зала - ако ще играеш с безплатния начален капитал нямаш избор, защото го предлагаме само във Full Tilt Poker. Ако желаеш да депозираш, в момента има много промоции и бонуси за първи депозит. В по-малките зали играчите обикновено са по-слаби от колкото във Full Tilt и PokerStars.

2. Спомагателна програма. По-добре да не използваш в началото, защото по-вероятно е да само да те обърка. Фокусирай се върху играта и върху стратегията и наблюдавай опонентите си.

Ние предлагаме напълно безплатен софтуер за анализ на играта ти наречен PokerStrategy.com Elephant.

3. Относно покер блога - това е въпрос на личен избор и предпочитание. Ако обичаш да пишеш и да споделяш, значи покер блогът е точно за теб. В тази публикация ще откриеш 9 съвета за успешен покер блог Също така ти препоръчвам да разгледаш покер блоговете на другите потребители.

Ако имаш и други въпроси или съм пропуснал да ти отговоря на някой - пиши отново :s_cool:

Поздрави,
      Станислав
    • SByouths
      SByouths
      Бронз
      Аз не съм ,нито кой знае колко добър ,нито пък особено печеливш играч ,но според мен :

-трябва да имаш доста търпение и добро управление на банката (прочети го задължително)

-снг турнирите с една маса ,е нормално да са по-лесни от тези с 45 ,едно е да се бориш с 9 души ,друго с 45.При снг9 си директно на финална маса един вид и турнира може да свърши още на 40-80 блинд ,докато при 45 може да се проточи доста и независимо от добрият старт да не успееш да станеш първи.Давам ти един пример на един от мулти ръш турнири снощи от 380 души се добрах на финална маса 3ти по стак ,но малкият блинд беше 6 000 чипа ...отпаднах 5ти и то без да изиграя нито една ръка освен последната в която влязох поради липса на избор просто ми даваше 26 ,39 ,2q и т.н. при 9 души няма опасност да си загубиш стака от блиндове ...

-За предпочитане е да не играеш ръш покер поне докато не посвикнеш ,там се печели много бързо ,но още по-бързо се губи.....бърз пример аз съм с АКс флопа е ККД...аз залагам 5 $ пича плаща търна е А аз залагам пота той влиза ол ин и на ривъра дама и пича показва две дами....да тъпо отиграване ,но загубих доста пари...

-снг с 18 души не е зле като начало ,ако играеш в старса мисля ,че има и с по-нисък вход ,но в тилта е 1,20$ при този турнир хубавото е ,че платените места са 4 ,докато при снг 9 са 3 като и печалбите са по-малки съответно

-снг90 души с вход 1,10 има 18 платени места и се започва с 3 000 чипа ,но играта се удължава и все пак ако не се бухаш в кофти ръце ,шанса да влезеш в парите никак не е малък
    • BaIvan
      BaIvan
      Бронз
      Благодаря за съветите и препоръките Ви!
    • BaIvan
      BaIvan
      Бронз
      Здравей. Тези турнири с 9 човека подходящи ли са за градене на банка ? От 45 човека не са ли по рационални? На ден по колко сесии е препоръчително да се играе и 1 сесия колко маси обхваща? То как се записват 4 5 турнира примерно и се отварят когато се напалнят и ги играеш с различно ниво на блиндовете така ли ?
    • nikolabo
      nikolabo
      Бронз
      На първо място - започни с 1, най-много 2 маси, като според мен е задължително да са 9man. Не мисля, че има стратегия в PokerStrategy.com, която да е оптимална за 45man. Поради тази причина ще трябва да добиеш опит от 9man, след което да се прехвърлиш на 45 (ако желаеш разбира се) и да изградиш своя собствена стратегия. Под добиване на опит имам в предвид да играеш около 2 000 турнира, или колкото са ти нужни за да разбереш защо в статиите пише да направиш даден ход в определена ситуация.
    • BaIvan
      BaIvan
      Бронз
      Съгласен съм. Мисълта ми е 9ман в фултилт рационални ли са за градене на банка ? С каква банка да започна и по колко турнира на ден предлагаш да играя? Дай съвет.
    • nikolabo
      nikolabo
      Бронз
      За градене на банка според мен не стават само МТТ, понеже там трябва да започнеш с най-малко 100БИ (за ниските лимити може би 150, понеже играчите на тях са пълни идиоти и вариацията е доста сериозна).
      При 9ман можеш спокойно да започнеш с 50$, като първия ден да играеш на 1 маса, докато свикнеш с опонентите и с таблиците за начални ръце, втория ден да увеличиш бройката на 2 и след около 2-3 седмици да играеш спокойно на 4-6маси. Трябва сам да си определиш колко време ще играеш, добре ще е да отделиш време за анализ на играта си (с помощта на професионалните анализатори в нашия форум). Примерно 2-3 часа игра на ден, при турбо турнири (които сякаш са по-добрия формат във Фул Тилт) идва по 6 турнира на ден при игра на 1 маса. Вече ти сам можеш да си определиш бройка, според свободното ти време. Добре ще е да не прекаляваш с играта като за начало, за да избегнеш по-сериозен тилт.
    • BaIvan
      BaIvan
      Бронз
      Благодаря! Значи предлагаш за започна в фултилт 9ман кои точно с 1500 чипа където са и са турбо до 1 седмица като си оправя настройки програмки мисля да почна сериозно. Може да направя и блогче където да ми давате съвети и да видим как ще потръгне началото ми на покера в интернет.
    • nikolabo
      nikolabo
      Бронз
      Същите - с червеното Т :)

Добра идея с блога, по-горе StanislavI ти е дал няколко съвета за него.
    • BaIvan
      BaIvan
      Бронз
      Мерси за съветите. Сега ще играя едно фрееролче да видя и самият софт на покер залата за релакс малко:) .
    • DIMIKER
      DIMIKER
      Бронз
      направи си регистрация и в старса там има повече фрийролчета ,2 от които са само за българи
    • nikolabo
      nikolabo
      Бронз
      Ако смяташ да играеш 45man - Full Tilt е най-доброто място. В момента предимството на PokerStars е трафкика.
    • BaIvan
      BaIvan
      Бронз
      Ами мисля да се развивам с СНГ турнири като заначало на ниските лимити. За втората зала още не съм решил коя ще е - оглеждам и промоците които предоставят и другите зали да се информирам.

Ще се радвам и ако ми отговерят на многобройните питанки за слона където питам, че днес доста нерви пропилях с него. И ако е наистина само за кеш май ще карам с бележки за играчите отначало нз колко ще са ми от полза понеже играчите по ниските лимити са май много и нз до колко ще са ми от помощ.
    • BaIvan
      BaIvan
      Бронз
      Твоето мнение какво 9ман или 45ман? Като за начало 1 сесия от 2 турнира ли да я сформирам и по колко сесии играете вие на ден ориентировъчно. Относно ?-са за 9ман или 45ман ми е кои са по-малко рискови и кои са по градивни за банката ми ?